جراحی ترمیمی بینی در ونک ❤️【سال 1402】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با جراحی ترمیمی بینی در ونک آشنا کنیم. در بین انواع جراحی های زیبایی که وجود دارد، جراحی ترمیمی یا ثانویه بینی یکی از سخت ترین انواع جراحی محسوب می شود. زیرا بینی به دلیل ساختار پیچیده ای که دارد هرگونه مداخله جراحی را حتی برای اولین بار دشوار می کند. بنابراین انتخاب بهترین جراح بینی یکی از مهم ترین کارهایی است که باید قبل از انجام این جراحی زیبایی انجام دهید. در ادامه برای آشنا شدن با جراحی ترمیمی بینی در ونک با ما همراه باشید.

جراحی ترمیمی بینی چیست ؟

اگر بعد از جراحی اولیه بینی مواردی در بین مشکلات بینی شما در نظر گرفته شده است مانند کوتاهی بینی، پهن بودن بینی، بزرگی بینی یا کجی بینی، نیاز به جراحی ترمیم بینی وجود خواهد داشت. در برخی موارد می توان مشاهده کرد که جراحی بینی باعث ایجاد مشکلات تنفسی در افراد به خصوص کسانی که جراحی بینی عروسکی انجام دادند می شود زیرا در این بینی ها استخوان ها و غضروف های بینی بسیار کاهش می یابد که باعث باریک شدن راه های هوایی و باریک شدن سوراخ های بینی می شود.

در جراحی ترمیمی بینی در صورتی که پوست بینی آسیب نبیند جراحی ترمیم بینی آسانتر است. در جراحی بینی انجام کلیه مانورهای لازم مانند جراحی بینی معمولی برای جراح امکان پذیر نیست زیرا به دلیل آسیب های وارده در جراحی بینی اولیه محدودیت هایی وجود دارد. جراحی ترمیمی بینی برای بیمار استرس بیشتری دارد زیرا او نسبت به جراحی بدبین است زیرا نتیجه قابل قبولی از جراحی اولیه خود دریافت نکرده است. جراحی ترمیمی بینی بسیار پیچیده تر است و باید یک جراح خوب و یک متخصص با تجربه انتخاب کنید.

جراحی ترمیمی بینی چیست ؟

دلیل انجام جراحی ترمیمی بینی :

در برخی موارد بعد از جراحی تناسب خوبی بین بینی و سایر قسمت های صورت وجود ندارد. این امکان دارد به دلیل عدم بهبود کامل یا استفاده از تکنیک های جراحی نادرست باشد. مشکلات ساختاری بینی امکان دارد در جراحی های قبلی برطرف نشده باشد یا مشکلاتی پس از جراحی ایجاد شده باشد.

جراحی بازسازی بینی بسیار پیچیده تر از جراحی اولیه است. اولین جراحی بینی بهترین زمان برای انجام کلیه تغییرات زیبایی و ساختاری است. اما با استفاده از روش های پیشرفته ای که توسط جراح پلاستیک بینی انجام می شود، بهترین نتیجه را می توان در جراحی ترمیمی مشاهده کرد.

در جراحی ترمیمی بینی چه مشکلاتی از بین می رود ؟

جراحی ترمیمی بینی برای از بین رفتن هر گونه مشکلی که پس از عمل قبلی ایجاد شده و یا از قبل وجود داشته و با جراحی بینی برطرف نشده است انجام می شود. برخی از مهم ترین مشکلاتی که جراحی بینی ترمیمی برای رفع آن ها انجام می شود، افتادگی نوک بینی، نامتقارن بودن سوراخ های بینی، برآمدگی روی پل بینی که در جراحی قبلی برطرف نشده است، مشکلات تنفسی که بعد از اولین جراحی بینی به وجود آمده است.

