مراقبت بعد از عمل بینی

در این مقاله قصد داریم شما را با مراقبت های بعد از عمل بینی آشنا کنیم ، یکی از مهم ترین دغدغه های مهم در افراد بعد از عمل جراحی که تصمیم به تغییر شکل بینی های خود دارند این است که بعد از عمل و در فعالیت های روزانه خود باید چه کار هایی را انجام دهند و از چه کار هایی اجتناب کنند تا دوران بهبود بعد از عمل جراحی با سرعت هر چه بیشتر و با یک خاطره آسوده تر سپری شود .

شاید شما هم جزو افرادی هستید که مشتاق باشید تا نتیجه عمل زیبایی خود را بعد از عمل مشاهده فرمایید اما باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که روند درمان این عمل زیبایی به زمان زیادی نیاز دارد ، در این مدت زمان مراحلی برای این افراد وجود دارد که می توانید برای سریع تر شدن روند درمان خود بر روی این دستور العمل ها حساب باز کنید و خیال خود را بابت این که همه چیز به درستی پیش خواهد رفت راحت کنید . در ادامه قصد داریم شما را با عمل جراحی بینی و مراقبت های بعد از این عمل زیبایی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

عمل بینی چیست ؟

عمل جراحی بینی و یا همان رینوپلاستی ، عمل جراحی است که به طور کامل می تواند شکل بینی را تغییر دهد ، انگیزه افراد برای انجام این عمل زیبایی ممکن است به دلیل تغییر در ظاهر بینی و یا بهبود تنفس در افراد باشد ، قسمت فوقانی در ساختار بینی فرد ، قسمت پایینی غضروف و قسمت استخوانی بینی می باشد ، در عمل جراحی بینی غضروف ، استخوان و پوست و یا هر سه را پزشک جراح تغییر خواهد دارد ،شما حتما باید با پزشک جراح بینی خود صحبت کنید که آیا انجام این عمل زیبایی برای شما مناسب می باشد یا خیر ؟

در زمان برنامه ریزی برای انجام این عمل زیبایی ، پزشک جراح باید ویژگی های دیگر چهره فرد را ، پوست بینی و آن چیز هایی که می خواهد تغییر دهد را به طور کامل در نظر بگیرد ، اگر شما فرد مناسبی برای انجام این عمل زیبایی هستید پزشک جراح یک طرح سفارشی برای شما ایجاد می کند .

عمل بینی چیست ؟

این عمل زیبایی در اصطلاح به آن رینوپلاستی و یا راینوپلاستی نیز گفته می شود ، پزشک جراحی بینی و یا متخصص گوش و حلق و بینی با انجام یک سری از تغییرات لازم بر روی ساختار بینی فرد ، به طور کامل فرم بینی را اصلاح کرده و مشکلات تنفسی را اصلاح خواهد کرد ، مشکلاتی مانند وجود قوز بینی ، کج بودن بینی ها ، گوشتی بودن بینی و یا افتادگی و یا پهن بودن بینی با این عمل جراحی به طور کامل قابل درمان می باشد .

بسیاری از ما می دانیم که یکی از بیشترین عمل های زیبایی در کشور ما عمل جراحی بینی می باشد ، در طول سال افراد بسیار زیادی برای انجام  این عمل زیبایی به تهران سفر خواهند کرد تا نزد بهترین پزشک جراحی بینی این عمل زیبایی را انجام دهند ، همچنین افراد بسیاری هم برای انجام این عمل زیبایی به یک شهر دیگر سفر خواهند کرد تا زیبایی بینی خود را به دست بهترین جراح بینی بسپارند .

مراقبت های قبل از عمل زیبایی بینی

مراقبت هایی هستند که قبل از عمل جراحی بینی فرد مراجعه کننده حتما باید به آن ها توجه داشته باشد تا دوران بهبودی بهتری را داشته باشند ، در ادامه شما را با نکاتی که قبل از عمل جراحی بینی رعایت شود توضیح داده ایم اما باید به این نکته توجه داشته باشید تا برای دریافت اطلاعات دقیق تر باید با پزشک جراح زیبایی خود مشورت نمایید .

