عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی چیست ؟ همانطور که میدانید اول عمل جراحی زیبایی بینی جز پر طرفدار ترین عمل های جراحی زیبایی در میان مردم دنیا می باشد این عمل زیبایی هم مانند دیگر عمل های جراحی دارای برخی از عوارض میباشد که اگر آن را کنترل نکنیم ممکن است عواقب بدی را برای افراد به دنبال داشته باشد در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با عمل جراحی بینی و عوارض جراحی بینی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخرین مقاله همراهی کنید.

چه عواملی موجب بروز عوارض عمل بینی می شود ؟
قبل از هر چیزی باید بدانید که چه عوامل مهمی می تواند در عوارض عمل جراحی بینی دخیل می باشد؟ یکی از مهم ترین این عوامل پزشک جراح بینی می باشد T  به دلیل اینکه اگر برای انجام عمل جراحی بینی خود پزشک جراح بینی را انتخاب کنید که با تجربه و مهارت کافی را نداشته باشد ممکن است که شما از نتیجه عمل جراحی بینی خود را رضایت کافی را نداشته باشید و دچار عوارض عمل جراحی زیبایی بینی شوید  ، مورد بعدی که در عوارض عمل بینی در خیلی تاثیر گذار می باشد رعایت نکردن مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی بینی می باشد و در صورتی که افراد تمامی مواردی که بهترین جراح بینی به شما توصیه می کند را رعایت نکرده باشید ممکن است که در زمان عمل جراحی بینی و یا بعد از انجام عمل دچار عارضه های حاصل از عمل جراحی شویم قبل از انجام عمل جراحی توصیه های لازم مانند نحوه دراز کشیدن و خوابیدن بعد از عمل جراحی ضربه خوردن به بینی و همچنین نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل جراحی و دیگر موارد مهم به فردی بیمار گفته می شود .

همچنین رعایت این موارد می‌ تواند تاثیر بسیار زیادی را بر روی نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی و در نهایت رضایت ۱۰۰ درصد فرد بیمار از عمل جراحی بینی باشد ،  با توجه به دو مورد بالا که گفته شد متوجه این موضوع شده اید که برای جلوگیری از بروز بخش بسیاری از عوارض عمل بینی خود شما باید برخی از موارد را به درستی رعایت کنید ، نکته بسیار مهم در عوارض عمل جراحی بینی این است که هم باید به عوارض عمومی و همچنین باید باید عوارض جانبی و جدی آن نیز توجه بسیاری کرد .

عوارض جراحی بینیعوارض جراحی بینی چیست ؟

خونریزی بعد از انجام عمل جراحی بینی و عفونت نیز یکی دیگر از عوارض عمل جراحی بینی می باشد ، همچنین جمع شدن خون و یا هماتوم در زیر پوست ، واکنش به برخی از دارو های بیهوشی و بی حسی، ایجاد تورم و کبودی ، خون دماغ شدن ، باقی مانده جای زخم و اسکار و بخیه پاره شدن رگ های خونی کوچک بر روی پوست، درد بعد از عمل جراحی و همچنین نامتقارن شدن سوراخ های بینی از مهم ترین عوارض های انجام عمل جراحی بینی می باشد . در ادامه شما را با دیگر عوارض های جراحی بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

اثرات جانبی عمل بینی : در برخی از مواردی که اثرات جانبی بعد از انجام عمل جراحی بینی برای افراد رخ می‌ دهد جای هیچ نگرانی وجود ندارد ، به دلیل اینکه بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی این اثرات به طور کامل بهبود پیدا می کنند .

درد بعد از عمل بینی : طی انجام برخی از فرایند های رینوپلاستی بینی پزشک جراح بینی تغییراتی را در اسکلت و غضروف بینی به وجود می‌ آورد که این عامل موجب ایجاد درد و ناراحتی بعد از عمل جراحی بینی می شود خوشبختانه درد حاصل از عمل جراحی بسیار کم می باشد و معمولاً پزشک جراح برای کنترل آن برای بیمار دارو های مسکن را تجویز می‌ کند .

تورم بینی بعد از عمل :  تورم بعد از انجام عمل بینی از عوارض کوتاه مدت عمل جراحی می باشد که افراد با استفاده از کمپرس های یخ و همچنین نوشیدن آب کرفس و استفاده صحیح از چسب بینی می تواند این تورم را کاهش دهد .

