عمل بینی گوشتی زنانه در ونک ❤️【سال 2023】

در جراحی بینی گوشتی باید در نظر داشت که دستکاری های استخوانی و غضروفی بینی باید به گونه ای انجام شود که بین استخوان بینی و پوست فاصله ای وجود نداشته باشد و رضایت بیمار از جراحی افزایش یابد.اندازه بینی خود را تا حد امکان کوچک کنند و جراح شکل خاصی به بینی آنها می دهد که می تواند کم هزینه و مشکل ساز باشد. یکی از رایج ترین عمل های جراحی بین زنان و مردان است که برای همه انجام می شود، اما آمار جراحی بینی در زنان به طور قابل توجهی بیشتر از مردان است. در ادامه برای آشنا شدن با عمل بینی گوشتی زنانه در ونک با ما همراه باشید.

جراحی بینی گوشتی چیست ؟

در این نوع جراحی مهم ترین کار ایجاد فرم و زیبایی با کم شدن بافت بخشی از بینی به صورت متعادل است. در بینی های گوشتی به خاطر بافت ضخیم پوست بینی، خصوصیات و تغییرات غضروف و استخوان بینی، زوایای و خطوط آن به خوبی نمایان نمی شود و در زیر این بافت ضخیم پنهان می ماند. در جراحی بینی گوشتی باید در نظر داشت که دستکاری های استخوانی و غضروفی بینی باید به گونه ای انجام شود که بین استخوان بینی و پوست فاصله ای وجود نداشته باشد و رضایت بیمار از جراحی افزایش یابد.

جراحی بینی گوشتی چیست ؟

راه های تشخیص بینی گوشتی :

طبق تحقیقات انجام شده حدود 24 درصد افراد دارای بینی گوشتی هستند که شایع ترین نوع، شکل و فرم در بینی انسان است. بینی های گوشتی دارای منافذ باز زیادی هستند. پوست ضخیم در این مدل بینی قابل مشاهده است، به طور کلی میزان ترشح غدد چربی در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی است، سوراخ های بینی گوشتی بزرگ و بیرون زده است، نوک این نوع بینی نسبت به سایر بینی ها پهن تر است و غضروف بینی در بینی گوشتی نسبت به سایر بینی ها پهن تر است.

ویژگی بهترین متخصص زیبایی:

✔️مهارت پزشک پزشک باید تخصص و مدرک کافی در زمینه تخصص خود داشته باشد
❤️برخورد با بیمار یک پزشک متخصص خوب باید صبور باشد وبه همه سوالات بیمار محترمانه پاسخ دهد
🌐موقعیت مکانی دسترسی راحت به مطب پزشک متخصص یکی از موارد مهم است
💰هزینه هزینه مناسب با توجه به بیماری فرد

 

این نوع بینی گوشتی برخلاف نوک بزرگ و پهنی که دارند، غضروف های ضعیف تری دارند که با فشار دادن دست به نوک بینی به راحتی می افتند که دلیل آن ضعیف بودن غضروف در این نوع بینی ها است. ساختار بینی تا حدودی ضعیف تر است. کاهش و ضعیف شدن غضروف های این نوع بینی منجر به افتادگی و گشاد شدن نوک بینی بعد از جراحی زیبایی بینی می شود. یکی دیگر از ویژگی های این نوع بینی این است که سر فرد به سمت عقب یا بالا گرفته می شود و به جای مثلثی بودن نوک بینی و کناره های آن حالتی نیم دایره ای یا ذوزنقه ای دارید و وجود گوشت در آن خطرناک و غیر ممکن نیست. این بینی ها به شرطی که اصول این جراحی به درستی انجام شود. بینی گوشتی دارای دارای پره های بزرگ تر و گرد تر، دارای پوستی ضخیم، پوشش بافت سنگین تر، غضروف ضعیف تر و کوچک تر است.

عمل بینی گوشتی باز بهتر است یا بسته ؟

جراحی بینی گوشتی به دو روش باز و بسته انجام می شود که در ادامه به آن می پردازیم :

عمل جراحی به روش بسته :

در جراحی رینوپلاستی بسته کمترین برش در پل ناحیه بینی ایجاد می شود که جراح کمترین دسترسی را به استخوان بینی و قسمت بالایی بینی دارد. جراح می تواند با کمترین تورم تغییرات لازم را در بینی فرد انجام دهد، محدودیت های زیاد این مدل جراحی اجازه جراحی بینی پیچیده تر را برای جراح نمی دهد، زیرا دسترسی به بینی بسیار محدودتر می شود.

