عمل بینی طبیعی

یکی از پر طرفدار ترین عمل های جراحی زیبایی، عمل بینی طبیعی می باشد که این عمل جراحی در میان خانم ها و آقایان طرفداران بسیاری را دارد ، نکته بسیار مهمی که در این رابطه وجود دارد این است که هر پزشک جراحی برای انجام این عمل جراحی بیمار خود را با توجه به ظاهر کلی بینی آن ها و همچنین خصوصیات بینی فرد از روش های مختلفی برای طبیعی تر شدن این عمل جراحی استفاده می شود ، شاید این سوال برای بسیاری از افراد پیش بیاید که آیا شما هم می توانید که عمل جراحی بینی طبیعی را انجام دهید یا خیر ؟ در چنین مواردی اگر شما یک جراح بینی با تجربه و خوب را انتخاب کنید ممکن است که این عمل جراحی برای شما مناسب باشد .

در این عمل جراحی بافت های بینی افراد با تغییرات بسیاری رو به نمی شود در واقع بسیاری از این تغییرات در نقاط مختلفی مانند نوک بینی و پشت بینی به وجود می آید که در این روش شما بعد از گذشت مدت زمان چند ساعت از این عمل جراحی مشکلات مختلفی که امکان دارد بعد از هر عمل جراحی را داشته باشید را ندارید ، در عمل بینی طبیعی سوراخ های بینی به اندازه کوچک می شود و تفاوت دیگری که عمل بینی طبیعی با دیگر عمل های جراحی دارد این است که هیچ قوسی بر روی پشت بینی مشاهده نمی شود و همین موضوع موجب می شود که بینی فرد بسیار طبیعی تر به نظر برسد و از حالت معمول خود به هیچ وجه خارج نشود و امکان دارد که تنها مقدار بسیار کمی قوس بر روی پشت بینی داشته باشید و یا ممکن است که این قوس ها برای افراد صاف باشد . در ادامه قصد داریم شما را با عمل بینی طبیعی آشنا کنیم ممنون نمی شویم ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

تغییرات عمل بینی طبیعی

در این عمل زیبایی به شکل کاملا طبیعی موارد زیر را باید پزشک جراح رعایت کند :

 • تغییر در سایز بینی های بزرگ و یا نا متقارن و همچنین تغییر شکل بینی
 • درمان انحراف بینی
 • برداشت قوز بینی
 • تغییر در زاویه دهان و بینی
 • صاف کردن قوس بر روی بینی
 • درست کردن ساختار کلی بینی که باعث اختلال در تنفس افراد شده است.
 • درست نمودن شکستگی های بینی و یا عضوی از صورت افراد که به دلیل آسیب و یا تصادف در صورت افراد ایجاد شده است .
 • ترمیم بینی هایی که یک و یا چند بار عمل جراحی را انجام داده اند که همان جراحی ترمیمی بینی می باشد .
 • افزایش سایز بینی های بسیار کوچک و یا صاف که با نام جراحی افزایش حجم بینی نیز شناخته می شود .

تغییرات عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی برای چه افرادی مناسب نیست ؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که آیا عمل بینی طبیعی برایش مناسب می باشد یا خیر ؟ در ادامه شما را با این نکات آشنا  خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • عمل بینی طبیعی برای افرادی که مبتلا به یک سری بیماری ها مانند بیماری های قلبی و عروقی با خطرات بسیار زیادی همراه است و مناسب نمی باشد و به چنین افرادی توصیه می شود که از این روش زیبایی استفاده نکنند .
 • افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند که هنوز هم در درمان زخم های خود دچار مشکل می شوند پش این عمل جراحی برای این افراد اصلا مناسب نمی باشد.
 • افرادی که بیش از اندازه از الکل استفاده می کنند و یا زیاد سیگار مصرف می کنند فرد مناسبی برای انجام عمل طبیعی بینی نمی باشد زیرا چنین مواردی تاثیرات منفی بسیاری در سیستم ایمنی افراد می گذارد و احتمال خونریزی بعد از این عمل جراحی را بیشتر می کند که در چنین شرایطی ممکن است پزشک جراح پیشنهاد کند که برای انجام این عمل زیبایی به مدت یک ماه قبل از عمل جراحی خود حتما سیگار را ترک کرده تا به میزان مناسبی سیستم ایمنی شما بهتر شود .
 • برخی از افرادی که دچار کم خونی بسیار شدید شده اند به این دلیل که در زمان عمل احتمال از دست دادن مقداری خون دز آن ها وجود دارد .
 • سیستم های ایمنی بسیار پایین که در افرادی که مبتلا به بیماری هایی مانند خود ایمنی هستند عوارض نا مناسبی را بعد از عمل جراحی برای افراد به همراه خواهد داشت .

