بهترین جراح بینی ترمیمی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی ترمیمی آشنا کنیم. جراحی بینی یکی از پر طرفدار ترین روش های جراحی بینی است که بیشتر افراد از این جراحی برای زیباتر شدن استفاده می کنند. جراحی بینی برای از بین رفتن مشکلات بینی و مشکلات تنفسی از جراحی بینی استفاده می کند. با جراحی بینی می توان ظاهر بینی را تغییر داد و ایرادات بینی را برطرف کرد. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین جراح بینی ترمیمی با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی یکی از روش های جراحی زیبایی است که امروزه محبوبیت زیادی بینی افراد دارد و بیشتر افراد از این جراحی برای زیباتر شدن ظاهر بینی و چهره خود و از بین رفتن ایرادات بینی استفاده می کنند. همه افراد از کشور های دیگر به ایران می آیند تا از این جراحی بهره ببرند. به جراحی بینی در علم پزشکی رینوپلاستی یا راینوپلاستی هم گفته می شود. پزشک تغییراتی در ساختار بینی ایجاد می کند و فرم بینی را اصلاح می کند. بینی می تواند مشکلاتی مانند گوشتی بودن بینی، افتادگی بینی، قوز بینی، افتادگی یا پهن بودن بینی را درمان کند.

جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی چه تاثیری در ظاهر افراد دارد ؟

جراحی بینی می تواند به غیر از برطرف کردن ایرادات و مشکلات بینی در ظاهر بینی هم تاثیراتی داشته باشد. برای مثال جراحی بینی می تواند سایز سوراخ های بینی را تغییر دهد، جراحی بینی می تواند باعث تغییر سایز بینی شود، جراحی بینی می تواند انحراف و پولیپ بینی را از بین ببرد، جراحی بینی می تواند باعث تغییر بینی های گوشتی و استخوانی شود، جراحی بینی می تواند قوز روی بینی را برطرف کند.

انواع شکل و فرم بینی

شکل و فرم بینی هر فردی ویژگی و خصوصیاتی دارد که باعث تفاوت شکل و فرم بینی افراد می شود. در ادامه با انواع شکل و فرم بینی افراد آشنا می شوید :

بینی گوشتی :

یکی از بیشترین مدل های بینی، بینی گوشتی است. این بینی پوست ضخیمی دارد و غضروف بینی ضعیف است و اگر جراحی این مدل بینی توسط پزشک بی تجربه انجام شود امکان دارد به حالت اول برگردد. بینی گوشتی جراحی سختی دارد و باید پزشک متخصص برای این جراحی انتخاب کرد تا نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید.

بینی قوز دار :

9 درصد افراد جهان بینی آن ها قوز دارد و این مدل بینی در اثر یک حادثه یا ضربه در بزرگسالی یا در کودکی اتفاق می افتد. در این بینی ناهمواری هایی دیده می شود و دچار انحراف است. اکثر افرادی که بینی آن ها قوز دارد مشکلات تنفسی دارند.

بینی استخوانی :

بینی استخوانی یکی از بهترین مدل های جراحی بینی است که ساختار این بینی طوری است که پوست روی آن نازک و بدون بافت است. غضروف در بینی های استخوانی مناسب است و نیازی به پیوند غضروف مصنوعی نیست. بین های استخوان کمی انحراف دارند که با جراحی بینی از بین می روند.

چه افرادی برای جراحی بینی مناسب هستند ؟

بیشتر افراد می توانند از جراحی بینی استفاده کنند و کاندیدای مناسبی باشند و با جراحی بینی ایرادات و مشکلات بینی را از بین ببرند. افرادی که بینی آن ها کج است و انحراف دارد، افرادی که بینی آن ها قوز دارد، افرادی که گوشتی زیاد و اضافه دارند، افرادی که می خواهند فرم بینی را درست کنند، افرادی که بینی آن ها پهن و افتاده است. این افراد می توانند برای از بین رفتن این مشکلات جراحی بینی انجام دهند.

