آموزش چسب زدن بینی

به طور کلی افرادی که عمل زیبایی بینی را انجام دادند و یا قصد انجام این عمل جراحی را دارند دانستن و آموزش چسب زدن بینی بعد از این عمل برای آن ها بسیار مهم و ضروری می باشد چون می دانند یکی از مهم ترین کار هایی که موجب می شود در این عمل زیبایی موفق و راضی باشیم نحوه چسب زدن به بینی می باشد . با چسب زدن به بینی هایی که مورد جراحی قرار گرفته می توانید کمک بزرگی به کنترل تورم و یا همان ورم بینی کنید ، در هفته های اولیه بعد از انجام این عمل زیبایی امکان دارد که بینی فرد کمی دچار تورم شود مخصوصا در اطراف نوک بینی این تورم بیشتر دیده می شود ، چسب زدن به بینی فشار بسیار کمی را بر روی پوست فرد به وجود می آورد تا از گسترش پوست و بافت نرم بینی بسیار جلوگیری شود .

همچنین بعد از انجام این عمل زیبایی نیز شکل زیرین بینی فرد با تغییر در شکل غضروف بینی تغییر خواهد کرد ، چسب زدن به بینی های مورد جراحی کمک می کند تا هر چه سریع تر به فرم ایده آل خود نزدیک تر شوید . بعد از انجام این عمل زیبایی بینی فرد کاملا متورم می شود و چسب زدن به بینی بعد از این عمل جراحی روند بهبودی را سریع تر می کند ، همچنین با چسب زدن به بینی علاوه بر این که تورم و التهاب را کمتر خواهد کرد بلکه باعث می شود که بینی شکل بهتری را به خود بگیرد .

اگر چسبی که می زنید به صورت کاملا اصلی و صحیح به بینی زده شود باعث می شود که فشار به صورت صحیح بر روی پوست بینی فرد ایجاد شود و تمامی قسمت های بینی به شکل یکسان و متعادل کاهش تورم را در نواحی اطراف بینی داشته باشد ، برخی از افراد این تصور را دارند که بعد از عمل بینی هر چقدر که چسب بینی را محکم تر و طولاتی تر بزنند از افتادگی بینی بعد از این عمل زیبایی جلوگیری می شود و به یک نتیجه دلخواهی خواهند رسید ، باید بدانید که این تفکر کاملا اشتباه می باشد ، در ادامه مقاله آموزش چسب زدن بینی قصد داریم شما را با عمل بینی و آموزش چسب زدن بینی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

آموزش چسب زدن بینی

عمل بینی چیست ؟

امروزه عمل جراحی بینی و یا همان رینوپلاستی عملی است که شکل بینی به طور کامل تغییر خواهد کرد ، انگیزه برای انجام این عمل زیبایی در افراد ممکن است تغییر در ظاهر بینی ، بهبود تنفس و یا هر دوی آن ها باشد ، قسمت فوقانی ساختار بینی در افراد استخوان می باشد و قسمت پایینی آن غضروف است ، عمل جراحی بینی می تواند استخوان ، غضروف ، پوست و یا هر سه را با توجه به صلاح جراح تغییر دهد ، حتما با پزشک جراحی بینی خود مشورت کنید که آیا انجام این عمل زیبایی برای شما مناسب می باشد یا خیر ؟

در زمان برنامه ریزی برای انجام این عمل جراحی ، پزشک جراح بینی شما ویژگی های دیگر چهره شما ، پوست روی بینی و آن چه که می خواهد تغییر دهد را به طور دقیق تحت بررسی قرار می دهد ، اگر شما فرد مناسبی برای انجام این عمل زیبایی هستید پزشک جراح شما یک طرح سفارشی برای شما به وجود می آوزد ، همان طور که می دانید این عمل زیبایی یکی از جراحی های رایج در جهان می باشد ، این عمل با هدف بهبود در ظاهر بینی ، جذابیت هر چه بیشتر بینی و درمان احتمالی مشکلاتی مانند پولیپ بینی و انحراف بینی صورت می گیرد .

این عمل زیبایی توسط پزشک جراح زیبایی در این زمینه انجام می شود ، پزشک جراح با ایجاد برش در نواحی پایینی بینی عمل جراحی خود را آغاز می کند ، سپس فرد با توجه به تغییراتی که مورد نیاز فرد است شکل و فرم استخوان بینی ، غضروف و پره های بینی را تغییر می دهد ، پزشک جراح با توجه به نیاز افراد پروسه خاصی از تغییرات در بینی فرد را در پیش می گیرد .

