بهترین جراح بینی مردانه در ونک ❤️【سال 1402】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی مردانه در ونک آشنا کنیم. مانند مردانی که به هر دلیلی دوست دارند جراحی بینی انجام دهند، طبیعی بودن بینی برایشان بسیار مهم است. جراحی بینی مردانه باید به گونه ای انجام شود که قوس بینی یا هر مشکل دیگری بدون زنانه جلوه دادن بینی فرد برطرف شود. بینی شما مهمترین قسمت صورت شما است که با نگاه کردن به صورت ظاهر می شود. هر تغییری حتی یک میلی متری می تواند نتیجه را با شکوه از بین ببرد یا برعکس. در جراحی مردان، نوک بینی باید یکپارچه و با زاویه 90 تا 100 درجه بین لب بالا و زیر بینی باشد. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین جراح بینی مردانه در ونک با ما همراه باشید.

جراحی بینی مردانه چیست ؟

رینوپلاستی مردانه نوعی جراحی است که برای تغییر اندازه، شکل و یا بهتر شدن عملکرد بینی بر روی مردان انجام می شود. برای موفقیت در جراحی بینی مردانه باید نوع بینی، ضخامت یا نازکی پوست بینی و نسبت بینی با سایر قسمت های صورت بررسی و ارزیابی شود. به غیر از ظاهر بینی، باید به عملکرد راه های هوایی توجه کرد. جراح متخصص واجد شرایط می تواند با اصلاح عیوب عملکردی بینی مانند انحراف یا آسیب های قدیمی زیبایی تنفس را در حین عمل جراحی بینی بهتر کند.

در جراحی بینی مردان، افراد تمایلی به زنانه کردن بینی خود ندارند. این اصطلاح به این دلیل است که برای ظرافت اجزای صورت زنان، بینی زنان کوچک است و به سمت بالا متمایل می شود، اما این امر برای مردان نامطلوب است و آن ها تمایل دارند بسیار طبیعی و به منظور اصلاح، عمل بینی را انجام دهند. نقص ها در واقع، قرار دادن بینی زنانه در یک طرف صورت مردانه هماهنگی و تناسب صورت را مختل می کند.

جراحی بینی مردانه چیست ؟

انواع بینی مردانه :

قبل از جراحی، انواع بینی مردانه به دو دسته تقسیم می شوند، بینی استخوانی و بینی گوشتی. در بینی گوشتی آقایان به دلیل پوست ضخیم، غضروف ضعیف و بزرگ شدن نوک بینی، شاهد پوست ضخیم و افتاده از نوک بینی هستید. شاید افرادی را در اطراف خود دیدید، افرادی که بینی گوشتی دارند بینی با پوست چرب و سوراخ های بینی پهن دارند. در حالی که در بینی استخوانی ویژگی اصلی آن پوست نازک و غضروف قوی است. این افراد یک برآمدگی طبیعی در تیغه بینی و یک استخوان قوی در بینی استخوانی دارند. در ادامه با انواع بینی مردانه آشنا می شوید :

بینی گوشتی :

افرادی که بینی گوشتی دارند می خواهند مشکلاتی مانند از بین رفتن کجی بینی، از بین رفتن گوشت های اضافه بینی، کوچک تر شدن بینی، فرم گیری بهتر بینی، کم شدن پهنای سوراخ ها را برطرف کنند.

بینی استخوانی :

افرادی که می خواهند جراحی بینی استخوانی انجام دهند مشکلاتی مانند افتادگی نوک بینی، وجود قوز و یا فرورفتگی روی تیغه بینی، بزرگ بودن بینی، کج بودن تیغه بینی، نامتقارن بودن سوراخ های بینی، عقابی بودن بینی دارند می خواهند این مشکلات را از بین ببرند.

جراحی بینی مردانه چه روش هایی دارد ؟

جراحی بینی مردانه به دو روش باز و بسته انجام می شود که در ادامه به آن می پردازیم :

جراحی بینی به روش بسته :

در روش جراحی بسته، پزشک پوست بینی را به سمت بالا نگه می دارد و با استفاده از ابزار مخصوص جراحی بینی، تغییرات را اعمال می کند. در این روش با وجود اینکه هیچ بخیه یا برشی روی بینی زده نمی شود، میدان دید جراح کمتر است و جراح به بافت های زیر بینی دسترسی ندارد.

جراحی بینی به روش باز :

رینوپلاستی ساده ترین عمل جراحی بینی است. در این روش جراح یک برش کوچک در قسمت کلوملا که پل بین دو سوراخ بینی است ایجاد می کند. به این ترتیب می تواند وارد حفره بینی شود. میدان دید پزشک در این روش وسیع است و می تواند تغییرات وسیعی را روی بینی اعمال کند. نگران بخیه های بعد از عمل نباشید. یک پزشک آموزش دیده می تواند کلوملا را بخیه بزند تا هیچ نخ یا اثر سوزنی روی بینی شما دیده نشود.

