قیمت عمل بینی

امروزه یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند این است که قیمت عمل بینی چقدر است ؟ چه عواملی بر روی قیمت عمل بینی تاثیر می گذارد؟  قیمت عمل بینی با توجه به بالا و پایین شدن هزینه های کشور در تمامی زمینه ها هر سال در آن تغییراتی به وجود می آید که ممکن است این هزینه با سال قبل کاملا فرق داشته باشد . قیمت عمل بینی یکی از مهم ترین عوامل انتخاب بهترین جراح بینی است .

هزینه عمل زیبایی بینی یک جراح با جراح دیگر کاملا تفاوت دارد و به عوامل مختلفی بستگی دارد ، در ادامه قصد داریم شما را با عمل زیبایی بینی و عوامل موثر بر روی هزینه عمل بینی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

عمل بینی چیست ؟

عمل زیبایی بینی و یا همان رینوپلاستی یکی از پر طرفدار ترین عمل های جراحی در دنیا می باشد ، این عمل زیبایی با هدف بهبود ظاهر بینی فرد ، درمان احتمالی مشکلاتی مانند پولیپ بینی و انحراف بینی و بالا رفتن اعتماد به نفس انجام می شود ، عمل زیبایی بینی توسط یک پزشک جراح زیبایی بینی متخصص در این زمینه باید انجام شود ، پزشک جراح معمولا با ایجاد یک سری برش ها در نواحی پایینی بینی کار جراحی خود را آغاز می کند و بعد با توجه به تغییراتی که مورد نیاز فرد نی باشد فرم و شکل استخوان بینی ، غضروف و پره های بینی تغییر خواهند کرد ، پزشک جراح با توجه به نیاز افراد پروسه خاصی از عمل جراحی را در پیش می گیرد .

عمل بینی چیست ؟عمل جراحی بینی و یا همان رینوپلاستی ، جراحی است که شکل بینی فرد به طور کامل تغییر خواهد کرد ، انگیزه افراد برای انجام این عمل زیبایی ممکن است تغییر در ظاهر بینی ، بهبود تنفس و یا هر دوی این ها باشد ، عمل جراحی بینی می تواند غضروف ، استخوان و پوست و یا هر سه تای این ها را تغییر دهد. قبل از انجام این عمل زیبایی باید با پزشک جراح خود صحبت کنید ببینید که آیا عمل جراحی بینی مناسب شما است یا خیر ؟

در زمان برنامه ریزی پزشک جراح شما ویژگی های دیگر چهره شما ، پوست بر روی بینی و چیز هایی که می خواهید تغییر دهید را کاملا مورد بررسی قرار می دهد و اگر شما فرد مناسبی برای انجام عمل زیبایی بینی باشید جراح یک طرح سفارشی را برای شما ایجاد خواهد کرد .

انواع مختلف عمل بینی

به طور کلی عمل جراحی بینی به دو روش باز و بسته در میان پزشکان جراح مورد استفاده قرار می گیرد و انتخاب هر کدام از روش های جراحی با توجه به نوع نقص بینی ، سلیقه و تجربه پزشک جراح بینی بستگی دارد . در ادامه شما را با انواع مختلف عمل جراحی بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

عمل بینی به روش باز :

یکی از روش های عمل زیبایی بینی روش باز آن می باشد ، در روش باز این عمل زیبایی پزشک جراح برشی در زیر بینی فرد ایجاد خواهد کرد تا پوست بینی کمی بالا تر از ساختار غضروف را بلند کرده و تمامی ساختمان های اصلی بینی که شامل قسمت غضروفی ، قسمت استخوانی و بافت نرم می باشد به خوبی قابل مشاهده است ، در این روش جراحی تورم کمی طولانی تر از عمل بینی به روش بسته می باشد ولی در آخر این تورم در تمامی افراد بیمار به طور کامل از بین خواهد رفت ، در عمل های جراحی ترمیمی ، نقص های مادر زادی ، قرینه نبودن بینی ها ، بد فرم شدن بینی به دلیل ضربه و در عمل زیبایی بینی های گوشتی عمل جراحی بینی به روش باز بسیار امکان پذیر تر می باشد و به دلیل است تسلط کامل پزشک جراحی بینی بر روی بینی فرد احتمال قرینه نشدن بینی بسیار کمتر می باشد اما ممکن است که یک زخم بسیار کوچک در زیر بینی فرد باقی بماند که این موضوع به مهارت پزشک جراح کاملا بستگی دارد .

