قیمت عمل زیبایی بینی

یکی از مهم ترین اجزای صورت که تاثیر بسیاری در زیبایی ظاهری دارد و هرگونه ایراد و مشکل در آن می تواند مشکلات ظاهری و تنفسی را به همراه داشته باشد. این عضو بینی است افرادی که از فرم بینی خود راضی نیستند و یا به دلیل آسیب های ایجاد شده دچار انحراف و شکستگی شده اند، می‌ توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند‌‌. هنگامی که افراد تصمیم به انجام جراحی بینی خود می گیرند، سوالی برایشان پیش می آید که قیمت عمل زیبایی بینی چقدر است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه همراه ما باشید.

عمل زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی جراحی زیبایی بینی مشکلات زیادی را مانند: اندازه بینی عرض بینی، اندازه سوراخ های بینی و مشخصات ظاهری بینی، برجستگی ها و فرورفتگی های روی استخوان بینی را درمان می کند. همچنین جراحی زیبایی بینی می تواند حالت نوک بینی را تغییر دهد و سوراخ های بزرگ بینی را کوچک کند و همچنین عدم تقارن بینی را اصلاح کند. البته باید گفت که از نظر عمل کردی هم این نوع از جراحی می‌ تواند مشکلات تنفسی مانند: انحراف تیغه بینی و نقص‌های مادرزادی یا بینی هایی که در تصادفات و سانحه های رانندگی و یا ورزش مورد آسیب قرار گرفته‌ اند را درمان کند.

نکات مهم در مورد عمل زیبایی بینی

این عمل بینی از جمله جراحی های زیبایی است که با هدف بهبود فرم و ظاهر بینی و تغییرات و همچنین برطرف کردن مشکلات تنفسی، رفع ناهنجاری های مادرزادی و آسیب ها انجام می شود که تعداد افرادی که تصمیم به جراحی بینی می گیرند به صورت سالانه بسیار بالا می‌ رود. در واقع بینی عضو بسیار حساسی است به دلیل اینکه هر گونه تغییرات جزئی در فرم بینی تغییرات قابل توجهی را در زیبایی ظاهری صورت به وجود می‌ آورد و همچنین بسیار مهم است که این جراحی توسط پزشک با تجربه و متخصص صورت بگیرد.

عمل زیبایی بینی

بیشتر مواقع یکی دیگر از مواردی که برای افراد دارای اهمیت است قیمت عمل زیبایی بینی است که باید در نظر بگیرید که انجام عمل بینی با هزینه های پایین تر باعث خطرات و به وجود آمدن عوارض بدی در بعضی از افراد خواهد شد که ممکن است افراد به جراحی ترمیمی و ثانویه نیاز پیدا کنند تا ایرادات به وجود آمده از جراحی اولیه رفت شود که همین مورد می تواند هزینه های اضافی را به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ ترین نکات این است که اگر تصمیم به جراحی بینی می گیرید تمرکز خود را بر روی انتخاب جراح با تجربه و متخصص قرار دهید تا هزینه های جراحی کاسته شود.

قیمت عمل زیبایی بینی

افرادی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند، باید در جلسات مشاوره شرکت کنند تا پزشک با بررسی ظاهر و ساختار بینی آن ها و همچنین با توجه و بررسی مشکلات موجود، نوع جراحی و مناسب بودن آن ها برای انجام جراحی نکات و عوارض را به طور کامل برای افراد توضیح دهد. در واقع شرکت در این جلسه بسیار دارای اهمیت است. در این جلسه می توانید علاوه بر کسب اطلاعات در مورد روند و نتیجه جراحی از قیمت عمل زیبایی بینی هم مطلع شوید. اما به طور کلی قیمت عمل زیبایی بینی به عوامل دیگری هم بستگی دارد که این عوامل شامل:

