هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی

همیشه نکته ای که ذهن خیلی ها را به خود درگیر می کند و آنها را از عمل بینی باز می دارد، مبحث هزینه جراحی بینی است. مسلما شما برای عمل زیبایی بینی هزینه های متفاوتی شنیده اید. بهتر است بدانید که فاکتورهای مهمی بر روی هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارد.با توجه به نرخ های متفاوت هر فردی که می خواهد این عمل زیبایی را انجام دهد، یک هزینه معقول برای خود در نظر می گیرد.

برای عده کمی هزینه جراحی بینی بسیار بالاست و قصد دارند با کمترین هزینه جراحی بینی انجام دهند. این در حالی است که بینی در ظاهر صورت نقش مهمی را ایفا می کند. پس بهتر است در مورد هزینه معقول و انتخاب جراح دقت فراوانی صورت گیرد.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه جراحی زیبایی بینی

عوامل مختلفی بر روی هزینه نهایی عمل بینی تاثیر می گذارد که در ادامه مقاله به آنها می پردازیم.

مهارت و حرفه ای بودن جراح

همه ی ما می دانیم جراح بینی و هر دکتری دیگری، در صورت بالا بودن سابقه کاری، هزینه ها افزایش پیدا می کند. زیرا جراحی که سابقه چندین ساله در عمل زیبایی بینی دارد، با همه مسائل و پیچیدگی عمل آشنا شده و مسلما هزینه بیشتری در قبال مهارت کسب کرده می گیرد.

شرایط و ظاهر بینی

ظاهر بینی افراد تعیین کننده اصلی قیمت عمل بینی است. معمولا افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند، هزینه بیشتری برای عمل بینی باید بپردازند. این در حالی است که هزینه عمل بینی های استخوانی کمی کمتر است. همچنین بهتر است بدانید که عمل های ترمیمی بعد از جراحی اول، معمولا هزینه بیشتری خواهد داشت.

منطقه جغرافیایی

هزینه عمل بینی مانند هر جراحی و خدمات درمانی دیگری با توجه به منطقه ای که مطب در آن واقع است، متفاوت می باشد. برای مثال، هزینه عمل بینی در تهران در مقایسه با شهرهای کوچک اصلا قابل مقایسه نیست. البته بد نیست بدانید که بیشتر دکترهای خوب و معروف بخاطر امکانات و شرایط محیطی در شهرهای بزرگ ساکن هستند.

عمل زیبایی ارزان قیمت

خیلی وقت ها شنیده ایم که دکترهایی هستند که عمل زیبایی بینی را با هزینه های کمتری انجام می دهند. قیمت های ارزان اصلا قابل مقایسه با هزینه معقول نیست. اما دلیل ارزان بودن آن چیست؟  این گونه جراحی ها توسط چه جراحانی انجام می شود؟

برخی از رزیدنت ها که به تازگی شروع به انجام عمل بینی کرده اند، بخاطر کم بودن تجربه و مهارت، عمل زیبایی بینی را با هزینه های کمتر در بیمارستان ها انجام می دهند. بی شک این گونه افراد مهارت کافی برای مواجه شدن مشکلات عمل بینی را ندارند و با انواع بینی ها آشنا نیستند. بخاطر همین عمل بینی توسط چنین افرادی با ریسک بالایی همراه است.

دلیل دیگری که ممکن است موجب ارزان قیمت بودن عمل بینی باشد، انجام عمل های متعدد جراح در یک روز است. تعدادی از جراحان در یک روز عمل های متعددی انجام می دهند که قطعا منجر به کاهش دقت آنها در حین عمل می شود.

هزینه های قبل و بعد از عمل

هزینه های قبل از عمل شامل موارد زیر است:

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

 • هزینه مشاوره قبل از عمل بینی (بیشتر پزشکان برای مشاوره ویزیت دریافت می کنند.)
 • آزمایش خون
 • عکس آتلیه (برخی از پزشکان در مطب عکس می گیرند و دیگر نیاز به پرداخت این هزینه نیست.)
 • سی تی اسکن (بخاطر انحراف بینی و موارد دیگر)

معمولا بعد از عمل هزینه ای دریافت نمی شود، مگر اینکه پزشک بخواهد بخاطر تعویض چسب و ویزیت هزینه جداگانه بگیرند.

هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی بخاطر ضخیم بودن پوست و حساس و پیچیدگی عمل، بیشتر می شود. مشکل عمل برای بینی ها گوشتی، مشخص نبودن تغییرات بعد از عمل است. معمولا ظاهر شدن تغییرات عمل در بینی های گوشتی بسیار دشوار است. هزینه بینی های گوشتی بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون می باشد. اما بازهم امکان دارد کمتر یا بیشتر شود.

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

هزینه جراحی بینی استخوانی با توجه به پوست بینی، نوع بینی، پلیپ دار بودن یا نبودن بینی، و دیگر مشکلات تنفسی نمی توان به طور دقیق بیان کرد که هزینه جراحی چقدر است. برای مثال، یک بینی با برآمدگی و قوز بسیار کم نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف های محکم و نوک گوشتی هزینه کمتری دارد.