عمل جراحی بینی به روش باز :

در جراحی بینی به روش باز، پزشک جراحی بینی با ایجاد یک سری برش های لازم در گوشه های بینی و قسمت های تحتانی بینی فرد، جراحی خود را آغاز می کند، دسترسی بهینه به تمام قسمت های لازم برای جراحی بینی انجام می شود. جراح می تواند تمام تغییراتی را که می خواهد در استخوان، غضروف و پوست بینی ایجاد کند. جراحی بینی گوشتی زنانه که نیاز به تغییرات زیادی دارد به هیچ وجه با روش بسته امکان پذیر نیست اما با استفاده از جراحی بینی باز به راحتی می توانید تمام تغییرات لازم را در پوست بینی فرد ایجاد کنید.

تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی :

از عوامل تعیین کننده در نوع بینی، ضخامت پوست بینی است، بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم هستند اما بینی های استخوانی پوست نازکی دارند، در بینی های استخوانی در سطح بینی پل بینی، بینی دارای برآمدگی است اما در بینی های گوشتی نوک بینی پهن یا آویزان است، امکان دارد بینی های گوشتی برآمدگی داشته باشند، ساختار و بافت بینی های استخوانی استحکام بالایی دارد اما گوشتی است. بینی غضروف دارد و بافت ها ضعیف تر هستند.

آیا عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است ؟

یکی از دغدغه های افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام دادند این است که آیا امکان برگرداندن این نوع بینی به حالت قبل از عمل وجود دارد یا خیر، زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که بینی گوشتی به حالت قبل برگردد. شکل اصلی بعد از عمل جراحی بینی وجود ندارد. امروزه دیگر این مشکلات معنا ندارد زیرا پس از انجام تحقیقات و پیشرفت های لازم در این زمینه، افتادگی و برگشت پذیری بینی های گوشتی تقریبا به کمترین حد و یا حتی صفر رسیده است، اما در بینی های نوع گوشتی برگشت پذیری این نوع بینی کمتر و یا حتی شاید نباشد. در عمل بینی های گوشتی غضروف تقویت می شود و به همین دلیل غضروف های میانی تیغه بینی برداشته شده و برای تقویت غضروف نوک بینی استفاده می شود تا تغییری در زمان تغییرات پلاستیک ایجاد نشود یا برگشت پذیری برای فرد پیش نمی آید.

عوارض عمل بینی گوشتی زنانه :

جراحی زیبایی بینی تنها به منظور کوچکتر کردن بینی نیست، بلکه این جراحی زیبایی با هدف ایجاد تعادل بین سایر قسمت های صورت فرد با حفظ عملکرد طبیعی بینی انجام می شود. جراحی زیبایی توسط جراح انجام می شود. اگر با تجربه یا مهارت انجام نشود، امکان به خطر انداختن عملکرد بینی فرد و ایجاد ایراداتی در ظاهر بینی وجود دارد که در ادامه با عوارض جراحی بینی گوشتی آشنا می شوید :

 • به وجود آمدن مشکلات تنفسی در افراد
 • کمتر شدن حس بویایی
 • احساس درد بسیار زیاد
 • خونریزی
 • سوراخ شدن حفره های بینی
 • نامتقارتی
 • عفونت
 • تغییرات در رنگ پوستی بینی فرد
 • بی حسی

در بسیاری از موارد افراد نیاز به جراحی ترمیمی بینی دارند به همین خاطر همیشه توصیه می شود افرادی که قصد جراحی بینی دارند پزشک متخصص جراحی بینی را با دقت انتخاب کنند. انجام جراحی بینی یکی از عواملی است که در پیشگیری از عوارض جراحی بینی و یا به دست آوردن نتیجه مطلوب تاثیر بسزایی دارد، پس رعایت این نکات به هیچ وجه تنبل نباشید.

عمل بینی گوشتی باز بهتر است یا بسته ؟

سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی چه سنی است ؟ طبق تحقیقات انجام شده در زمینه جراحی بینی، بهترین سن برای انجام جراحی بینی بالای 18 سال است، توصیه می شود افراد برای انجام جراحی بینی تا سن 20 تا 22 سالگی صبر کنند. بافت ها بعد از این سن نیاز به جراحی بینی را در بینی های گوشتی افزایش می دهند.