 • آزمایشات قبل از عمل زیبایی بینی: اصولاً قبل از انجام عمل زیبایی بینی آزمایشاتی توسط پزشک تجویز می شود تا علاوه بر سلامت عمومی، ساختار داخلی بینی به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد و وجود مشکلات تنفسی و یا شکستگی بینی مشخص شود که این تست ها شامل تست‌ های عکس برداری، سی تی اسکن و آزمایش خون هستند. آن ها هزینه های جداگانه خود را خواهند داشت. اگر هدف از جراحی بینی درمانی باشد، بیمه تمام هزینه ها را پرداخت خواهد کرد.
 • دستمزد جراح: یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت عمل زیبایی بینی، تخصص تجربه پزشک است که پزشکانی که دارای تجربه بیشتری هستند، هزینه بیشتری برای انجام این جراحی دریافت می کنند. به همین علت هنگامی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرید، باید توجه بسیاری به انتخاب جراحی که هزینه کمتری دریافت می کند داشته باشید، به دلیل این که بینی یک قسمت بسیار مهم در هر صورت شما است که هر گونه تغییر در آن ممکن است نتیجه ظاهری و تنفسی شما را به خطر بیاندازد. همچنین یکی دیگر از مواردی که باید در مورد دستمزد جراح بینی در نظر داشته باشید، این است که اصولاً هزینه‌ای که جراح برای عمل ترمیمی بینی دریافت می کند، بسیار بیشتر از هزینه جراحی است، آن هم به دلیل این است که در جراحی ترمیمی ایرادات باقی مانده در جراحی اولیه مانند: مشکلات زیبایی و تنفسی به طور کامل برطرف خواهد شد. اگر نیاز به گرافت و پیوند غضروف از قسمت های دیگر بدن مانند گوش یا دنده باشد دستمزد جراح بیشتر خواهد شد.
 • هزینه بیهوشی: بسیاری از جراحی های بینی با بیهوشی عمومی انجام می‌ شود تا فرد در طول جراحی خواب باشد و هیچ گونه دردی را احساس نکند، در مواردی که امکان بیهوشی عمومی وجود نداشته باشد، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌ شود. البته باید توجه داشته باشید که حفظ ایمنی افراد و انجام جراحی بدون درد اولویت تیم بیهوشی خواهد بود. به همین علت قسمتی از هزینه های عمل بینی برای متخصص بیهوشی در نظر گرفته می‌ شود.
 • اتاق عمل و تجهیزات: در واقع جراحی بینی باید در مراکز جراحی یا بیمارستان مجهز به تجهیزات استاندارد و به روز انجام شود. به دلیل اتاق تجهیزات داروها و ابزارهایی که در هنگام عمل استفاده می شوند هزینه جراحی بالاتر خواهد رفت. البته این هزینه‌ ها می تواند شامل هزینه کارکنان اتاق عمل باشد.
 • عمل بینی با توجه به نوع جراحی: هزینه جراحی بینی به عواملی مانند انحراف تیغه بینی، شکستگی یا مشکلات تنفسی و پلیپ بستگی دارد و زمانی که جراحی با هدف رفع موارد گفته شده، صورت بگیرد هزینه عمل بینی بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.
 • عمل بینی گوشتی: بینی های گوشتی که دارای پوست ضخیم و پره های پهن هستند و غضروف اضافه در نوک بینی وجود دارد که این موارد می‌تواند روند جراحی را پیچیده و حساس کند. این روش از جراحی غضروف به طور کامل برداشته می شود که احتمال بازگشت بینی به فرم قبل وجود دارد. جراحی حتما باید توسط جراح با تجربه و متخصص صورت بگیرد. به همین علت هزینه جراحی بینی گوشتی با توجه به مهارت و تجربه پزشکی که برای انجام جراحی انتخاب می کنید، متفاوت خواهد بود.
 • عمل بینی استخوانی: بینی های استخوانی غضروفی و استخوان بسیار محکمی دارند و در این موارد پوست بینی نازک است و قوز روی پل بینی قابل مشاهده خواهد بود که افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، بعد از جراحی تغییرات بسیاری مشاهده خواهند کرد که در خصوص هزینه این جراحی باید گفت که هزینه نهایی جراحی بینی استخوانی با توجه به تغییرات صورت گرفته بر روی استخوان و برداشتن قوز روی بینی تعیین می‌گردد.
 • عمل بینی فانتزی یا عروسکی: در واقع بسیاری از افراد خواستار انجام عمل بینی فانتزی عروسکی هستند. این عمل به صورتی است که نوک بینی بالا تر از حالت طبیعی باشد و قوس بیشتری به بینی داده شود. اما باید توجه داشته باشید که این نوع عمل زیبایی بیشتر مناسب خانم‌هایی است که صورت بسیار ظریفی دارند و بینی در تناسب با صورت قرار بگیرد. هر مقدار که میزان پیچیدگی جراحی و تغییرات بر روی نوک بینی و پل آن بیشتر باشد، هزینه عمل هم بیشتر خواهد شد.
 • انحراف یا پولیپ بینی: عمل بینی با عنوان سپتوپلاستی شناخته می‌شود که برای اصلاح انحراف و صاف کردن تیغه میانی بینی صورت می گیرد. در بیشتر مواقع در کنار رینوپلاستی انجام می‌شود. در این روش وضعیت تنفسی افراد را اصلاح می کنند و تغییراتی در زیبایی ظاهری افراد ایجاد خواهد شد. هزینه عمل انحراف بینی توسط پزشک بعد از بررسی و معاینه دقیق مشخص خواهد شد. به دلیل اینکه در بعضی از موارد نیاز به برداشت پلیپ یا جراحی سینوس است که هزینه عمل بینی بیشتر خواهد شد. در واقع باید گفت از آن جایی که در درمان انحراف و پولیپ بینی عمل درمانی به حساب می‌ آید، بیمه هزینه آن را پرداخت خواهد کرد اما باید توجه داشته باشید که نباید با جراحی زیبایی بینی همراه باشد. به دلیل اینکه در این موارد بیمه هزینه را پرداخت نخواهد کرد.
 • هزینه عمل ترمیمی بینی: عمل ترمیمی بینی هنگام انجام می‌ شود که فرد از نتیجه جراحی اولیه خود رضایت نداشته باشد و یا همچنین ایرادات ساختاری مانند مشکلات تنفسی یا انحراف تیغه میانی به طور کامل برطرف نشده باشد و فرد دارای علائمی مانند گرفتگی بینی باشد. این روش از جراحی می‌ تواند با پیوند غضروف از قسمت های دیگر بدن مانند لاله‌ گوش و دنده هایی یا همچنین برداشتن پره های بینی همراه باشد که بسیار سخت‌تر و پیچیده‌ تر از جراحی بینی اولیه است و زمان و تخصص بیشتری لازم دارد به همین علت هزینه عمل را افزایش خواهد داد.

