مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی

ما در این مقاله سعی داریم شمار را با مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی آشنا کتیم. همه انسان ها زیبا هستند و به دنبال راهی برای زیباتر شدن می گردن که جراحی زیبایی بینی یکی از این روش ها است. بعضی از افراد بینی های گوشتی و بزرگی دارند ویا مشکلات تنفسی دارند و نمی توانند به راحتی نفس بکشند و باعث اذیت آن ها می شود که جراحی بینی راهی برای درمان این مشکلات و ایرادات است. در ادامه برای آشنا شدن با جراحی بینی و مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی کی از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی است. جراحی بینی می تواند مشکلات بینی مانند عرض بینی، اندازه و موقعیت سوراخ های بینی، اندازه بینی، ظاهر بینی از بین می ورد. پزشک می تواند حالت نوک بینی را تغییر دهد و ظاهر سوراخ های بینی را بزرگ و کوچک کند.  این جراحی می تواند مشکلاتی مانند انحراف تیغه بینی را درست کند. جراحی زیبایی برای از بین بردن ایرادات مادر زادی که در حادثه و تصادف و ورزش آسیب دیده است را برطرف کند.

جراحی بینی چیست ؟

انواع روش های جراحی بینی :

هدف از جراحی بینی از جراحی بینی از بین رفتن ایرادات بینی و مشکلات تنفسی است. جراحی بینی به روش جراحی باز و بسته و جراحی بینی ثانویه تقسیم می شود که در ادامه به آن ها می پردازیم :

جراحی بینی به روش باز :

جراحی بینی به روسش باز یکی از روش های جراحی بینی است. در این رو پزشک به همه نقاط بینی دسترسی داد و می تواند تغییرات زیادی در بینی انجام دهد. بیشتر از 90 درصد جراحی ها طبق این روش انجام می شود و پوست بینی از تیغه وسط آن که کلوکلا نام دارد برش داده و پوست از رو بینی برداشته می شود و تغییرات در غضروف و استخوان انجام می شود. برش ها در این جراحی در بیرون بینی صورت می گرد و بعد از مدتی جای بخیه و برش ها از بین می ورد. مدت زمان این جراحی بیشتر است.

جراحی بینی به روش بسته :

جراحی بینی به روش بسته یکی دیگر از روش های جراحی بینی است. پزشک در این روش دسترسی کمی به همه نقاط بینی دارد و برای بینی هایی که مشکلات و تغییرات کمی دارند استفاده می شود. در این روش برش ها و بخیه ها در داخل بینی انجام می شود و دیده نمی شود. روش بسته برای تغییر نوک بینی مناسب نیست و پزشک برای این جراحی باید پوست روی پل بینی را بشکافد. یکی از مزایای این جراحی نداشتن درد و تورم است.

جراحی بینی ثانویه :

جراحی بینی به روش ثانویه برای از بین رفتن مشکلات باقی مانده یا ایجاد شده بعد از جراحی قبلی انجام می شود. این مشکلات امکان دارد جزئی باشد و به راحتی از بین برود اما بیشتر دارای مشکلات سختی هستند که به دلیلی ضعیف شدن بافت بینی به دلیل جراحی قبلی امکان دارد روش جراحی ثانویه را برای پزشک سخت کند. این جراحی می تواند به روش باز و بسته انجام شود.

جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود ؟

جراحی بینی در کلینیک ها یا بیمارستان ها انجام می شود. زمان این جراحی به نوع جراحی شما بستگی دارد یعنی جراحی بینی به روش باز 1 تا 3 ساعت زمان لازم دارد و جراحی بینی ترمیمی امکان دارد بیشتر طول بکشد.

بیهوشی : 

پزشک ناحیه مورد نظر را با بی حسی بی حس می کند و بعد از  بی حسی شدن از داروی بیهوشی استفاده می کند. جراحی بینی ثانویه سختی هایی دارد و توسط بیهوشی انجام می شود.

برش و شکاف بینی :

برش پوست بینی در روش بسته در داخل بینی و شکاف های به صورت داخلی انجام می شود. در روش باز برش ها در کلوملا صورت می گیرد. پزشک توسط این برش ها بافت های نرم بینی که غضروف نام دارد را بالا می کشد و این اتفاق باعث می شود تا پزشک به همه نقاط بینی دسترسی داشته باشد و به راحتی جراحی بینی را انجام دهد.

