بینی نیمه فانتزی

در این مقاله قصد داریم شما را با بینی نیمه فانتزی آشنا کنیم ، همان طور که می دانید عمل جراحی بینی جزو عمل های زیبایی می باشد که امروزه در میان خانم های بسیاری پرطرفدار و رواج پیدا کرده است. یکی از مهم ترین شاخصه ها و معیار هایی که برای افرادی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند فرم بینی می باشد. افراد با توجه به سلیقه ای که دارند یکی از فرم های بینی را می پسندند و علاقه دارند که بینی آن به آن فرمی که دوست دارند برسد ،به طور کلی سه فرم بینی وجود دارد: بینی طبیعی ، بینی نیمه فانتزی و بینی فانتزی . در ادامه قصد داریم شما را با عمل بینی نیمه فانتزی و چگونگی این عمل زیبایی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

عمل بینی نیمه فانتزی چیست ؟

این عمل زیبایی بیشتر در خانم ها متقاضی دارد و این عمل زیبایی بیشتر مورد توجه دختران و خانم ها قرار گرفته است. به طور کلی بینی های نیمه فانتری ترکیبی از بینی های طبیعی و فانتزی می باشد که این نوع از عمل زیبایی بسیار محبوب تر و پر طرفدار تر از مدل های دیگر بینی می باشد و این در حالی است که ظاهر بینی طبیعی و شیکی را برای افراد دارد و مقدار کمی قوس هم در این نوع از بینی ها دیده می شود .

در بالای مقاله گفته ایم که برای عمل جراحی سه نوع بینی وجود دارد یکی بینی های طبیعی و دیگری بینی های فانتزی و نیمه فانتزی ، افرادی که قصد انجام عمل بینی طبیعی را دارند بیشتر آقایان می باشند و این عمل زیبایی تنها قوس و یا انحراف را عمل می کند تا بینی علاوه بر این که زیبا باشد طبیعی نیز به نظر برسد ، در عمل بینی نیمه فانتزی که در سال های گذشته تا به الان مورد توجه خانم ها قرار گرفته است زاویه لب بالا تا بینی فرد به 105 درجه خواهد رسید و به بیانی دیگر بینی عروسکی می شود .

عمل جراحی بینی چیزی بین بینی های طبیعی و فانتزی می باشد و این بدین معنا است که نه بینی بسیار طبیعی به نظر خواهد رسید و نه به شکل فانتزی بینی مصنوعی و سربالا می شود ، تمام مدل های بینی در افراد با توجه به چهره خود فرد انتخاب خواهد شد و اصولا اگر در برخی از موارد نکات جزئی ارجحیتی بر هم دارند ، انتخاب نوع عمل بینی کاملا بستگی به جلسات مشاوره و آنالیز کلی چهره شما دارد .

عمل بینی نیمه فانتزی چیست ؟

شیوه های عمل بینی نیمه فانتزی

امروزه عمل زیبایی برای انجام رینوپلاستی و رفع نقص های بینی یکی از تکنیک های بسیار موثر عمل جراحی می باشد که به دو روش باز و بسته انجام می شود، در خصوص این مسئله که کدام از روش های زیبایی برای عمل بینی نیمه فانتزی استفاده می شود باید بدانید که عمل جراحی بینی با توجه به اینکه در کشور ما بسیار مورد استفاده قرار گرفته است میزان اصلاحات مورد نیاز بر اساس صلاح بهترین جراح بینی یکی از روش های عمل بینی انتخاب خواهد شد ، البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که عمل جراحی زیبایی بینی به روش باز به دلیل عدم محدودیت هایی که برای پزشک جراح دارد در بسیاری از مواقع انتخاب اول پزشک جراح بوده و شاهد آن هستیم که معمولا پزشکان جراح بینی برای انجام عمل زیبایی نیمه فانتزی از روش باز این عمل استفاده می کنند ، در ادامه شما را با این دو روش آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

عمل بینی به روش بسته :

در عمل زیبایی بینی آن هم به روش بسته تمامی برش ها شکاف های ایجاد شده در داخل بینی فرد بیمار لحاظ می شود و اصلاع ایرادات بینی فقط و فقط از طریق این برش ها صورت انجام می شود ، به این نکته توجه داشته باشید که در عمل زیبایی بینی آن هم به روش بسته نیازی به ایجاد شکاف در بخش های خارجی بینی نمی باشد پس در نتیجه از آن جایی که تمامی برش ها در داخل بینی افراد ایجاد می شود دسترسی به کل ساختار بینی برای پزشک جراح با محدودیت بسیاری مواجه خواهد شد .