چه نوع مدل بینی برای مردان مناسب است ؟

انواع مدل بینی شامل مدل بینی طبیعی، مدل بینی فانتزی و مدل بینی نیمه فانتزی می باشد که در ادامه آن را برسی می کنیم :

مدل بینی طبیعی مردانه :

بینی‌های طبیعی مردان دارای تیغه‌های صاف هستند و بین نوک بینی و لب بالایی زاویه 90 درجه دارند. این بینی علمی ترین روش جراحی بینی است. یعنی اگر مدتی است که بینی عروسکی یا خوکی مد شده است، علمی ترین و بهترین روش جراحی بینی، جراحی بینی طبیعی مردانه است. زیرا از نظر تنفس عملکرد بهتری برای فرد دارد. از طرفی از آنجایی که ظاهر طبیعی و زیبایی بیشتری دارد، بهترین مدل جراحی بینی برای آقایان به حساب می آید.

مدل بینی فانتزی مردانه :

در این مدل بینی با تیغه ای غیر طبیعی و نوک بینی رو به بالا مواجه هستید. سوراخ های بینی مدل بینی فانتزی کوچک و از نظر علمی غیر استاندارد می باشد. در یک بینی فانتزی، تنفس دشوارتر می شود. به همین خاطر بیشتر پزشکان مجرب و متخصص عموما از پذیرش جراحی بینی به این روش خودداری می کنند.

مدل بینی نیمه فانتزی مردانه :

در مدل بینی نیمه فانتزی قوس خفیفی روی تیغه بینی مشاهده می شود. در این مدل نوک بینی بالاست ولی مقدار آن نسبت به مدل فانتزی کمتر است. در مدل بینی نیمه فانتزی مردانه تیغه بینی ظریفتر از مدل طبیعی است. این مدل چیزی بین مدل طبیعی و مدل فانتزی است. اگرچه مدل بینی نیمه فانتزی امکان دارد برای صورت زنانه کارساز باشد، اما نسبت به مدل طبیعی برای بینی مردان گزینه ضعیف تری است.

جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی در مردان چه تفاوتی دارد ؟

این دو نوع بینی برای جراحی تفاوتی ندارند. روش جراحی باز به دلیل پوست ضخیم بینی های گوشتی و غضروف ضعیف و مزایای آن نسبت به جراحی بسته در بینی های استخوانی، یک تکنیک مدرن است که بیشتر در هر دو بینی استفاده می شود. اما تغییرات ایجاد شده در عمل بینی گوشتی بیشتر از بینی استخوانی است، جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی دشوارتر است. در نتیجه ظرافت و حساسیت در جراحی بینی گوشتی اهمیت زیادی پیدا می کند. اگر گرفتگی بینی دارید، انجام بینی توسط پزشک مجرب بسیار مهم است. در غیر این صورت پس از جراحی به جراحی ترمیمی بینی نیاز دارید.

جراحی بینی مردانه چه روش هایی دارد ؟

مراحل جراحی بینی مردانه

رینوپلاستی که جراحی و اصلاح ساختار بینی است برای از بین رفتن ناهنجاری های مادرزادی یا اکتسابی و جراحی زیبایی انجام می شود. ابتدا پزشک سابقه بیمار را از نظر گرفتگی یک طرفه یا دو طرفه بینی، مشکلات سینوسی، ضربه یا آسیب به بینی را بررسی می کند. نظر شما را در مورد ظاهر بینی می پرسد و در نهایت ساختار داخلی و خارجی بینی را بررسی می کند.

پزشک بینی شما را از چندین زاویه بررسی می کند. برجستگی پشت بینی یا افتادگی بینی در این شرایط مشخص می شود. سپس جراحی بینی شما را با استفاده از روش های جراحی باز یا بسته انجام می دهد. بسته به موقعیت و وضعیت بینی و استخوانی یا گوشتی بودن آن، قوز یا غضروف و اندازه بینی را تنظیم می کند. بعد از برش های مختلفی که روی بینی با تغییراتی که در ساختار بینی اعمال می کند، بسته به نوع آن، جراحی بینی را انجام می دهد.