آموزش چسب زدن بینی

در ادامه قصد داریم شما را با آموزش چسب زدن بینی آشنا کنیم با ما همراه باشید .

در مرحله اول باید یک چسب مناسب را انتخاب کنید ، چسب های 1 سانتی متری کاغذی از برند 3M برای این افراد مورد تایید می باشد ، همچنین چسب های 1 سانتی متری از برند 3M برای چسباندن بر روی بینی بعد از عمل نیز مورد تایید می باشد . مرحله بعدی تمیز کردن پوست صورت می باشد ، فرد باید در ابتدا صورت خود را با استفاده از آب و صابون به خوبی بشوید و بعد از آن با استفاده از پنبه آغشته به الکل پوست بینی خود و گونه ها را با دقت تمام تمیز کند و بعد از آن به مدت 10 دقیقه صبر کند تا پوست صورت به طور کامل خشک شود .

آموزش چسب زدن بینی

بعد از انجام این کار حالا نوبت برش چسب ها با ابعاد مورد نیاز می رسد ، افراد باید با توجه به سایز بینی خود چسب ها را با ابعاد زیر برش بزنند .

  • 6 تا 8 قطعه چسب به اندازه های 3 الی 4 سانتی متری
  • 2 قطعه از چسب به اندازه 2 تا 12 سانتی متری

بعد از برش چسب نوبت به چسباندن قطعات به بینی می باشد ، شما باید در مقابل آینه باستید و از بالای بینی خود یه سمت پایین آن هم به صورت عرضی شروع به چسباندن چسب های برش داده شده 3 الی 4 سانتی متری خود کنید ، همچنین با توجه به سایز بینی این 3 تا 4 تکه چسب را بر روی بینی خود برنید به طور که مقداری از هر قطعه در زیر دیگری قرار گیرد ، سپس باید به آرامی این قطعات را به هم فشار دهید تا به خوبی ثابت بمانند .

حالا نوبت به استفاده از چسب های 10 الی 12 سانتی متری نمی باشد ، این چسب ها را باید به صورت طولی و با به شکل حرف انگلیسی U اقدام به چسباندن این قطعات دز قسمت زیرین بینی خود کنید ، وسط نوار چسب باید در زیر بینی شما قرار بگیرد و ادامه نوار از کنار بینی به سمت بالا رفته باشد ، همچنین باید لبه های نوار تا نزدیک چشم ادامه پیدا کند ، به این نکته توجه داشته باشید که چسب های جلوی سوراخ بینی را به هیچ وجه نباید بگیرید تا در تنفس شما هیچ اختلالی ایجاد نشود ، همچنین در آخر نیز انگشتان خود را به آرامی بر روی آن ها حرکت دهید تا روی بینی ثابت بماند .

به همین ترتیبی که انجام می دهید یک قطعه چسب دیگر 10 تا 12 سانتی متری را با توجه به دستورالعمل های بالا دوباره بر روی چسب قبلی بزنید ، در این مرحله از پایین بینی خود آن هم به صورت عرضی شروع به چسباندن تکه چسب های 3 الی 4 سانتی متری خود کنید ، با توجه با سایز بینی که دارید 3 تا 4 قطعه عکس را بر روی آن ها بزنید به گونه ای که مقداری از هر کدام در زیر دیگری قرار گرفته باشد و سپس به آرامی این قطعات را به هم فشار دهید تا به خوبی به هم چسبانده شوند ، در آخر نیز از قطعه های چسب که از نوک بینی شما بیرون زده است را به خوبی قیچی کرده و آن ها را جدا کنید .

