بهترین جراح بینی استخوانی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی استخوانی آشنا کنیم. جراحی بینی یکی از جراحی های محبوب در کسور است که در ایران طرفدار زیادی دارد و همه افراد از کشور های دیگر به ایران می آیند و از این جراحی برای از بین رفتن مشکلات و برای زیباتر شدن ظاهر بینی استفاده می کنند. جراحی بینی می تواند مشکلات بینی مانند پولیپ، انحراف، شکستگی و مشکلات تنفسی را از بین ببرد. در ادامه برای آشنا شدن با جراحی بینی و بهترین جراح بینی استخوانی با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی یکی از بهترین جراحی ها در جهان است که طرفداران زیادی دارد. این جراحی اگر به صورت اصولی انجام شود از نظر ظاهری و عملکردی می تواند باعث زیبا شدن ظاهر بینی شود. جراحی بینی یا رینوپلاستی جراحی است که شکل و ساختار و فرم بینی را با اعضای صورت یکسان می کند و مشکلات بینی را از بین می برد. جراحی بینی جنبه زیبایی و درمانی دارد و افراد می توانند از آن برای بهتر شدن ظاهر بینی و یا برطرف کردن مشکلات استفاده کنند.

جراحی بینی چیست ؟

انواع روش های جراحی بینی :

جراحی بینی یک روش تهاجمی است که باعث تغییر شکل و اندازه و ظاهر بینی می شود. این روش انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

جراحی بینی به روش باز :

بیشتر پزشکان از این روش جراحی استفاده می کنند زیرا در این روش دسترسی زیادی به همه نقاط بینی دارند و می توانند تغییرات زیادی در بینی ایجاد کنند. پزشک در این روش پوست بینی از روی بینی بلند می کند و تغییرات لازم را در ساختار، غضروف و استخوان بینی انجام می دهد. این روش بیشتر برای افرادی استفاده می شود که مشکلت زیادی دارند و می خواهند تغییرات زیادی انجام دهند.

پزشک بعد از این که تغییرات لازم را انجام داد پوست بینی را به حالت قبلی باز می گرداند و پوست بینی را بخیه و برش می زند. همه برش ها و بخیه ها در این روش در داخل بینی است و دیده نمی شود. مدت زمان این جراحی نسبت به روش های دیگر بیشتر است.

جراحی بینی به روش بسته :

یکی دیگر از روش های جراحی بینی، جراحی بینی به روش بسته است. در این روش پزشک دسترسی کمی به همه نقاط بینی دارد و برای افرادی استفاده می شود که خواستار تغییرات کمی در بینی خود هستند. این روش برعکس روش قبلی است یعنی در این روش پوست بینی برداشته نمی شود و جراحی در داخل حفره های بینی صورت می گیرد و قوز و انحرافات از بین می رود.

این روش برای تغییر نوک بینی مناسب نیست و پزشک برای این کار باید پوست روی پل بینی را بشکافد. یکی از مزایایی که این روش دارد این است که برش و شکافت در این روش وجود ندارد و همه بخیه ها و برش ها در داخل بینی است و دیده نمی شود. مدت زمان این جراحی کمتر از روش های دیگر است.

جراحی بینی ثانویه :

نام دیگر جراحی بینی ثانویه جراحی بینی ترمیمی است که این روش برای درست کردن مشکلات باقی مانده یا به وجود آمده بعد از جراحی قبلی صورت می گیرد. این مشکلات امکان دارد جزئی باشند و به راحتی از بین بروند اما بیشتر این مشکلات سخت و پیچیده هستند که به خاطر ضعیف شدن بافت بینی در جراحی قبلی است و امکان دارد جراحی را برای پزشک سخت تر کند.

لیفت بینی با تزریق ژل :

این روش یک روش غیر تهاجمی است و از پر کننده های تزریقی برای تغییر زاویه نوک بینی، پر کردن فرورفتگی های بینی، بازگرداندن تقارن و کوچک تر و جذاب تر نشان دادن بینی، صاف کردن زاویه های تیز استفاده کرد. بیشتر پزشکان به جای برداشتن فرورفتگی های بینی از پرکننده های تزریقی برای یکنواخت کردن استفاده می کنند. نتیجه این کار همیشگی نیست . برخی از پزشکان امکان دارد از پرکننده های تزریقی بافت نرم مثل Juvederm ، Restylane یا Radiesse برای صاف کردن بی نظمی های ایجاد شده روی سطح بینی بعد از عمل استفاده کنند.