 • به مدت دو هفته قبل از عمل زیبایی خود نباید از آسپرین ها استفاده نمایید .
 • مصرف دخانیات و یا استفاده از نیکوتین باعث تنگ شدن رگ های خونی در افراد می شود و همچنین موجب گردش خون بسیار شده پس باید به مدت 2 هفته قبل از عمل زیبایی خود از مصرف آن ها خودداری کنید .
 • به مدت 8 ساعت قبل از انجام این عمل زیبایی باید از خوردن  و یا آشامیدن پرهیز نمایید .
 • یک روز قبل از انجام این عمل زیبایی باید به میزان کافی آب بنوشید
 • یک شب قبل از عمل زیبایی بینی باید دوش بگیرید ، همچنین علاوه بر تمیز شدن بدن شما ، بدن باید بدون هیچ گونه آرایش و لوسیون و کرم می توانید به ریلکس شدن خود کمک بسیاری کنید .
 • اگر لاک ناخن دارید آن ها را حتما پاک نمایید .
 • فرد حتما باید راه های رسیدن به محل کلینیک مورد نیاز خود و یا بیمارستانی که قرار است به آن جا بروید به طور کامل مورد بررسی قرار دهید تا در روز عمل جراحی خود هیچ گونه استرسی را نداشته باشید .
 • در روز انجام این عمل زیبایی نباید هیچ گونه زیور آلاتی را همراه خود داشته باشید .
 • از خوردن و یا آشامیدن در روز عمل جراحی جدا خودداری فرمایید.
 • باید آزمایشات و مدارک پزشکی خود در روز عمل جراحی بینی به همراه داشته باشید .

مراقبت های قبل از عمل زیبایی بینی

مراقبت بعد از عمل بینی

به طور کلی 24 ساعت بعد از این عمل زیبایی سخت ترین زمان برای افراد مورد جراحی می باشد ، در این 24 ساعت هنوز اثر دارو های بی هوشی به طور کامل از بین نرفته است و در این مدت زمان ممکن است که فرد دچار کمی سر درد ، کبودی ، ورم و یا خونریزی شود ، افراد بهتر است در این مدت زمان فقط استراحت داشته باشید و از مسکن های تجویز شده پزشک جراح خود استفاده نمایید ، در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با مراقبت بعد از عمل بینی آشنا کنیم با ما همراه باشید .

 • فرد باید بهترین زمان حمام کردن خود را بعد از انجام این عمل زیبایی باید از پزشک جراح خود سوال فرمایید .
 • فرد باید به مدت زمان 24 ساعت بعد از عمل زیبایی بینی از کمپرس های سرد در اطراف جشم ها و در زیر چشم خود برای کمتر شدن کبودی و تورم استفاده نمایید.
 • به مدت 24 ساعت بعد از عمل جراحی باید از مایعات و یک سری غذا های میکس شده استفاده نمایید ، از خوردن برخی از میوه هایی که نیاز به جویده شدن دارند مانند هویج و سیب جدا خودداری فرمایید .
 • بعد از انجام این عمل زیبایی مسافرت با هواپیما در روز های اول این عمل زیبایی به افراد توصیه نمی شود .
 • با دهان باز عطسه و یا سرفه کتید تا به بینی شما فشار زیادی وارد نشود .
 • از فین کردن و فشار به بینی خود جدا خودداری نمایید به این دلیل که ممکن است انجام این کار موجب خونریزی در شما شود .
 • از خندیدن و یا حرف زدن زیاد در هفته های اول عمل جراحی خود خودداری فرمایید .
 • از خوراکی هایی که برای کاهش تورم صورت مفید می باشند نباید اصلا غافل باشید ، با استفاده از آب آناناس ، کرفس ، آلوئه ورا می توانید به کمتر شدن تورم صورت خود کمک بسیاری کنید ، برای بهتر شدن طعم آناناس خود می توانید آن ها را با آب هویج مخلوط نمایید .
 • در زمان استراحت و یا خواب خود می توانید چند بالش را در زیر سر خود بگذارید .
 • برای مسواک زدن باید از مسواک های نرم استفاده نمایید .
 • به مدت دو ماه بعد از عمل زیبایی خود نباید از عینک های طبی و یا عینک های آفتابی استفاده نمایید شما می توانید لنز را جایگزین عینک نمایید .
 • به مدت چند هفته بعد از عمل زیبایی از پایین انداختن سر خود را یا بلند نمودن اجسام بسیار سنگین و فعالیت های بسیار سنگین جدا خودداری فرمایید .
 • به طور کلی کمتر شدن تورم و چسبیدن پوست بینی بر روی اسکلت بینی اندکی زمان بر می باشد پس تورم در هر دو طرف بینی شما متفاوت خواهد بود ، حتی اگر در دو طرف آن این عمل یکسان عمل شده باشد پس به هیچ وجه نباید نگران این موضوع باشید .
 • استفاده از چسب برای کمتر مردن تورم و چسبیدن به بینی می تواند کمک بسیاری کند پس در نحوه چسب زدن به بینی های خود نهایت دقت را داشته باشید .
 • در روز های ابتدایی این عمل زیبایی و در ماه های اول عمل زیبایی بینی فرم بینی به طور کامل مشخص نخواهد شد پس اجازه قضاوت به دیگر افراد را به هیچ وجه ندهید .