ماندن جای زخم پس از جراحی : در صورتی که برای انجام عمل جراحی بینی خود نزد بهترین پزشک جراح بینی رفته ‌باشید پزشک محل برش را به گونه‌ ای بخیه حرفه ای می‌ زند که بعد از بهبودی کامل این بخیه ها قابل مشاهده نمی باشد،  همچنین بعد از عمل جراحی باید دارو و پماد های تزریق شده توسط پزشک جراح را مورد استفاده قرار دهید .

اختلالات تنفسی : در صورتی که بهترین پزشکی جراح بینی سطح مقطع مجاری تنفسی را بیش از اندازه کوچک کرده باشد فرد بیمار دچار اختلالات تنفسی می‌ شود پس برای کوچک کردن بیش از اندازه بینی به هیچ وجه نباید پا فشاری کنید چون مشکلاتی را برای شما به همراه می‌ آورد که دیگر قابل جبران نمی باشد .

آبریزش و عطسه بعد از عمل بینی : افراد ممکن است که به مدت چند روز بعد از انجام عمل جراحی بینی آبریزش بینی و عطسه داشته باشند ، شما تا آنجایی که می توانید از طریق دهان عطسه کنید تا هیچ فشاری به مجاری تنفسی شما وارد نشود ، همچنین فرد بیمار در این مواقع با مشورت پزشکی جراحی می‌ تواند از قرص های سرما خوردگی و یا ضد حساسیت استفاده نماید .

به جا ماندن جای چسب و آتل بر روی بینی : یکی دیگر از عوارض عمل بینی که در بسیاری از موارد شاهد آن می باشیم به جا ماندن جای زخم بر روی بینی می باشد ، آتل نیز وسیله ای است که تنها با هدف فرم دهی بینی بر روی افراد بیمار استفاده می‌ شود این موارد به دلیل فشار زیاد بر روی بینی به وجود می‌ آید و پس از محکم چسبیده و یا بیش از اندازه مجکم کردن آتل بینی به وجود می آید .

مشکلات بویایی بعد از عمل بینی : در برخی از مواقع ممکن است به دلیل وجود ترشحات زیاد و یا التهاب و ورم بافت داخلی بینی افراد حس بویایی کمتری را داشته باشد ،  در چنین مواردی بیمار بهتر است که آرامش خود را حفظ کند ، به دلیل اینکه این امر طبیعی بوده و بعد از رفع تورم بینی این حس بویایی دوباره باز خواهد گشت .

عوارض جراحی بینی چیست ؟

کبودی اطراف چشم بعد از انجام عمل جراحی : یکی دیگر از عوارض عمل جراحی بینی کبودی اطراف چشم بعد از عمل جراحی می باشد ،این عوارض به دلیل نشست خون از مویرگ ها به زیر پوست اتفاق می‌ افتد با توجه به تغییرات اعمال شده بر روی بینی و روش جراحی و وضعیت سیستم انعقاد خون و دیگر موارد در فرد این مشکل اتفاق می‌ افتد ، افراد برای کمتر شدن کبودی چشم خود می‌ تواند به مدت ۴۸ ساعت بعد از انجام عمل جراحی بینی از کمپرس های سرد استفاده کنند .

چسبندگی داخل بینی :  یکی از عوارض عمل جراحی بینی چسبندگی داخل بینی می باشد که به دلیل ترمیم ‌نشدن سقف ها و برش های جراحی و همچنین چسبیدن بافت های داخل بینی به وجود می‌ آید ، در برخی از موارد برای تشخیص درست این عوارض انجام سی تی اسکن برای افراد ضروری می باشد بعد از بررسی درست علت چسبندگی بینی پزشک جراحی اقدام به درمان آن می کند .

عفونت بینی : یکی از مهم ترین عوارضی که بسیار شاهد آن هستیم عفونت بعد از عمل جراحی بینی می باشد به همین دلیل به افراد توصیه می‌ شود که بینی خود را بعد از انجام عمل جراحی و برداشتن گچ با محلول های مخصوص شستشو دهید تا میکروبی در آنجا نمو پیدا نکند .

عوارض مواد بیهوشی  برای افراد

به طور کلی عوارض ناشی از موارد های بی هوشی در میان برخی از افراد شایع شده است که بی هوشی موجب اختلال در حافظه فرد می شود که این موضوع در میان نوزادان و کودکان بسیار جدی تر می باشد ، لازم است که شما بدانید در هیچ کتاب علمی از اختلال حافظه و یا ضایعات مغزی ماندگار به عنوان عوارض مواد بی هوشی برای افراد هیچ نامی برده نشده است ، در ادامه شما را با عوارض مواد بی هوشی برای برخی از افراد آشنا کنیم با ما همراه باشید .