چه افرادی نمی توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

بعضی از افراد نمی توانند جراحی بینی انجام دهند و جراحی بینی برای آن ها ممنوعیت دارد. در ادامه با این افراد آشنا می شوید :

 • کسانی که عمل بینی اولیه آن ها کمتر از 1 سال پیش انجام شده است.
 • خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال
 • زنان باردار
 • افراد مبتلا به چاقی شدید
 • افراد مبتلا به بیماری های انعقاد خون
 • افرادی که به صورت حرفه ای یا غیر حرفه ای ورزش های سنگین و مبارزه ای مانند تکواندو، بوکس، کشتی و … انجام می دهند.
 • خانم هایی که کمتر از 6 ماه از زایمان آن ها می گذرد.
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند سرطان یا دیابت
 • افرادی که به دلیل روانی فرم بینی خود را نامناسب می بینند.
 • افراد سیگاری که در طول روز تعداد زیادی سیگار می کشند.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش انجام می شود که با توجه به بینی افراد و جنس پوست و ایراداتی که دارند و طبق بررسی های پزشک مشخص می شود که از کدام روش جراحی بینی استفاده می شود. هر دو روش های جراحی با بیهوشی انجام می شود. امکان دارد روش های جراحی برای افراد مناسب نباشد و پزشک روش دیگری را برای شما مشخص کرده باشد. در ادامه با این روش ها آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش باز :

جراحی بینی به روش باز یکی از روش های جراحی بنی است که بیشتر پزشکان از این روش برای جراحی استفاده می کنند زیرا در این روش دسترسی زیادی به همه نقاط بینی دارند و تغییرات زیادی در بینی می توانند انجام دهند. در این روش با یک برش در بین سوراخ های بینی پوست بینی بلند می شود و تغییرات لازم در بینی را انجام می دهد. برای جراحی بینی های گوشتی و بینی های که انحراف و قوز دارند از این روش جراحی استفاده می کنند. مدت زمان این جراحی بیشتر است. در این روش بخیه و زخم در بیرون بینی است و دیده می شود که بعد از مدتی از بین می ورد.

جراحی بینی به روش بسته :

جراحی بینی به روش بسته یکی دیگر از روش های جراحی بینی است. این روش برای زمانی استفاده می شود که تغییرات کمی در بینی انجام می شود و بینی ایرادات کمی دارد. در این روش برش و بخیه ای وجود ندارد و همه برش ها در داخل بینی صوت می گیرد. به همین دلیل تورم و درد کمتری در این روش وجود دارد. مدت زمان این جراحی کمتر از روش باز کمتر است.

آلار پلاستی :

یکی از جدیدترین روش های جراحی بینی آلار پلاستی است که برای افرادی مناسب است که می خواهند تغییراتی در سوراخ های بینی ایجاد کنند. آلار پلاستی غضروف های نوک بینی را محدود می کند و پایه آلار را کوتاه یا بلند می کند و این اتفاق باعث می شود نوک بینی باریک به نظر بیاید.

انواع روش های جراحی بینی

سن مناسب برای جراحی بینی :

هنگامی که افراد به سن بلوغ می رسند فکر می کنند زشت هستند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و دنبال راهی برای زیباتر شدن می گردند. یکی از این راه ها جراحی بینی است. جراحی بینی باید بعد از تمام شدن دوره بلوغ و بسته شدن صفحات رشد بینی باشد زیرا با جراحی بینی در این دوره امکان دارد بینی به حالت اول برگردد. صفحات رشد بینی در دختران در سن 15 سالگی و در پسران در سن 16 سالگی بسته می شود و بهترین سن برای جراحی بینی در دختران در سن 16 سالگی و در پسران در سن 17 سالگی می باشد. برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی خود بگیرید باید بعد از تمام شدن این دوران اقدام به جراحی بینی کنید.

بینی استخوانی و گوشتی چه ویژگی هایی دارد ؟

اگر بینی گوشتی دارید باید برای دیدن نتیجه آن صبر کنید زیرا دوران نقاهت در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی است. بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی نتیجه بهتری دارد. بینی هایی که پوست نازک و غضروف سفتی دارند استخوانی هستند. بینی های استخوانی برای از بین رفتن قوز روی بینی و برآمدگی آن دست به جراحی بینی می زنند.

بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند و غضروف آن ها نرم و پهن است و غدد چربی در این بینی ها زیاد است. جراحی بینی گوشتی پهن بودن و افتادگی نوک بینی را از بین می برد. جراحی بینی در بینی های استخوانی راحت تر است و نتیجه آن زودتر مشاهده می شود و غضروف محکمی دارد و تراشیدن آن راحت تر است.

مدل های جراحی بینی :

جراحی بینی به سه مدل جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی تقسیم می شود.

جراحی بینی طبیعی :

یکی از مدل های جراحی بینی، جراحی بینی طبیعی است که در این مدل بینی حالت طبیعی دارد و ایرادات و مشکلات بینی از بین می رود. بیشتر آقایان از این مدل جراحی استفاده می کنند زیرا یک روش طبیعی است و مشخص نمی شود که بینی افراد جراحی شده است.