قیمت جراحی بینی ترمیمی

جراحی ترمیمی زمانی لازم می شود که فرد از ظاهر بینی خود ناراضی باشد یا با مشکل تنفسی روبرو شده است. اما در صورتی که فرد دچار وسواس فکری است و از روی حساسیت زیاد تصمیم به جراحی دوباره گرفته است، کاندید مناسبی برای جراحی بینی دوباره نیست. و معمولا بیشتر پزشکان از جراحی  زیبایی بینی این گونه افراد اجتناب می کنند.

معمولا جراحی های ترمیمی بینی پیچیدگی بیشتر نسبت به عمل اولیه دارد، بخاطر همین هزینه بیشتری برای آن پرداخت می شود. عمل های ترمیمی مانند عمل زیبایی اولیه شامل انواع مختلفی است که ممکن است یک جراحی ساده برای از بین بردن استخوان اضافی باشد یا به طور کلی ظاهر بینی را تغییر دهد. در برخی مواقع که بینی بسیار کوچک شده باشد یا با دفورمیتی شدید روبرو شده است، نیاز به پیوند غضروف از ناحیه گوش یا دنده است. در این شرایط مسلما هزینه زیادی برای عمل در نظر گرفته می شود.

پرداخت هزینه عمل بینی از طریق بیمه

بیمه ها به ندرت پیش می آید که هزینه جراحی بینی را پرداخت کنند. پرداخت هزینه عمل بینی بمنظور زیبایی هرگز توسط بیمه پرداخت نمی شود.

برخی از بیمه ها قسمتی از هزینه های مربوط به انحراف، مشکلات تنفسی و شکستی را پرداخت می کنند. اما گاهی اوقات ثابت کردن این گونه موارد به بیمه ها برای عمل بسیار دشوار است.

چه کسانی نباید عمل بینی انجام دهند؟

همانطور که میدانیم عمل زیبایی بینی یکی از رایج ترین عمل ها در کل دنیاست که بخاطر تغییر شکل ظاهری و زیباسازی انجام می شود. قوز، انحراف، بزرگی ازجمله مواردی است که معمولا با عمل بینی برطرف می شود. این درحالی است که دسته ای از افراد نمی توانند این عمل را انجام دهند.

کسانی که نمی توانند عمل بینی انجام دهند، شامل موارد زیر است:

 • کسانی که با مشکلات تنفسی از جمله پلیپ یا آلرژی شدید روبرو هستند، بهتر است ابتدا مشکلات خود را برطرف کنند، بعد برای عمل بینی اقدام کنند.
 • افرادی که با بیماری های خونی مانند هموفیلی و مشکلات انعقادی روبرو هستند.
 • افراد مسن
 • ورزشکارانی که ورزش های سنگین انجام می دهند، مانند فوتبال، کشتی و … احتمال دارد بر اثر ضربه بافت غضروفی بینی شان جا به جا شده که در این صورت قابل ترمیم نیست.
 • کسانی که بیش از اندازه اضافه وزن دارند و به نام فرا فربه شناخته می شوند. انجام عمل برای این گونه افراد، سلامتی آنها را به خطر می اندازد.
 • افرادی که دچار اختلالات شدید روحی و روانی مانند تفکر بد ریخت انگاری هستند. این گونه افراد در صورت انجام عمل بینی، باز هم از ظاهر خود ناراضی هستند و تمایل دارند مجددا بینی خود را عمل کنند.
 • کسانی که دچار بیماری های بد خیم مانند سرطان هستند.
 • کسانی که روزانه تعداد زیادی سیگار مصرف می کنند، بعد از عمل بینی نمی توانند سیگار بکشد. این گونه افراد در صورتی عمل برایشان امکان پذیر است که حدود دو هفته قبل از عمل سیگار را ترک کنند.
 • سن مناسب عمل بینی برای خانم ها بالای ۱۶ سال و برای آقایان بالای ۱۸ سال می باشد. و افرادی که در این محدوده سنی قرار ندارند، عمل زیبایی بینی برایشان غیر ممکن است.
 • افرادی که هنوز یک سال از عمل بینی اولیه شان نگذشته است.
 • بانوان باردار برای انجام عمل بینی باید دو ماه بعد از زایمان و هم چنین حدود دو ماه بعد از عمل بینی می توانند برای بارداری اقدام کنند.

بعد از عمل چه اتفاقی ممکن است بیافتد؟

نگرانی بعد از عمل به قدری زیاد است که برخی افراد از انجام عمل بینی باز می دارد. یکی از علت هایی که موجب نارضایتی بیمار بعد از عمل می شود، عدم درک مشترک از نتیجه عمل بینی می باشد. موارد بسیاری مشاهده شده که پزشک از نتیجه عمل رضایت کامل دارد، درحالی که بیمار بسیار ناراضی و سرخورده است.