جراحی بینی آقایان چه عوارضی دارد ؟

عوارضی که امکان دارد بعد از جراحی در مردان اتفاق بیفتد، برای همه یکسان است. البته بروز این عوارض به عوامل زیادی بستگی دارد. از خود فرد گرفته تا جراح، همگی در بروز این عوارض تاثیر دارند. اگر اندازه گیری های لازم را قبل یا بعد از جراحی انجام ندهید، یا اگر زیر تیغ یک جراح غیر ماهر و غیر ماهر بروید، امکان دارد با عوارض جراحی بینی مواجه شوید. بعضی از عوارضی هم مانند منگنه‌ای شدن یا فرورفتگی بیش از اندازه در پره‌های بینی، تورم و کبودی، نامتقارن بودن و کجی بینی، اختلالات تنفسی وجود دارد که امکان دارد رخ دهد.

هزینه جراحی بینی مردانه در ونک :

هزینه رینوپلاستی به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله عواملی که بر قیمت جراحی بینی مردان تاثیرگذار است، بسته به تخصص و تجربه جراح، نوع بینی و میزان سختی و دقت عمل، میزان مشکلات بینی و جراحی های مرتبط، دستیاران پزشکی، هزینه مرکز جراحی و بیمارستان قابل تغییر است برای اطلاع دقیق از هزینه جراحی بینی طبیعی می توانید پس از معاینه پزشکی از قیمت آن به صورت حضوری اطلاع یابید.

سن مناسب برای جراحی بینی مردان چه سنی است ؟

سن مناسب برای جراحی بینی مردان هنگامی است که کاملا رشد کرده باشند. زیرا در این صورت می توان با اطمینان از کامل بودن رشد صورت و بینی فرد، جراحی بینی و تغییراتی را روی فرد اعمال کرد. از نظر ژنتیکی، سن رشد صورت در نژادهای مختلف با سن طبیعی افراد متفاوت است. اما به طور معمول زمان انجام جراحی بینی بعد از سن 17 سالگی است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی مردان :

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی مردان آشنا می شوید :

  • دستورات و مراقبت های پزشک خود را بعد از جراحی دنبال کنید.
  • برای کم شدن درد و تورم بعد از عمل، بهتر است 24 ساعت بعد از عمل کمپرس آب سرد روی ناحیه متورم قرار دهید.
  • فین کردن بعد از عمل باعث خونریزی بینی می شود، بنابراین از آن خودداری کنید.
  • سعی کنید 2 هفته قبل از جراحی بینی از مصرف سیگار و قلیان پرهیز کنید.
  • تا 1 هفته پس از جراحی به استخر و سونا نروید.
  • استحمام بعد از جراحی می تواند باعث سردرد و سرگیجه شود، بنابراین توصیه نمی شود.
  • بعد از جراحی از انجام ورزش های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
  • تا 24 ساعت بعد از عمل از خوردن غذاهای جویدنی خودداری کنید و از نوشیدنی ها و مایعات استفاده کنید.

فرم بینی مردانه چه ویژگی هایی دارد ؟

فرم بینی مردان دارای ویژگی هایی است که عبارت است از :

قوس کمتر روی تیغه بینی :

هنگامی که خانم‌ها جراحی زیبایی بینی را انتخاب می‌کنند، علاقه زیادی به قوس بینی و نوک بالای بینی دارند، در حالی که آقایان بر خلاف خانم‌ها می‌خواهند تیغه بینی صاف‌تر و نوک بینی به سمت بالا کشیده شود.

زاویه بین بینی و لب ها :

وقتی نوک بینی با لب بالایی با زاویه 90 درجه قرار می گیرد، شکل ایجاد شده روی صورت مردانه تاثیرات زیبایی شناختی قابل توجهی دارد. اما خانم ها این زاویه را دوست ندارند و چون نوک بینی دیرتر بلند می شود این زاویه زیاد می شود.

پهنای بیشتر بینی :

چون استخوان‌های صورت مردان پهن‌تر است، وقتی جراحی هم انجام می‌شود، اگر پهنای بینی بیشتر باشد، استخوان‌های صورت این بینی پهن‌تر را می‌پوشانند و تناسب بین آن‌ها برقرار می‌شود. برخلاف مردان، زنان استخوان های صورت نازک تری دارند و بینی آن ها باید کوچکتر باشد.

بزرگ بودن نوک بینی :

این تفاوت از آنجا است که بینی خانم ها نازک تر است و نوک بینی باید کاملاً روی پل بینی قرار بگیرد اما بینی آقایان بلندتر و پهن تر از بینی خانم ها است و نوک بینی با تیغه بینی همسان می شود.

بهترین جراح بینی مردانه در ونک

مردان  به دنبال بینی‌های سفت‌تر و پهن‌تر از زنان هستند، بنابراین بینی جدید ظاهر مردانه آن ها را زنانه نمی‌کند. ابتدا سعی کنید جراحی را پیدا کنید که از تخصص و مهارت او در جراحی بینی مطمئن هستید. از نمونه کارهای قبلی، بیمارانی که تحت عمل جراحی بینی نزد جراح مورد نظر قرار گرفتند، عکس افرادی که قبلاً توسط پزشک عمل شدند و …. می تواند به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند. اگر می‌خواهید ناهمواری بینی شما از بین برود، با پزشک در مورد آن صحبت کنید.

