عمل بینی گوشتی در ونک ⭐【سال 2023】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عمل بینی گوشتی در ونک آشنا کنیم. رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در کشور ما محسوب می شود به همین دلیل سالانه افراد زیادی برای انجام این عمل به پزشک مراجعه می کنند. در ابتدا این عمل بیشتر در بین زنان رواج داشت، اما به مرور زمان مردان شروع به انجام آن کردند. ما در این مقاله می خواهیم با شما درباره عمل بینی گوشتی در ونک صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

بینی گوشتی چیست ؟

بینی بسته به ضخامت پوست به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می شود. اگر پوست بینی ضخیم تر از حد متوسط ​​باشد، به این نوع بینی، بینی گوشتی می گویند. تفاوت این نوع بینی و بینی با پوست طبیعی و نازک در این است که تغییراتی در ساختار بینی روی غضروف و اسکلت بینی ایجاد می شود و پوست بینی در حین نسبی به هیچ وجه برداشته نمی شود.

زیرا هرگونه بریدگی و برداشتن قسمتی از ضخامت پوست با ایجاد اسکار همراه بوده و در صورت فرد قابل مشاهده خواهد بود. اما یک استثنا وجود دارد که فقط از سوراخ های بینی می توان آن را کاهش داد که عرض بینی است و روی پوست اضافی بینی تاثیری ندارد.

بینی گوشتی چیست ؟

ویژگی های بینی گوشتی

بینی گوشتی برخلاف اسمش ماهیچه یا گوشت زیادی در قاب خود ندارد. از ویژگی های این نوع بینی می توان به داشتن پوست چرب و ضخیم، حفره های باز در بینی، نوک بینی پهن، ضخیم بینی ضخیم، پهن بودن قسمت تحتانی بینی، ارتفاع بالای تیغه بینی و غضروف ضعیف بینی اشاره کرد.

همه این ویژگی ها بینی گوشتی شما را بلند و پهن می کند و زیبایی چهره در پشت ویژگی های ناخوشایند این اندام در صورت پنهان است و نمی توانند به خوبی خود را نشان دهند. در بسیاری از افرادی که بینی گوشتی دارند و می خواهند عمل جراحی بینی گوشتی انجام دهند، عرض قاعده استخوان بینی از حد طبیعی بیشتر است.

البته همه افرادی که نوک بینی بزرگی دارند جزو افراد دارای بینی گوشتی نیستند. در برخی افراد، پهنای نوک بینی به دلیل غضروف بزرگ و قوی است و این افراد برخلاف بینی های گوشتی که با پوست ضخیم مشخص می شوند، پوست بینی نازکی دارند. بنابراین می توان انتظار داشت که چنین افرادی از نتایج بهتری از جراحی بینی برخوردار شوند.

جراحی بینی گوشتی چه روش هایی دارد ؟

جراحی بینی با دو روش باز و بسته قابل انجام است. هر یک از این دو روش ویژگی های خاص خود را دارند و جراح بینی وضعیت بینی هر بیمار را در نظر می گیرد و از تکنیک مناسب بهره می برد. در ادامه با این روش ها آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش باز :

هنگامی که از روش باز استفاده می شود، جراح برش هایی را در داخل بینی ایجاد می کند. علاوه بر این برش های داخلی کوچک، برشی نیز در پایه جداکننده دو سوراخ بینی ایجاد می شود. به لطف این روش، جراح چارچوب استخوانی و غضروفی بینی بیمار را ایجاد می کند. این امکان مانور بهتر روی قاب بینی را فراهم می کند. جراح پوست و بافت نرم بینی را برمی دارد و به بینی گوشتی شکل می دهد. رینوپلاستی باز به طور کلی بهترین روش برای بیمارانی است که بینی آنها نیاز به تغییر شکل و اندازه قابل توجهی دارد.

جراحی بینی به روش بسته :

جراحی بینی بسته یکی دیگر از روش های مورد استفاده در فرآیند جراحی بینی است. این روش دسترسی پزشک را به قاب داخلی بینی محدود می کند و بر خلاف روش باز که شامل یک برش خارجی و تعدادی برش داخلی است، در روش بسته فقط از برش های داخلی برای ایجاد تغییرات در بینی استفاده می شود. به غیر از محدودیت‌هایی که دارد، این روش در بیمارانی که بینی آن ها نیاز به تغییرات جزئی دارد استفاده می‌شود.