جراحی بینی فانتزی :

نام دیگر مدل عمل بینی فانتزی، جراحی بینی عروسکی است که این روش یک روش حساس است زیرا باید دقت داشت که در این روش فاصله بین بینی و لب زیاد نشود و بینی حالت خوکی نگیرید زیرا هم باعث به وجود آمدن مشکلات تنفسی در افراد می شود و هم زشت می شود. باید برای انجام این روش در انتخاب پزشک دقت کنید.

جراحی بینی نیمه فانتزی :

عمل بینی نیمه فانتری هر دو ویژگی های بالا را دارد یعنی شما یک بینی طبیعی با کمی قوس روی بینی دارید. بیشتر خانم ها از این روش استفاده می کنند.

جراحی بینی ترمیمی چیست ؟

نام دیگر جراحی بینی ترمیمی Revision Rhinoplasty است. این جراحی به دو گروه تقسیم می شود که در ادامه به آن می پردازیم  :

گروه اول : افرادی هستند که در اثر حادثه یا اتفاقی دچار نقص در همه یا قسمتی از بافت بینی می شوند و نیاز به ترمیم و بازسازی دارد که پزشک آن را ترمیم یا بازسازی می کند که جراحی سختی دارد.

گروه دوم : جراحی بینی ترمیمی به معنی جراحی ثانویه یا رتوش بینی است. در این نوع جراحی افراد یک بار جراحی زیبایی بینی انجام می دهند و به دلایل مختلفی از جراحی خود راضی نیستند و می خواهند دوباره جراحی بینی انجام دهند. این جراحی اهمیت زیادی دارد و کار سختی است زیرا بافت بینی در جراحی اولیه دچار تغییراتی بوده است که کار را برای پزشک ترمیمی بینی سخت می کند.

نکات مهم جراحی بینی ترمیمی :

جراحی بینی ترمیمی نکات مهمی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

 • جراحی بینی ترمیمی پیچیدگی زیادی دارد و با هر جراحی این پیچیدگی بیشتر می شود.
 • برای جراحی بینی ترمیمی سعی کنید توقع درستی از جراحی داشته باشید.
 • برای جراحی بینی ترمیمی نباید زخمی داخل بینی شما باشد و نباید در ترمیم زخم فعال باشد زیرا امکان جراحی ترمیمی وجود ندارد و در صورت انجام عوارض خطرناکی می تواند داشته باشد.
 • ممکن است ساختار بینی شما در جراحی قبلی آسیب دیده باشد و نتوانید جراحی دیگر انجام دهید و باید یکسال صبر کنید و بعد از اقدام به جراحی ترمیم کنید و از این جراحی صرف نظر کنید.
 • اگر به هر دلیلی از نتیجه جراحی قبلی خود راضی نیستید و می خواهید جراحی بینی ترمیمی انجام دهید باید یکسال صبر کنید و نباید قبل از یکسال جراحی بینی ترمیمی انجام دهید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی :

برای اینکه از جراحی بینی ترمیمی نتیجه مناسبی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا می شوید :

 • نحوه درست چسب زدن را از پزشک یاد بگیرید و به درستی چسب بزنید.
 • از مصرف الکل و دخانیات خودداری کنید.
 • در معرض گرما و نور شدید خورشید قرار نگیرید.
 • تهوع بعد از بیهوشی طبیعی است و جای نگرانی ندارد.
 • از خوابیدن به پهلو خودداری کنید و به پشت بخوابید.
 • تا 2 ماه بعد از عمل از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • از بلند خندیدن، عطسه کردن، سرفه کردن و باز کردن بیش از اندازه دهان برای غذا خوردن خودداری کنید.
 • از کمپرس یخ برای کاهش ورم و کبودی ها استفاده کنید.

خصوصیات بهترین جراح بینی ترمیمی

از خصوصیات بهترین جراح بینی ترمیمی صبور بودن هنگام برخورد با بیمار و پاسخ به سوالات وی، رضایت بیماران پس از جراحی، به کار گیری هنر حین جراحی زیبایی بینی، دارا بودن تخصص و مهارت لازم برای جراحی زیبایی، داشتن سوابق درخشان در جراحی زیبایی بینی است. بهترین جراح بینی ترمیمی کسی است که برای دریافت رضایت بیماران تخصص و هنر را به کار بگیرد تا در عین رسیدن به فرم بینی زیبا، سلامت عملکرد بینی حفظ شود.