 • تهوع و استفراغ: یکی از مهم ترین عوارض بی هوشی در افراد بعد از انجام عمل جراحی بینی تهوع و استفراغ می باشد که در چند روز ابتدایی بعد از عمل جراحی بینی برای افراد این عارضه متداول می باشد و با عواملی مانند نوع عمل جراحی ، برخی دارو ها و تحرک، تحریک شود.
 • گلو درد: همان طور که می دانید لوله ای که برای کمک به تنفس در گلو فرد بیمار قرار می گیرد ممکن است که بعد از در آوردن موجب درد در نواحی گلو شود .
 • گیجی: همچنین گیجی بعد از به هوش آمدن یک امر کاملا طبیعی برای افراد می باشد ، اما برای برخی افراد خصوصا افراد سالمند ممکن است این گیجی هفته ها یا روز ها طول بکشد.
 • خارش : این عوارض در افراد به دلیل عارضه جانبی رایج داروی نارکوتیک می باشد که این دارو در برخی از مواقع در بی هوشی های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد .
 • لرز (هیپوترمی): این عارضه نیز در افراد بیماری که هوشیاری خود را بعد از عمل از دست می دهند بسیار متداول تر می باشد و درد حدود نیمی از افراد این مشکل رخ می دهد ، بسیاری از محققان به دلیل آن کاملا آگاه نمی باشند اما این تصور را دارند که این کار موجب کاهش دمای درونی فرد بیمار می شود .
 • درد عضلات: دارویی که به منظور شل کردن عضلات به افراد تزریق می شود تا بتوان لوله های تنفس به راحتی داخل برد می تواند موجب درد عضلانی نیز در شما می شود .
 • هذیان :  بعد از انجام عمل جراحی یا اختلال شناختی که در بعضی مواقع گیجی و از دست دادن حافظه ممکن است بیشتر از چند ساعت به طول انجامد.

عوارض مواد بیهوشی  برای افرادنکات مهم قبل از عمل جراحی

به طور کلی آمادگی های لازم برای انجام عمل جراحی یکی از مهم ترین مراحل ضروری در این اقدام مهم می باشد ، در برخی از مواقع با رعایت برخی از نکات بسیار ساده می توان تا حدود بسیار زیادی عوارض عمل جراحی بینی را بسیار کاهش داد و در آخر نیز نتیجه رضایت بخش تری از عمل جراحی خود به دست بیاورید .

 • به مدت دو هفته قبل از انجام عمل جراحی زیبایی بینی  ،فرد بیمار باید از مصرف هرگونه قرص بپرهیزد: همچنین از استفاده قرص هایی از مانند آسپرین، ایبوبروفن، ویتامین ای و مکمل‌های گیاهی نیز باید پرهیز حتما بپرهیزید.
 • فرد بیمار باید استفاده از هر گونه نیکوتین را به طور کامل قطع کند:به این دلیل که نیکوتین موجود در سیگار، شدیدا روند درمان و ترمیم بینی شما را کند می‌ کند.
 • افراد مراجعه کننده باید به تعداد لازم مرطوب کننده لب و نوشیدنی های خنک را به همراه خود داشته باشند ، همچنین در طول انجام عمل جراحی به دلیل تنفسی از راه دهان فرد بیمار قطعا لب و گلوی شما بسیار خشک می شود و استفاده از نوشیدنی های خنک و همچنین مرطوب کنند های لب به این مسئله کمک بسیاری می کند .
 • انجام مشاوره با پزشک جراح قبل از انجام عمل جراحی : برای این که بعد از عمل جراحی بینی خود از فرم جدید بینی خود لذت کافی را برده باشید قبل از این که به دکتر خود بگویید که دوست دارید بینی شما چه شکلی باشد و با مشورت با پزشک جراح می توانید به یک نتیجه ای واحد برسید .
 • شما باید به ترس و استرس خود نسبت به عمل جراحی خود غلبه کنید : برای حفظ آرامش خود حتما سعی کنید تنها با پزشک جراح خود گفت و گو داشته باشید و مطمئن شوید که تجربه او در کاهش اضطراب شما بسیار موثر خواهد بود
 • به همراه داشتن لباس مناسب

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله عوارض جراحی بینی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
طریقه چسب زدن بینی
نوشتهٔ بعدی
عمل بینی طبیعی زنانه

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)