مراقبت بعد از عمل بینی

روش های درمان بعد از عمل بینی

سوالی که در بسیاری از موارد ممکن است که بعد از عمل زیبایی بینی به ذهن شما بیاید این است که چه روش هایی بعد از عمل زیبایی بینی کمک بسیاری به بهبود افراد دارد ، در حقیقت در برخی از موارد ممکن است می توانید کار هایی را انجام دهید تا بهبود عمل جراحی شما با سرعت بسیار بیشتری طی شود در ادامه شما را با این نکات بسیار مهم آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

به توصیه های پزشک جراح خود حتما باید توجه داشته باشید : یکی از مهم ترین مسائلی که شما هر چه زود تر به بهبودی کامل خواهید رسید رهایت دستور العمل های گفته شده پزشک جراح شما می باشد ، شما می توانید چندین مقاله در مورد چگونگی سریع تر شدن عمل زیبایی بینی خود ببینید اما باز هم همه این ها به پای اطلاعاتی که پزشک جراح شما به خودتان می گوید نمی رسد و اصلا قابل مقایسه نمی باشد ، شما باید دستور العمل هایی را از پزشک خود دریافت کنید ، این که باید چه دارو هایی را در چه مدت زمانی دریافت نمایید ، همچنین شما باید برای جلوگیری از عفونت ها مراقبت فرمایید و در آخر باید بدانید که در چه زمانی باید برای پیگیری بیشتر در مورد پزشک جراح خود بپردازید .

به ندای درون خود گوش دهید : پزشک جراحی بینی شما می تواند تنها خارج از بدن شما به چگونگی عمل جراحی بینی که انجام شده است را مشاهده کند ولی تنها خود شما هستید که می دانید که در آن لحظات چه احساسی را دارید پس حتما باید به ندای بدن خود گوش بسپارید و اگر مورد غیر عادی و خارج از مواردی که پزشک جراح در قالب علائم عادی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی به شما گفته شد بود را احساس کردید باید هر چه سریع تر با پزشک جراح خود این موضوع را در میان بگذارید .

روش های درمان بعد از عمل بینی

باید سر خود را کاملا بالا نگه دارید : خوابیدن به پهلو ها بعد از انجام این عمل جراحی در کنار ناراحت کننده بودن آن موجب می شود تا کبودی و تورم بیشتری را در مدت زمان بهبودی خود به همراه داشته باشید ، بدتر از آن این است که با انجام این کار بینی شما به یک سمت می رود و در آخر بینی شما کج خواهد شد ، برای جلوگیری از بروز چنین مواردی باید به مدت 6 هفته بعد از عمل جراحی سر خود را به سمت بالا نگه دارید ، یکی از ساده ترین روش ها برای رعایت چنین مواردی این موضوع می باشد که سر خود را حتما باید بین دو یا 3 بالش قرار دهید و یا از فوم های قابل انعطاف استفاده نمایید .

همچنین خوابیدن در بستر های طبی نیز می تواند در روند درمان شما بسیار مناسب و موثر باشد ، اگر هم تمایل داشته باشید حالت خواب خود را به طور کامل عوض کنید و بدن خود را بچرخانید می توانید از سر خود با بالشت های مسافری محافظت نمایید .

از کمپرس های سرد حتما استفاده نمایید : به مدت 72 ساعت بعد از عمل زیبایی خود می توانید از کمپرس های سرد استفاده نمایید که با انجام این کار می توانید تورم را بسیار کاهش دهید ، فقط حتما مراقب باشید که کمپرس های سرد را به طور مستقیم بر روی بینی خود قرار ندهید ، به جای انجام این کار کمپرس های سرد را بر روی گونه های خود بمالید تا به طور اتفاقی استخوان و یا غضروف شما دچار هیچ گونه تغییری نشود .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله مراقبت بعد از عمل بینی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
قیمت عمل بینی
نوشتهٔ بعدی
بینی نیمه فانتزی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)