بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در ونک 💎【سال 1402】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در ونک آشنا کنیم. یکی از رایج ترین جراحی های پلاستیک برای افراد، جراحی بینی است که در ایران در بین تمامی افراد، اعم از خانم ها و آقایان طرفداران زیادی دارد و روزانه به تعداد آن ها افزوده می شود و افراد زیادی برای انجام آن اقدام می کنند. زیرا بینی قسمت مرکزی صورت است و بیش از سایر قسمت های صورت جلب توجه می کند. در زیبایی صورت تاثیر بسزایی دارد. جراحی بینی فانتزی یکی از مدل های این نوع جراحی است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در ونک با ما همراه باشید.

جراحی بینی نیمه فانتزی چیست ؟

جراحی بینی به سه روش طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی انجام می شود. جراحی بینی نیمه فانتزی ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و فانتزی است که امروزه در بین خانم ها بسیار رایج شده است. تغییرات ایجاد شده در این جراحی به گونه ای است که پزشک به غیر از اصلاح ظاهر بینی و حفظ ظاهر طبیعی آن، نوک بینی را کمی بالا می آورد و قوس مختصری در نمای جانبی بینی ایجاد می کند. بینی فرد غیر طبیعی است یا پیچیده به نظر نمی رسد.

جراحی بینی نیمه فانتزی چیست ؟

نکات مهم درباره جراحی بینی نیمه فانتزی :

رینوپلاستی نیمه فانتزی یک جراحی حساس است. به همین دلیل برای گرفتن نتیجه مناسب باید با بهترین جراح بینی مشورت کنید. داشتن بینی استخوانی با ساختار غضروفی قوی و پوست نازک یکی از الزامات این جراحی است. نتیجه جراحی بینی نیمه فانتزی در افراد دارای بینی استخوانی بسیار مناسب است.

برای انجام عمل جراحی باید از سلامت جسمانی کامل برخوردار باشید. اگر از بیماری هایی مانند دیابت، آرتریت، اختلالات خونی، آلرژی، کلسترول، بیماری ریوی، بیماری قلبی، فشار خون رنج می برید، قبل از انجام عمل با جراح خود مشورت کنید. برای انجام این جراحی باید رشد قسمت های صورت کامل شود. جراحی بینی نیمه فانتزی باید از سن بلوغ انجام شود.

جراحی بینی نیمه فانتزی با چه روش هایی انجام می شود ؟

مانند بقیه جراحی های بینی، جراحی بینی نیمه فانتزی به دو روش باز و بسته قابل انجام است. در جراحی بینی باز نیمه فانتزی، جراح یک برش کوچک در ناحیه کلوملا ایجاد می کند و به تمام نواحی داخلی بینی دسترسی کامل دارد. این روش برای افرادی مناسب است که بینی آن ها عیوب زیادی دارد. از آنجایی که تغییرات در جراحی بینی باز نسبتا زیاد است، تورم و کبودی بعد از جراحی بینی باز بیشتر است. در جراحی بینی نیمه فانتزی هیچ برشی در سطح خارجی بینی ایجاد نمی شود و همه برش ها داخلی هستند. اگر بینی شما ایرادات جزئی دارد، این روش امکان دارد گزینه مناسبی باشد.

تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

تفاوت اصلی جراحی بینی نیمه فانتزی با جراحی بینی طبیعی و فانتزی زاویه لب بالایی با نوک بینی است. در جراحی بینی فانتزی که به نام بینی عروسکی یا باربی شناخته می شود، نوک بینی آنقدر بالا قرار می گیرد که زاویه لب بالایی و نوک بینی 105 درجه در نظر گرفته شود، در حالی که این زاویه در جراحی بینی طبیعی 95 درجه است اعمال می شود. در مدل جراحی بینی نیمه فانتزی، پزشک اندازه بینی را تا حد امکان کم می کند و متناسب با صورت فرد است و انحنای در پل بینی ایجاد می کند. در جراحی های معمولی اندازه بینی بدون تغییر یا تغییر بسیار جزئی جراحی می شود.

در مدل جراحی بینی نیمه فانتزی، پزشک سعی می کند ویژگی های دو مدل قبلی را با هم ترکیب کند تا بینی هم طبیعی و فانتزی به نظر برسد. در مدل نیمه فانتزی پزشک سعی می کند اندازه و شکل بینی را با سایر قسمت های صورت هماهنگ کند و نوک بینی را کمی بالاتر از حد معمول و قوس آن را کمی بلندتر کند. بینی مدل نیمه فانتزی کوچکتر از مدل معمولی است اما کمی بزرگتر از مدل فانتزی است. قوس ایجاد شده نسبت به بینی فانتزی پایین تر است که باعث می شود بینی نسبت به مدل های فانتزی خمیدگی کمتری داشته باشد.

