قیمت جراحی بینی

قیمت جراحی بینی

قیمت جراحی بینی آمار جراحی بینی در ایران بالاست. ساختار بینی ایرانی‌ها نسبت به ساختار بینی اروپایی‌ها کمی متفاوت‌تر است. شاید همین علت است که ایرانی‌ها نسبت به جراحی بینی اشتیاق بیشتری دارند. معمولا افرادی که به عمل بینی اشتیاق دارند، یا تا کنون بینی خود را عمل کرده‌اند، یا در انتظار شرایط مناسبی برای عمل جراحی هستند.

قیمت جراحی بینی

ممکن است شما هم از آن دست افرادی باشید که دوست دارید با جراحی بینی ظاهر صورتتان را تغییر دهید. لابد در لابه‌لای صفحات اینترنت به دنبال قیمت جراحی بینی هستید و دارید برای اطلاع از هزینه جراحی بینی تحقیق می‌کنید. مسلما این حق طبیعی شماست که با دیدی باز به مطب یک پزشک مراجعه کنید. ما در این مقاله به شما کمک می‌‍کنیم تا اطلاعاتتان را در زمینه قیمت جراحی بینی بالاتر ببرید. با ما همراه باشید.

چرا قیمت جراحی بینی مهم است؟

ما برای پولی که خرج می‌کنیم ارزش قائل هستیم. در طول سال، ساعت‌های بیشماری را برای کسب پول سر کار می‌رویم و از جسم و روان خود برای به دست آوردنش هزینه می‌کنیم. این که بدانیم پول خود را چگونه و در چه راهی خرج کنیم، خیلی مهم است. برخی اینگونه تصور می‌کنند که نباید برای هزینه کردن زیاد حساسیت به خرج داد. این کاملا درست است، اما افراط در این قضیه اصلا خوب نیست. ما نه باید زیاد حساسیت به خرج دهیم و نه باید بدون حساسیت پول‌هایمان را هدر دهیم. حسابگری یک ویژگی مثبت و خوب است که با خساست کاملا تفاوت دارد. این که شما هزینه جراحی بینی نیز برای شما مانند خیلی از افراد مهم است، اصلا عجیب نیست.

برخی از مراکز و کلینیک‌ها بدون اینکه خدمات بهتری نسبت به دیگر مراکز ارائه دهند، هزینه هنگفتی از شما دریافت می‌کنند. هر چه اطلاعات شما از قیمت جراحی بینی بیشتر باشد، بهتر می‌توانید درباره قیمت‌هایی که کلینیک‌های مختلف به شما می‌دهند قضاوت کنید.

درست است که در درجه اول، کیفیت کار مهم است؛ اما باید به هزینه‌‌ها نیز توجه کرد. اگر قرار است برای جراحی بینی هزینهت زیادی خرج کنید، باید به کلینیکی مراجعه کنید که نسبت به هزینه دریافتی خدمات ارزنده‌ای به شما ارائه دهد و بتواند شما را بعد از عمل جراحی راضی کند.

دلیل تفاوت قیمت جراحی بینی در کلینیک‌های مختلف

اگر برای اطلاع از هزینه جراحی بینی به کلینیک‌های مختلفی مراجعه کرده باشید، متوجه می‌شوید که هزینه جراحی بینی در یک کلینیک نسبت به کلینیک دیگر متفاوت است. دلیل این تفاوت در چیست. عمده‌ترین عوامل موثر در تفاوت قیمت جراحی بینی مراکز مختلف را می‌توان در موارد زیر جستجو کرد:

دلیل تفاوت قیمت جراحی بینی در کلینیک‌های مختلف

 • پزشک: اگر در جریان باشید، می‌دانید که جراحانی که اقدام به عمل بینی می‌کنند، ممکن است تخصص جراحی بینی داشته باشند یا نداشته باشند. معمولا آن سری از جراحان که عمل بینی جزو تخصص اصلی آن‌ها محسوب نمی‌شود، قیمت جراحی بینی را پایین‌تر اعلام می‌کنند. جراحانی که تخصص اصلی آن‌ها در حوزه زیبایی، عمل بینی است با توجه به اینکه تبحر و تجربه بیشتری در عمل جراحی دارند، هزینه بیشتری برای جراحی بینی دریافت خواهند کرد. در نتیجه پزشک انتخابی شما یک عامل مهم در قیمت جراحی بینی محسوب می‌‌شود.
 • بیمارستان: پزشک شما ممکن است در بیمارستان‌های مختلفی جراحی بینی انجام دهد. همانطور که می‌دانید هزینه اتاق عمل نیز جزو هزینه جراحی بینی محسوب می‌شود. اگر شما یک بیمارستان خصوصی برای عمل بینی خود انتخاب کنید، هزینه جراحی بینی‌تان افزایش خواهد یافت. در نتیجه این که شما چه بیمارستانی انتخاب کنید و چند ساعت تخت اتاق عمل بیمارستان را اشغال کنید، روی قیمت جراحی بینی تاثیر خواهد گذاشت.
 • موقعیت جغرافیایی: این که شما در چه شهری سکونت دارید، روی هزینه جراحی بینی موثر است. این که در شهرستان برای عمل بینی اقدام می‌کنید یا در تهران با هم فرق دارد. در این مقاله به بررسی دلیل یا درستی و غلطی تاثیر منطقه جغرافیایی روی قیمت عمل بینی نمی‌پردازیم. عنوان این نکته که موقعیت جغرافیایی شما روی هزینه جراحی بینی موثر است، برای این مقاله کفایت می‌کند.

دلیل تفاوت قیمت جراحی بینی در یک کلینیک

تا اینجای مقاله به بررسی عواملی پرداختیم که باعث شده‌اند هزینه جراحی در یک کلینیک نسبت به کلینیکی دیگر متفاوت باشد. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا هزینه جراحی بینی در یک کلینیک واحد برای افراد مختلف متفاوت است؟ این سوال زمانی پیش می‌آید که شما با توجه به رضایت دوستتان از نتیجه و هزینه جراحی بینی در یک کلینیک، به همان کلینیک مراجعه کرده‌اید و با قیمتی بالاتر موجه شده‌اید. ما در این جا عوامل موثر بر تفاوت هزینه جراحی بینی یک کلینیک را مورد بررسی قرار مدهیم. این عوامل عبارت‌اند از:

دلیل تفاوت قیمت جراحی بینی در یک کلینیک

 • نوع بینی: بینی شما ممکن است گوشتی، استخوانی یا ترمیمی باشد. قیمت جراحی بینی برای بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی بیشتر است. هزینه جراحی بینی ترمیمی نیز بسیار بالاتر از قیمت جراحی بینی کسی است که برای اولین بار اقدام به عمل می‌کند.
 • نوع اصلاحاتی که قرار است روی بینی اعمال شوند: شرایط کسی که برای جراحی بینی به پزشک مراجعه می‌کند، روی قیمت عمل بینی تاثیر دارد. قیمت جراحی بینی با توجه به شرایط بینی بیمار ممکن است کاهش یا افزایش یابد. ممکن است بینی شما طوری است که عمل آن آسان و ساده باشد و زمان زیادی از پزشک نگیرد. گاهی اصلاحات بینی به قدری جزئی و ساده است که با یک عمل سرپایی نیز قابل انجام است. از طرف دیگر، گاهی نیاز است اصلاحاتی اساسی روی بینی اعمال شود و مشکلات مختلفی از بینی رفع شود. همین مشکلات و اصلاحات، تلاش و زمان بیشتری از پزشک طلب می‌کند. در نتیجه قیمت عمل بینی در این موارد نسبت به موارد سرپایی خیلی بیشتر است.

نوع عمل بینی: عمل بینی با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. عمل بینی باز و بسته دو نوع از روش‌های عمل بینی هستند که هر کدام، با توجه به شرایط بینی شما برایتان استفاده می‌شوند. عمل بینی باز، برای افرادی که بینی‌شان به تغییرات زیادی نیاز دارد مناسب است. به طور کلی نمی‌توان که کدام روش، نسبت به روش دیگر برای شما مناسب‌تر است و استفاده از این دو روش، به نظر پزشک شما بستگی دارد. نوعی دیگر از روش جراحی بنیی وجود دارد که در آن پزشک با استفاده از ژل ناهمواری‌های بینی را هموار می‌کند. استفاده از هر یک از این روش‌ها ممکن است قیمت جراحی بینی را برایتان کاهش یا افزایش دهد.

