بهترین جراح بینی استخوانی در ونک【 سال 1402】⚡

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی استخوانی در ونک آشنا کنیم. امروزه جراحی زیبایی بینی طرفداران زیادی را در بین مردم به خصوص خانم ها به دست آورده است زیرا بینی تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد. افراد به دلیل تمایل به زیبایی اقدام به جراحی بینی می کنند. مهم ترین مرحله در انجام جراحی بینی، انتخاب جراح بینی است. کسانی که تصمیم به جراحی بینی دارند دلایل مختلفی دارند، مثلا اکثر افرادی که بینی استخوانی دارند، هدفشان از انجام جراحی بینی برداشتن برآمدگی بینی یا حل کردن مشکلات تنفسی است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین جراح بینی استخوانی در ونک با ما همراه باشید.

جراحی بینی استخوانی چیست ؟

جراحی بینی استخوانی برای از بین رفتن عیوب بینی استخوانی انجام می شود. این نوع بینی ها پوست نازکی دارند و از نظر نیم رخ قوز می کنند که بهترین جراح بینی برای از بین رفتن عیوب این نوع بینی ها با توجه به سلیقه و تشخیص خود فرد از تکنیک های مورد نظر در جراحی بینی استفاده می کند.

جراحی بینی یکی از جراحی های صورت است که با زیبایی بینی سروکار دارد. برای اینکه یک جراح استخوان بینی خوب تصمیم درستی برای جراحی بگیرد باید معاینه دقیق انجام دهد. در این معاینه پزشک به پوست بینی، انحراف بینی و اندازه پل بینی و سوراخ ها توجه می کند. تفاوت اصلی بینی های استخوانی و گوشتی این است که ضخامت پوست بینی متفاوت است، در بینی های استخوانی نازک و در بینی های گوشتی ضخیم است.

جراحی بینی استخوانی چیست ؟

چگونگی عملکرد جراحی بینی استخوانی :

بینی های استخوانی، یک استخوان بسیار قوی دارند و حالت گوشتی ندارند و در بیشتر موارد دارای برآمدگی و برجستگی هستند. استخوان بندی این بینی ها بسیار مقاوم است و وجود برآمدگی در ساختار آن ها باعث خم شدن آن ها می شود. قسمت بالایی بینی محکم و استخوانی است و قسمت پایینی آن دارای ساختار غضروفی است.

انواع مختلف جراحی بینی بسته به شدت برآمدگی و بیرون زدگی ساختار بینی می تواند دشوار یا آسان باشد. عمل بینی استخوانی در ونک برای افراد با انحراف اندازه های مختلف به روشی متفاوت انجام می شود. نکته مهم در جراحی بینی استخوانی این است که پزشک متخصص باید اطمینان حاصل کند که جراحی زیبایی این شکل بینی برای آن ها مشکلی در تنفس ایجاد نمی کند.

قبل از گرفتن عکس از بینی و معاینه بیمار و مشورت با بیمار در مورد انتظارات وی از نتیجه نهایی عمل بینی حائز اهمیت است. یکی دیگر از ویژگی های مهمی که جراح در حین جراحی بینی باید به آن توجه کند فرم صورت، توجه به تمایل بیمار به جراحی بینی و فرم دلخواه آن و نوع پوست بینی مراجعه کننده است. بینی های استخوانی را می توان با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام داد. انتخاب هر نوع روش بیهوشی بر اساس شدت انحراف و قوز بینی مراجعه کننده است.

چرا بعضی از افراد دارای بینی استخوانی هستند ؟

یکی از دلایل ایجاد بینی استخوانی رشد بیش از حد اجزای بینی به دلایل ژنتیکی است که از جمله عوامل دیگر می توان به ضربه های دوران کودکی اشاره کرد که باعث رشد نامناسب در یک قسمت و توقف رشد در قسمت مجاور می شود. گاهی اوقات ضربه به بینی باعث فرورفتگی یا برجستگی روی پل بینی می شود. در برخی از افراد در اثر ضربات وارده به بینی در گذشته رشد یک طرف بینی نسبت به طرف مقابل بیشتر شده و باعث انحراف بینی به یک طرف می شود.

در بیشتر افراد زیبایی صورت باعث بیشتر شدن اعتماد به نفس می شود و از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد در همان نگاه اول توجه فرد و دیگران را به خود جلب می کند. در افرادی که از نظر ژنتیکی بینی استخوانی دارند یا در دوران کودکی دچار آسیب دیدگی بینی شدند که تغییر شکل و بدشکلی بینی رخ داده است، امکان دارد زیبایی کل صورت تحت تاثیر این عدم هماهنگی قرار گیرد.