آیا بعد از جراحی بینی گوشتی، بینی به حالت اولیه بر می گردد ؟

در بینی های گوشتی یعنی بینی هایی با پوست ضخیم و غضروف های ضعیف نمی توان به نتایج ایده آل و کاملا مطلوبی دست یافت و میزان تورم بعد از این عمل بسیار بیشتر است و زمان بیشتری برای رفع مشکل نیاز است. از آنجایی که ساختار غضروفی در برابر بافت نرم سنگین ضعیف‌تر است، باعث تغییراتی مانند پایین آمدن تدریجی نوک بینی و از دست دادن شکل مناسب بینی می‌شود. هدف از این جراحی این است که تا حد امکان شکل بهتری به نوک و قسمت های پهن بینی بدهد. در روش های قدیمی جراحی بینی گوشتی ، برای از بین رفتن عیوب بینی، بافت و غضروف بینی را تراشیده و خارج می کردند.

امروزه با پیشرفت علم پزشکی از روش تقویت غضروف بینی یا به عبارتی پیوند غضروف برای جراحی بینی استفاده می شود. در حال حاضر امکان برگشت پذیری نتایج جراحی بینی گوشتی به حداقل ممکن رسیده است. افراد دارای بینی گوشتی باید انتظارات واقع بینانه و نسبی از نتایج جراحی، مراقبت بیشتر در طول دوره پس از عمل و صبر کافی برای از بین بردن تورم و رسیدن به نتیجه داشته باشند.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی :

مهمترین عامل تعیین کننده در هر دو بینی، ضخامت پوست اطراف بینی است. بینی های گوشتی اسکلت نازک تر و پوست ضخیم تری دارند، در حالی که بینی های استخوانی اسکلت قوی تر و پوست نازک تری دارند. اکثر مردم بینی های قوزدار را جزو دسته بینی های استخوانی می دانند، در حالی که در هر دو نوع استخوان امکان درارد برجستگی داشته باشد که در این صورت پوست نوک بینی و کناره های آن تعیین کننده نوع بینی است.

آیا جراحی بینی گوشتی با لیزر انجام می شود ؟

در برخی رسانه ها تبلیغاتی مبنی بر جراحی بینی با لیزر منتشر می شود که به هیچ وجه علمی نیست و صحت ندارد. عده ای با دیدن این نوع تبلیغات وسوسه می شوند و فکر می کنند که می توان جراحی بینی را با لیزر انجام داد. و آن ها را تشویق به انجام این کار می کنند. فناوری لیزر در بسیاری از زمینه های علم پزشکی به کار گرفته شده و کارایی آن به اثبات رسیده است. امروزه تعداد جراحی های لیزری در حال افزایش است. اما در مورد جراحی بینی، استفاده از لیزر هنوز غیر عملی است.

عمل بینی گوشتی زنانه در ونک :

جراحی بینی گوشتی طبیعی زنان یکی از مهم ترین مسائلی است که خانم ها به دنبال آن هستند. بینی های گوشتی به غیر از اینکه از بافت چربی و عضلانی بیشتری تشکیل شده و پوست ضخیم تری دارند، می توانند بر روی پل بینی برآمدگی داشته باشند که در این صورت به آن جراحی بینی گوشتی استخوانی می گویند. برخی از خانم ها تمایل به جراحی بینی عروسکی دارند و در واقع بینی شان به سمت بالا است، اما برای این کار باید با پزشک متخصص مشورت کنند تا جراح بررسی ها و آزمایش های لازم را در مورد مقاومت بینی برای انجام عمل بینی انجام دهد.

مدت زمان جراحی بینی گوشتی چقدر است ؟

مدت زمان جراحی بینی به نوع بینی بستگی دارد. در صورتی که بینی مشکل اساسی نداشته باشد و تنها با اعمال یک سری تغییرات جزئی به زمان کمتری برای جراحی نیاز دارد، می توان این بازه زمانی را حدود 1-2 ساعت در نظر گرفت. اما این مشکل برای بینی هایی که برای تقویت و تقویت نیاز به پیوند غضروف دارند زمان بیشتری نیاز دارد. بینی هایی که چندین بار جراحی شدند یا بینی های گوشتی حدود ۲ تا ۳ ساعت زمان نیاز دارند تا تغییرات لازم را انجام دهند.