کوتاهی بیش از حد نوک بینی ناشی از اولین جراحی بینی، برجستگی بیش از حد ناشی از عمل قبلی در نوک بینی، سربالا بودن بیش از اندازه بینی به دلیل عملکرد نامناسب بینی فانتزی، انحراف تیغه بینی که با عمل ابتدا بینی ایجاد شده، فرورفتگی های بینی که در جراحی بینی اولیه به دلیل برداشتن بیش از حد بافت پشت بینی ایجاد شد. افزایش بیش از حد طول بینی یکی از عوارض جراحی بینی انجام شده توسط جراحان بی تجربه است که در بینی این بیمار رخ داده است. جراحی قبلی توسط جراح دیگری انجام شده است.

نکات مهم درباره جراحی بینی ترمیمی در ونک

با توجه به پیچیدگی این عمل بازسازی سعی کنید بهترین جراح بینی را برای عمل بازسازی انتخاب کنید. جراح باید تجربه و مهارت در اعمال پیچیده داشته باشد. انتظارات شما از جراحی بینی باید واقع بینانه و معقول باشد. جراحی بینی ترمیمی پیچیده تر است. با هر تکرار عملیات، این پیچیدگی بیشتر می شود. این امکان وجود دارد که ساختار بینی شما در جراحی بینی قبلی آسیب دیده باشد. در نتیجه امکان دارد بینی عمل دیگری را تحمل نکند. باید حدود یک سال دیگر صبر کنید و سپس عملیات بازیابی را ادامه دهید.

در برخی موارد  لازم است از عمل مجدد بینی خودداری شود. برای انجام جراحی ترمیم بینی نباید هیچ آسیبی در داخل بینی شما وجود داشته باشد، در این صورت امکان انجام جراحی بازسازی وجود ندارد. این مشکل در صورت انجام مجدد عمل عوارض خطرناکی را برای شما به همراه دارد. اگر به هر دلیلی از عمل بینی قبلی خود ناراضی بودید و تصمیم به عمل دیگری گرفتید، بهتر است یک سال از عمل شما گذشته باشد.

جراحی بینی ترمیمی چگونه انجام می شود ؟

در جراحی بینی ثانویه، استخوان بینی برای برداشتن برآمدگی باقی مانده از جراحی قبلی بریده می شود. استخوان برای شکل دادن به بینی و برداشتن برآمدگی بریده می شود. در بینی با نوک افتادگی، غضروف باید تقویت شود تا مشکل افتادگی حل شود. برای پیوند غضروف بینی، غضروف لاله گوش یا دنده برداشته می شود. استفاده از لاله گوش یا غضروف دنده ای برای فرد مشکلی ندارد.

از این نظر میزان برش بسیار پایین است باعث درد نمی شود. برای اصلاح انحراف تیغه بینی در جراحی بینی ثانویه، تیغه بینی با روش های جراحی صاف می شود. سوراخ های بینی متقارن هستند. ایجاد تقارن باعث یکسان شدن ظاهر سوراخ های بینی می شود. عواملی که باعث ایجاد مشکلات تنفسی برای فرد می شود بررسی و حل می شود.

کاندیدای مناسب برای جراحی ترمیمی بینی :

برای انتخاب کاندیدای مناسب برای عمل بینی ثانویه، لازم است چندین موارد بررسی شود. مواردی مانند علت تصمیم فرد برای انجام جراحی ترمیم بینی، بررسی دقیق علائم و شواهد موجود، بررسی درخواست و انتظارات فرد از عمل ترمیم بینی، توجه به سن و وضعیت سلامتی بیمار. جراح بینی با بررسی این موارد می تواند بهترین تصمیم را برای رسیدن به نتیجه ایده آل و رضایت بخش بگیرد.

چه زمانی نیاز به جراحی ترمیمی بینی است ؟

هنگامی که افراد پس از جراحی بینی دچار تنگی نفس، عدم شفافیت در دو طرف تیغه بینی یا انحراف تیغه بینی می شوند، آن ها را به جراحی ترمیمی بینی می برند. گاهی اوقات افرادی که دارای بینی گوشتی بودند، پس از عمل بینی گوشتی، بازگشت بینی به حالت قبلی و افتادگی نوک بینی را تجربه می کنند که خود عاملی برای انجام جراحی زیبایی بینی جدید است.

