جراحی بینی طبیعی مردانه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با جراحی بینی طبیعی مردانه آشنا کنیم. امروزه جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین روش های جراحی زیبایی است که خانم ها و آقایان به علاقه پیدا کردند. همه انسان ها زیبا هستند و به دنبال راهی برای زیباتر شدن می گردند. بینی یکی از اعضای مهم صورت است زیرا در مرکز صورت قرار دارد و باعث زیبای چهره در افراد می شود به همین دلیل بینی باید با همه اعضای صورت هماهنگی داشته باشد. برای آشنا شدن با جراحی بینی طبیعی مردانه با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

یکی از بهترین جراحی های زیبایی جراحی بینی است که بیشترین آمار این جراحی در ایران است. اگر این جراحی به صورت اصولی انجام شود از نظر ظاهری و از نظر درمانی جراحی صورت می گیرد یعنی هم می توان مشکلات بینی را برطرف کرد هم می توان ظاهر بینی را تغییر داد. جراحی بینی نوعی جراحی است که فرم، شکل و ساختار بینی را برای متعادل سازی و بهتر شدن زیبایی صورت و از بین رفتن عیب های بینی انجام می شود.

جراحی بینی چیست ؟

دلیل انجام جراحی بینی چیست ؟

یکی از اعضای مهم صورت بینی است که در مرکز صورت قرار دارد و در زیبایی افراد تاثیر دارد. این زیبایی از نظر هر فردی فرق می کند. بینی هایی که گوشتی و بزرگ هستند و یا انحراف و شکستگی دارند در بیشتر بینی ها دیده می شود. بهترین راه برای رهایی از مشکلات بینی و ظاهر بینی جراحی بینی است. جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از جراحی های پرطرفدار در دنیا است که برای زیباسازی و از بین رفتن ایرادات بینی انجام می شود. بیشتر افراد برای  زیباتر شدن این جراحی را انجام می دهند. جراحی بینی می تواند پولیپ، شکستگی، کج بودن و سپتوم را درمان می کند. بیشتر افرادی که جراحی بینی انجام می دهند ممکن است این مشکلات را دارا باشند.

تاثیر جراحی بینی در ظاهر

جراحی بینی به غیر از برطرف کردن مشکلات می تواند در ظاهر افراد تاثیر بگذارد. جراحی بینی می تواند باعث تغییر سایز بینی شود، باعث برطرف شدن انحراف و پولیپ بینی شود، می تواند سایز سوراخ های بینی را تغییر دهد، می توانید قوز بینی خود را از بین ببرید، می تواند باعث تغییر ظاهر بینی های گوشتی و استخوانی شود.

سن مناسب برای جراحی بینی : 

سن مناسب برای جراحی بینی وقتی است که بلوغ شما تمام شود زیرا در هنگام بلوغ بینی رشد می کند و باعث کاهش اعتماد به نفس در افراد می شود به همین دلیل باید بعد از تمام شدن دوره بلوغ بینی خود را جراحی کنید زیرا در هنگام تمام شدن دوره بلوغ صفحات رشد بینی بسته می شود. صفحات رشد بینی در دختران در سن 15 سالگی و در پسران در سن 16 سالگی بسته می شود و دختران در سن 16 سالگی و پسران در سن 17 سالگی می توانند بینی خود را جراحی کنند.

بینی استخوانی و گوشتی چه ویژگی هایی دارد ؟

افرادی که بینی گوشتی دارند برای اینکه نتیجه جراحی خود را ببینند باید کمی صبر کنند. بینی گوشتی زمان بیشتری برای بهبودی نیاز دارد. اما بینی های استخوانی اینطور نیست و نتیجه ان زودتر مشخص می شود. بینی هایی که پوست نازک و غضروف سفت و محکمی دارند استخوانی هستند. بینی های استخوانی برای از بین بردن قوز روی بینی و برآمدگی آن دست به انجام جراحی بینی می زنند. بینی گوشتی پوست ضخیمی نوک پهن و بزرگ و غضروف دارند و روی بینی غدد چربی وجود دارد. جراحی بینی گوشتی باعث از بین رفتن افتادگی نوک بینی می شود. بینی استخوانی غضروف محکمی دارد و تراشیدن آن آسان تر است.