اقدامات مهم قبل از عمل بینی طبیعی

قبل از انجام این عمل جراحی بهتر است که نکاتی را رعایت کنید و همچنین نکاتی را برای آمادگی های قبل از این عمل جراحی بدانید که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • در جلسات مشاوره قبل از عمل جراحی بینی طبیعی باید تمامی هدف های خود را از این عمل جراحی برای پزشک جراح خود مطرح کنید تا او از انتظارات شما درباره این عمل عمل جراحی آگاهی کامل داشته باشد
 • اگر مبتلا به بیماری های خاصی هستید و یا از دارو های خاصی استفاده می کنید حتما با پزشک جراح خود در میان بگذارید تا برای شما راه حلی را پیدا کند .
 • افرادی که قصد انجام این عمل جراحی را دارید باید قبل از اقدام به انجام این عمل جراحی از مصرف دارو های رقیق کننده خون مانند آسپرین حتما بپرهیزید .
 • یک روز قبل از انجام این عمل جراحی حتما باید دوش بگیرید به این دلیل که ممکن است بعد از آن نتوانید به مدت یک هفته به حمام بروید .
 • در روز عمل جراحی خود افراد نباید هیچ گونه آرایشی را بر روی صورت خود داشته باشند و همچنین باید لاک ناخن خود را پاک کنید .
 • آقایان هم در روز این عمل جراحی باید ریش ها و سبیل خود را به طور کامل اصلاح کنند .
 • ورود هر وسیله ای مانند زیورآلات به اتاق عمل جراحی ممنوع می باشد .
 • در روز عمل جراحی حتما باید آزمایشات و مدارک مربوط به عمل جراحی را همراه داشته باشید .

اقدامات مهم قبل از عمل بینی طبیعی

مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی

باید به این نکته توجه داشته باشید که برای دست یابی به یک نتیجه دلخواه باید مراقبت های بعد از عمل بینی را  رعایت فرمایید که این نکات اهمیت بسیار زیادی دارند :

 • فرد باید سه روز اول بعد از عمل بینی استراحت کامل داشته باشد و به مدت یک هفته بعد از عمل زیبایی خود استراحت نسبی را داشته باشید .
 • در روز های ابتدا عمل بینی خود از کمپرس های سرد برای برای از بین بردن کبودی و تورم استفاده می شود ،به این نکته دقت داشته باشید که در زمان استفاده از کمپرس های سرد هیچ فشاری به بینی خود وارد نکنید .
 • در زمان خواب خود باید سر خود را بالا تر از حد معمول قرار دهید به گونه ای که حالت نیمه نشسته در شما ایجاد شود .
 • برای انجام فعالیت های بسیار سنگین مانند ورزش کردن ، شنا کردن و یا مواردی دیگر چند مدت حتما خودداری شود  .
 • در طول روز باید از یک سری برنامه های غذایی روزانه استفاده نمایید .
 • تا زمان برداشتن پانسمان از روی بینی خود توسط پزشک جراحی بینی از حمام کردن و یا دوش گرفتن ساده هم باید خودداری فرمایید ، در صورت نیاز بدون استفاده از آب گرم تنها در مدت زمان کوتاه باید شسته شود .
 • از عینک ها به مدت دو ماه بعد از انجام عمل جراحی خود نباید استفاده کنید ، در صورتی که ورم در نواحی اطراف بینی شما از بین رفت می توانید از لنز های طبی استفاده نمایید .

پزشک جراح تا چه میزان در نتیجه عمل تاثیر می گذارد ؟ 

پزشک رینوپلاستی بینی های طبیعی نقش بسیار مهم و اساسی را در نتیجه عمل زیبایی بینی دارد ، قبل از انجام این عمل زیبایی باید بررسی های لازم را برای این عمل جراحی به خوبی انجام دهید ، در چنین بررسی هایی پزشک جراحی بینی را از زوایای مختلف باید مورد ارزیابی خود قرار دهید ، همچنین پزشک جراح با بررسی ساختار بینی فرد و شکلی که دارد میزان تناسب بینی را با صورت فرد مراجعه کننده می سنجد ، پزشک جراح زیبایی بینی ، بینی فرد را به شکلی باید جراحی کند که هیچ اثری از جراحی در فرد دیده نشود .

مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی

افراد مناسب عمل بینی طبیعی

به طور کلی بینی ها بر اساس نوع پوستی که دارند به بینی های گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند ، بینی هایی که دارای پوستی ضخیم تر هستند بینی گوشتی نامیده می شود و بینی هایی که دارای پوست های نازکی می باشند به آن بینی های استخوانی گفته می شود ، بینی های از نوع استخوانی به دلیل داشتن بافت های غضروفی بسیار قوی قابلت تغییرات زیاد را در خود دارند و برخی از افرادی که قصد دارند بینی های عروسکی داشته باشند می توانند این عمل جراحی را درخواست دهند ، اما بینی های از نوع گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست خود و همچنین ضعیف بودن غضروف های بینی تغییرات بسیار کمی را می توان در آن ها انجام داد و یکی از بهترین گزینه ها برای این نوع بینی ها عمل جراحی بینی طبیعی می باشد .

در بینی های از نوع گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست بینی زخم هایی که به دلیل جراحی ایجاد می شود به نظر نمی آید ولی در بینی های از نوع استخوانی به دلیل داشتن پوست های نازک امکان بهتر دیده شدن بافت های داخلی و اعمال تغییرات توسط پزشک جراح کاملا قابل مشاهده می باشد .

مزایای عمل بینی طبیعی

به طور کلی امروزه کوچک نمودن بینی ها و یا داشتن حالت های قوس دار و یا فانتزی به هیچ وجه دلیل بر زیبایی بینی در افراد نمی باشد و مهم ترین موردی که بعد از عمل جراحی بینی برای شما بسیار مهم است سلامتی کامل فرد بیمار بعد از گذشت ساعت های اولیه بعد از عمل زیبایی بینی و ثابت بودن آن عمل جراحی برای سال های آینده می باشد که با این روش برای افراد محقق خواهد شد ، از بین نرفتن چین های کناره های پره بینی و تغییر حالت فرورفتگی طبیعی بینی شما یکی دیگر از مزایای این عمل جراحی می باشد و با انجام این عمل زیبایی می توانید از ایجاد برخی از مشکلاتی برای مجازی تنفسی خود به طور کامل جلوگیری کنید .

داشتن یک عمل زیبایی بینی طبیعی به شما برای داشتن یک روحیه بسیار بالا در میان دوستان و خانواده و همچنین بالا رفتن اعتماد به نفس به شما کمک بسیاری می کند .

مزایای عمل بینی طبیعی

نکات بسیار مهم برای یک بینی طبیعی 

یک پزشک جراح بینی خوب و با تجربه نیاز های بیمار را به طور کامل می سنجد و بهترین پیشنهاد ها را برای حفظ ظاهر بینی طبیعی زیبا به افراد هدیه می دهد ، بسیار بهتر است که فرد بیمار بداند که حفظ تناسب بینی با دیگر اجزای صورت بهتر است از یک بینی عروسکی و یا فانتزی می باشد ، یک عمل زیبایی بینی طبیعی نه تنها موجب می شود که برخی از اصلاحات بینی برطرف شود بلکه موجب می شود که نقاط قوت صورت فرد بیشتر خود را نشان دهد .

سایز بینی های طبیعی

برخی از افراد این تصور را دارند که هر چقدر بینی آن ها کوچک تر شود ملاکی بر زیبایی بینی و همچنین زیبایی صورت به حساب می آید ، در صورتی که این تصور کاملا غلط و اشتباه می باشد و تنها در زمانی می توان گفت که بینی فرد یک ظاهر خوب و شکیل داشته باشد که با صورت فرد یک هارمونی لازم را حتما داشته باشد ، شاید در برخی از مواقع نیز فردی بینی نسبتا بزرگی را داشته باشد اما به طور کلی با صورت فرد هیچ همخوانی را ندارد و پزشک جراح به این فرد پیشنهاد می کند که نیازی به عمل زیبایی بینی نمی باشد .

در عمل زیبایی بینی طبیعی برای این که شما به یک نتیجه کاملا طبیعی را جلوه کند و از حجم بافت بینی به اندازه کمی کمتر شود تا اندازه ای که بینی در کناره های گونه یک ظاهر بهتری را داشته باشد .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله عمل بینی طبیعی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
درمان انحراف بینی
نوشتهٔ بعدی
رینوپلاستی بدون جراحی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)