عمل بینی به روش بسته : 

این روش زیبایی که به آن رینوپلاستی داخلی هم گفته می شود شامل ایجاد یک سری برش ها در داخل بینی و بین غضروف های بینی می باشد ، در عمل زیبایی بینی به روش بسته پزشک جراح به پشت و نوک بینی بدون هیچ گونه برش خارجی و با کار در سوراخ های بینی دسترسی دارد .

در آخر دید پزشک جراح در این روش زیبایی بسیار محدود تر می باشد و به همین دلیل است که از این روش زیبایی برای اصلاحات جزئی بینی مانند مشکلات جزئی نوک بینی افراد مورد استفاده قرار می گیرد و برای اعمال یک سری تغییرات شدید تر و کار های پیچیده پزشک جراح از روش باز برای فرد استفاده خواهد کرد .در این روش زیبایی تورم بعد از عمل کمتر و دوره درمان آن نیز بسیار کمتر می باشد و عمل زیبایی حدود یک ربع سریع تر از عمل زیبایی به روش باز تمام می شود .

قیمت عمل بینی

همان طور که می دانید قیمت عمل زیبایی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد ، برای مثال هزینه عمل جراحی بینی گوشتی با عمل جراحی بینی استخوانی کاملا تفاوت دارد و به هیچ وجه نمی توان هزینه مشخصی را برای این عمل زیبایی در نظر گرفت ولی این در حالی است که می توان گفت هزینه عمل جراحی بینی به عواملی مختلفی مانند :

  • تجربه و تبحر پزشک جراح
  • دستمزد پزشک جراح
  • اتاق عمل
  • دارو های قبل و بعد از عمل جراحی
  • موقعیت جغرافیایی مطب و کلینیک
  • آزمایشات قبل از عمل جراحی

این نکته را باید بدانید که برای کسب دقیق از هزینه عمل جراحی بینی بهتر است که به مطب مورد نظر خود مراجعه فرمایید .

قیمت عمل بینی

بخش های مختلف هزینه جراحی بینی

اگر از فرم بینی خود کاملا ناراضی هستید و یا اگر از خر و پف های شبانه خود بسیار رنج می برید و یا اگر بینی شما بر اثر یک حادثه آسیب دیده می باشد عمل جراحی بینی می تواند مشکلات شما را به طور کامل بر طرف کند ، به طور کلی قیمت عمل بینی شامل بخش های زیر می باشد :

هزینه های قبل از عمل جراحی :

هزینه های قبل از عمل بینی شامل هزینه های عکس آتلیه ، هزینه آزمایش خون و عکس سیتی اسکن در صورت وجود برخی از مشکلات تنفسی و شکستگی بینی و برای ارزیابی دقیق تر ساختمان بینی می باشد ، این آزمایش شامل آزمایش های CBC، PT، PTT، HIV Ab، HIV Ag، HBs Ag، HCV Ab می باشد این آزمایش ها برای بررسی کمبود آهن ، کم خونی ، قند خون ، ایدز و … صورت می گیرد ، اگر فرد دچار یک سری بیماری های زمینه ای مانند تیروئید و یا بیماری های قلبی باشد باید از مرکز های تخصصی مربوطه نامه ای به عنوان انجام عمل بینی بلامانع است را از مرکز دریافت کند و آن ها را تحویل پزشک جراح دهد .

 هزینه دستمزد جراح

هزینه دستمزد جراح به عوامل زیر بستگی دارد:

 تجربه پزشک جراح و تخصص جراح

بخش بسیار زیادی از قیمت عمل بینی به تجربه پزشک جراح بینی ، مهارت او ، میزان شهرت و سابقه کاری پزشک جراح کاملا بستگی دارد ، یک پزشک جراحی بینی خوب و مجرب شرایط و چالش های بسیار بیشتری را در حین عمل های مختلف گذرانده است و مهارت بسیار بیشتری را در حل چالش ها دارد و این موضوع کاملا طبیعی است که هزینه های بیشتری نیز از بیماران خود دریافت کنند .

پس به هیچ وجه نمی توان برای پرداخت هزینه های کمتر برای این عمل زیبایی یک پزشک جراح زیبایی را برای عمل بینی خود انتخاب کنید ،این نکته را هم باید بدانید که پرداخت هزینه های بیشتر به معنای تخصص و مهارت پزشک جراح بینی نمی باشد ، پس برای اطمینان بیشتر از کار پزشک جراح لازم است بدون در نظر گرفتن هزینه های عمل جراحی درباره تخصص پزشک جراح و رزومه کاری پزشک و میزان رضایت بیماران را خوب تحقیق کنید .