هزینه عمل بینی گوشتی زنانه

یکی از مهمترین اقدامات پزشکی جراحی بینی زنانه است و به دلیل جراحی زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و به همین خاطر اکثر افرادی که قصد انجام جراحی بینی یا جراحی بینی را دارند تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. هزینه بسیار بیشتری خواهد داشت، هزینه جراحی بینی زنانه همیشه برای افراد مهم و بسیار مهم است. اگر جراحی برای بینی های گوشتی انجام شود، هزینه عمل برای آن ها بیشتر خواهد بود، بینی های گوشتی به دلیل جراحی سختی که دارند نسبت به سایر جراحی های بینی گرانتر هستند. موارد دیگری مانند مراکز درمانی، تجهیزات مورد نیاز، هزینه های بیمارستان یا پرسنل، هزینه متخصص بیهوشی، معاینات مورد نیاز قبل و بعد از جراحی در هزینه جراحی، تاثیر دارد. پس از دریافت نظر جراح، تقریبا برای افراد مشخص می شود. البته باید مراقب باشید که جراحی که برای جراحی بینی خود انتخاب می کنید بیشترین تاثیر را در هزینه جراحی داشته باشد، زیرا هر جراحی که از جراحان دیگر هزینه جدید دریافت می کند و هر پزشکی که تخصص بیشتری دارد شما باید هزینه بیشتری بپردازید.

عمل بینی گوشتی زنانه با لیزر :

در بسیاری از جاها درباره جراحی بینی بدون توسل به جراحی صحبت می شود و حتما تا به حال در مورد جراحی بینی با لیزر زیاد شنیدید، امروزه با توجه به پیشرفت های علمی در پزشکی، لیزر در زمینه پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به این موضوع موضوعی که باید به شما بگوییم که تنها کاربرد لیزر در جراحی بینی، برداشتن زخم های برش های جراحی بینی است که به هیچ وجه نمی توان جراحی بینی را با لیزر انجام داد. لیزر بینی در پزشکی پیشرفت زیادی کرده و کاربردهای زیادی دارد، اما همیشه در جراحی مفید نیست، اما برای مواردی مانند از بین بردن جای زخم مناسب است اما کار جراحی بینی را برای افراد انجام نمی دهد و می توان گفت بسیاری از آن ها جنبه تبلیغاتی دارند و به هیچ وجه نمی توان به این افراد اعتماد کرد.

انتخاب جراح عمل بینی گوشتی زنانه :

جراحی زیبایی بینی یک جراحی اورژانسی نیست، افراد نباید برای انجام این جراحی عجله داشته باشند، بلکه فرد باید با انجام یکسری تحقیقات را  انجام دهند و بهترین پزشک را انتخاب کنند تا به نتیجه ای بهتر و رضایت بخش دست یابد. در ابتدای کار افراد با مطالعه مقالاتی در مورد جراحی بینی اطلاعات خود را افزایش می دهند و در نهایت با دیدی بازتر و انتظارات منطقی تر عمل زیبایی خود را انجام می دهند. با مراجعه به وب سایت پزشکان جراح بینی افراد می توانند جامع لازم را دریافت کنند. اطلاعاتی از سطح تخصص، تحصیلات، سوابق مفید و از دیدگاه پزشک جراح بینی، با مراجعه به مطب های جراحی و دیدن افرادی که قبلا جراحی را انجام دادند و گفتگو با آن ها، میزان رضایت را جویا شوید. جراحی و انتظارات و خواسته های خود را طی مشاوره ای که با جراح خود دارید بیان کنید. در نهایت با در نظر گرفتن یک سری معیارهای مختلف در انتخاب پزشک جراح بینی از انتخاب خود مطمئن باشید و مهم ترین نکته این است که نتیجه مطلوب و کیفیت عمل جراحی بینی در راستای انتخاب صحیح بهترین پزشک زیبایی بینی است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید و خطرات و عوارض را کاهش دهید باید مراقبت های را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی آشنا می شوید :

 • ۳ روز اول از کمپرس سرد و ۳ روز بعد از کمپرس گرم استفاده کنید.
 • به دلیل تغییر در ساختار بینی، تورم و کبودی ایجاد خواهد شد که کاملا طبیعی است.
 • هنگام خواب دو بالش زیر سر خود قرار دهید.
 • از عطسه، گریه، خندیدن و فین کردن خودداری کنید.
 • داروهای خود را به موقع مصرف کنید.
 • بعد از جراحی بینی، از مایعات و غذاهایی که نیازی به جویدن ندارند، بیشتر استفاده کنید. علاوه بر این مصرف سدیم و ادویه هایی مانند فلفل باعث افزایش تورم بینی می شود، بنابراین استفاده از آنها توصیه نمی شود.
 • با قوس باز بخوابید و از خوابیدن به پهلو و روی شکم خودداری کنید.
 • برای شستشوی بینی از سرم تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و گرمای زیاد خودداری کنید.
 • تا حد امکان از رفتن به مکان هایی که احتمال ضربه بینی وجود دارد خودداری کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