نکات مهم درباره جراحی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی به دلایل مختلفی انجام می شود و بیشتر افراد برای زیبایی چهره خود این کار را انجام می دهند. بینی های استخوانی که بیشتر قوز شکل هستند و به آن بینی عقابی می گویند دارای پوسته نازکی است که وجود این پوسته نازک باعث می شود که جراحی بینی استخوانی به بهترین شکل ممکن پهن و نامنظم شود و تجربه جراحی بینی استخوانی برای شما بسیار خوب است.

به دلیل وجود این بدنه بر روی بینی های استخوانی، ظرافت کار جراح را در حین عمل بینی بیشتر می کند و نتیجه جراحی را بسیار خوب و دلپذیر می کند. عوامل ژنتیکی و ارثی یکی از اصلی ترین عوامل موثر در بروز برجستگی و انحراف در بینی استخوانی است. از دیگر عوامل موثر در بروز انحرافات در بینی های استخوانی ضربه های مختلف به این بینی ها و شکستگی آن ها می باشد.

بینی استخوانی دارای غضروف قوی است که با جراحی بینی های استخوانی و اصلاح این غضروف ها قابل برداشتن است. برای از بین رفتن این مشکل پزشکان متخصص جراحی بینی استخوانی را به دو صورت باز یا بسته انجام می دهند و اکثر افرادی که بینی استخوانی دارند از جراحی بینی خود رضایت کامل داشتند. بسیاری از جراحان بر این باورند که جراحی بینی استخوانی نتایج بهتری نسبت به جراحی بینی گوشتی دارد.

آیا بعد از جراحی، امکان بازگشت بینی به حالت اولیه وجود دارد ؟

پاسخ این سوال در بیشتر موارد منفی است، زیرا در حین جراحی، برآمدگی یا استخوان بینی به طور کامل اصلاح و برداشته می شود و امکان بازگشت استخوان به بینی فرد وجود ندارد. در برخی موارد به دلیل رعایت نکردن مراقبت های بعد از عمل مانند استفاده منظم از چسب و نحوه صحیح خوابیدن بیمار پس از مدتی دچار ایراداتی در شکل و فرم بینی می شود که با مراجعه به پزشک بینی رفع می شود.

روش های جراحی بینی استخوانی :

جراحی زیبایی بینی استخوانی با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود و انتخاب نوع بی حسی تحت تاثیر عواملی مانند میزان بیرون زدگی و شدت انحراف بینی استخوانی است. روش انجام جراحی استخوان بینی به دو صورت جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود. جراحی بینی استخوانی بسته یکی از روش هایی است که پزشکان از دیرباز برای این نوع جراحی بینی استفاده می کردند. در این روش برش های مورد نیاز برای جراحی بینی از داخل بینی ایجاد می شود و از ایجاد برش در قسمت خارجی بینی خودداری می شود.

با توجه به اینکه محل برش های ایجاد شده در حین جراحی مشخص نیست و برش ها به صورت مخفی ایجاد می شوند، این روش در بین افرادی که جراحی بینی انجام می دهند بسیار محبوب است. تنها مشکل این روش این است که جراح ساختار داخلی بینی را نمی بیند و این روش بهتر است برای جراحی بینی که مشکلات جزئی دارد استفاده شود. اصولا هر فردی به خصوص آقایان تمایل زیادی به جراحی بینی طبیعی دارند تا بعد از عمل بینی شکلی طبیعی به بینی او داده شود، ایجاد یک بینی طبیعی و زیبا زیبایی خاصی به چهره افراد می بخشد.

افراد دارای بینی استخوانی باید چه شرایطی داشته باشند ؟

برای جراحی بینی استخوانی باید یک سری ویژگی ها را در نظر گرفت. این جراحی باید در افرادی انجام شود که بینی برآمده و برآمدگی زیادی در بینی دارند. دلایل مختلفی برای پیدایش این برآمدگی وجود دارد. از جمله می توان به ضربه های سخت به بینی به دلیل بیماری های ارثی و ژنتیکی یا رشد بیش از حد غضروف بینی اشاره کرد.

افرادی که دارای برآمدگی بینی هستند که باعث شکل ناخوشایند صورت و گاهی اوقات مشکلات تنفسی می شود، باید هر چه زودتر جراحی بینی را انجام دهند. افرادی که دارای مشکلات انحرافی بینی هستند که باعث ایجاد تیغه بینی می شود، می توانند برای جراحی بینی خود به پزشک متخصص مراجعه کنند. دلیل ایجاد سپتوم گاهی ژنتیکی و ارثی و گاهی به دلیل شکستگی و آسیب است.

