بهترین جراح بینی ترمیمی در ونک ✅【 سال 1402】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی ترمیمی در ونک آشنا کنیم. اگرچه بسیاری از افراد با جراحی اولیه بینی به نتایج دلخواه خود دست می یابند، اما مواقعی وجود دارد که برخی تغییرات مورد نظر بیمار اعمال نمی شود که در بیشتر موارد نارضایتی از ظاهر است. در این موارد، بیماران می توانند پس از مشورت با پزشک، از جراحی بینی ترمیمی استفاده کنند. مشکلات زیبایی یا عملکردی امکان دارد دلیل نیاز بیماران به جراحی ترمیمی باشد. برداشتن مقدار زیادی از ساختار بینی مانند غضروف می تواند مشکلاتی ایجاد کند. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین جراح بینی ترمیمی در ونک با ما همراه باشید.

جراحی بینی ترمیمی چیست ؟

رینوپلاستی ترمیمی یا رینوپلاستی ثانویه به جراحی بینی قبلا عمل شده گفته می شود. تعداد قابل توجهی از بیماران، بیمارانی هستند که در جای دیگری جراحی بینی انجام دادند، اما از نظر ظاهری یا عملکرد تنفسی از نتیجه جراحی خود ناراضی هستند، مشکل بینی می تواند یک نقص جزئی باشد که به راحتی قابل اصلاح است. ساختار بینی به هم ریخته است که کار را بسیار دشوار می کند. رینوپلاستی سختی های جراحی بینی اولیه را دارد اما با تغییر فرم بینی می تواند اعتماد به نفس و زیبایی را به ظاهر شما بازگرداند. جراحی بینی به تجربه زیاد و مهارت کافی جراح بینی نیاز دارد.

جراحی بینی ترمیمی چیست ؟

دلیل انجام جراحی ترمیمی بینی :

این روزها جراحی ترمیم بینی در حال بیشتر شدن است. در برخی موارد دو یا سه بار بیماران دیده شدند که بینی خود را درست می کنند که دلیل و انگیزه این افراد برای اصلاح ناهماهنگی ها و عدم تعادل بینی در صورت است. بیشتر این ناهماهنگی ها با گذشت زمان بدتر می شوند و باعث مشکلات دیگری مانند مشکلات تنفسی می شوند.

امکان دارد بینی بعد از جراحی به دلایلی مانند آسیب یا ضربه بعد از جراحی، وجود برخی پیچیدگی ها در دوران نقاهت، جراحی نامناسب توسط جراح بی تجربه از حالت طبیعی خارج شود. هنگامی که جراحی ترمیمی بینی در ونک توسط جراح گوش و حلق و بینی انجام می شود باید به گونه ای انجام شود که بینی مشکلی در عملکرد و ساختار نداشته باشد و فرد بتواند به راحتی از طریق بینی نفس بکشد. مسائل ظاهر بینی باید برطرف شود و ظاهر بینی فرد به گونه ای باشد که توجه افراد را جلب نکند.

هدف از جراحی بینی ترمیمی چیست ؟

جراحی بینی ترمیمی اهدافی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

 • شکل دهی نامناسب بینی
 • از بین رفتن انسداد مجاری بینی
 • باریک کردن بیش از اندازه نوک بینی
 • افتادگی غضروف نوک بینی
 • باقی ماندن جای بخیه بر روی بینی
 • از بین رفتن ظاهر نازیبا و غیرطبیعی بینی
 • مصنوعی کردن نوک بینی
 • نا متقارن بودن بینی
 • کم شدن قوز بینی

زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی :

حداقل 1 سال از اولین جراحی بینی گذشته است و پس از آن باید برای بازسازی بینی تصمیم گیری شود. گاهی اوقات می توان برخی از عیوب بینی را قبل از یک سال اصلاح کرد. در هر صورت جراح بینی شما با معاینه می تواند این تصمیم را بگیرد. بعد از حدود 12 ماه بسیاری از بدشکلی ها یا بدشکلی ها با بهبود التهاب ها و تورم ها از بین رفت و فرم بینی بسیار زیبا شد. اگر بعد از گذشت 12 ماه با بهبودی تورم و التهاب در اثر جراحی، بیمار از شکل بینی خود ناراضی باشد، جراحی ترمیمی تجویز می شود.

این مدت زمان برای ترمیم بافت های حیاتی بینی مفید است، زیرا قسمت های دستکاری شده در حین جراحی، به خصوص پوست، نیاز به استراحت دارند. برای شروع جراحی ترمیمی حداقل یک سال از جراحی اولیه می گذرد، این زمان مناسب برای بازسازی بینی است. اما در موارد استثنایی می توان ظرف چند روز بعد از جراحی اولیه دستور عمل جراحی بازسازی بینی را داد که خیلی کم اتفاق می افتد.