به همین دلیل اعمال تغییرات بسیار زیاد بر روی بینی ها آن ها به روش بسته با مشکلات بسیاری همراه می باشد و در برخی از موارد هم برای افراد این روش امکان پذیر نمی باشد ، همچنین در برخی از موارد هم ممکن است که بینی فرد با ایرادات کاملا جرئی و مختصری رو به رو باشد و هیچ نیازی به اصلاحات وسیع بر روی آن هم وجود ندارد عمل جراحی بینی به روش بسته بهترین گزینه برای این افراد می باشد .

عمل زیبایی بینی به روش باز : 

در عمل جراحی بینی به روش باز علاوه بر شکاف های ایجاد شده در داخل بینی فرد یک شکاف بسیار ظریف نیز در نواحی کلوملا و یا پوست ما بین حفره های بینی فرد بیمار ایجاد می شود ، ایجاد چنین برش هایی بر روی بینی آن هم در روش باز موجب می شود که پزشک جراح بتواند از طریق این برش ها اقدام به بلند نمودن پوست از روی ساختار زیرین بینی کند و بر روی ساختار بینی به طور کلی تسلط داشته باشد.

حال از آن جایی که دامنه دید در عمل جراحی بینی به روش باز با محدودیتی مواجه نمی باشد امکان ایجاد تغییرات بسیار بر روی بینی در این روش زیبایی برای پزشک جراح بسیار آسان می باشد ، پس می توان گفت که عمل جراحی بینی آن هم به روش باز برای عمل های جراحی پیچیده و دشوار مانند عمل های جراحی ترمیمی ، عمل جراحی گوشتی و دیگر موارد بهترین گزینه به حساب می آید .

شیوه های عمل بینی نیمه فانتزی

انواع مدل های بینی

 • عمل جراحی زیبایی بینی با یک نتیجه کاملا طبیعی
 • عمل زیبایی بینی با یک نتیجه فانتزی و یا به اصطلاح عروسکی
 • عمل زیبایی بینی با یک نتیجه نیمه فانتزی
 • عمل جراحی بینی با نتیجه فرانسوی ، باربی و …

یکی از نکات بسیار مهم را رابطه با انتخاب مدل بینی ، فرم فرد مراجعه کننده یکی از نکات مهم می باشد ، فرم صورت ، پیشانی ، چانه و گونه ها در فرم نهایی بینی تاثیر بسیار زیادی را می گذارد ، عمل جراحی بینی تلاش دارد تا نتیجه عمل جراحی بینی را به آن چه که مورد علاقه فرد مراجعه کننده است بیشتر نزدیک کند و سلیقه و خواسته فرد مورد جراحی کاملا لحاظ شود به این دلیل که این فرد متقاضی است که باید این عمل زیبایی را آن گونه که مورد علاقه او است بعد از عمل جراحی ببیند .

از طرف دیگر نیز پزشک جراح بینی ، عمل بینی را باید متناسب با دیگر اجزای صورت می سنجد تا در آخر بینی هارمونی کاملی را در صورت افراد ایجاد کند ، بینی های از نوع فانتزی مدلی است که بین بینی های فانتزی و طبیعی ویژگی های هر دو را دارد ،  این مدل از بینی ها برای افرادی که قصد داشتن بینی های طبیعی را ندارد و بینی فانتزی هم خیلی مورد پسند آن ها نمی باشد کاملا مناسب می باشد ، میزان قوس در این مدل از بینی ها به بینی داده می شود از مدل فانتزی کمی کمتر می باشد و به اصطلاح حالت سرسره ای را بر روی بینی در حالت نیم رخ به شیب ملایم تری نسبت به مدل های فانتزی دارد .

در عمل جراحی بینی مدل فانتزی نوک بینی بسیار کوچک می باشد و شکل خواهد گرفت اما میزان کوچکی آن به اندازه بینی های فانتزی نمی باشد ، همچنین میزان سر بالا بودن این نوع از بینی ها نسبت به بینی های از نوع عروسکی بسیار کمتر می باشد . به طور خلاصه می توان گفت که عمل زیبایی بینی در مدل نیمه فانتزی بین بینی های طبیعی و بینی های عروسکی می باشد ، این مدل بینی در میان خانم ها و آقایان مورد پسند می باشد ، البته بین خانم ها بیشتر مورد پسند می باشد .

