هزینه جراحی بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی

افرادی که برای جراحی بینی به جراح مراجعه می‌کنند، تحت بررسی دقیقی قرار می‌گیرند. نوع بینی آن‌ها مشخص می‌شود و میزان اصلاحات تایین می‌گردد. بینی گوشتی به نوعی از بینی گفته می‌شود که برخلاف بینی استخوانی است و پزشک به راحتی آن را تشخیص می‌دهید. هزینه جراحی بینی گوشتی با هزینه جراحی بینی استخوانی متفاوت است.

شاید برایتان کمی عجیب باشد، اما کاملا واقعیت دارد. اگر شما هم بینی گوشتی دارید، باید برای عمل جراحی آن هزینه‌ی بیشتری بپردازید. البته بالاتر بودن هزینه جراحی بینی گوشتی دلایلی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

بینی گوشتی چیست؟

قبل از اینکه گران بودن هزینه جراحی بینی گوشتی شما را بترساند، مطمئن شوید که بینی شما از چه نوعی است. تشخیص بینی گوشتی گاهی بسیار ساده و گاهی پیچیده است. شاید شما خودتان به تنهایی بتوانید نوع بینی‌تان را حدس بزنید. اما حدس شما ممکن است زیاد درست نباشد. در انتها زمانی می‌‌توانید از نوع بینی‌تان مطمئن شوید که پزشک نوع آن را تایید کند.

اگر نسبت به این که بینی‌تان استخوانی است یا گوشتی مشتاق هستید، همین الان می‌توانید با توجه به مواردی که در زیر آورده‌ایم، آن را تشخیص دهید. بینی گوشتی به آن دسته از بینی‌ها گفته می‌شود که:

 • پوست ضخیمی داشته باشد.
 • غضروف‌های آن محکم و سفت نباشند و حالت نرمی داشته باشند.
 • غدد چربی روی پوست آن زیاد باشد
 • برجستگی و فرورفتگی استخوان بینی نمایان نباشد.

معمولا بینی‌هایی که ناهموارند، جزو بینی‌های استخوانی محسوب می‌شوند. بینی استخوانی برخلاف بینی گوشتی، پوست نازکی دارد و پستی و بلندی‌های استخوانش را به خوبی نشان می‌دهد. همچنین منافذ چربی روی آن کمتر است.

شما با مشاهده موارد بالا در بینی خود می‌توانید حدس بزنید که نوع آن گوشتی است. اما بهتر است بابت اینکه خیالتان جمع شود، با شرکت در جلسه مشاوره جراح بینی گوشتی خوب در تهران  نوع بینی خود را از او سوال کنید. جراح با توجه به تخصص و تجربه‌ای که در زمینه جراحی بینی دارد، به خوبی نوع بینی شما را تشخیص می‌دهد.

آیا جراحی بینی گوشتی توصیه می‌شود؟

در گذشته جراحی بینی گوشتی زیاد به خوبی انجام نمی‌شد. برای مثال ممکن بود بیمار بعد از عمل تغییرات دلخواه خود را مشاهده نکند یا بعد از گذشت چند سال بینی عمل شده‌‍شان تغییرحالت دهد. هنوز که هنوز است خیلی از جراحات بدون توجه به روش‌های استاندارد جراحی بینی گوشتی، به روش‌های قدیمی مراجعین خود را عمل می‌کنند و نتیجه‌ی رضایت‌بخشی را برای آن‌ها به ارمغان نمی‌آورند. تجربیات گذشته‌ها و تداوم این تجربه‌ها به دست برخی پزشکان نامتخصص، باعث شده تا افرادی که بینی گوشتی دارند، نسبت به جراحی بینی گوشتی دلسرد شوند. این افراد از ترس اینکه رضایت بعد از عمل را تجربه نکنند، هیج گاه اقدام به جراحی نمی‌کنند.

حقیقت این است اگر جراحی بینی گوشتی طبق استانداردها و روش‌های اصولی انجام شود، می‌تواند نتیجه‌ای خوش‌آیندتر از جراحی بینی استخوانی نیز به بار بیاورد. اگر شما هم بینی گوشتی دارید، می‌توانید نسبت به جراحی بینی خود امیدوار شوید. البته اگر و تنها اگر؛ پزشک مناسبی برای جراحی بینی انتخاب کنید. یک جراح خوب با داشتن آگاهی کافی نسبت به روش‌ جراحی بینی گوشتی، تمام تلاش خود را در رساندن شما به رضایت بعد از عمل به کار خواهد گرفت.