چه افرادی برای جراحی بینی نیمه فانتزی مناسب هستند ؟

در رینوپلاستی شکل استخوان ها و غضروف بینی در نوع جراحی تعیین کننده است از نظر پزشکی افرادی که بینی با پوست نازک و غضروف قوی دارند امکان جراحی بینی را دارد. بینی نیمه فانتزی در حالی که بینی گوشتی با غضروف ضعیف، پوست شل و ضخیم برای این نوع جراحی مناسب نیست. افرادی که بینی گوشتی دارند هرگز گزینه مناسبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی نیستند و بهترین جراحی برای این نوع بینی، جراحی زیبایی بینی طبیعی است.

بعضی از پزشکان با تخصص و تجربه بالا می توانند بدون هیچ مشکلی عمل زیبایی بینی نیمه فانتزی را برای بینی های گوشتی انجام دهند. جراحی بینی نیمه فانتزی برای همه طراحی های بینی مناسب نیست، بهتر است با یک پزشک مجرب مشورت کنید. جراحی بینی نیمه فانتزی برای افرادی که تمایلی به داشتن بینی طبیعی یا فانتزی ندارند گزینه مناسبی است.

مراقبت های قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی :

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با راقبت های قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی آشنا می شوید :

 • از مصرف کرم ها و لوازم آرایشی در روز جراحی خودداری کنید.
 • سعی کنید قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی ساختار و نوع بینی بیمار توسط جراح بررسی و از نزدیک معاینه شود تا فرد با صلاحدید پزشک و خود تحت این عمل جراحی قرار گیرد.
 • شب قبل از جراحی از خوردن غذاهای سنگین و نوشیدن آب زیاد خودداری کنید.
 • از مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند آسپرین، موترین، ادویل، ایبوپروفن و غیره خودداری کنید.
 • 2 هفته قبل از عمل از پوست صورت به خصوص بینی خود در برابر نور مستقیم خورشید محافظت کنید و از ضد آفتاب های مناسب استفاده کنید.
 • توصیه می شود 2 هفته قبل از عمل از سیگار کشیدن خودداری کنید.

بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا می شوید :

 • برای کم شدن تورم می توانید از یخ استفاده کنید، پس از جراحی بینی باید از کمپرس گرم خودداری کنید.
 • برای کم شدن اثرات بیهوشی مانند تهوع و استفراغ، بلافاصله پس از جراحی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 • تا 2 هفته بعد از جراحی بینی از خوابیدن به پهلو و روی صورت خودداری کنید و در هنگام خواب از چند بالش نرم برای حمایت از سر خود استفاده کنید.
 • در هفته اول جراحی، از بلند کردن اجسام سنگین، زور زدن یا کارهای سنگین خانه خودداری کنید.
 • از مصرف الکل بعد از جراحی پرهیز کنید زیرا این کار باعث بیشتر شدن احتقان بینی می شود.
 • تا 2 هفته بعد از جراحی از کشیدن سیگار پرهیز کنید، زیرا دود سیگار یا قلیان باعث تحریک بینی و سرفه می شود. همچنین سرفه های مکرر می تواند باعث خونریزی بینی شود.

تورم بعد از یک جراحی بینی نیمه فانتزی طبیعی است و بعد از چند ماه از بین می رود. اما افراد می توانند پس از یک تا دو هفته بدون نیاز به کمک بیشتر فعالیت های خود را انجام دهند. همچنین پس از دو هفته تا یک ماه امکان انجام کلیه فعالیت های شخصی وجود خواهد داشت.

سن مناسب برای جراحی بینی نیمه فانتزی

بهترین سن برای انجام عمل های زیبایی صورت زمانی است که رشد فیزیکی بدن کامل شده باشد. جراحی بینی نیمه فانتزی بعد از بلوغ باید انجام شود. از آنجایی که سن بلوغ برای زنان و مردان متفاوت است، پزشکان حداقل سن را برای زنان 16 سال و برای مردان 18 سال تعیین کردند. زیرا اگر فردی این عمل را در سنین پایین تری انجام دهد با گذشت زمان و بیشتر شدن سن امکان دارد در فرم بینی تغییراتی ایجاد شود و یا فرم بینی دیگر با سایر قسمت های صورت هماهنگی نداشته باشد.