در نهایت این پزشک است که با توصیه های علمی و صحیح شما را متقاعد می کند که کدام روش را انتخاب کنید. اما قبل از آن کاملاً به نظر شما گوش می دهد. به دنبال جراح متخصص در علوم زیبایی باشید. بدانید که بینی شما چه شکلی به خود می گیرد و مهمتر از همه از نتیجه عملی که روی بینی شما خواهد افتاد مطمئن باشید. بهترین جراح بینی مردانه در ونک، فردی است که به غیر از  تجربه و تخصص، به سوالات شما به طور کامل و صحیح پاسخ دهد و شما را راهنمایی کند.

بهترین جراح بینی مردانه در ونک

نکات قبل از جراحی زیبایی بینی چه هستند ؟

عمل بینی همانند دیگر جراحی‌ها نیاز به آماده‌سازی‌ها و اقداماتی دارد. رعایت نکات قبل از عمل برای کاهش عوارض احتمالی است و خطرات جراحی را به حداقل می‌رساند. پیش از جراحی بینی، پزشک از شما می‌خواهد آزمایش‌های لازم را انجام داده و نتیجه را به پزشک ارائه دهید یا حتی مصرف انتی بیوتیک قبل از عمل زیبایی بینی را در روند خود داشته باشید. قبل از عمل زیبایی بینی،‌ در مورد انتظارات و نگرانی‌هایتان با پزشک صحبت کنید. چند روز قبل از عمل بینی باید این کارها را انجام بدهید:

 عکس های قبل از عمل را نگه دارید :

عکس‌های قبل از جراحی برای کمک به برنامه ریزی قبل و بعد از جراحی و همچنین برای ثبت نتایج بعد از عمل تهیه می‌شوند. دقت کنید که این عکس‌ها باید بدون آرایش باشند. عکس‌های قبل از جراحی برای کمک به برنامه ریزی قبل و بعد از جراحی و همچنین برای ثبت نتایج بعد از عمل تهیه می‌شوند.

ویزیت متخصص بیهوشی فراموش نشود :

یک متخصص بیهوشی برای نظارت بر عملکردهای حیاتی در تمام مراحل عمل بالای سر بیمار خواهد بود. معمولاً متخصص بیهوشی قبل از عمل، سابقه‌ی پزشکی شما را بررسی می‌کند. مطالعات آزمایشگاهی قبل از عمل باید چند روز قبل انجام شوند.

چند ساعت قبل از عمل چیزی نخورید :

قبل از عمل بینی چی بخوریم؟ به مدت ۶ ساعت قبل از شروع جراحی، هیچ ماده‌ی غذایی یا مایعی نباید مصرف شود. این موارد حتی شامل آب، آب نبات یا آدامس هم می‌شود. وجود هر چیزی در معده احتمال عوارض بیهوشی مثل آسپیراسیون را افزایش می‌دهد.

 مدتی قبل از عمل زیبایی بینی باید سیگار را کنار بگذارید :

افراد سیگاری باید تلاش کنند سیگار را ترک کنند یا حداقل تعداد سیگارها را کاهش دهند. ترک سیگار به کاهش سرفه و خونریزی بعد از عمل کمک می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که افراد سیگاری، بعد از عمل جراحی زیبایی بینی دچار مشکل در بهبود بافت می‌شوند.

 بیماری های زمینه ای را به جراح بینی اطلاع دهید :

جراح بینی سابقه‌ پزشکی و دارویی شما را بررسی خواهد کرد. هرگونه بیماری زمینه‌ای قبل از روز جراحی باید در اسرع وقت به جراح گزارش شود. اگر به هرگونه اختلال خونریزی مانند هموفیلی مبتلا هستید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی بینی نباشید. حتماً پیش از عمل داروهای مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهید. مصرف برخی داروها قبل از عمل باعث ایجاد عوارض شده و باید از چند هفته قبل استفاده از آن‌ها را متوقف کنید. داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی از این‌ دست هستند. این داروها خطر خونریزی پس از عمل را افزایش می‌دهند. اگر در روز جراحی مشکلی برایتان پیش آمد، بهتر است طبق برنامه‌ریزی قبلی به مرکز جراحی مراجعه کرده و برای تصمیم‌گیری در مورد بی‌خطر بودن جراحی مورد ارزیابی قرار بگیرید.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین جراح بینی مردانه در ونک را انتخاب کنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا تیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
بهترین جراح بینی استخوانی در ونک【 سال 1402】⚡
نوشتهٔ بعدی
بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در ونک 💎【سال 1402】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)