چرا هزینه جراحی بینی گوشتی بالاتر است؟

همانطور که گفتیم جراحی بینی گوشتی پیچیدگی‌های مخصوص به خودش را دارد. پوست بینی گوشتی ضخیم است و پزشک هر چه در بینی تغییر ایجاد کند، زیاد چشمگیر نخواهد بود. پزشک باید با در نظر گرفته فاکتورهای بسیاری اقدام به جراحی بینی گوشتی کند.

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

علاوه بر اینکه بوجود آوردن تغییرات دلخواه در بینی گوشتی برای جراح سخت‌تر است و نیاز به تبحر و تجربه دارد، ساختار داربستی بینی گوشتی نیز نیاز به تقویت دارد. اگر پزشک به خوبی بر این عمل واقف باشد و بتواند ساختار داربستی بینی را تقویت کند، بینی گوشتی هرگز برگشت نمی‌خورد.

همین موضوعات باعث شده‌اند تا هزینه جراحی بینی گوشتی نسبت به هزینه جراحی بینی استخوانی بیشتر باشد.

نتیجه جراحی بینی گوشتی

چیزی که باید بدانید این است که درست است جراحی بینی گوشتی امکان‌پذیر است، اما شما باید نسبت به نتیجه جراحی بعد از عملتان انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید. جراحی بینی گوشتی همراه با محدودیت‌هایی است. یک پزشک خوب هرگز این محدودیت‌ها را نادیده نمی‌گیرد و قبل از عمل درباره آن‌ها با شما صحبت می‌کند. این محدودیت‌ها عبارت‌اند از:

 • سایز بینی را نمی‌توان زیاد تغییرات داد. تغییراتی که پزشک قادر است در سایز بینی ایجاد کند، محدود است. چرا که استخوان بینی شما باید بتواند دیگر بافت‌ها را نگه‌دارد و بدون برایتان مشکلی ایجاد کند، زیبا باشد. بینی گوشتی بخاطر داشتن غضروف‌های نرم و پوست ضخیم و کلفت، باید استحکام بیشتری داشته باشد. درست است که جراح حین عمل جراحی بینی گوشتی نسبت به استحکام ساختار بینی اقدام می‌کند، اما باید ساختار بینی نیز ضرفیت و توان نگهداری بافت‌ها را داشته باشد. از این رو، بهتر است انتظار نداشته باشید که سایز بینی‌تان خیلی خیلی کوچک شود.
 • تورم بعد از جراحی بنیی گوشتی بیشتر است. بینی شما تا یک الی دو سال بعد از عمل شکل واقعی خود را نشان نمی‌دهد. بعد از گذر زمان ذکر شده، ورم روی بینی رفع شده و می‌خوابد. بع از خوابیدن ورم شما می‌توانید از زیبایی بینی خود لذت ببرید.

این که گفتیم کوچک کردن بینی گوشتی کمی همراه با محدودیت است، به این معنا نیست که بعد از عمل جراحی شما شاهد تغییرات گسترده‌ای در بینی نخواهید بود. یک جراح خوب با اصلاح عیوب بینی و تقویت ساختار داربستی بینی، تا جایی که بتواند از سایز بینی شما می‌کاهد. همین کاهش سایز و اصلاحات ایجاد شده، به خوبی باعث زیبایی و تغییرات خواهند شد.

هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

هزینه جراحی بینی گوشتی چیزی نیست که بتوان آن را به طور دقیق در صفحات اینترنت جستجو کرد. سایت‌های مختلفی که برای هزینه جراحی بینی گوشتی قیمت اعلام می‌کنند، تنها محدوده این هزینه‌ها را در نظر می‌گیرند. ممکن است شما با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی شاهد قیمت‌هایی کمتر یا بیشتر باشید.