بهترین دکتر جراحی بینی گوشتی :

از نگاه مدرن دنیای امروز ، زیبایی یک پدیده نسبی است و به موجب آن در فرایند رینوپلاستی گوشتی نیز تکنیک هایی مختلفی متناسب با ویژگی های بینی هر صورت ، به کار گرفته می شود. بینی گوشتی یکی از انواع بینی است که به داشتن پوست ضخیم ، نوک بینی پهن و سوراخ های بینی بزرگ شهرت دارد و همین ویژگی ها ، عمل بینی گوشتی این نوع بینی را به یکی از دشوار ترین و چالش برانگیز ترین پروسه ها تبدیل کرده است. اینجاست که هنر و علم بهترین جراح بینی تهران پا به میدان می گذارد و با خلق نتیجه ای حقیقتاً تحسین برانگیز ، تمایز را به واقع به تصویر می کشد.

اگر صاحب بینی گوشتی هستید و قصد دارید تحت رینوپلاستی قرار بگیرید ، بهتر است به این حقیقت واقف باشید که بینی تان جزو آندسته از بینی هایی است که دقت عمل و حساسیت بسیار بالایی را در انتخاب بهترین دکتر عمل بینی می طلبد. همانطور که در بالا ذکر شد ، بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و غدد چربی بزرگ می باشد. در این نوع بینی ، غضروف ضعیف است و زمانی که آن را لمس می کنید ، به راحتی جابجا می شود. همین بافت غضروفی ضعیف باعث شده است که جراحی بینی گوشتی ، پیچیده تر شود.

پزشک در طول فرایند عمل زیبایی بینی گوشتی ، باید این چارچوب غضروفی ضعیف را با استفاده از تکنیک های مناسب ، تقویت کند تا بتواند شکل جدید خلق شده در بینی را به خوبی پشتیبانی کند. در واقع برای اینکه بهترین نتیجه از رینوپلاستی  این نوع بینی به دست آید ، یک دکتر خوب عمل بینی گوشتی در تهران باید به طور کامل بر تکنیک هایی از قبیل گرافت غضروف برای رفع نواقص بینی گوشتی و سایر تکنیک های مربوطه احاطه داشته باشد. نقطه ضعف دیگر بینی گوشتی ، پره های بینی باز و پهن می باشد که باید در طول فرایند ، تا اندازه استاندارد ، جمع شوند. جراحی بینی گوشتی مانند عمل سایر انواع بینی ها ، نمی تواند جز به دست یک جراح ماهر و با تجربه ، نتیجه ای را به دست دهد که ماحصل آن ، نشستن لبخند رضایت بر روی لب های بیمار باشد.

تاثیر ضخامت پوست بر جراحی بینی گوشتی :

نوع پوست بینی بیمار ، یکی از فاکتورهایی است که روی نتیجه عمل بینی گوشتی تاثیر زیادی می گذارد و ممکن است محدودیت هایی را در این پروسیجر ایجاد نماید. اینکه پوست ضخیم یا نازک می باشد ، روی برنامه ریزی برای عمل نیز تاثیرگذار است. مراجعه کنندگانی که پوست نازک دارند ، بیشتر در معرض نا متقارن شدن شکل ظاهری بینی هستند ؛ زیرا تنها یک لایه نازک روی ساختار زیری را می پوشاند. اما در صورتی که پوست نازک باشد ، تغییرات با جزئیات بیشتری انجام خواهد شد. اما در جراحی بینی گوشتی ، بیماران دارای پوست ضخیم هستند و روی ساختار زیری بینی ، یک لایه با ضخامت بالا قرار گرفته است. در این صورت ، در موارد کمتری ناهنجاری به وجود می آید ، اما ایجاد تغییرات با دشواری بیشتری همراه است.

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی سعی کنید از افراد با تجربه کمک بگیرد و سعی کنید با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. دستورات و مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از جراحی بینی گوشتی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادت خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
بهترین جراح بینی طبیعی در ونک【سال 2023 】❤️
نوشتهٔ بعدی
بهترین جراح بینی گوشتی در ونک【سال 1402】❤️

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)