جراحی بینی ترمیمی چه روش هایی دارد ؟

جراحی بینی ثانویه را می توان از طریق روش های بسته یا باز ​​انجام داد. اگر تغییرات ساختاری اساسی مورد نیاز باشد. روش باز ترجیح داده می شود. اما اصلاحات جزئی را می توان با تکنیک بسته انجام داد. در رینوپلاستی بسته ثانویه فقط برش های داخلی برای دسترسی به ساختارهای بینی ایجاد می شود.

در جراحی بینی ترمیمی به روش باز به جز برش‌های داخل بینی، برشی در پل پوستی بین دو سوراخ بینی ایجاد می‌شود تا پوست بینی برای مشاهده مستقیم ساختارهای تغییر یافته بالا برود. تصمیم به استفاده از روش بسته یا باز در جراحی ترمیمی بر اساس اولویت جراح است.

نحوه انجام جراحی بینی ترمیمی :

برای انجام این جراحی همانند جراحی اولیه بینی از دو روش باز و بسته استفاده می شود. جراح بسته به بینی و هدف از جراحی ترمیمی بهترین روش را در نظر می گیرد. در این جراحی بیمار تحت بیهوشی کامل قرار می گیرد و جراح ابتدا ایرادات بینی و زخم های داخلی را رفع و اصلاح می کند و برای دسترسی بهتر به غضروف و استخوان، برش های کوچک خارجی در بینی انجام می دهد.

امروزه جراحی بسته نسبت به جراحی باز مزایای بیشتری دارد و خطرات کمتری دارد. جراحی باز به جراح امکان دسترسی وسیع به استخوان و غضروف را می دهد و در صورت نیاز به غضروف برای ایجاد تقارن، آن غضروف را از گوش بیمار می گیرد. به جای غضروف از مواد دیگری مانند ایمپلنت در جراحی استفاده می شود.

جراحی بینی ترمیمی چه مزایایی دارد ؟

مزایای جراحی ترمیمی بینی مشابه با جراحی بینی اولیه است، تنها تفاوت این دو جراحی هدف اصلی این جراحی است. هدف از جراحی ترمیمی بینی کمک به دستیابی به احساس بهتر، ظاهری جدید و برآورده کردن انتظارات فرد است. این جراحی زمانی توصیه می شود که فرد از نتایج جراحی قبلی بینی خود ناراضی باشد و یا زمانی که جراحی بینی شکست خورده باشد. در ادامه به مزایای جراحی بینی ترمیمی می پردازیم :

سلامتی با جراحی ترمیمی بینی :

جراحی بینی باعث ایجاد مشکلات تنفسی در فرد می شود و همه جنبه های زندگی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد. با انجام جراحی بازسازی بینی این ناهنجاری های ساختاری کم می شود و بیمار می تواند مانند یک فرد عادی نفس بکشد.

تنفس راحت :

اگر جراح تجربه و مهارت کافی نداشته باشد در حین جراحی باعث آسیب به بافت بینی می شود و راه های هوایی بینی مسدود می شود که جراحی ثانویه بینی این مشکل را برطرف می کند.

بهتر شدن و بیشتر شدن اعتماد به نفس :

بینی در مرکز صورت قرار دارد و تاثیر زیادی در زیبایی فرد دارد. اگر تقارن و زیبایی چهره را به هم بزند، عزت نفس بیمار را پایین می آورد. با یافتن یک جراح گوش و حلق و بینی ماهر و اعتماد به نفس از دست رفته خود می توانید انتظارات خود را برآورده کنید.

هدف از جراحی بینی ترمیمی چیست ؟

قبل از جراحی ترمیمی بینی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

بیمار باید قبل از انجام جراحی ترمیم بینی از بینی خود عکس گرفته و در صورت وجود اختلالات تنفسی سی تی اسکن بینی و سینوس ها و یا آندوسکوپی بینی و سینوس ها انجام شود.  اگر برای جراحی ترمیمی بینی به غیر از جراح اولیه بینی خود به سراغ جراح دیگری می روید، داشتن اطلاعات و عکس های کافی قبل و بعد از عمل اول به جراح شما کمک می کند تا کیفیت عمل دوم را تا حد امکان بهتر کنید. در صورت لزوم استفاده مجدد از بیهوشی عمومی برای جراحی ترمیم بینی، انجام آزمایشات روتین قبل از عمل ضروری است، اما اگر عمل دوم با بی حسی موضعی در مطب یا کلینیک انجام شود، این آزمایشات غیر قابل انجام است.

مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی آشنا می شوید :

 • از مالیدن بینی و فشار آوردن به بینی خودداری کنید.
 • تا 2 هفته پس از جراحی از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 • سر باید در هنگام خواب بالاتر از بدن قرار گیرد زیرا این امر باعث خون رسانی بهتر می شود.
 • به مدت 2 هفته از مصرف داروهای ضد التهاب، رقیق کننده خون و مکمل های گیاهی خودداری کنید.
 • برای کم شدن تورم، از کیسه یخ استفاده کنید و آن را روی گونه ها یا پیشانی خود قرار دهید.
 • در حالت استراحت و خواب به پشت بخوابید و به هیچ عنوان بینی شما به بالش برخورد نکند.
 • حتما در محیط های شلوغ از ماسک بینی استفاده کنید تا به بینی خود ضربه نزنید.
 • اگر می خواهید عطسه کنید، حتما این کار را با دهان باز انجام دهید.

چه زمانی بعد از جراحی بینی می توان جراحی ترمیمی انجام داد ؟

بعد از جراحی اولیه به اندازه کافی صبر کنید. اگر بینی شما برای جراحی ثانویه آماده نیست، مهم نیست که بهترین جراح بینی را انتخاب کردید یا خیر. با توجه به آنچه بسیاری از پزشکان موافق هستند، بهتر است یک سال بعد از جراحی اولیه صبر کنید و جراحی ثانویه را انجام دهید. زیرا بعد از یک سال است که نتیجه نهایی مشخص می شود و تورم بینی شما از بین می رود و زخم های ایجاد شده در جراحی قبلی کاملا بهتر می شود. اگر می خواهید مشکل قبلی را توسط متخصص جراحی بینی ترمیمی برطرف کنید، باید صبور باشید.

تغذیه بعد از جراحی بینی ترمیمی :

نوع تغذیه ای که بعد از جراحی می خورید بسیار مهم است زیرا تغذیه خوب دوره نقاهت را هموارتر کرده و عوارض جانبی را کم می کند. این مشکل باعث نتیجه مطلوب جراحی می شود. بعد از گردش حتما از غذاهای نرم مانند پوره سیب زمینی، سوپ مرغ و … استفاده کنید. غذاهای حاوی ادویه زیاد مصرف نکنید. همچنین نمک را از وعده های غذایی خود حذف کنید یا تا حد امکان آن را کم کنید. برای تسریع روند بهبودی، از سبزیجات و میوه های سرشار از ویتامین و مواد مغذی استفاده کنید.

چرا برای جراحی ترمیمی باید یکسال صبر کرد ؟

جراحی زیبایی بینی روشی است که در آن جراح تغییراتی را در اسکلت بینی ایجاد می کند تا بینی بهتر به نظر برسد و با بقیه قسمت های صورت هماهنگی بیشتری داشته باشد و زیبایی کلی صورت را بیشتر کند. برای این عمل جراح باید پوست بینی را از اسکلت غضروفی استخوانی آن جدا کند تا تغییرات مورد نظر را در ساختار بینی اعمال کند. بعد از جراحی بینی یک سال طول می کشد تا پوست به طور کامل به اسکلت متصل شود و روند بهتر شدن کامل شود. در این مدت بینی متورم است و ظاهر نهایی آن مشخص نشده است. فرم بینی ایجاد شده بعد از یک سال با فرم نهایی بینی یکی است.

بهترین جراح بینی ترمیمی در ونک

بهترین جراح بینی ترمیمی که در این زمینه آموزش های لازم را دیده و تجربه زیادی دارد می تواند جراحی های بسیار پیچیده ترمیمی را انجام دهد و بهترین نتیجه را به دست آورد. همانند جراحی بینی اولیه، در جراحی بینی ثانویه باید تمام انتظارات و اهداف بیمار مطرح شود و جراح توضیحات لازم را به بیمار بدهد تا نگرانی های فرد برطرف شود. مرور اولین عکس های قبل از عمل در برخی موارد می تواند بسیار مفید باشد. جراح بینی سوابق پزشکی افراد را بررسی می کند و سوابق جراحی را بررسی می کند.

کدام روش جراحی بینی بهتر است ؟

اگر قصد دارید یک جراحی بینی بسته انجام دهید، چندین مشکل اساسی در این روش وجود دارد. از آنجایی که هیچ برشی روی بینی ایجاد نمی شود، جراح دید محدودی دارد و نمی تواند به خوبی به ساختار بینی دسترسی داشته باشد. در روش بسته امکان تغییرات روی بینی کاملا محدود است. در جراحی بسته احتمال خطای پزشک بیشتر است.