نوع بینی فرد

یکی از مواردی که سهم بسیار زیادی بر روی قیمت عمل بینی دارد نوع بینی فرد می باشد ، هزینه عمل جراحی بینی های گوشتی و یا غضروفی معمولا کمی بیشتر از عمل زیبایی بینی استخوانی می باشد ، همچنین هزینه عمل جراحی بینی های ترمیمی نیز به طور معمول هزینه بیشتری را نسبت به بینی های اولیه دارد .

محل عمل جراحی و مکان جغرافیایی آن 

قیمت عمل بینی با توجه به این که در مطب خصوصی پزشک جراح ، کلینیک های جراحی سرپایی و یا بیمارستان انجام می شود کاملا متفاوت می باشد ، هزینه های این عمل زیبایی در مطب های خصوصی پزشک جراح به دلیل استفاده از برخی از تجهیزات اتاق خود پزشک جراح و دستیاران خود جراح هزینه های کمتری از افراد دریافت خواهند کرد ، در عمل جراحی بینی در مراکز سرپایی تجهیزات مورد نیاز و امکانات پزشک جراح توسط یک شخص دیگر در اختیار پزشک جراح بینی قرار می گیرد و به همین دلیل هزینه آن هم کمی گران تر از مطب های خصوصی می باشد ، قیمت عمل جراحی بینی در بیمارستان ها به دلیل وجود یک سری از تجهیزات بیشتر و امکانات بیشتر هزینه های بیشتر از گزینه های قبلی است همچنین قبل از این که عمل زیبایی خود را انجام دهید بهتر است از نظر اعتبار مکان را مورد بررسی قرار دهید .

همچنین علاوه بر مکان عمل جراحی ، مکان جغرافیایی نیز در هزینه های آن موثر می باشد ، برای مثال هزینه های عمل جراحی بینی در تهران با شهرستان های کوچک کمی تفاوت دارد اما باید این نکته را در نظر بگیرید که پزشک جراح بینی خوب به دلیل امکانات بیشتر شهر های بزرگ در چنین شهر هایی ساکن هستند .

هزینه های متخصص بی هوشی 

در عمل جراحی بینی در صورت نیاز به بی هوشی ها ، کار های بی هوشی توسط متخصص بی هوشی مدیریت خواهد شد و علائم حیاتی فرد بیمار در طول انجام این عمل جراحی توسط فرد متخصص و پرستار هوشبری کنترل خواهد شد ، بسیاری از متخصصین گوش ، حلق ، بینی و روش های بی هوشی کامل را برای عمل جراحی بینی به بی حسی های موضعی ترجیح می دهند ، زیرا در بی حسی های موضعی فرد بیمار کاملا هوشیار است و با از بین رفتن بی حسی ها درد بسیار زیادی را احساس خواهند کرد ، اما در بی هوشی های کامل فرد بیمار هیچ گونه دردی را در زمام عمل جراحی حس نمی کند و چون فرد بدون هیچ گونه حرکتی است پزشک جراح تسلط بسیار بیشتری را بر او دارد .

 هزینه دستمزد جراح

هزینه جلسات معاینه بعد از عمل جراحی 

بعد از انجام عمل جراحی بینی فرد باید به مدت یک ماه آن هم هر هفته به پزشک جراح خود مراجعه کند و بعد از آن نیز به مدت یک سال هر سه ماه یک بار ویزیت شود ، در سال های دوم بعد از عمل جراحی بینی خود باید هر شش ماه یک بار به جراح زیبایی خود مراجعه فرماید ، بسیاری از پزشکان جراحی این هزینه ها را همراه با عمل جراحی دریافت خواهند کرد و برای معاینات بعد از عمل جراحی هزینه های جداگانه ای را دریافت نخواهند کرد .

آیا بیمه هزینه عمل بینی را پوشش می دهد ؟

اگر این عمل جراحی با اهدافی مانند رفع نواقص تنفسی مانند انحراف بیتی و یا پولیپ باشد در برخی از موارد بیمه ممکن است که بخشی از آن ها و یا تمام هزینه های عمل جراحی را پرداخت کند اما زمانی که این عمل جراحی فقط با هدف زیبایی صورت گیرد بیمه هزینه های عمل را پرداخت نخواهد کرد و تمامی هزینه های مربوط به عمل بینی را خود فرد به صورت نقدی پرداخت کند .

از آن جایی که عمل زیبایی بینی کمی هزینه بر است ، بسیاری از انجام آن ها صرف نظر می کنند ولی باید این نکته را در نظر گرفت که عمل جراحی بینی در افزایش اعتماد به نفس در افراد و بهبود جایگاه اجتماعی فرد بسیار تاثیر گذار می باشد .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله قیمت عمل بینی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
بهترین جراح بینی
نوشتهٔ بعدی
مراقبت بعد از عمل بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)