قیمت عمل زیبایی بینیهدف از عمل زیبایی بینی

در جلسه مشاوره قبل از عمل زیبایی بینی باید هدف متقاضی از انجام عمل مشخص شود و اگر افراد دارای مشکلات روحی هستند، ابتدا باید این مشکلات را درمان کنند و بعد تصمیم به انجام جراحی بگیرند. همچنین فرد باید و او کاملاً منطقی و درستی از نتیجه انجام جراحی بینی خود داشته باشد. به دلیل اینکه جراحی بینی ممکن است با هدف های مختلفی انجام شود.

این هدف ها شامل:

 • بزرگ کردن بینی
 • کوچک کردن بینی
 • پولیپ بینی
 • درمان انحراف بینی
 • برداشتن قوز بینی

البته یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد، این است که اگر هدف فرد از انجام جراحی بینی مقایسه حالت بینی خود با بینی افراد دیگر باشد، احتمال نارضایتی بعد از عمل بسیار زیاد خواهد بود.

مراقبت های قبل از عمل بینی

قبل از انجام عمل بینی مراقبت هایی باید صورت بگیرد که فرد متقاضی رعایت آن می تواند دوره بهبودی بهتری داشته باشد. در ادامه شما را با مراقبت بعد از عمل بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • دخانیات و نیکوتین باعث تنگ شدن رگ های خونی می شود و همچنین موجب اختلال گردش خون می شود. به همین علت دو هفته قبل از عمل بینی نباید از آن استفاده کنید.
 • حدود دو هفته از عمل به هیچ عنوان نباید از آسپرین و ایبوپروفن استفاده کنید به دلیل اینکه باعث خونریزی در حین عمل خواهد شد.
 • حدود ۸ ساعت قبل از عمل از خوردن آشامیدن به شدت بپرهیزید.
 • یک روز قبل از عمل به اندازه کافی آب بنوشید.
 • اگر لاک ناخن دارید باید آن را پاک کنید.
 • شب قبل از عمل باید دوش بگیرید تا بدن و صورت شما از هرگونه آرایش و لوسیون و کرم پاک شود.
 • هنگام عمل هیچ گونه زیورآلاتی همراه خود نداشته باشید.
 • در روز عمل باید تمامی آزمایش و مدارک پزشکی خود را همراه داشته باشید

مراقبت های قبل از عمل بینیمراقبت های بعد از عمل بینی

۲۴ ساعت اول بعد از عمل بینی یکی از سخت ترین زمان ها برای ریکاوری افراد است که در این مدت هنوز اثر داروهای بیهوشی از بین رفته و ممکن است کمی سر درد تورم کبودی و خونریزی داشته باشید. اما بهتر است در این زمان افراد استراحت کنند و از مسکن‌های تجهیز شده پزشک استفاده کنند. نکات دیگری که بعد از عمل بینی باید رعایت کنید شامل:

 • حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم برای کاهش کبودی و تورم استفاده کنید.
 • بهترین زمان برای حمام کردن بعد از عمل بینی را باید از پزشک خود سوال کنید.
 • حدود ۲۴ ساعت بعد از انجام عمل از مایعات و غذاهای میکروب نرم استفاده کنید و از خوردن غذا ها و میوه های صفت که نیاز به جویدن داشته باشند بپرهیزید.
 • بعد از جراحی بینی نباید با هواپیما مسافرت کنید.
 •  همچنین با دهن باز عطسه یا سرفه کنید تا ببینی فشاری وارد نشود‌‌‌.
 • از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته های اول به شدت خودداری کنید.
 • از فین کردن و فشار به بینی بپرهیزید. به دلیل این که ممکن است باعث خونریزی شود.
 • از خوردن نمک اجتناب کنید‌.
 • از خوردن خوراکی هایی که برای کاهش تورم صورت مفید است استفاده کنید. این خوراکی شامل آب آناناس و کرفس است که به کاهش تورم صورت کمک می‌ کند و برای بهتر شدن طعم آب کرفس می توانید از آب هویج استفاده کنید.
 • در هنگام استراحت و خواب چند بالش زیر سر خود بگذارید.
 • از مسواک نرم استفاده کنید.
 • تا دو ماه نباید از عینک طبی آفتابی استفاده کنید.
 • تا چند هفته اول از پایین انداختن سر و بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت‌های شدید ورزشی خودداری کنید.

کلام آخر

سپاس از شما همراهان گرامی که ما را در انتهای این مقاله همراه گردید در صورت داشتن هر گونه نظر یا پیشنهاد می توانید آن را به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
بهترین جراح بینی گوشتی
نوشتهٔ بعدی
عمل بینی نیمه فانتزی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)