مشخصات بینی های نیمه ­فانتزی

 • این نوع از بینی ها دارای تیغه نازکی می باشند
 • سوراخ های بینی در این مدل از بینی، کوچک تر می باشد.
 • در این مدل بینی نوک بینی فرد سربالا بوده و دارای قوس متناسبی می باشد .

انواع مدل های بینی

بینی طبیعی یا بینی نیمه فانتزی ؟

با توجه به نکات گفته شده در ادامه مقاله به شما خواهیم گفت که بر اساس مدل چهره خود می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک از مدل های جراحی برای شما مناسب تر خواهد بود :

 • در عمل بینی طبیعی زاویه لب فرد مراجعه کنده و نوک بینی آن به حالت 90 درجه حفظ خواهد شد ولی در عمل جراحی بینی های نیمه فانتزی این زاویه تا 100 درجه هم رسیده می شود .
 • قسمت میانی بینی در عمل زیبایی بینی فانتزی و نیمه فانتزی قوس بیشتری نسبت به عمل بینی های طبیعی دارد .
 • در عمل زیبایی بینی های نیمه فانتزی به دلیل این که بینی اصطلاحا کمی سر بالا تر می شود سوراخ های تنفسی بینی کمی جمع تر خواهد شد و اگر پزشک جراح در این زمینه تجربه ای نداشته باشد ممکن است که بعدا در تنفس خود دچار مشکل شوید ، وجود این مشکل در عمل جراحی فانتزی بیشتر دیده می شود .
 • برای بینی های از نوع گوشتی که این نوع از بینی ها دارای پوست ضخیم تر و غده های چربی بیشتری هستند عمل جراحی بینی توصیه می شود ، عمل جراحی بینی های فانتزی و نیمه فانتزی بیشتر برای خانم ها و مخصوصا افراد مراجعه کننده که دارای بینی های استخوانی هستند توصیه می شود ، عمل زیبایی بینی های استخوانی به صورت فانتزی می تواند برای افراد یک نتیجه بهتر داشته باشد .
 • به طور کلی افرادی که از قوس های بسیار زیادی در بینی خود خوششان نمی آید و از بینی های طبیعی راضی نمی باشند می توانند از عمل جراحی بینی نیمه فانتزی برای فرم دهی بهتر به بینی خود استفاده کنند .

مزایای عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

در ادامه قصد داریم شما را با مزایای عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی آشنا کنیم با ما همراه باشید :

 • در عمل زیبایی بینی نیمه فانتزی نسبت به بینی های طبیعی ظرافت و زیبایی بیشتری را برای افراد دارد ، البته این مورد هم بستگی به نظر پزشک دارد
 • بینی های از نوع نیمه فانتزی یک ظاهر مصنوعی عمل زیبایی بینی عروسکی را برای افراد نخواهد داشت .
 • نوک بینی در عمل زیبایی بینی نیمه فانتزی آن چنان هم بالا نمی باشد و تقریبا یک حالت طبیعی را دارد ، در عمل زیبایی بینی فانتزی نوک بینی در افراد کمی سر بالا تر می باشد .
 • قوس در بالای بینی های نیمه فانتزی بسیار بالا نمی باشد و بینی یک حالت غیر طبیعی را به خود پیدا نمی کند .
 • برای بینی های از نوع استخوانی و دارای انحراف این روش زیبایی بسیار مناسب می باشد .

بینی طبیعی یا بینی نیمه فانتزی ؟

تفاوت عمل بینی فانتری و نیمه فانتزی

یکی از مهم ترین تفاوت های عمل زیبایی بینی طبیعی با عمل جراحی بینی فانتزی زاویه نوک بینی و لب ها می باشد ، در عمل جراحی بینی های فانتزی زاویه نوک بینی با لب بالا کمی بیش تر از مدل بینی های طبیعی می باشد ، در نتیجه عمل زیبایی بینی طبیعی بینی از نیم رخ حالت سرسره ای را ندارد و هیچ قوسی در آن دیده نمی شود اما در مدل بینی نیمه فانتزی این موضوع کاملا دیده می شود .

همچنین میزان سر بالا بودن در عمل بینی فانتزی بیشتر می باشد ، سایز بینی در عمل بینی فانتزی معمولا بیشتر کوچک می شود و یک شکل عروسکی به خود می گیرد ، در عمل زیبایی بینی طبیعی فردی که بعد از عمل بیتی شما را ببیند امکان دارد حتی متوجه این موضوع نشود که شما قبلا بینی های خود را عمل کرده اید .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله بینی نیمه فانتزی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
مراقبت بعد از عمل بینی
نوشتهٔ بعدی
آموزش چسب زدن بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)