چه افرادی نمی توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

جراحی بینی برای بعضی از افراد ممنوعیت دارد و نمی توانند انجام دهند که این افراد شامل افراد زیر می باشد :

 • کسانی که عمل زیبایی بینی اولیه آن ها کمتر از 1 سال پیش انجام شده است.
 • خانم هایی که کمتر از 6 ماه از زایمان آن ها می گذرد.
 • افراد مبتلا به چاقی شدید
 • خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند سرطان یا دیابت
 • افراد مبتلا به بیماری های انعقاد خون
 • زنان باردار
 • افرادی که به صورت حرفه ای یا غیر حرفه ای ورزش های سنگین و مبارزه ای مانند تکواندو، بوکس، کشتی و … انجام می دهند.
 • افرادی که به دلیل روانی فرم بینی خود را نامناسب می بینند.
 • افراد سیگاری که در طول روز تعداد زیادی سیگار می کشند.

تاریخچه جراحی بینی : 

بینی در مرکز صورت قرار دارد و باید همه اجزای صورت هماهنگ باشد. زیبایی بینی اهمیت زیادی دارد و این جراحی بینی از اول پیشرفته نبوده است. تاریخچه جراحی بینی به هزار سال قبل بر می گردد. اولین کشوری که جراحی بینی را آغاز کرد کشور هند قدیم بود. آن زمان افرادی که دزدی می کردن مجازات آن ها این بود که بینی آن را قطع کنند. فردی به سام سوشروتا بینی این افراد را پیوند می زد. اتفاقات دیگری مثل جنگ و گاز گرفتن بینی توسط حیوانات وحشی وجود داشت که این شخص بینی آن را جراحی می کرد. در قرن 16 میلادی پزشک ایتالیایی برای افرادی که در جنگ بینی خود را از دست می دادند پوست بازوی ان هار ا به بینی پیوند می زد تا خون از این راه جریان داشته باشد. این روش خشن و دردناک بود اما در آن زمان تحول بزرگی بود. این پزشک را پدر جراحی بینی در دنیا می دانند.

اقدامات قبل از جراحی بینی : 

 • در روزهای نزدیک به عمل بینی مراقب سلامتی خود باشید که سرماخوردگی پیش نیاید در این صورت جراحی عقب می افتد.
 • سعی کنید از دو هفته قبل از جراحی بینی مصرف دخانیات مثل سیگار و قلیان را قطع کنید.
 • هشت ساعت قبل از عمل بینی باید ناشتا باشید. بنابراین از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • برخی از قرص های مسکن باعث افزایش خونریزی می شود. قرص هایی مانند آسپرین و پروفن این تاثیر را دارند.

تاثیر جراحی بینی در ظاهر

اقدامات بعد از جراحی بینی

برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی خود بگیرید باید مراقبت های بعد از جراحی بینی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا می شوید:

 • از بلند خندیدن، باز کردن بیش از حد دهان و صحبت کردن بپرهیزید.
 • به پشت بخوابید و از خوابیدن به پهلو خودداری کنید.
 • دندان ها را به کمک یک مسواک نرم و به آرامی بشویید.
 •  از غذاهای نرم و آبکی مثل سوپ و فرنی استفاده کنید.
 • گاز استریلی که پزشک زیر سوراخ های بینی شما گذاشته است امکان دارد تا 48 ساعت بعد از عمل به خونابه آغشته شود که می توانید آن را عوض کنید.
 • تا 2 ماه بعد از جراحی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • استفاده از عینک تا حداقل 2 ماه بعد از رینوپلاستی ممنوع است.
 • از قرار گرفتن در معرض گرمای آفتاب، شعله گاز یا سولاریوم خودداری کنید.
 • روز عمل کسی را برای همراهی با خود بیاورید زیرا بعد از ترخیص نیاز به کمک او دارید و نمی توانید به تنهایی کار را انجام دهید.
 • از آب زدن به صورت و خیس کردن گچ بینی خودداری کنید.
 • تا 48 ساعت بعد از عمل از کمپرس یخ روی قسمت های کبود استفاده کنید.
 • چسب زدن به بینی در 2 هفته اول اهمیت بسیار زیادی دارد.
 • برای کاهش کبودی و ورم صورت در هنگام استراحت و خواب سر را بالاتر از بدن قرار دهید.

جراحی بینی در بینی های استخوانی و گوشتی : 

اینکه متوجه شوید بینی شما گوشتی است یا استخوانی باید به پزشک مراجعه کنید تا پزشک با معاینه تشخیص دهد بینی شما گوشتی است یا استخوانی. بینی هایی که غضروف محکم تری دارند لایه های چربی در پوست بینی کم است و پره های بینی نازک و کوچک هستند که به ان بینی استخوانی می گویند. بینی هایی که غضروف نرم و ضعیف دارند نوک بینی پهن و افتاده است و غدد روی بینی وجود دارد بینی گوشتی است. جراحی بینی استخوانی آسان تر است و نتیجه ان بهتر است زیرا غضروف محکمی دارد و به راحتی تراش می خورد و حالت می گیرد اما این اتفاق در بینی های گوشتی سخت است. جراحی بینی در بینی های استخوانی برای از بیت رفتن قوز و برآمدگی بینی و از بین رفتن پولیپ و کوچک تر شدن سایز بینی انجام می شود.