این جراحی جدا از مشکلاتی که دارد مزایایی دارد. در روش جراحی بسته، بافت بینی کمتر آسیب می بیند. مراقبت بعد از جراحی بینی بسته کمتر از جراحی باز است. رینوپلاستی ترمیمی پیچیده تر از بار اول است و به همین خاطر روند جراحی دشوارتر می شود. جراحی بینی باز بهتر است زیرا درصد خطای پزشک کمتر است و تغییرات روی بینی به صورت مستدل انجام می شود.

بهترین جراح بینی ترمیمی در ونک

مزایای عمل بینی استخوانی :

برخی از اصلی‌ترین مزایای عمل بینی استخوانی شامل این موارد هستند:

اصلاح پل و نوک بینی : اگر از تمام‌رخ یا نیم‌رخ بینی خود ناراضی هستید و پل بینی‌تان قوز دارد یا نوک بینی‌تان به سمت پایین متمایل است، جراحی بینی بهترین گزینه برای اصلاح این مشکلات است.

متعادل کردن اجزای صورت : بینی بیشتر از آنچه فکرش را می‌کنید روی زیبایی صورت تاثیر می‌گذارد. گاهی بینی کج است یا به نحوی است که باعث می‌شود صورت نامتقارن شود. شکل بینی می‌تواند باعث شود گونه‌ها بیش از حد پهن به نظر برسند یا چشمانتان به نحوی باشند که انگار خیلی به هم نزدیک هستند. در این شرایط جراحی بینی تعادل بهتری را در صورت برقرار می‌کند.

کوچک شدن بینی : اگر بینی‌تان خیلی بزرگ یا پهن به نظر می‌رسد با کمک جراحی می‌توان کمی از استخوان و غضروف بینی استخوانی را برداشت. در این وضعیت بینی‌تان ظریف‌تر و باریک‌تر می‌شود.

اصلاح ناهنجاری‌ها : جراحی بینی استخوانی علاوه بر جنبه زیبایی ای برای برطرف‌کردن مشکلات بینی هم استفاده می‌شود. اگر آلرژی دارید و این موضوع باعث التهاب در حفره بینی و به مشکل خوردن تنفستان شده است، با کمک جراحی بینی می‌توان ساختارهای بینی را گشادتر کرد تا بتوانید تنفس بهتری داشته باشید. در این شرایط حتی در فصولی که آلرژی در بیشترین حد است برای نفس‌کشیدن مشکلی نخواهید داشت.

درمان پولیپ بینی : جراحی زیبایی بینی برای بیمارانی که از پولیپ بینی رنج می‌برند نیز مناسب است. عمل پولیپ بینی همراه با عمل بینی استخوانی انجام می‌شود.

اصلاح انحراف سپتوم بینی : اگر سپتوم بینی در مرکز قرار نگیرد باعث اختلال در تنفس و عفونت‌های سینوسی مکرر می‌گردد. در این وضعیت باید انحراف سپتوم با جراحی بینی استخوانی اصلاح شود.

روند بهبودی بعد از عمل رینوپلاستی

بعد از جراحی یک آتل پلاستیکی یا فلزی روی بینی فرد قرار می‌گیرد که به حفظ و بهبود حالت آن کمک می‌کند. بینی بعد از جراحی آسیب‌پذیر است و آتل از آن محافظت می‌کند. همچنین تامپون‌هایی را درون بینی قرار می‌دهند که به حفظ شکل سوراخ‌های بینی کمک می‌کند و جلوی خونریزی را می‌گیرد. عمل بینی نیازی به بستری شدن ندارد و اگر مشکل خاصی نداشته باشید، می‌توانید همان روز از بیمارستان یا کلینیک مرخص شوید. اگر بینی شما برای بار دوم یا چندم عمل شده باشد، ممکن است وضعیت پیچیده‌تری داشته باشید و احتمالا جراح بینی ترمیمی مراقبت‌های بیشتری را برای شما در نظر می‌گیرد. بهتر است پانسمان و آتل را تا یک هفته روی بینی خود نگه دارید. اگر بخیه‌ها قابل جذب نیستند، یک هفته بعد از جراحی به مطب دکتر جراحی زیبایی بینی خود مراجعه کنید تا آن‌ها را بکشد و پانسمان را بردارد. تورم و قرمزی در اطراف بینی و چشم‌ها بعد از انجام عمل طبیعی است و با گذر زمان از بین می‌رود. می‌توانید از کمپرس یخ برای کاهش قرمزی و تورم استفاده کنید. همچنین مراقبت‌های بعد از عمل را جدی بگیرید و در انجام آن‌ها کوتاهی نکنید.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین جراح بینی ترمیمی در ونک را انتخاب کنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله بهترین جراح بینی ترمیمی در ونک همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
جراحی قوز بینی در ونک ⭐【سال 2023】
نوشتهٔ بعدی
جراحی بینی طبیعی مردانه در ونک 💎【سال1402】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)