از طرفی افرادی که اصرار به انجام جراحی بینی فانتزی داشتند به دلیل تنگی نفس یا خستگی ناشی از ظاهر مصنوعی بینی نیاز به جراحی ترمیمی ندارند. اگر جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی انجام نشود و یا اصول این جراحی به درستی رعایت نشود امکان دارد فرد را مجبور به مراجعه به جراحی ثانویه بینی کند.

در بعضی از افراد به دلیل آسیب شدید به ساختار بینی امکان دارد جراحی ثانویه امکان پذیر نباشد و یا این جراحی با ریسک بسیار بالایی انجام شود. آنچه در این زمینه می تواند بسیار مهم باشد این است که افرادی که برای اولین بار این نوع جراحی را انجام می دهند باید در انتخاب نوع بینی دقت کنند.

نکات مهم درباره جراحی بینی ترمیمی در ونک

چه افرادی برای جراحی ترمیمی بینی نامناسب هستند ؟

گروهی از افراد هستند که با وجود نتیجه خوب و ایده آل جراحی اولیه بینی تصمیم به جراحی اصلاح یا ترمیم می گیرند. اینکه ما روی گزینه‌های روان‌شناختی مانند دلیل تصمیم به عمل تمرکز می‌کنیم این است که این افراد ثبات رفتاری ندارند و فقط به دلیل تنوع و به دست آوردن خواسته‌های غیرمنطقی خود تصمیم به انجام این جراحی می‌گیرند. لازم است این افراد در مورد نیازهای خود با روانشناس صحبت کرده و مشاوره و راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

جراحی ترمیم بینی هم کمکی به این افراد نمی کند. نه تنها فرد از نتیجه عمل ترمیم بینی ناراضی است، بلکه بر شدت انتظارات غیرمنطقی وی اضافه می شود. شاید به همین دلیل باشد که برخی از جراحان بینی، عمل بازسازی بینی را از سایر همکاران قبول نمی کنند زیرا علاوه بر پیچیدگی عمل، حواشی بیشتری دارد.

نتایج جراحی ترمیمی بینی

بهترین جراح ترمیمی بینی در ونک به غیر از توانایی ها و مهارت های خود می تواند مشاور و پشتیبان بیمار باشد. زیرا تنها متخصص پزشکی می تواند با گوش دادن به درخواست ها و انتظارات بیمار بهترین راه حل را انتخاب کند. پس از معاینات و آزمایشات لازم، پزشک اطلاعات مناسب در مورد عمل ترمیمی بینی و نتایج احتمالی را به بیمار توضیح می دهد. در بیشتر مواقع نتیجه عمل ترمیم بینی، درمان دائمی انحراف بینی، متقارن شدن سوراخ های بینی، اصلاح عیوب ظاهری، اصلاح مشکلات تنفسی بیمار و کمک به بهبود فرم بینی است. درصد وقوع همه موارد ذکر شده بسته به نتیجه عمل اولیه و نوع بینی بیمار متفاوت است.

آیا جراحی بینی ترمیمی درد دارد ؟

درد ناشی از جراحی زیبایی بینی به همان نسبت تغییرات ایجاد می شود. برخی از افراد مشکلات بینی زیادی دارند و جراح برش های بینی را در کناره بینی و وسط بینی ایجاد می کند تا پوست بینی به طور کامل بلند شود و مشکلات استخوان ها و غضروف ها برطرف شود. در برخی موارد تنها یک برش روی تیغه میانی بینی کافی است، نمی توان گفت که در مقایسه با اولین جراحی بینی دردناک است. شاید کبودی های بعد از عمل بیشتر و شاید کمتر از قبل باشد.