جراحی بینی در بینی های گوشتی سخت تر از بینی های استخوانی است زیرا غضروف نرم است و تراشیدن آن سخت است. برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی خود بگیرید باید اسکلت بینی را تقویت کنید. یکی از مرحله هایی که باید انجام داد تا نتیجه بهتری از آن بگیرید برداشتن لایه چربی است. در زیر بینی های گوشتی غدد چربی بیشتر است. و برای اینکه نتیجه را در بینی های گوشتی مشاهده کنید باید کمی صبر کنید. ورم بعد از جراحی بینی در بینی های استخوانی بیشتر دیده می شود.

جراحی بینی چه عوارضی دارد ؟

جراحی بینی مثل جراحی های دیگر می تواند عوارض و خطراتی داشته باشد که این عوارض طبیعی است و بعد از گذشت چند هفته از بین می روند. اما بعضی از این عوارض می تواند طولانی مدت باشد و از بین نرود که در این صورت باید جراحی ترمیم انجام شود.

کبودی یکی از عوارضی است که بعد از جراحی بینی به وجود می آید و طبیعی است و با قرار دان کمپرس سرد می توان کبودی را از بین برد. کبودی بیشتر در بینی ها استخوانی دیده می شود. ممکن است بعد از جراحی بینی دچار درد شوید که این امر برای همه افراد اتفاق می افتد و امری طبیعی است. شما می تواند با صرف مسکن درد را کاهش دهید.

ورم یکی دیگر از عوارض جراحی بینی است که بعد از 2 تا 3 هفته از بین می رود و مقدار کمی باقی می ماند که بعد از 6 ماه برطرف می شود. بعضی از عوارض ماندگار مثل کج شدن و انحراف بینی، اختلال در تنفس، اختلال در عصب ناحیه بینی و بی حس شدن آن قسمت، باقی ماندن جای بخیه و زخم روی بینی عوارضی است که ممکن است تا مدت ها با شما بماند و اگر شما را اذیت می کند می توانید جراحی بینی ترمیمی انجام دهید.

مدل های جراحی بینی

جراحی بینی به سه مدل جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی می شود.

جراحی بینی طبیعی : 

جراحی بینی طبیعی فقط برای برطرف کردن عیب های بینی نیست بلکه می تواند ظاهر بینی را طبیعی نشان دهد که بیشتر آقایان به این روش جراحی علاقه دارند و خواستار این جراحی هستند. این روش جراحی می تواند باعث تنفس بهتر و ظاهر طبیعی بینی شود.

جراحی بینی فانتزی : <span
این روش جراحی که به آن بینی فانتزی یا عروسکی می گویند روشی است که پزشک باید خیلی با تجربه و با دقت باشد زیرا در این روش باید فاصله بینی با لب هماهنگ باشد و مشکلات تنفسی به وجود نیاید. در غیر این صورت اگر شما نمی توانید نتیجه دلخواه خود را از این جراحی بگیرید. اگر فاصله لب با بینی یکسان نباشد بینی حالت خوکی می گیرد و می تواند مشکلاتی به بار بیاورد.

جراحی بینی نیمه فانتزی : 

روش عمل بینی نیمه فانتزی از روش های بالا بهره می گیرد و شما یک بینی طبیعی با مقداری قوس روی بینی دارید. اکثر خانم ها به این رو علاقه دارند و خواستار این روش جراحی بینی هستند.

چه تغییراتی در جراحی بینی طبیعی روی بینی انجام می شود ؟

در جراحی بینی در بینی شما تغییراتی ایجاد نمی شود که در ادامه با این تغییرات آشنا می شوید :

 • صاف کردن قوس بینی
 • بهبود شکل بینی
 • برداشتن قوز بینی
 • تصحیح بینی شکسته که به طور مناسب در جای خود قرار ندارد و موجب نامتقارن شدن بینی می شود.
 • تغییر زاویه بین بینی و دهان
 • تغییر شکل و سایز بینی بزرگ یا نامتقارن
 • افزایش سایز بینی بسیار کوچک یا صاف که با نام جراحی افزایش حجم بینی نیز خوانده می شود.
 • تصحیح مشکلات ساختاری بینی که موجب اختلال در تنفس می شوند.
 • ترمیم بینی که یک بار یا چند بار جراحی شده است.
 • بهبود شکستگی بینی یا عضوی از صورت در اثر آسیب یا تصادف ایجاد شده است.