هزینه جراحی بینی گوشتی شامل چند هزینه کلی است:

 • هزینه‌های قبل از جراحی بینی
 • هزینه‌های حین عمل جراحی
 • هزینه‌های بعد از عمل بینی

هزینه جراحی بینی گوشتی قیمتی است که هر سه این هزینه‌ها بر روی دوش شما خواهند گذاشت. شما چه قبل از عمل بینی و چه بعد از عمل بینی باید از مراقبت‌هایی استفاده کنید که همه هزینه‌بردارند. برای مثال قبل از عمل بینی باید آزمایشات لازم و عکسبرداری‌های مورد نیاز انجام شود. از سوی دیگر بعد از عمل بینی نیز نیاز است دوباره به مطب جراح مراجعه داشته باشید و اصول دوران نقاهت را از جراح دریافت کرده و استفاده کنید. برای مثال دارو بگیرید یا غذای خاصی مصرف کنید. از سوی دیگر ممکن است بعد از عمل جراحی بینی نیاز باشد زمانی را در بیمارستان استراحت کنید. مسلما هزینه شبی که در بیمارستان از شما نگهداری می‌شود، از شما گرفته خواهد شد. هزینه این شب، چون برای خیلی از افرادی که عمل جراحی می‌شوند نیاز نیست، همراه با قیمت جراحی بینی گوشتی اعلام نمی‌شود و شما بعدا این هزینه را باید به بیمارستان تقدیم کنید.

هزینه جراحی بینی گوشتی حین عمل شامل هزینه‌هایی شامل هزینه بیمارستان، دستمزد جراج، دستمزد کمک‌جراح‌ها، هزینه وسایل مورد استفاده و هزینه لباس اتاق عمل و … است.

به طور کلی هزینه‌ای که جراح برای عمل بینی به شما اعلام می‌کند، هزینه‌ خدمات عمل جراحی است. هنگامی که هزینه جراحی بینی گوشتی را از یک کلینیک جویا می‌شوید نسبت به اینکه هزینه‌های قبل و بعد از جراح همراه با هزینه کلی محاسبه می‌شود یا خیر اطلاع حاصل کنید.

چرا هزینه جراحی بینی گوشتی متفاوت است

خیلی از دوستان این سوال را دارند که چرا هزینه جراحی بینی گوشتی در مراکز مختلف با هم تفاوت دارد. از این دسته عزیزان باید چند سوال ساده کرد:

 • شما در چه شهر یا منطقه‌ای زندگی می‌کنید؟
 • کدام پزشک را برای جراحی بینی خود انتخاب کرده‌اید؟
 • قرار است در چه بیمارستانی جراحی شوید؟
 • وضعیت سلامت و ظاهر بینی شما چگونه است؟

بله این که شما در چه شهر یا منطقه‌ای زندگی می‌کنید یا نوع بینی‌تان چگونه است و چه پزشکی را برای جراحی انتخاب کرده‌اید، کاملا روی هزینه جراحی بینی گوشتی موثر است.

هزینه جراحی بینی گوشتی در شهرهای بزرگ بیشتر است. هر چه تبحر و تخصص پزشک بالاتر باشد، هزینه دریافتی او معمولا افزایش می‌یابد. اگر در بیمارستان خصوصی جراحی شوید، هزینه جراحی افزایش خواهد یافت. اگر اصلاحات بینی شما نسبت به سایرین بیشتر باشد، هزینه جراحی بینی گوشتی بیشتر و هر چه میزان اصلاحات کمتر باشد، از هزینه کاسته می‌شود. هر جراحی مدت زمان خاصی برای انجام طلب می‌کند. این به این معناست که در این ساعات شما، وقت جراج، همراهان او و تخت اتاق عمل را اشغال کرده‌اید. در نتیجه هر چه اصلاحات مورد نیاز بیشتر باشد، هزینه افزایش خواهد یافت.

از سوی دیگر، ممکن است برای جراحی بینی گوشتی نیاز به استفاده از داروهایی باشد که به منظور تقویت ساختار داربستی بینی حین عمل بکار می‌روند. هزینه این مواد و دستمزد اعمال آن نیز بر هزینه کلی تاثیر خواهد گذاشت.

سخن آخر

توصیه ما به شما این است که قبل از اینکه به فکر هزینه جراحی بینی گوشتی باشید، به دنبال جارحی باشید که بتواند به خوبی انتظارات شما را به واقعیت تبدیل کند. تلاش کنید، جراحی را انتخاب کنید که جراحی بی عیب و نقصی برایتان انجام دهد.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)