افرادی که دارای خصوصیات بینی استخوانی مانند استخوان باریک در بینی، بیرون زدگی، انحراف و برآمدگی در بینی، بافت غضروفی قوی و پوست نازک و انعطاف پذیر هستند، می توانند جراحی بینی را انجام دهند. جراحی بینی که شکل استخوانی دارد فواید و عوارضی دارد که افراد باید قبل از انجام جراحی بینی از آن ها آگاه باشند.

نکات مهم درباره جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی مردانه

امروزه با توجه به استقبال بسیار خوب از جراحی بینی مردانه و با توجه به اینکه اکثر مردان دارای بینی های استخوانی هستند، جراحی بینی استخوانی مردانه بسیار رایج شده است و بسیاری از مردانی که در بینی های استخوانی و کج خود احساس ناخوشی می کنند و تصمیم به جراحی بینی استخوانی مردانه خود دارند. همچنین بسیاری از مردان دیگر به دلیل انحراف بینی یا شکستگی بینی مجبور به جراحی زیبایی بینی می شوند.

مسئله ای که برای بیشتر مردان مهم است این است که بعد از عمل بینی خود را مردانه نگه دارند. از آنجایی که امروزه تعداد داوطلبان مرد برای جراحی بینی با خانم ها برابری می کند، انتخاب جراح بینی مرد با دانش و تجربه مهمترین بخش این کار است. حفظ اصول آناتومی بینی مردانه بسیار مهم است، اگرچه روش های جراحی بینی مردانه مانند جراحی بینی زنان است.

قبل از جراحی بینی استخوانی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

جراحی استخوان بینی به دو صورت باز و بسته انجام می شود. هر یک از این روش ها به تنهایی موثر است و دارای مزایایی است. اما افراد قبل از انجام جراحی بینی با هر یک از این روش ها نکاتی را در نظر داشته باشند. این نکات باید قبل از انجام جراحی بینی توسط پزشک معالج به افراد اعلام شود. افراد باید هشت ساعت قبل از عمل از خوردن یا نوشیدن چیزی خودداری کنند.

افراد یک روز قبل از عمل استحمام کنند تا آرامش لازم در بدنشان ایجاد شود. روز قبل از عمل بهتر است مقدار زیادی آب بنوشید. مهم ترین نکته در هنگام عمل وجود یک همراه برای بیمار است. بهتر است بیمار قبل از عمل لباس های بزرگ، گشاد و دکمه دار بپوشد تا بعد از عمل در پوشیدن لباس مشکلی نداشته باشد و به بینی خود فشار نیاورد.

مصرف داروهایی مانند آسپرین که قبل از جراحی التهاب زا هستند ممنوع است. حداقل دو هفته قبل از عمل باید از مصرف مواد مخدر و تنباکو خودداری شود. همراه داشتن مدارک و سوابق پزشکی مربوط به معاینه و آزمایشات قبل از عمل در روز عمل ضروری و مهم است. بهتر است افراد قبل از عمل به فکر تهیه کمپرس یخ باشند تا بعد از عمل این کیسه ها را روی صورت خود بگذارند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی :

یک سری نکات مهم و ضروری وجود دارد که در دوران نقاهت باید به آن ها توجه کرد تا این دوران تا حد امکان به آرامی طی شود و از عوارض خطرناک جلوگیری شود. پس از جراحی به دلیل وجود مقدار زیادی داروهای بی حس کننده و آرام بخش در معده و کندی فعالیت معده و روده، بهتر است تا چهار ساعت بعد از عمل از خوردن غذا خودداری شود. زیرا باعث ایجاد حالت تهوع در بیمار می شود. پس از این مدت بیمار می تواند آب یا در صورت امکان آب میوه بنوشد و تا حد امکان از غذاهای نرم و مایع استفاده کند. بعد از دو روز عادات غذایی بیمار مانند قبل می شود.

بهترین جراح بینی استخوانی در ونک

بهترین جراح بینی استخوانی در ونک کسی است که بتواند ساختار و ظاهر بینی بیمار را به گونه ای اصلاح کند که بینی غیر از داشتن ظاهر ظاهری دچار مشکل تنفسی و ساختاری نشود. یعنی باید سلامتی بیمار را در اولویت قرار دهد و اگر بینی نیاز به جراحی ندارد، صادقانه به بیمار بگوید و به منافع مالی او توجه نکند. در ادامه با ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی در ونک آشنا می شوید :

  • اخلاق حرفه‌ای و دلسوزانه پزشک
  • داشتن تخصص و مهارت لازم در زمینه جراحی
  • برخورداری از کلینیک مرتب و پرسنل با اخلاق
  • استفاده از تجهیزات و امکانات پیشرفته و به روز

برای آشنا شدن با هزینه جراحی بینی استخوانی به سایت مربوطه مراجعه کنید.