سن مناسب برای جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی چه عوارضی دارد ؟

یک جراحی بینی نیمه فانتزی در صورتی که توسط جراح بینی مجرب، متخصص و ماهر انجام شود و  اگر فرد توصیه های مراقبتی را که جراح بینی بعد از جراحی به او می دهد رعایت کند، عوارض زیادی برای بیمار وجود نخواهد داشت. اما اگر این روش توسط یک جراح بینی غیر ماهر، کم تجربه و ناکارآمد انجام شود، می تواند باعث عوارض تهدید کننده زندگی یا نیاز به جراحی ترمیمی بینی شود.

از جمله عوارضی که در اثر ناکارآمدی پزشک ایجاد می شود می توان به عدم تقارن سوراخ های بینی، آسیب و سوراخ شدن تیغه بینی یا تیغه میانی بینی، هماتوم و بی حسی پوست اشاره کرد. مراقبت ها در جراحی بینی موثر است و با انجام هر یک از آن ها می توان خونریزی، تورم، قرمزی و خطر عفونت را کاهش و یا به صفر رساند. بهتر است در حین جراحی زیبایی به فرم ایده آل خود برسید و هزینه های گزافی برای جراحی ترمیم بینی پرداخت نکنید.

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی در ونک :

هزینه عمل بینی نیمه فانتزی در ونک پس از بررسی توسط جراح بینی مشخص می شود. پزشک بینی پس از در نظر گرفتن میزان عیوب بینی دستمزد خود را اعلام می کند و هزینه نهایی آن مشخص می شود. جراحی بینی نیمه فانتزی یکی از عمل های زیبایی محسوب می شود و به همین دلیل بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند. اما اگر بینی بیمار علاوه بر مشکلات خارجی دارای پولیپ یا انحراف باشد می تواند هزینه درمان خود را از بیمه خود دریافت کند.

فرم های جراحی بینی چه انواعی دارد ؟

جراحی بینی فرم های مختلفی دارند که برای هر فرد متفاوت است. این فرم ها عبارتند از :

فرم طبیعی :

این نوع جراحی برای افرادی مناسب است که نمی خواهند تغییرات زیادی در بینی خود ایجاد شود و بیشتر به رفع عیوب بینی مانند رفع برآمدگی علاقه دارند. در این جراحی بینی قوس ندارد و زاویه بین نوک بینی و لب حدود 90 تا 100 درجه است.

فرم فانتزی :

در این نوع جراحی فاصله بین لب بالایی تا نوک بینی بیشتر از بینی های معمولی است و قوس زیبایی در ناحیه پل بینی ایجاد می شود. رینوپلاستی فانتزی برای افرادی که بینی استخوانی دارند مناسب است.

فرم نیمه فانتزی :

جراحی بینی نیمه فانتزی حالتی بین بینی طبیعی و فانتزی است. گاهی اوقات افراد تمایلی به داشتن بینی طبیعی و صاف یا بینی فانتزی و عروسکی ندارند، جراحی بینی نیمه فانتزی بهترین گزینه برای این دسته از افراد است. در این جراحی نوک بینی کمی بالا رفته و قوس کمی روی پل بینی ایجاد می شود. این نوع جراحی بیشتر برای افرادی که بینی استخوانی دارند مناسب است. افرادی که بینی گوشتی دارند به دلیل پوست ضخیم هنر دست جراح به چشم نمی آید. انتخاب جراح بینی با تجربه در رسیدن به نتیجه مطلوب و ایده آل بسیار موثر است، برای انجام این فرآیند پس از مشاهده و بررسی نمونه کار جراح، عمل جراحی را انجام دهید.

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در ونک

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در ونک دارای ویژگی هایی است. بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در ونک باید تجربه کافی داشته باشد یعنی مهارت و تجربه بالایی داشته باشد. وظیفه شناس باشید تخیل عالی داشته باشید. صبر زیادی داشته باشید، اصول اصلی زیبایی شناسی را بشناسید. زمان کافی را با بیمار بگذرانید. در نهایت بیمار از نتایج جراحی رضایت داشت. برای داشتن یک رابطه خوب با بیمار خود باید بدانید که شکل بینی تغییری در ظاهر فرد عمل کننده ایجاد نمی کند. با بیمار در مورد انتظارات غیر واقعی صحبت کند.