جراحی بینی طبیعی مردانه

یکی از پرطرفدارترین روش های جراحی بینی جراحی بینی طبیعی است. استاندارد مشخصی برای زیبایی وجود ندارد و در زمان های مختلف معیار های آن تغییر می کند. قبلا بینی عروسکی بین مردم بیشتر بود و نتیجه ها یکسان بود. اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی در زمینه جراحی زیبایی با نوع بینی افراد صورت می گیرد.

بینی طبیعی برای آقایان اهمیت زیادی دارد به این دلیل که آقایان می خواهند بینی و ظاهری طبیعی و مردانه داشته باشند. یکی دیگر از دلایل بیشتر بودن جراحی بینی طبیعی مردانه نتیجه جراحی بینی طبیعی است. در این روش پزشک تغییرات کمی در نوک بینی ایجاد می کند و قوس کمی  روی بینی ایجاد می کند.

جراحی بینی طبیعی مردانه

جراحی بینی مردانه و زنانه چه فرقی با هم دارند ؟

20 درصد از عمل های زیبایی بینی بر روی مردان انجام می شود. رعایت فرم بینی مناسب با چهره و آناتومی مردانه در رینوپلاستی آقایان اهمیت زیادی دارد. زاویه چرخش نوک بینی در مردان و زنان فرق می کند و در مردان نباید زاویه طوری باشد که سوراخ های بینی دیده شود.

فرق بین جنسیت در ظاهر مردان و زنان وجود دارد نوع جراحی زیبایی مردان با زنان فرق می کند. پزشکان به حالت صورت مخروطی شکل برای مردان و قلب شکل برای زنان توجه می کنند. از تفاوت های  دیگر بینی مردان و زنان اندازه، عرض و ارتفاع بینی است که باید در هنگام جراحی بینی به آن توجه کرد.

چه انتظاری از جراحی بینی مردانه باید داشته باشیم؟

با رینوپلاستی علاوه بر کوچک کردن، می‌توانید بینی‌تان را بزرگتر کنید. در این حالت جراح با برداشتن غضروف از قسمت‌های دیگر مثل گوش یا دنده ساختار بینی‌تان را به شکل موردنظرتان تبدیل می‌کند. البته در این مورد، مشورت و راهنمایی لازم را به شما می‌دهد و بعد از آن با رضایت خودتان به سبکی که در نظر دارید، عمل انجام می‌شود. عمل زیبایی بینی در بیشتر موارد منجر به بالا بردن اعتماد به نفس در مردان شده است. به این ترتیب، حس فعالیت و انرژی بیشتری در روابط اجتماعی‌تان تجربه خواهید کرد. خیال‌تان راحت باشد در عمل بینی مردانه، بنا نیست شبیه به خانم‌ها شوید. مگر اینکه قصد داشته باشید که ظاهری دخترانه داشته باشید. در غیر این صورت، جراحی بینی مردانه، نسخه اصلاح شده‌ای از بینی خودتان است که به زیبایی و تناسب بیشتر روی صورت‌تان نشسته است.

روند نقاهت در هر فرد متغیر است اما معمولاً در حالت عادی طی یک هفته یا دو هفته بعد می‌توانید به سرکار خود برگردید. البته هنوز تورم و کبودی روی صورت‌تان وجود دارد اما هر روز بهتر می‌شود. با این وجود تا زمانی که به طور کامل جراحت‌تان خوب نشده باشد، امکان فعالیت‌های شدید یا ورزش را نخواهید داشت. سعی کنید مراقب باشید تا فشار خون‌تان بالا نرود و ضربه‌ای به بینی‌تان وارد نشود. معمولاً جراحی زیبایی بینی طبیعی مردانه به صورتی است که کمتر کسی در اطراف‌تان متوجه عمل بینی‌تان می‌شود. مگر آنکه تغییرات به حدی باشد که کاملاً تغییر بینی‌تان مشهود باشد. به این ترتیب جای نگرانی نیست اگر نمی‌خواهید دوستان و همکاران‌تان از عمل دماغتان باخبر شوند.

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی باید از افراد با تجربه کمک بخواهید. سعی کنید بهترین پزشک و بهترین کلینیک را برای جراحی انتخاب کنید و قبل از جراحی با او مشورت می کنید. ممنون از اینکه تا آخر مقاله جراحی بینی طبیعی مردانه همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره جراحی بینی طبیعی مردانه در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
تغذیه مناسب بعد از عمل بینی
نوشتهٔ بعدی
جراحی انحراف بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)