کشیدن پوست صورت

کشیدن پوست صورت

کشیدن پوست صورت یکی از عمل‌های جراحی زیبایی است که به منظور جوانسازی پوست انجام می‌شود. همه‌ی ما از ابتدا دارای پوست صورت سالم و جوانی بودیم. گذر زمان است که ممکن است سلامت و جوانی پوست ما را تحت تاثیر قرار دهد و از زیبایی آن بکاهد. چه خانم‌ها و چه آقایان از این تغییرات ظاهری که زیبایی آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، ناراحتند.

در این میان علم پزشکی راه‌های متعددی برای جلوگیری و رفع این تغییرات در نظر گرفته است. عمل کشیدن پوست صورت که ما بیشتر با نام لیفتینگ صورت آن‌ را می‌شناسیم، یک عمل جراحی است که برای رفع مشکلات و تغییرات پوستی در نظر گرفته شده است. اگر شما هم تصمیم به کشیدن پوست صورت خود دارید، باید اطلاعات جامعی نیز درباره آن داشته باشید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا تشخیص دهید آیا این عمل جراحی برایتان مناسب است یا خیر. ما در این مقاله به هر آنچه که درباره لیفتینگ صورت باید بدانید، خواهیم پرداخت. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و از این اطلاعات کامل و جامع لذت ببرید.

برای مشاهده نمونه کار ها کلیک کنید

کشیدن پوست صورت برای چه کسانی مناسب است؟

اولین چیزی که درباره کشیدن پوست صورت سوال می‌شود این است که کشیدن پوست صورت برای چه کسانی مناسب است؟ کشیدن پوست صورت می‌تواند برای افراد زیر مناسب باشد:

 • افرادی که پوست روی گونه‌های آن‌ها شل است و شل بودن این پوست باعث شده تا گونه‌هایشان افتاده و رو به پایین به نظر برسد و چین‌های عمیق داشته باشند.
 • افرادی که دور و اطراف دهان خود چین‌های عمیق پوستی دارند.
 • افرادی که در اطراف گردن دارای چین و چروک، پوست شل و چربی اضافه هستند و این موارد ظاهر نامناسب و بی‌طراوتی به گردن آن‌ها داده است.

موارد بالا، مواردی کلی هستند که برای رفع آن‌ها می‌توان عمل لیفتینگ صورت را انجام داد. در برخی موارد دیگر نیز از این عمل زیبایی استفاده می‌شود.

بهترین راه برای اینکه مطمئن شوید عمل کشیدن پوست صورت برایتان مناسب است یا نه، این است که با مراجعه به پزشک و شرکت در جلسه مشاوره از مناسب بودن آن برای خودتان اطمینان حاصل کنید. چرا که اعمال زیبایی بسیاری برای جوانسازی صورت وجود دارد که ممکن است نتیجه بهترین برای شما داشته باشد. قبل از این که اقدام به انجام کشیدن پوست صورت کنید، از این که این روش بهترین روش ممکن است اطمینان حاصل کنید.

برای مشاهده نمونه کار ها کلیک کنید

نحوه عمل کشیدن پوست صورت

زمانی که شما و شرایط شما برای عمل کشیدن پوست صورت مناسب ارزیابی شد، یک نوبت از سوی پزشک به شما داده می‌شود. شما باید در زمان تایین شده به پزشک مراجعه کنید. پزشک ابتدا اقدام به بی‌حس کردن موضعی صورت شما می‌کند. بعد از بی‌حسی برش‌هایی در نقاط مشخصی از صورت داده می‌شود. برش‌ها در محل‌هایی داده می‌شوند که بعد از مدتی قابل رویت نباشند. بعد از برش، پوست به اندازه کافی کشیده می‌‌شود، پوست اضافه برش خورده و با استفاده از بخیه به هم متصل می‌شود.

ممکن است نگران باشید که در آینده، جای بخیه‌ها بماند و ظاهر بدی به صورتتان بدهد. اما این نگرانی بی‌مورد است. اگر کشیدن پوست صورت بهترین روشی که پزشک برای جوانسازی صورت شما پیشنهاد داده است، بخاطر جای بخیه از آن فرار نکنید. پزشک بخیه‌های ریزی را در داخل خط مو و چین و شکن‌های طبیعی پوست ایجاد می‌کند. بعد از مدتی که بخیه‌ها ترمیم شد، شاهد خواهید بود که آن‌قدرها هم جای بخیه‌ها شما را اذیت نمی‌کند.