مدت زمان استفاده از چسب بینی

به طور کلی با توجه به نوع پوست بینی در افراد توصیه می شود که بعد از انجام این عمل زیبایی به مدت یک تا دو ماه چسب زدن به بینی خود را ادامه دهید ، در هفته های اول بعد از عمل جراحی بینی چسب زدن به آن موجب شکل گیری صحیح بینی و همچنین باعث جلوگیری از تورم و التهاب بینی می باشد ، از هفته های سوم بعد از عمل بینی چسب زدن به سریع تر شدن روند کاهش تورم و التهاب کمک بسیاری را خواهد کرد ، پس به مدت دو هفته چسب زدن پس از جراحی بینی کاملا الزامی و اجباری است و بعد از گذشت دو هفته به افراد توصیه می شود که به مدت یک تا دو ماه بعد از عمل چسب زدن به بینی خود را همچنان ادامه دهند تا تورم بینی هرچه زودتر فروکش شود ، اما اگر به هر دلیلی نمی توانید بیشتر از دو هفته به چسب زدن بینی خود ادامه دهید فقط روند کمتر شدن تورم کند تر می شود .

مدت زمان استفاده از چسب بینی

به افراد توصیه می شود که اگر پوست بینی آن ها ضخیم و یا نسبتا ضخیم می باشد باید مدت زمان بیشتری را از چسب استفاده نمایید تا روند شکل گیری بینی شما سریع تر انجام شود ، اگر از آن دسته افرادی هستید که شرایط این را ندارید که در طول روز بر روی بینی خود چسب داشته باشید می توانید از شروع هفته سوم عمل جراحی خود فقط شب ها بر روی بینی خود چسب بزنید و صبح ها به فعالت روزانه خود ادامه دهید . بعد از گذشت مدت زمان یک تا دو ماه بعد از عمل جراحی خود می توانید چسب زدن به بینی خود را کنار بگذارید ، اما اگر تورم در بینی شما به اندازه کافی کمتر شد می توانید چسب زدن بینی خود را تا رسیدن به نتیجه مطلب خود ادامه دهید .

فواید چسب زدن به بینی

  • کمتر شدن تورم و التهاب
  • شکل گیری هر چه بهتر بینی

در طول دو هفته اول بعد از عمل بینی چسب زدن به بینی بر التهاب و همچنین شکل گیری بینی تاثیر بسیاری را می گذارد با این وجود بعد از هفته های دوم انجام این کار تنها برای کاهش تورم در صورت صورت می گیرد ، همچنین علاوه بر این که چسب می تواند یک اعلام هشدار برای اطرافیان فرد هم باشد که با دقت بسیار با شما برخورد کنند ، زمانی که به بینی عمل کرده خوب چسب زدید به دوستان و اطرافیان خود این هشدار را می دهید که نباید بینی شما را لمس کنند ، با شما شوخی کنند و یا شما را با فعالیت های بسیار خشن که امکان دارد به بینی شما آسیب وارد شود وادار کنند .

چگونه باید چسب را از روی بینی جدا کنیم؟

داشتن نهایت دقت در باز کردن چسب از روی بینی دقیقا همانند قرار دادن آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، به این نکته توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین اهداف چسب زدن به بینی بعد از عمل جراحی کمک کردن به پیوستن پوست به بافت های پایینی می باشد ، حالا اگر این چسب ها را با بی دقتی از طرف آن شروع به جدا کردن چسب خود از روی پوست بینی کنید بر خلاف دستور العمل ها عمل کرده اید ، به همین خاطر به افراد توصیه می شود که در زیر دوشش آب گرم اقدام به انجام این کار کنید به گونه ای که چسب بر روی بینی شما به خوبی مرطوب شده باشد و روی آن مقداری صابون را آغشته کنید .

چگونه باید چسب را از روی بینی جدا کنیم؟

انجام این کار روند جدا کردن چسب بینی را برای افراد آسان تر می کند ، حالا نوبت آن است که از لبه های سطحی بینی خود به آرامی شروع به برداشتن چسب از روی بینی خود کنید به طوری که تا آن جایی که می شود پوست کشیده نشود .

دلیل استفاده از چسب بعد از پانسمان

بعد از انجام این عمل زیبایی به افراد مراجعه کننده حتما توصیه می شود که حداقل دو هفته بعد از عمل خود از چسب بینی استفاده نمایند ، در طول مدت زمان این دو هفته چسب زدن بر تورم و فرم گرفتن بینی تاثیر بسیاری را دارد ، از شروع هفته های دوم در تمامی بینی ها چسب زدن فقط به دلیل کمتر شدن تورم انجام می شود .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله آموزش چسب زدن بینی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
بینی نیمه فانتزی
نوشتهٔ بعدی
درمان انحراف بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)