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در ونک

انواع عمل زیبایی بینی :

برای انجام عمل بینی استخوان‌های صورت و بینی باید کاملا بالغ باشند (عمل زیبایی بینی مردان). جراحی زیبایی بینی برای بهبود ظاهر یا بازسازی بینی انجام می‌شود و می‌تواند اندازه‌ی بینی و همچنین طول و عرض آن را تغییر دهد. نوک بینی، سوراخ‌های بینی و تقارن بینی هم ممکن است تغییر کنند. گاهی ممکن است در طی جراحی برای تقویت ساختار بینی از غضروف‌های پیوندی از مناطق دیگر بدن مثل گوش یا دنده استفاده شود. در ادامه این مطلب انواع عمل بینی را بررسی می‌کنیم.

رینوپلاستی :

تفاوت رینوپلاستی با عمل بینی چیست؟ قسمت فوقانی ساختار بینی استخوانی و قسمت پایین آن غضروفی است. رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی می‌تواند باعث تغییر استخوان، غضروف، پوست یا هر سه مورد شود. روش‌های مختلفی برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد اما رایج‌ترین روش، شامل یک برش کوچک روی ریشه‌ تیغه‌ بینی و در بین سوراخ‌های بینی است. این برش به جراح اجازه می‌دهد پوست را از استخوان‌های زیرین و غضروف آزاد کرده و سپس تغییرات لازم را در استخوان و غضروف‌ بینی ایجاد کند. پس از پایان عمل زیبایی بینی می‌توان پوست را در جای خود قرار داد.

عمل زیبایی بینی شکسته و جراحی زیبایی بینی های کج :

جراحی زیبایی بینی برای ترمیم شکستگی‌های بینی هم انجام می‌شود. هدف از این عمل، ترمیم شکستگی‌ها و بازیابی ظاهر بینی در زمان قبل از آسیب دیدگی است.

سپتورینوپلاستی :

این روش برای بیمارانی استفاده می‌شود که انسداد یا انحراف بینی دارند. سپتورینوپلاستی نه تنها ظاهر بینی را بهبود می‌بخشد، بلکه انسداد داخلی را برطرف کرده و ساختارهایی را که مانع تنفس می‌شوند برطرف می‌کند.

 عمل پولیپ بینی :

همه‌ جراحی‌های بینی عمل زیبایی نیستند و برخی به قصد درمانی انجام می‌شوند. مثلا یکی از عمل‌های جراحی که انجام می‌شود برای پولیپ بینی است. عمل پولیپ بینی برای کسانی که در صحبت کردن صدایشان می‌گیرد و یا در نفس کشیدن مشکل دارند، می‌تواند درمان کننده باشد. پولیپ می‌تواند در انتقال هوا در راه‌های هوایی مشکل ایجاد کند. می‌تواند تصور کنید که یک کیسه پر از خلط درون بینی شما گیر کرده‌ است و تنفس را برای شما مشکل می‌کند.‌ برای جراحی پولیپ باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. این متخصص می‌تواند پلیپ شما را با یک جراحی ساده بر طرف کند. پولیپ‌ها به علت‌های مختلفی ایجاد می‌شوند که یکی از شایع‌ترین‌های آنان، حساسیت و آلرژی است. یکی از اصلی‌ترین درمان‌های پولیپ، جراحی است.‌

 عمل زیبایی بینی بسته بهتر است یا باز؟

جراحی بینی به دو روش انجام می‌شود. جراحی باز و بسته دو رویکرد متفاوت در عمل بینی هستند. در روش عمل بسته بسته برش‌ها داخل بینی پنهان می‌شود. در روش عمل باز بینی برش بیرونی روی کلوملا ایجاد شده و سوراخ‌های بینی از هم جدا می‌شوند. در مواردی که نیاز به دسترسی راحت‌تر و افزایش دید باشد، جراحی بینی باز توصیه می‌شود. در این روش جراح به ساختار بینی به‌ویژه نوک بینی دسترسی دارد. جراحی بینی بسته برای اصلاحات جزئی و تغییر شکل کوچک در بینی انجام می‌شود. این روش کم‌تر تهاجمی بوده و روند بهبودی آن سریع‌تر است. ازآنجایی‌که برش‌ها داخل بینی ایجاد می‌شود، هیچ زخم قابل مشاهده‌ای وجود نخواهد داشت.

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در ونک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. با پزشک درباره خواسته ها و علایق خود گفت و گو کنید و اگر از قبل بیماری دارید یا داروی خاصی مصرف می کنید با پزشک در میان بگذارید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
بهترین جراح بینی مردانه در ونک ❤️【سال 1402】
نوشتهٔ بعدی
جراحی قوز بینی در ونک ⭐【سال 2023】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)