نحوه انتخاب بهترین جراح ترمیمی بینی در ونک :

جراحی ترمیمی بینی حساسیت های زیادی دارد که برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید توسط جراح مجرب انجام شود. برای انتخاب یک جراح خوب باید به نکاتی توجه کرد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

 • مطمئن شوید که مشکل شما توسط پزشک قابل درمان است.
 • در اینترنت و شبکه های اجتماعی با نمونه کار پزشک مورد نظر خود مشورت کنید.
 • به مطب هر پزشک مراجعه کنید و از مراجعان بپرسید که آیا از نتیجه جراحی راضی هستند یا خیر.
 • نظر افرادی که قبلا عمل کردند را قبل از دکتر بپرسید و ببینید آیا از نتیجه عمل خود راضی هستند یا خیر.
 • بهترین جراحان ترمیمی را پیدا کنید و لیستی از آن ها تهیه کنید.

هزینه جراحی ترمیمی بینی چقدر است ؟

هزینه های این جراحی مانند جراحی اولیه بینی است اما تفاوت هایی دارد. اگر جراح بینی همان جراح بینی اولیه باشد، با توافق هزینه جراحی بینی به آن ها پرداخت نمی شود. در این موارد فرد ملزم به پرداخت هزینه های بالینی و بیهوشی یا سایر ابزارهای مورد استفاده در فرآیند جراحی است. اما حقوق پزشک از هزینه ها کسر می شود. در مواردی که جراح ترمیمی شخص دیگری باشد، تمام هزینه ها باید به طور کامل پرداخت شود. بسیاری از متخصصان در زمینه جراحی بینی می گویند بهتر است برای ترمیم بینی خود به یک جراح دیگر مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی در ونک

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بنی ترمیمی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی در ونک آشنا می شوید :

 • برای جلوگیری از ضربه زدن به بینی، بهتر است در طول دوره نقاهت از لباس های گشاد و دکمه دار استفاده کنید.
 • بیمار باید از رفتن به مکان های شلوغ که احتمال ضربه به بینی او وجود دارد خودداری کند.
 • بیماران باید مدتی از استعمال دخانیات و قلیان پرهیز کنند، مصرف این اقلام دوره نقاهت جراحی بینی را بیشتر می کند.
 • از فعالیت های ورزشی شدید خودداری کنید.
 • از داروهای تجویز شده توسط جراح بینی به صورت شبانه روزی استفاده کنید.
 • بعد از عمل بینی حتما باید با دهان باز عطسه و سرفه کنید در غیر این صورت به اندام های صورت فشار وارد می کند.
 • بیماران باید پس از جراحی بینی از خم کردن سر خودداری کنند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمی در ونک

استفاده از غضروف دنده برای اصلاح فرم بینی :

در برخی از موارد که حجم بسیار زیادی از بینی طی جراحی بینی ترمیمی قرار است مورد اصلاح قرار بگیرد ، ممکن است نیاز به حجم بسیار زیادی پیوند غضروف باشد که در چنین مواردی باید به منظور پیوند غضروف از غضروف های دنده خود بیمار استفاده کرد. بسیاری از افراد از انجام این کار می ترسند و تصور می کنند با برداشتن غضروف از دنده ممکن است مشکلی برایشان به وجود آید یا تو رفتگی در قسمت دنده هایشان به وجود آید. در حالی که این چنین نبوده و جز باقی ماندن اثر یک برش بسیار نحیف که در بسیاری از موارد اثر آن از بین می رود ، هیچ اثری از برداشتن غضروف مشاهده نخواهید کرد. در این تکنیک می بایست جهت برداشتن غضروف دنده ، یک برش به ابعاد حدود 4 الی 5 سانتی متری بر روی قفسه سینه بیمار ایجاد شود. لازم به ذکر است که در این روش ، از دنده 6 بیمار آن هم به مقدار جزئی ، غضروف مورد نیاز برداشته می شود.