هدف از جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی می تواند برای تغییر اندازه و شکل و ظاهر بینی استفاده می شود. جراحی بینی می تواند زاویه بین بینی و لب را تغییر دهد، جراحی بینی می تواند استخوان بینی را باریک کند، نوک بینی را تغییر دهد، سوراخ های بینی را تنگ یا گشاد کند، بینی کج را صاف کند. در جراحی بینی هدف کلی بهتر شدن ظاهر بینی و ظاهر طبیعی بینی است.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی

بیشتر از 80 درصد افراد که بینی آن ها فرم ظاهری مختلف دارد می توانند جراحی بینی انجام دهند، بین این افراد فقط 20 درصد هستند که جراحی بینی با فرم صورت آن ها سازگار است اما نکته ای که اهمیت دارد درباره بینی های گوشتی و بدون استخوان است.

بعضی از افراد بینی های بدون غضروف دارند که این افراد باید به پیوند غضروف اقدام کنند که امکان دارد بعد از جراحی نتیجه مناسبی از آن نگیرند.  اگر بینی غضروفی دارید می توانید بینی خود را به پزشک های کاربلد و با تجربه بسپارید. در ادامه با کاندیدای مناسب برای جراحی بینی آشنا می شوید :

 • پهن بودن بیش از اندازه بینی
 • شکستگی تیغه بینی که باعث می شود بینی در مرکز صورت قرار نداشته باشد.
 • بهتر شدن تنفس فرد
 • قوز بینی در ناحیه پل بینی
 • مشکلاتی که از لحاظ زیبایی در اثر آسیب یا ضربه به وجود آمده باشد.
 • تغییر ظاهر بینی متناسب با ژنتیک
 • نوک بینی ضخیم، نامتقارن یا بیش از اندازه بیرون زده که افتادگی بینی اتفاق افتاده است.

خطرات و عوارض جراحی بینی :

جراحی بینی مانند جراحی های دیگر دارای خطرات و عوارضی است که این عوارض کوتاه مدت هستند و بعد از مدتی از بین می روند. خطرات و عوارض جراحی به مهارت پزشکی که انتخاب کردید بستگی دارد به همین خاطر سعی کنید بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. در ادامه با خطرات و عوارض جراحی بینی آشنا می شوید :

 • مشکلات تنفسی
 • نیاز به جراحی‌های اضافی و ترمیمی
 • عفونت
 • عوارض بیهوشی
 • سوراخ شدن سپتال
 • رضایت نداشتن از نتیجه جراحی بعد از عمل
 • خون ریزی

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی

قبل از جراحی بینی باید چه کارهایی انجام داد ؟

قبل از جراحی بینی مراحل مختلفی وجود دارد تا به بهبودی شما کمک کند و عوارض و خطرات جراحی را کم کند که در ادامه به آن می پردازیم :

داروها :

هنگام آماده شدن برای جراحی افراد باید درباره داروهایی که استفاده می کنند به پزشک اطلاع دهند زیرا بعضی از داروها می توانند عوارض قبل یا بعد از جراحی را به وجود بیاورند. پزشک می تواند به طور موقت برای افراد داروهایی تجویز کند. سعی کنید قبل از جراحی بینی از داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند استفاده نکنید.

رژیم غذایی :

در هفته های آخر قبل از جراحی بینی رعایت کردن رژیم غذایی برای افراد اهمیت زیادی دارد. تغذیه مناسب باعث بهبودی سریع می شود و عفونت را کم می کند. افراد باید از میوه و سبزیجات زیاد و دانه های غلات دارای پروتئین استفاده کنند. پزشکان می توانند به افراد مکمل های خاصی مانند ویتامین A و C توصیه کنند. افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند باید مواد غذایی و مکمل های خاصی که باعث کاهش دوران نقاهت و عوارض جراحی می شود استفاده کنند.

افراد باید مکمل های دارای گینگو، ویتامین E، جینسنگ، زنجبیل استفاده نکنند. بعضی از مکمل های گیاهی و هومیوپاتی می توانند عوارضی در بیهوشی داشته باشند. افراد باید قبل از استفاده از هر تغذیه ای با پزشک مشورت کنند. الکل می تواند توانایی کبد برای متابولیزه کردن را تحت تاثیر قرار دهد و بیشتر پزشکان توصیه می کنند افراد در هفته های قبل از جراحی از الکل استفاده نکنند.

آماده سازی برای بهتر شدن :

بهتر شدن بعد از جراحی بینی امکان دار چند هفته طول بکشد و افراد طبق مدت زمان بهتر شدن آمادگی داشته باشند. افراد باید برای 2 هفته از کار خود بگذرند و شخصی را پیدا کنند در این مدت زمان به آن ها کمک کند.