پرداخت هزینه جراحی بینی توسط بیمه

یکی از سوالات متداول درباره قیمت جراحی بینی این است که آیا بیمه هزینه جراحی بینی را تحت پوشش قرار می‌دهد یا خیر. برای پاسخ به این سوال باید ابتدا این موضوع را روشن کنیم که ما برای چه هدفی قصد داریم بینی خود را عمل کنیم. افرادی که اقدام به عمل بینی می‌کنند، در سه دسته قرار می‌گیرند.

پرداخت هزینه جراحی بینی توسط بیمه

 • افرادی که بینی آن‌ها مشکل ساختاری دارد و برای بهبود عملکرد بینی خود اقدام به عمل بینی می‌کنند.
 • افرادی که بینی آن‌ها نیاز به درمان دارد و تصمیم دارند در حین درمان، عمل زیبایی نیز داشته باشند.
 • افرادی که تنها به منظور زیبایی اقدام به عمل بینی می‌کنند.

در بین افراد بالا که هر یک برای منظور خاصی برای عمل بینی به پزشک مراجعه می‌کنند، تنها افرادی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند که ساختار بینی‌شان باعث بروز مشکلاتی در تنفس یا سلامت آن‌ها ایجاد کرده است. اگر فردی بخواهد حین جراحی درمانی، جراحی زیبایی نیز انجام دهد، بیمه تنها قسمت هزینه‌های درمان را برعهده خواهد گرفت. البته این سری از افراد باید تحت پوشش بیمه باشند و برای بیمه حق بیمه واریز کنند.

قیمت جراحی بینی پایین

معمولا اگر هدف شما، پیدا کردن پزشکی با قیمت جراحی بینی پایین باشد، به هدف خود خواهید رسید. پزشکان متعددی وجود دارند که بدون داشتن مجوز اقدام به عمل بینی می‌کنند. آیا مراجعه به این دست از مراکز کار عاقلانه‌ای است؟ مسلما خیر. با چند دلیل ساده به شما ثابت می‌کنیم که این پزشکان، به جای اینکه از هزینه‌های شما بکاهند، هزینه‌های شما را افزایش می‌دهند.

 • پزشکی که متخصص نباشد، ممکن است با یک عملکرد نامناسب سلامت بینی شما را به خطر بیاندازد.
 • ممکن است ظاهر بینی شما، همان چیزی نباشد که شما انتظار آن را دارید. در برخی موارد، پزشک با کارنابلدی کامل ظاهر بینی را حتی نسبت به قبل بدتر می‌کند.
 • ممکن است پزشک بخاطر پایین آوردن هزینه جراحی بینی، از خدمات بهداشتی و رفاهی و بیمارستانی بکاهد. برخی از پزشکان عمل بینی را در جایی به غیر از بیمارستان یا یک مکان مجهز انجام می‌دهند. نبود امکانات کافی حین عمل ممکن است خیلی خطرناک باشد.

قیمت جراحی بینی پایین

در تمامی موارد بالا ممکن است شما با مشکلاتی دچار شوید. اگر شانس بیاورید، می‌توانید این مشکلات را با یک عمل دیگر که عمل ترمیم بینی نام دارد، رفع کنید. هزینه ترمیم بینی بسیار بالاتر از قیمت عمل بینی اولیه است. در نتیجه شما، با این که می‌خواستید هزینه جراحی را پایین بیاورید، هزینه را افزایش داده‌اید.

در برخی موارد، برخی از پزشکان نابلد و بی‌تجربه مشکلاتی را برای شما پیش می‌آورند که با هیچ عمل ترمیمی نیز قابل رفع نیست.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی گوشتی

نکات قبل از بیهوشی

سخن آخر

با همه‌ی این وجود، هزینه جراحی بینی نمی‌تواند معیار مناسبی برای تشخیص کیفیت کار یک جراح باشد. قیمت جراحی بینی زمانی می‌تواند یک معیار مناسب برای تشخیص کار یک پزشک باشد که در کنار دیگر عوامل قرار بگیرد.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)