خیلی از پزشکان برای این که چنین مشکلی پیش نیاید، از اسکن سه بعدی استفاده می کنند. در این روش، قبل از جراحی از چهره بیمار اسکن سه بعدی گرفته می شود. و طی یک جلسه مشاوره در حضور بیمار، پزشک و متخصص طراحی، چهره بیمار بعد از عمل طراحی شده و تغییراتی که در عمل بینی انجام می شود برای بیمار به وضوح ترسیم می شود. در چنین حالتی بیمار به راحتی می تواند نظرات و انتقادات خود را به پزشک منتقل کند. و بعد از امکان سنجی، به کمک متخصص طراحی، تغییرات دلخواه را بر روی طراحی چهره بیمار انجام می شود.

کاندید مناسب برای عمل بینی

همانطور که مشاهده می کنید، روزانه به تعداد افرادی که قصد دارند عمل زیبایی انجام دهند، اضافه می شود. این روزها با پیشرفت های علمی در حوزه عمل های زیبایی دیگر کمتر کسی پیدا می شود که مشکل آن برطرف نشود. اما باید بدانیم که جراحی بینی برای چه کسانی مناسب است؟ یا کدام دسته از افراد به جراحی بینی نیاز دارند؟

شرایط مناسب برای عمل بینی:

سلامت جسمانی: دارا بودن سلامت دوره نقاهت بعد از عمل را به شدت کاهش می دهد و احتمال بروز خیلی از عوارض احتمالی به حداقل می رسد. در صورتی که پزشک به سلامت هر کدام از مسائل حیاتی بدن دچار شک شد، بیمار را برای ویزیت به دکتر مربوطه ارجاع می دهد.

سلامت روحی و روانی: بیمار باید از پزشک خواسته منطقی و واقع بینانه داشته باشد. افرادی که افسردگی شدید دارند یا با وسواس فکر روبرو هستند، کاندید مناسبی برای عمل بینی نیستند. مثلا کسانی که از عمل زیبایی بینی توقع تغییر و دگرگونی یا معجزه دارند، اصلا مورد مناسبی برای عمل نیستند. بیشتر پزشکان از عمل بینی چندین افرادی پرهیز می کنند.

پرداخت هزینه عمل توسط بیمار: فردی که اقدام به عمل بینی می کند باید از لحاظ پرداخت هزینه مستقل باشد تا بعد از عمل تحت تاثیر فردی که هزینه عمل را پرداخته کرده است، قرار نگیرد. و مشکلاتی برای خود و دیگران به وجود نیاورد. پس بیمار باید بتوانید هزینه عمل و بعد از آن را پرداخت کند.

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

وضعیت ساختاری بینی: برخی از ویژگی های ظاهری یا فیزیکی بینی مانند چرب بودن یا کلفتی پوست، موجب می شود که فرد به نتیجه دلخواه خود نرسد. پس فردی که پوست بیش از اندازه کلفت داشته باشد، کاندید مناسبی برای عمل نیست.

اهداف واقع بینانه از عمل بینی

عمل زیبایی بینی بر پایه سه هدف، تغییر شکل، کوچک کردن اندازه و ظاهر کلی بینی انجام می شود. بیشتر اهداف مراجعه کنندگان بینی شامل موارد زیر است:

 • باریک کردن استخوان بینی
 • گشاد یا بسته کردن سوراخ های بینی
 • صاف شدن انحراف بینی
 • تغییر در زاویه بینی با لب بالا
 • ایجاد تغییر در نوک بینی

بیشتر مواقع برش های مربوط به تغییر ظاهر بینی در داخل بینی پنهان می شود یا به گونه ای در ظاهر بینی ایجاد می شود که غیر قابل تشخیص است.

بهبودی بعد از عمل بینی

دوره درمان بعد از عمل بینی ممکن است تا دو هفته طول بکشد. پس بیماران باید برای این دوره آمادگی داشته باشند. افرادی که عمل بینی انجام می دهند، باید حداقل دو هفته از کار خود مرخصی بگیرند و در صورت نیاز کسی را برای چند روز به عنوان همراه داشته باشند تا بتوانند در انجام کارهای روزانه همکاری کنند.

پس جراحی، جویدن غذا کمی دشوار می شود که برای احساس راحتی، خوردن غذاهای نرم توصیه می شود.

کلام آخر

در پایان مقاله قصد داریم به معرفی دکتر کمال هادی متخصص گوش، حلق و بینی بپردازیم. امروزه عمل بینی علاقه مندان زیادی به خود جذب می کند، یافتن دکتر مناسب و حرفه ای نسبت به شرایط ساختاری بینی و همچنین شرایط مالی کار سختی است. شما می توانید با مشاهده نمونه کارهای دکتر هادی کمالی سطح دستیابی به نتیجه دلخواه تان را بسنجید و در صورت مطابقت با علایق تان به مطب ایشان برای اولین جلسه مشاوره حضور پیدا کنید.

دکتر کمال هادی با بیش از ۲۲ سال سابقه در زمینه عمل های زیبایی و بیش از ۶ هزار عمل بینی موفق جز یکی از بهترین دکترهای عمل زیبایی بینی در شهر تهران حضور دارند.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)