از این رو به دلیل برداشتن مقدار بسیار کمی غضروف ، این روش هیچ گونه تاثیر سوئی بر روی دنده ها یا قفسه سینه زیبا جو نخواهد داشت. البته باید به این نکته دقت کنید که میزان غضروفی که در طی این روش به دست می آید در مقایسه با میزان غضروفی که طی برداشت غضروف از گوش به دست می آید بسیار بیشتر است. در نتیجه به وسیله این نوع غضروف می توان تغییرات بزرگ تری در ساختار بینی به وجود آورد. در خصوص درد حاصله از این روش باید بگویم که برخلاف عموم که گمان می کنند انجام این روش درد بسیار زیادی به همراه دارد ، اصلا بیمار بعد از جراحی بینی ترمیمی با استفاده از غضروف دنده ، دردی را تجربه نخواهد کرد و در صورت داشتن درد نیز با استفاده از مسکن های معمولی التیام خواهد یافت.

چرا جراحان بینی، توصیه می کنند برای انجام جراحی بینی ترمیمی، باید یکسال صبر کرد ؟

به طور کلی ، جراحی بينی بر روی ساختار استخوانی و غضروفی بينی انجام می گیرد و تمامی اصلاحات بر روی این بخش ها انجام می شوند. بهترین جراح بینی تهران به منظور دستیابی به این ساختار استخوانی – غضروفی می بایست پوست بينی را از روی اسکلت بينی بلند کند تا امکان اعمال تغییرات برای وی فراهم گردد. پس از اتمام جراحی اولیه بینی، به طور متوسط یکسال زمان لازم است تا پوست بينی به طور کامل به ساختار زیرین خود متصل گردد و به عبارتی پروسه ترمیم تکامل یابد. طی این بازه زمانی ، بينی تورم خواهد داشت و از این رو ظاهر نهایی بينی را نمی توان مشاهده کرد و فرم نهایی بينی تقریبا پس از یکسال قابل مشاهده خواهد بود.

ترمیم بینی گوشتی به چه شکل است؟

یکی از مهم ترین مباحثی که افراد متقاضی عمل زیبایی بینی گوشتی باید بدانند این است که اگر از نتیجه عمل خود رضایت کافی را به دست نیاورند یا تمایل داشتند در آینده ، بینی خود را به فرم دیگری عمل کنند چه می شود؟ آیا ترمیم بینی های گوشتی آسان است ؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که بینی های گوشتی به دلیل خصوصیات خاصی که دارند و عموما پوست ضخیم و غیر قابل انعطاف و اسکلت غضروفی ضعیف دارند قادر به تحمل تغییرات بسیار زیاد نیستند و با هر بار انجام عمل جراحی ، ساختمان آن ها ضعیف تر شده و احتمال اینکه با شکست همراه باشد افزایش پیدا می کند.

البته این به این معنی نیست که اگر بیمار نیاز مبرم به انجام جراحی ترمیمی بینی داشته باشد ، نمی تواند این فرایند را انجام دهد. بلکه ، نیاز است در انتخاب جراح ترمیمی بینی خود دقت کند تا وی با انجام تکنیک ها درست و اساسی ، بهترین و مناسب ترین نتایج را به ارمغان آورد. بهتر است به یاد داشته باشید که عمل ترمیمی بینی معمولا پیچیده تر و سخت تر از عمل اولیه است ، پس در نتیجه عمل ترمیمی بینی در بینی های گوشتی که در عمل اولیه بینی اعمال تغییرات دشوار است ، بسیار سخت تر و پیچیده تر می باشد و نیاز به یک پزشک متبحر و حرفه ای در این زمینه دارد.

کلام آخر

برای انجام جراحی بینی ترمیمی در ونک سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
عمل بینی گوشتی در ونک ⭐【سال 2023】
نوشتهٔ بعدی
بهترین جراح بینی استخوانی در ونک【 سال 1402】⚡

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)