ویژگی های بینی گوشتی 

عوارض جراحی بینی گوشتی

هر عمل زیبایی می تواند منجر به عوارضی شود که در صورت پیروی از توصیه های مراقبتی بعد از عمل و مشورت با پزشک خوب، می تواند تا حد زیادی کم شود. داروهای بیهوشی می توانند عوارضی مانند سرگیجه، حالت تهوع و ناراحتی در بیمار ایجاد کنند که پس از مدت بسیار کوتاهی به طور کامل از بین می روند. تورم و کبودی و التهاب بعد از جراحی یکی دیگر از عوارض جراحی بینی است که با استفاده از روش هایی می توان آن را تسریع کرد.

مثلا مصرف داروهای تجویز شده، استفاده از کمپرس یخ، عدم استفاده از نمک زیاد در غذا. وجود خونریزی بعد از جراحی را می توان به عنوان یک عارضه بعد از جراحی دانست. اگر این خونریزی مداوم بود و قطع نشد باید با پزشک مشورت کنید. بخیه های باقیمانده می تواند برای بیمار دردسرساز باشد که با استفاده از پمادهایی که پزشک تجویز می کند می تواند برای ترمیم و بهبود آن ها کمک بگیرد.

آیا جراحی بینی گوشتی درد دارد ؟

از آنجایی که جراحی بینی با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود، بیمار در هنگام جراحی احساس درد یا ناراحتی نمی کند. علاوه بر این پس از عمل، پزشک برای بیمار مسکن هایی تجویز می کند که با مصرف به موقع از درد در اثر عمل جلوگیری می کند.

مراقبت های قبل از جراحی بینی گوشتی :

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی بینی گوشتی آشنا می شوید :

 • یک جراحی زیبایی بینی کامل می تواند بقیه قسمت های صورت شما را اصلاح کند، پس در انتخاب پزشک متخصص خود بسیار دقت کنید.
 • در انتخاب پزشک خود بسیار دقت کنید و از مشاوره های قبل از عمل استفاده کنید.
 • داشتن یک انتظار و تصویر معقول از آنچه قصد دارید در جراحی خود انجام دهید به شما کمک می کند شکل و اندازه بینی خود را به طور معقول و درست تغییر دهید.
 • رینوپلاستی باید مطابق با سایر قسمت های صورت شما انجام شود تا فرم صورت شما خوب به نظر برسد و استانداردهای زیبایی را رعایت کند.

بعد از جراحی بینی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بینی گوشتی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه به مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی می پردازیم :

 • در چند روز اول پس از عمل، باید از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند خودداری کنید و فقط از غذاهای نرم و رقیق استفاده کنید.
 •  توصیه می شود افراد در روز اول عمل استراحت خوبی داشته باشند.
 • انجام هر حرکتی که ماهیچه های صورت، به ویژه بینی را درگیر می کند. صحبت طولانی، خندیدن و مواردی از این دست باید تا یک هفته بعد از جراحی بینی محدود شود.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک باید به موقع و به طور کامل مصرف شود و از خوددرمانی خودداری شود.
 • استفاده از کمپرس سرد تا 24 ساعت بعد از عمل از دیگر موارد بسیار موثر برای کم شدن تورم و کبودی در اثر این جراحی است.
 • نکته مهم دیگر نحوه خوابیدن بعد از عمل است. در این خصوص افراد باید توجه داشته باشند که چه مدت پس از عمل از تماس مستقیم بینی با بالش خودداری کرده و تحت فشار قرار گیرند.
 • افراد بعد از جراحی بینی هنگام خواب و استراحت دو بالش زیر سر خود قرار دهند تا از بدتر شدن تورم بینی جلوگیری شود. بنابراین بهترین حالت خوابیدن در این دوران خوابیدن به حالت قوسی است.

سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی

رینوپلاستی باید زمانی انجام شود که رشد قسمت های صورت به خصوص بینی کامل شده باشد. اگر دلیل جراحی بینی درمان و اصلاح نقایصی مانند عیوب مادرزادی یا انسداد یا انحراف بینی باشد، این جراحی باید تا پایان بلوغ انجام شود. اگرچه این عمل برای دختران بعد از 14 سالگی و برای پسران بعد از 16 سالگی قابل انجام است، اما بهترین نتیجه برای افراد بعد از 18 سالگی حاصل می شود زیرا رشد قسمت های صورت کامل شده و بینی شکل خود را گرفته است.