بهترین جراح بینی استخوانی در ونک

بهترین مدل عمل بینی استخوانی کدام است ؟

افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی دارند ، یکی از پر تکرارترین سوالات آن ها این است که بهترین مدل عمل بینی کدام است ؟ در پاسخ به این پرسش یک جواب قطعی وجود دارد ! چیزی به اسم بهترین مدل بینی برای عمل وجود ندارد ! چرا که موارد بسیاری در تعیین فرم بینی تاثیر گذار است و یک نوع مدل بینی به هیچ عنوان نمی تواند برای تمامی چهره ها مناسب باشد. از این رو لازم است در جلسه مشاوره از جراح بینی خود بخواهید تا بر اساس ویژگی های صورت ، جنس بینی بهترین فرم را که در نهایت موجب زیبایی بیشتر چهره شما می شود ، مشخص نماید. برای مثال افرادی که صورت های استخوانی با اجزای کوچکی دارند ، از انجام عمل بینی فانتزی نتیجه خوبی دریافت می کنند. در حالی که بینی های بسیار کوچک و فانتزی برای افرادی که صورت بزرگی دارند مناسب نیست و حالت غیر طبیعی به چهره آن ها می بخشد. سعی کنید در رابطه با جراحی زیبایی بینی منطقی فکر کنید و تصمیم بگیرید  ؛چراکه انجام این عمل با نتایج دائمی همراه بوده و از آنجایی که بینی عضو برجسته و مرکزی صورت می باشد ، تاثیرات زیادی را در زیبایی چهره شما ایجاد می کند.

تزریق فیلر در جراحی بینی استخوانی :

این درمان ، جایگزین عمل می باشد و تا شش ماه ماندگاری دارد. شاید شما نیز نام رینوپلاستی مایع را برای این رویکرد شنیده باشید. این پروسیجر برای افرادی مناسب است که مایلند قوز روی بینی خود را از بین ببرند اما نمی خواهند که زیر تیغ جراحی قرار بگیرند. در این روند زاویه بینی تغییر خواهد کرد ، همچنین ریسک کمتر و دوره نقاهت کوتاه تری نیز خواهد داشت. توجه داشته باشید بر خلاف عمل بینی استخوانی ، بیمه این رویه را پوشش نخواهد داد ، زیرا هیچ دلیل پزشکی برای آن وجود ندارد. هزینه کلی این روند بسته به نوع فیلری که انتخاب می کنید ، تخصص بهترین جراح بینی استخوانی تهران و تعداد تزریق ها بستگی خواهد داشت.

در تزریق فیلر که جایگزین جراحی بینی استخوانی می شود ، یک محلول ژل مانند به زیر پوست و مناطقی که مایل به تغییر شکل آن هستید تزریق می شود تا کانتورهای زیبایی ایجاد گردد. در نظر داشته باشید که در برخی موارد ، از بوتاکس نیز بهره گرفته می شود. فیلری که تزریق شده ، در لایه های عمیق تر پوست جای می گیرد و شکل خود را نگه می دارد. این امر می تواند شکل کلی بینی شما را بین چهار ماه تا سه سال تغییر دهد. این موضوع به نوع پوست ، نتیجه ای که به دنبال آن بودید و ماده مصرف شده وابسته می باشد.

مناطقی که در این پروسه مورد هدف قرار می گیرند شامل پل ، نوک و دیواره های بینی می باشند. این فیلرها می توانند به هر بخشی از بینی تزریق شوند تا شکل آن را بهبود دهند. این پروسیجر زمانی که بخواهید قوز روی بینی را از بین ببرید ، نوک بینی را برجسته تر نمایید ، حجم بینی را افزایش دهید و نوک بینی را بالا ببرید بسیار خوب عمل خواهد کرد. اما در نظر داشته باشید زمانی که ایرادات زیاد باشند ، بهتر است به سراغ جراحی بینی استخوانی نزد یک جراح بینی استخوانی خوب در تهران بروید.

کلام آخر

برای انجام جراحی بینی استخوانی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین جراح بینی استخوانی در ونک را انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
جراحی ترمیمی بینی در ونک ❤️【سال 1402】
نوشتهٔ بعدی
بهترین جراح بینی مردانه در ونک ❤️【سال 1402】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)