انواع جراحی زیبایی پلاستیک بینی باز و بسته

انواع جراحی زیبایی پلاستیک بینی

همانطور که می دانید یکی از مهمترین فاکتورهای رسیدن به یک نتیجه خوب برای عمل زیبایی بینی این است که به یک جراح زیبایی بینی متخصص و حرفه ای و با تجربه کاری بالا مراجعه کنید .انواع جراحی زیبایی پلاستیک بینی باز و بسته  جراح بینی حرفه ای برای انجام عمل بینی شما با توجه به شرایط هر بیمار بهترین روش را انتخاب می کند .
در ادامه می خواهیم شما را با دو روش جراحی پلاستیک بینی باز و بسته آشنا کنیم . شما باید اطلاع داشته باشید که جراحی بینی رینوپلاستی چیست؟ به دو صورت باز و بسته انجام می شود .

به روشی روش باز گفته می شود که بین سوراخ های بینی یک برش ظریف زده می شود و در این حالت پوست به راحتی از روی بینی بلند می شود ، اما در روش بسته برش هایی از داخل بینی زده می شوند .

با این حال در هر دو روش پوست اسکلت بینی از روی بینی جدا می شود چرا که برای دسترسی پزشک جراح به اسکلت داخلی بینی این کار لازم و ضروری است و با انجام این تغییرات بینی فرد را به صورت دلخواه و مورد پسند آن بیمار در می آورد و چهره آن بیمار را زیباتر از قبل می کنند اما هر کدام از روش های جراحی پلاستیک بینی باز و بسته وضعیت های مخصوص به خود را دارند که در ادامه قصد داریم به آن ها اشاره کنیم .

انواع جراحی زیبایی پلاستیک بینی باز و بسته
مزیت های روش عمل جراحی بینی باز
در عمل جراحی باز بینی دید پزشک بهتر است و تسلط بیشتری بر روی کاری که انجام می‌دهد و محیط کاری اش دارد و راحت تر می تواند تغییرات لازم را برای ایجاد بهترین تغییر بر روی چهره بیمار انجام دهد . انواع جراحی زیبایی پلاستیک بینی باز و بسته در صورتی که جراحی بسته این امکان را به راحتی به پزشک نمی دهد . انجام عمل جراحی زیبایی بینی باز برای بینی هایی که مشکل در گذاشتن گرافت يا پيونهای غضروفی و استخوانی یا پروتز ها دارند بهتر است و کار را برای پزشک آسان ‌تر می‌ کند .

مزیت های انجام عمل زیبایی بینی برش بسته

در این روش دیگر برش پوستی در ناحیه کلوملا انجام نمی پذیرد و دیگر نیازی به آن نیست .لذا در اين روش ديد جراح كمتر است و بيشتر كارها با استفاده از حس لمس و نه زير ديد مستقيم انجام مىشود.
ممکن است که برای شما سوال باشد که کدام یک از این روش ها برای شما مناسب تر است و در کل می خواهید بدانید که کدام یک از این روش ها را انتخاب کنید که نتیجه بهتری برایتان حاصل شود . دکتر کمال هادی هر کدام از این روش ها را با توجه به شرایط و همچنین بینی های مختلف افراد متفاوت انتخاب کرده و به کار می بندند . به صورت کلی می توان گفت که اگر اشکالات بینی خفیف و محدود به برجستگی استخوانی غضروفی باشد و یا نیاز به اقدامات محدودی داشته باشد روش بسته ترجیح داده می ‌شود.
اما در زمان ‌های جراحی های ترمیمی که بیشتر برای بار دوم بر روی عمل جراحی بینی نا موفق انجام می شوند و یا تغییر شکل های بینی ناشی از ضربه و اشکالات و غیر قرینگی های سر بینی و اشکالات مادرزادی بینی مانند بینی – لب شکری روش باز اولویت دارد . در جراحی های بینی گوشتی از آن جایی که غضروف های موجود ضعیف هستند وغالبا نیاز به تقویت و بازسازی دارند روش‌ باز مناسب تر از روش بسته است و بیشتر از روش بسته توصیه می شود .

مزیت های انجام عمل زیبایی بینی برش بسته

همان طور که دکتر کمال هادی اشاره می ‌کنند تجربه ایشان نشان داده است که بسیاری از مراجعه کنندگان این سوال را مطرح می کنند که بی هوشی کامل بهتر است یا بی حسی موضعی ؟ در ادامه باید ذکر کرد که یقینا نظر پزشک با توجه به شرایط و بررسی هر فرد ارجح است و اولویت دارد اما در کل می توان گفت که در صورتی که تمامی استاندارد های لازم مراقبت های بعد از جراحی بینی  رعایت شوند ،

یک بی هوشی کامل بهتر از بی حسی موضعی است و برای این عمل جراحی پلاستیک بینی چه به روش باز و چه به روش بسته انجام عمل با بی هوشی کامل بیشتر توصیه می شود و ترجیح داده می شود مگر در موارد خاص که برای مثال فرد از نوعی بیماری رنج ببرد که بی هوشی کامل برای او مضر است و خطر دارد و يا كارى كه بايد انجام شود اندك باشد.

در نتیجه هر بیمار باید توجه کند که عوامل بسیار مختلف و فراوانی بر روی نتیجه ای که یک بیمار پس از عمل جراحی زیبایی بینی خود می گیرد تاثیر دارد و فاکتور های متفاوتی می‌تواند بر روی نتیجه عمل هر فرد تاثیر گذار باشد و آن را به صورت های مختلف تغییر دهد که منجربه نتیجه ای دلخواه و پیش بینی شده و یا خدایی ناکرده نتیجه ای دور از ذهن و ناراحت کننده شود .

که این فاکتور ها بسیار زیاد هستند که در ادامه تنها به اشاره کردن به چند نوع از این عوامل بسنده می کنیم که این عوامل شامل فاکتور هایی مانند کیفیت پوست صورت و بینی هر فرد است که یکی از فاکتورها و عوامل بسیار تعیین کننده در نتیجه عمل جراحی پلاستیک بینی است و همچنین رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از انجام جراحی بینی که بر روی رسیدن به نتیجه دلخواه بیمار و پزشک تاثیر مستقیم می گذارد و کوچک ترین سهل انگاری در آن ها ممکن است شما را از نتیجه ی مورد پسندتان دور و دورتر کند که قبل تر نیز تا حدودی به آن پرداختیم .مزیت های انجام عمل زیبایی بینی برش بسته

اما اصلی ترین فاکتور که قبل تر نیز به آن اشاره کردیم وجود یک پزشک حاذق و حرفه‌ای و کاربلد است که تجربه انجام عمل جراحی زیبایی بینی و دریافت نتیجه های خوبی از عمل های انجام شده در گذشته داشته باشد . شما می توانید برای این که نتیجه کار پزشکتان را بسنجید از عکس های قبل و بعد از عمل آن ها دیدن کنید ، و در صورت امكان بيماران عمل شده را در مقايسه با قبل از عمل آنها ببينيد و از ميزان رضايتشان جويا شويد.

نوشتهٔ پیشین
عمل جراحی زیبایی بینی موفق چه ملاک هایی دارد؟
نوشتهٔ بعدی
نحوه چسب زدن بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • راضیه احمدی
    1398-10-19 17:57

    به شدت مقاله ارزنده ای هست. ممنون از شما

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)