هزینه عمل بینی گوشتی در ونک چقدر است ؟

رینوپلاستی به دلیل پیچیدگی هایی که در حین عمل نیاز دارد نسبت به سایر عمل ها دشوارتر تلقی می شود. هزینه این عمل بر اساس نظر متخصص بسته به نوع بینی گوشتی و نوع جراحی مورد نیاز آن تخمین زده می شود. هنگام انجام جراحی های زیبایی به خصوص جراحی بینی هرگز با هزینه کمتر سلامت و زیبایی خود را به خطر نیندازید. در این راستا نمی توان به طور دقیق هزینه جراحی بینی را محاسبه کرد، اما این امر مستلزم بررسی و نظر جراح بینی است.

سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی 

تاثیر ضخامت پوست بر جراحی بینی گوشتی :

نوع پوست بینی بیمار ، یکی از فاکتورهایی است که روی نتیجه عمل بینی گوشتی تاثیر زیادی می گذارد و ممکن است محدودیت هایی را در این پروسیجر ایجاد نماید. اینکه پوست ضخیم یا نازک می باشد ، روی برنامه ریزی برای عمل نیز تاثیرگذار است. مراجعه کنندگانی که پوست نازک دارند ، بیشتر در معرض نا متقارن شدن شکل ظاهری بینی هستند ؛ زیرا تنها یک لایه نازک روی ساختار زیری را می پوشاند. اما در صورتی که پوست نازک باشد ، تغییرات با جزئیات بیشتری انجام خواهد شد. اما در جراحی بینی گوشتی ، بیماران دارای پوست ضخیم هستند و روی ساختار زیری بینی ، یک لایه با ضخامت بالا قرار گرفته است. در این صورت ، در موارد کمتری ناهنجاری به وجود می آید ، اما ایجاد تغییرات با دشواری بیشتری همراه است.

آیا بینی گوشتی دچار افتادگی می شود ؟

بسیاری بر این باورند که بینی گوشتی مدتی بعد از عمل جراحی بینی گوشتی ، دچار افتادگی می شود. این تصور تنها در صورتی صحت پیدا می کند که عمل بینی گوشتی به دست یک پزشک بی تجربه سپرده شود که ملاحظات لازم در خصوص تقویت چارچوب بینی در حین عمل را رعایت نکرده و در نتیجه بعد از عمل ، بینی از استحکام و قدرت لازم برای حفظ چارچوب جدید را نداشته است. نقطه مقابل این اتفاق ، دستیابی به بینی است که با سپرده شدن به دست یک جراح خوب ، دارای چنان چارچوب قدرتمندی می باشد که با گذر زمان دستخوش هیچ تغییری نشده و شکل جدید خود را به خوبی حفظ می نماید. بنابراین ، برای کسب یک نتیجه رضایت بخش ، در انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران ، دقت عمل لازم را به کار ببندید.

علل ورم بینی گوشتی پس از جراحی و راه های کاهش ورم بینی :

بلافاصله پس از اتمام جراحی، ورم آن آغاز می گردد و دلیل اصلی آن آسیب وارده به بافت های بینی و اجتماع مایع درون بینی می باشد. ورم بینی گوشتی با گذشت زمان از بین می رود ، اما در روزهای اول پس از عمل میزانش به بیشترین حد ممکن می رسد. به دفعات گفته شده است که در قیاس با عمل بینی استخوانی ، بینی های گوشتی بعد از عمل متحمل ورم بیشتری می شوند. اما علت این مسئله چیست؟ یکی از علت های اساسی بروز ورم بعد از جراحی بینی گوشتی ، ضخیم بودن پوست است. پوست های ضخیم مستعد ورم بسیار هستند. یکی دیگر از علت ها ، ضعیف بودن بافت های تشکیل دهنده و میزان تغییراتی است که روی آن ها اعمال می شود. با توجه به این که رفع ایرادات دماغ گوشتی ممکن است با تغییرات زیاد و حتی اضافه کردن بافت پیوندی به ساختار صورت بگیرد ، پس از رینوپلاستی ، در دوره ریکاوری شاهد ورم شدیدتری خواهیم بود.  علت دیگر که باعث ایجاد تفاوت در میزان شدت ورم بعد از عمل بینی گوشتی در بین افراد می شود ، نوع واکنش بدن هر بیمار به تغییرات انجام شده است. برخی از افراد حتی با یک دستکاری جزئی روی بافت ، شاهد ورم قابل ملاحظه ای خواهند بود.

کلام آخر

سعی کنید برای انجام این روش بهترین پزشک جراحی بینی گوشتی در ونک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات را به طور منظم انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
جراحی بینی عروسکی در ونک【سال 2023】⚡️
نوشتهٔ بعدی
جراحی ترمیمی بینی در ونک ❤️【سال 1402】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)