خصوصیات بهترین جراح بینی ترمیمی

استفاده از غضروف دنده برای اصلاح فرم بینی :

در برخی از موارد که حجم بسیار زیادی از بینی طی جراحی بینی ترمیمی قرار است مورد اصلاح قرار بگیرد ، ممکن است نیاز به حجم بسیار زیادی پیوند غضروف باشد که در چنین مواردی باید به منظور پیوند غضروف از غضروف های دنده خود بیمار استفاده کرد. بسیاری از افراد از انجام این کار می ترسند و تصور می کنند با برداشتن غضروف از دنده ممکن است مشکلی برایشان به وجود آید یا تو رفتگی در قسمت دنده هایشان به وجود آید. در حالی که این چنین نبوده و جز باقی ماندن اثر یک برش بسیار نحیف که در بسیاری از موارد اثر آن از بین می رود ، هیچ اثری از برداشتن غضروف مشاهده نخواهید کرد.

در این تکنیک می بایست جهت برداشتن غضروف دنده ، یک برش به ابعاد حدود 4 الی 5 سانتی متری بر روی قفسه سینه بیمار ایجاد شود. لازم به ذکر است که در این روش ، از دنده 6 بیمار آن هم به مقدار جزئی ، غضروف مورد نیاز برداشته می شود. از این رو به دلیل برداشتن مقدار بسیار کمی غضروف ، این روش هیچ گونه تاثیر سوئی بر روی دنده ها یا قفسه سینه زیبا جو نخواهد داشت. البته باید به این نکته دقت کنید که میزان غضروفی که در طی این روش به دست می آید در مقایسه با میزان غضروفی که طی برداشت غضروف از گوش به دست می آید بسیار بیشتر است. در نتیجه به وسیله این نوع غضروف می توان تغییرات بزرگ تری در ساختار بینی به وجود آورد. در خصوص درد حاصله از این روش باید بگویم که برخلاف عموم که گمان می کنند انجام این روش درد بسیار زیادی به همراه دارد ، اصلا بیمار بعد از جراحی بینی ترمیمی با استفاده از غضروف دنده ، دردی را تجربه نخواهد کرد و در صورت داشتن درد نیز با استفاده از مسکن های معمولی التیام خواهد یافت.

ترمیم بینی گوشتی به چه شکل است؟

یکی از مهم ترین مباحثی که افراد متقاضی عمل زیبایی بینی گوشتی باید بدانند این است که اگر از نتیجه عمل خود رضایت کافی را به دست نیاورند یا تمایل داشتند در آینده ، بینی خود را به فرم دیگری عمل کنند چه می شود؟ آیا ترمیم بینی های گوشتی آسان است ؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که بینی های گوشتی به دلیل خصوصیات خاصی که دارند و عموما پوست ضخیم و غیر قابل انعطاف و اسکلت غضروفی ضعیف دارند قادر به تحمل تغییرات بسیار زیاد نیستند و با هر بار انجام عمل جراحی ، ساختمان آن ها ضعیف تر شده و احتمال اینکه با شکست همراه باشد افزایش پیدا می کند. البته این به این معنی نیست که اگر بیمار نیاز مبرم به انجام جراحی ترمیمی بینی داشته باشد ، نمی تواند این فرایند را انجام دهد. بلکه ، نیاز است در انتخاب جراح ترمیمی بینی خود دقت کند تا وی با انجام تکنیک ها درست و اساسی ، بهترین و مناسب ترین نتایج را به ارمغان آورد.

بهتر است به یاد داشته باشید که عمل ترمیمی بینی معمولا پیچیده تر و سخت تر از عمل اولیه است ، پس در نتیجه عمل ترمیمی بینی در بینی های گوشتی که در عمل اولیه بینی اعمال تغییرات دشوار است ، بسیار سخت تر و پیچیده تر می باشد و نیاز به یک پزشک متبحر و حرفه ای در این زمینه دارد.بینی های گوشتی به دلیل ساختار خاصی که دارند همانطور که بالاتر اشاره کردیم عموما پوست ضخیم و چرب و غضروف نازک و ضعیف و درصد اسکلت استخوانی نسبت به غضروفی کمتر از بینی نرمال هست برای ایجاد تغییرات مناسب در سایز و مدل بینی نیاز به پیوند غضروف و گرافت گذاری دارند که تکنیک های خاصی رو شامل می‌شود که باید جراح حتما با این تکنیک ها آشنایی کامل داشته باشد اگر این پروسه به درستی انجام شود ، در آینده بینی زیبایی خواهند داشت و مشکلی پیش نمی اآید.

قبل از جراحی ترمیم بینی سعی کنید بهترین پزشک و بهترین کلینیک را برای جراحی انتخاب کنید. مراقبت ها را انجام دهید تا نتیجه بهتری از جراحی بگیرید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
مراحل جراحی بینی
نوشتهٔ بعدی
تغذیه مناسب بعد از عمل بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)