تغییر شکل فرم بینی :

پزشک می تواند در این مرحله فرم نوک بینی و بخش های دیگر را به کمک غضروف های پیوندی تغییر دهد. غضروف های اهدا شده از تیغه بینی یا از گوش یا غضروف دنده خارج می شود. اگر تیغه بینی به هر علتی منحرف شده باشد پزشک باید آن را صاف کند. اگر نیاز باشد پره ها و حفره های بینی بعد از جراحی نباید مسدود شود و در صورت این اتفاق جراحی استاندارد نیست و افراد باید برای از بین رفتن این عوارض جراحی بینی ترمیمی انجام دهند.

بخیه و پانسمان :

بعد از اینکه فرم بینی تغییر کرد از بخیه در ناحیه هایی که برش وجود دارد استفاده می شود. در این مرحله پوست های برداشته شده به حالت اول بر می گردند و از گچ و آتل استفاده می شود.

دوران نقاهت :

بعد از بخیه زدن و گچ گرفتن بینی دوران نقاهت که مهم ترین قسمت در جراحی بینی است می رسیم. برای جراحی بینی باید فردی را برای اینکه در کارهایتان به شما کمک کند همراه داشته باشید. بعد از جراحی شما نمی توانید فعالیت های سنگین انجام دهید و باید فردی بادش که به شما کمک کند. باید از غذاهای نرم استفاده کنید زیرا جویدن برای شما سخت است. از داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده است استفاده کنید. تا چند روز اول به دلیل داشتن تامپون در بینی نمی توانید نفس بکشید باید صبر کنید تا تامپون ها بعد از 3 تا 4 روز توسط پزشک از بینی شما خارج شود و بعد از 1 هفته گچ از روی بینی شما برداشته می شود.

جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود ؟

جراحی بینی برای چه افرادی مناسب است ؟

جراحی بینی برای افرادی که می خواهند ظاهر بینی خود را زیباتر کنند و مشکلات بینی را از بین ببرند مناسب است. افرادی که می خواهند افتادگی نوک بینی را از بین ببرند، می خواهند گوشت زیاد و اضافه بینی را برطرف کنند، قوز بینی از بین ببرند، فرم بینی رادرست کنند، کجی و انحراف بینی را درمان کنند، پهن بودن نوک بینی را از بین ببرند می توانند از این جراحی  استفاده کنند.

چه افرادی نمی توانند از جراحی بینی استفاده کنند ؟

بعضی از افراد نمی توانند از جراحی بینی استفاده کنند و جراحی برای آن ها ممنوعیت دارد. در ادامه با این افراد آشنا می شوید :

 • زنان باردار
 • افراد مبتلا به چاقی شدید
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند سرطان یا دیابت
 • افراد مبتلا به بیماری های انعقاد خون
 • خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال
 • افراد سیگاری که در طول روز تعداد زیادی سیگار می کشند
 • خانم هایی که کمتر از 6 ماه از زایمان آن ها می گذرد
 • کسانی که عمل بینی اولیه آن ها کمتر از 1 سال پیش انجام شده است
 • افرادی که به صورت حرفه ای یا غیر حرفه ای ورزش های سنگین و مبارزه ای مانند تکواندو، بوکس، کشتی  انجام می دهند
 • افرادی که به دلیل روانی فرم بینی خود را نامناسب می بینند

سن مناسب برای جراحی بینی :

سن مناسب برای جراحی بینی زمانی است که دوره بلوغ شما تمام شده باشد و صفحات رشد بینی شما بسته شده باشد زیرا در غیر این صورت بینی شما به حالت اول بر می گردد. نوجوانان وقتی به سن بلوغ می رسند گمان می کنند زشت هستند و باید جراحی بینی انجام دهد و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند به همین دلیل می خواهند زودتر جراحی بینی انجام دهند اما باید بدانید صفحات رش بینی شما باید بسته شده باشد و دوره بلوغ ما باید تمام شده باشد. صفحات رشد بینی در دختران در سن 15 سالگی و در پسران در سن 16 سالگی اتفاق می افتد. بهترین سن برای جراحی بینی در دختران در سن 16 سالگی و در پسران رد سن 17 سالگی است.

مدل های جراحی بینی

جراحی بینی به سه روش جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی تقسیم می شود.