سیگار کشیدن :

استفاده از تنباکو باعث کم شدن جریان خون می شود و اکسیژن نمی تواند به ناحیه برش برسد. افراد سیگاری امکان دارد زمان زیادی برای بهتر شدن بعد از جراحی نیاز داشته باشند و امکان دارد خطر مبتلا شدن به عفونت و زخم ها در این افراد زیاد باشد. سیگار ها می توانند جراحی بینی انجام دهند اما باید سعی کنند چند هفته قبل از جراحی سیگار استفاده نکنند.

بینی استخوانی چیست ؟

بینی استخوانی یکی از بهترین بینی ها برای جراحی است. در این مدل بینی ساختار بینی طوری است که پوست روی آن نازک و بدون بافت است. غضروف در بینی استخوانی مناسب است و نیازی به پیوند غضروف یا استفاده از غضروف مصنوعی نیست. بینی استخوانی کمی انحراف دارد که در جراحی از بین می رود.

مزایا و معایب جراحی بینی استخوانی :

جراحی بینی استخوانی مزایای زیادی مانند تنفس راحت دارد زیرا با جراحی بینی استخوانی می توان عواملی که باعث مشکل در تنفس می شوند را بهتر کرد. داشتن خواب بهتر یکی دیگر از مزایای جراحی بینی استخوانی است زیرا بیشتر مشکلات خواب در اثر مشکلات تنفسی اتفاق می افتد.

اختلال یا بسته شدن مجاری هوایی می تواند باعث آپنه خواب، خروپف شود که با جراحی بینی از بین می رود. با جراحی بینی استخوانی می توان قوز بینی را برطرف کرد و باعث زیبایی زیادی در افراد شد، جراحی بینی باعث بیشتر شدن اعتماد به نفس در افراد می شود.

آیا رشد استخوان بینی بعد از جراحی بینی امکان دارد ؟

بازگشت برآمدگی و قوز بینی در جراحی بینی استخوانی بسیار کم اتفاق می افتد. رعایت کردن دوران نقاهت بعد از جراحی بینی مانند ضربه خوردن به بینی، چسب زدن به بینی، نخوابیدن به پهلو می تواند در نتیجه جراحی تاثیر زیادی داشته باشد.

بهترین جراح بینی استخوانی

بهترین جراح بینی استخوانی باید تخصص و مهارت زیادی برای جراحی بینی داشته باشد، افراد زیادی باید از این پزشک رضایت داشته باشند، صبور بودن پزشک هنگام برخورد با افراد و پاسخ به سوالات آن ها یکی دیگر از نشانه های بهترین جراح بینی استخوانی است، داشتن سابقه درخشان در جراحی بینی و به کارگیری هنر هنگام جراحی بینی هم از ویژگی های بهترین جراح است. بهترین جراح بینی استخوانی کسی است که برای دریافت رضایت افراد تخصص و هنر خود را به کار بگیرد تا سلامت و زیبایی به افراد هدیه دهد.

بهترین جراح بینی استخوانی

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی :

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید و عوارض و خطرات جراحی را کم کنید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه به آن می پردازیم :

 •  تا 24 ساعت از مایعات و غذاهای میکس شده و نرم استفاده کنید.
 •  بعد از جراحی بینی از مسافرت با هواپیما در روزهای اول خودداری کنید.
 •  بهترین زمان برای حمام کردن بعد از عمل بینی را از پزشک بپرسید.
 •  از خوردن نمک پرهیز کنید.
 •  با دهان باز عطسه و یا سرفه کنید تا به بینی فشاری وارد نشود.
 •  هنگام استراحت و خواب چند بالش زیر سر خود قرار دهید.
 •  از فین کردن و فشار به بینی خودداری کنید زیرا امکان دارد باعث خون ریزی شود.
 •  تا 24 ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم برای کم شدن کبودی و تورم استفاده کنید.
 •  از مسواک نرم استفاده کنید.
 •  چسب زدن برای کم شدن تورم و چسبیدن پوست بینی به اسکلت است به همین دلیل سعی کنید در چسب زدن دقت کنید.
 •  از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته های اول پرهیز کنید.
 •  تا 2 ماه نباید از عینک طبی یا آفتابی استفاده شود.

کلام آخر

قبل از جراحی بینی سعی کنید بهترین جراح بینی استخوانی را انتخاب کند. از افراد با تجربه و پزشک متخصص مشورت بگیرید تا دچار خطرات و عوارض نشوید. دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از جراحی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
عمل بینی بدون تامپون
نوشتهٔ بعدی
انواع مدل بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)