مدت زمان مرخصي از کار بعد از عمل بینی

چه مدت بعد از جراحی بینی نباید کار کرد

مدت زمان مرخصي از کار بعد از عمل بینی ،مرخصی گرفتن برای گذراندن دوران نقاهت یکی از مهمترین اقداماتی است که یک کاندید انجام عمل زیبایی بینی باید انجام دهد. در روزهای اول بعد از انجام عمل بینی فرد نمی تواند و نباید فعالیت خاصی انجام دهد چرا که بینی او در این روزها زخم های فعالی دارد و ممکن است در اثر رعایت نکردن این موارد بیمار درد، خونریزی و تورم بیشتری را تجربه نماید. اگر کارمند هستید بهتر است با پزشک در زمینه تعداد روزهایی که باید استراحت داشته باشید مشورت کنید.

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

در بعضی عمل های جراحی زیبایی بینی نیاز به انجام فعالیت خاصی نیست و همین باعث می شود که پزشک تنها چند روز شما را از رفتن به سرکار منع کند. این در حالی است که در بعضی موارد هنگام عمل بینی پزشک باید ساختار کلی بینی را بازسازی نماید و همین باعث می شود که بیمار نیاز به روزهای زیادی برای بازیابی سلامتی خود دارد.

تاثیر نوع عمل بینی بر مدت زمان مرخصی

مدت زمان مرخصي از کار بعد از عمل بینی ما معتقد هستیم که تعداد روزهای مرخصی برای جراحی بینی برای همه یکسان نیست و بعضی افراد با اینکه عمل کوچکی انجام می دهند به اصطلاح بد زخم هستند و روند درمان آنها بیشتر از بقیه طول می کشد؛ اما به صورت کلی بسته به سختی عمل جراحی انجام شده می توان بین سه روز تا دو هفته مرخصی و استراحت را در نظر گرفت.

تاثیر نوع عمل بینی بر مدت زمان مرخصی

برای مثال اگر بینی بیمار فقط در قست پره ها مشکل داشته باشد و یا نوک آن افتاده است عمل جراحی انجام گرفته روی بینی چندان سنگین نیست و بیمار بعد از سه روز استراحت می تواند به محل کار خود باز گردد اما اگر بینی بیمار دارای انحراف باشد و پزشک باید علاوه بر اصلاح تیغه بینی دیواره های پهن و یا کج بینی را با استفاده از ابزار مخصوص بشکند و جابجا کند و یا با اصلاح کجی آن را به خط وسط بیاورد کبودی و ورم به نسبت میزان جراحت ایجاد شده در بینی بیشتر از نرمال است. به همین منظور روزهای استراحت بیمار بیشتر می شود و مرخصی بیشتری برای بیمار نیاز است.

تاثیر نوع عمل بینی بر مدت زمان مرخصی

پس می توان نتیجه گرفت مدت زمان مرخصی که بیمار باید در نظر بگیرد بسته به نوع عمل جراحی صورت گرفته و همچنین میزان جراحت ایجاد شده توسط پزشک تعیین می شود. البته این موضوع فقط برای حضور در محیط کار است و اگر مشغول به کار فیزیکی و ورزش هستید طبعتا باید تعداد روزهای بیشتری بعد از عمل بینی استراحت داشته باشید. پس باید شغل دقیق خود را برای پزشک مشخص کنید چون میزان فعالیت فیزیکی شما نیز در تعداد روزهای مرخصی بعد از عمل جراحی تاثیر مستقیم دارد.

تاثیر فعالیت های فیزیکی در مدت زمان مرخصی بعد از عمل بینی

مدت زمان مرخصي از کار بعد از عمل بینی همانطور که گفتیم اگر کار فیزیکی و یدی انجام می دهید میزان مرخصی استعلاجی برای استراحت بعد از عمل جراحی بیشتر می شود. البته اگر کار مستقل خود را دارید بهتر است قبل از انجام عمل، کارها را روی روال خود قرار دهید تا استرس و اضطراب ناشی از کار استراحت شما را مختل نکند. اگر به فردی اعتماد دارید کارها را به او بسپارید و با خیال راحت حداقل دو هفته استراحت نمایید. این زمان برای کارهای سنگین پیشنهاد می شود.

تاثیر فعالیت های فیزیکی در مدت زمان مرخصی بعد از عمل بینی

استراحت دو هفته ای برای فردی مناسب است که کار سنگین انجام می دهد، ورزش می کند و مجبور است اجسام سنگین بلند کند در غیر اینصورت تا یک هفته استراحت برای کارهای سبک می تواند کافی باشد. البته این زمان با توجه به کار انجام شده توسط پزشک تعیین می شود و مطالب گفته شده در این مقاله بیشتر حالت عمومی دارد و موارد خاص را شامل نمی شود.

مرخصی استعلاجی برای عمل بینی در زمان خدمت سربازی

یکی از مهمترین دوران زندگی یک آقا را دوران سربازی او تشکیل می دهد. در این دوران به هر فرد تا حدود یک ماه مرخصی استعلاجی داده می شود و این می تواند فرصت مناسبی برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی باشد. فرد در این دوران یک اوایل جوانی است می تواند بینی خود را عمل نماید و زیبایی و سلامت بینی را به دست آورد.

مرخصی استعلاجی برای عمل بینی در زمان خدمت سربازی

قبل از انجام عمل جراحی بینی می توانید تا دو هفته برای انجام عمل بینی استعلاجی دریافت کنید. اگر در دوران سربازی فعالیت های سخت به عهده دارید می توانید تا یک ماه با هماهنگی فرمانده خود از فعالیت های سنگین پرهیز کرده و کارهای سبکتری به عهده بگیرید. پس می توان گفت انجام عمل جراحی بینی در زمان خدمت سربازی ایده خوبی به نظر می رسد اما باید آن را در دوران انتهایی خدمت سربازی انجام دهید چرا که روزهای اول به دلیل آموزش های سختی که برای سربازان در نظر گرفته می شود ممکن است شرایط مناسبی برای عمل جراحی بینی وجود نداشته باشد.

نوشتهٔ پیشین
آمار جراحي بيني در ايران و جهان
نوشتهٔ بعدی
وضعیت بینی در روزهای بعد از عمل و مراقبت از آن

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)