جراحی بینی طبیعی :

جراحی بینی طبیعی برای از بین بردن ایرادات و مشکلات بینی انجام می شود و در این مدل جراحی شما یک بینی طبیعی دارید. بیشتر مردان به این روش جراحی بینی علاقه دارند زیرا می خواهند ظاهر بینی آن ها طبیعی باشد.

جراحی بینی فانتزی :

نام دیگر جراحی بینی فانتزی جراحی بینی عروسکی است. این مدل یکی مدل های حساس بینی است که باید در انتخاب پزشک دقت شود. پزشک باید به فاصله بین بینی و لب دقت کنید زیرا در غیر این صورت بینی حالت خوکی می گیرد و باعث به وجود آمدن مشکلات نفسی می شود.

جراحی بینی نیمه فانتزی :

جراحی بینی نیمه فانتزی یکی دیگر از مدل های جراحی بینی است که در این روش ویژگی ها و خصوصیات روش های بالا را ارد یعنی شما یکی بینی طبیعی با کمی قوس روی بینی دارید. بیشتر خانم ها به این روش علاقه دارند و از این روش استفاده می کنند.

جراحی بینی چه عوارضی دارد ؟

جراحی بینی مانند روش های دیگر می تواند عوارض و مزایایی داشته باشد که بعد از مدتی از بین می رود. اما بعضی از عوارض هستند که امکان دارد برای مدت طولانی باقی بماند و در غیر این صورت باید جراحی بینی ترمیمی انجام شود. یکی از عوارض جراحی بینی کبودی در ناحیه اطراف چشم است که یکی از بیشترین عوارض در جراحی بینی است. برای کاهش این عوارض باید از کمپرس سرد و گرم استفاده کنید. میزان کبودی در هر فردی متفاوت است و در بینی های استخوانی این کبودی ها بیشتر است.

درد بعد از جراحی طبیعی است و با استفاده از قرص های مسکن می توان این درد را کنترل کرد. یکی دیگر از عوارض جراحی بینی ورم است که بعد از 2 تا 3 هفته کمی از آن از بین می ورد و مدتی که باقی می ماند بعد از 6 ماه از بین می رود. بعضی عوارض دیگر مانند انحراف بینی و کج شدن، اختلال در عصب ناحیه بینی و بی حسی شدن آن، اختلال در تنفس، جای زخم و بخیه و زخم روی بینی عوارضی هستند که می تواند تا مدت ها باقی بماند و در این صورت باید جراحی بینی ترمیمی انجام شود.

مدل های جراحی بینی 

مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی

بعد از جراحی بینی افراد باید 2 هفته بینی خود را چسب بزنند. در این 2 هفته نوار چسب، تورم و شکل گیری بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. مدت زمان تبرای چسب زدن در بینی های استخوانی 4 هفته است که در این زمان شما می توانید 1 بار در هر هفته و یا حتی 2 بار در هفته به مطب مراجعه کنید تا آن ها نحوه صحیح چسب زدن را به شما آموزش دهند و ایرادات شما را در چسب زدن برطرف کنند. برای جراحی بینی گوشتی مدت زمان زیادی برای چسب زدن توصیه می شود و این زمان 6 تا 8 هفته است تا زودتر تورم بینی کاهش یابد و فرم بینی بهتر شود.

بهترین جراح بینی کیست ؟

یکی از اقدامات مهم در جراحی بینی انتخاب پزشک است که می تواند در نتیجه جراحی شما تاثیر گدار باشد پس سعی کنید در انتخاب پزشک دقت داشته باشید.

 • داشتن نمونه کارهای موفق
 • داشتن صبر و حوصله در پاسخگویی به بیمار
 • داشتن اخلاق حرفه ای
 • مهارت در جراحی انواع بینی
 • داشتن مهارت و تجربه در کار جراحی بینی
 • داشتن علم زیبایی شناسی برای انتخاب مدل مناسب برای فرد
 • راهنمایی کامل بیمار قبل و بعد از جراحی
 • تخصص کافی در علم جراحی بینی

کلام آخر

قبل از جراحی سعی کنید از افرادی که قبلا جراحی بینی انجام دادند پرس و جو کنید و با آگاهی کامل دست به انجام جراحی بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را انجام دهید تا نتیجه مناسبی از جراحی بینی خود بگیرید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
سپتوپلاستی چیست ؟
نوشتهٔ بعدی
طریقه خوابیدن بعد از عمل بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)