با تجویز پزشک می‌توانید از کرم‌های مخصوص برای رفع جای بخیه استفاده کنید. دقت داشته باشید که اگر پزشک دقت کافی در ایجاد بخیه و جای آن نداشته باشد ممکن است جای بخیه روی پوست نمایان شود. در نتیجه قبل از عمل جراحی به دقت تبحر پزشک خود را مدنظر قرار دهید و با او درباره نگرانی‌هایتان صحبت کنید.

بعد از لیفتینگ صورت ممکن است با تورم و کبودی در قسمت‌ صورت مواجه شوید. این تورم و کبودی بعد از چند هفته رفع می‌شود.

مدت زمانی که این عمل جراحی به طول می‌انجامد، سه الی چهار ساعت است. شما در این سه الی چهار ساعت بیهوشی یا بی‌حسی موضعی دریافت می‌‎کنید و درد و ناراحتی‌ای تجربه نخواهید کرد.

برای مشاهده نمونه کار ها کلیک کنید

معایب و مزایای کشیدن پوست صورت

همه‌ی اعمال زیبایی همانطور که همراه با مزایا هستند، دارای معایبی نیز هستند. مزایای کشیدن پوست صورت که کاملا واضح است. ما با استفاده از لیفتینگ صورت سعی می‌کنیم پوست خود را جوان‌تر کرده و شل بودن و افتادگی پوست را رفع کنیم.

قبل از اینکه به معایب کشیدن پوست صورت بپردازیم باید عنوان کنیم که این معایب موقتی هستند. از جمله این معایب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خونریزی
 • عفونت در محل زخم‌ها
 • از دست دادن عصب ماهیچه‌های صورت در موارد نادر
 • ریزش موقت مو در قسمت‌هایی که داخل خط مو برش ایجاد شده است.
 • احساس خارش موقتی اطراف زخم‌ها

برای کاهش تورم و کبودی که بعد از لیفتینگ صورت برای همه‌ی افراد وجود دارد، باید سر خود را هنگام خوابیدن بالاتر از بدنتان نگه دارید و از کمپرس سرد استفاده کنید.

برای جلوگیری از چرک کردگی و عفونت، داروهای آنتی‌بیوتیک را سر وقت و تا پایان دوره تجویزی مصرف کنید.

بعد از عمل جراحی از پزشک خود بخواهید تا شما را از مراقبت‌های بعد از عمل آگاه کند. اگر پزشک خوبی برای کشیدن پوست صورت انتخاب کرده باشید و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل را جدی بگیرید، خیالتان راحت باشد که هیچ گونه عوارضی بعد از عمل زیبایی تجربه نخواهید کرد.

برای مشاهده نمونه کار ها کلیک کنید

هزینه لیفتینگ صورت

مسئله هزینه کشیدن پوست صورت، برای خیلی از افراد مهم و قابل اهمیت است. شاید این سوال که هزینه لیفتینگ صورت چه قدر است، سوال شما هم باشد. پاسخ به این سوال کمی دشوار است. چرا که قیمت این عمل زیبایی قیمت ثابتی نیست و در شرایط مختلف متفاوت است. عوامل مختلفی در هزینه لیفتیگ صورت موثرند. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع پوست شما
 • میزان تغییرات مورد نیاز که قرار است روی پوست لحاظ شود
 • شهر محل سکونت
 • پزشک یا نوع مرکزی که برای لیفتینگ صورت در نظر گرفته شده است.

تمامی موارد بالا ممکن است به نوعی روی هزینه عمل کشیدن پوست صورت تاثیرگذار باشند. برای مثال ممکن است با توجه به میزان تمایل افراد یک شهر هزینه لیفتیگ صورت کاهش یا افزایش پیدا کند. از طرف دیگر هر پزشک با توجه به پوست شما ممکن است هزینه متفاوتی برای کشیدن پوست صورت دریافت کند.

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

با همه‌ی این حال، به غیر از موارد معدود، رنج قیمتی که برای لیفتینگ پوست صورت به شما داده می‌شود، محدوده مشخصی است. شما باید تمرکز خود را ابتدا بر روی انتخاب پزشک مناسب و سپس پایین بودن هزینه قرار دهید.

برای مشاهده نمونه کار ها کلیک کنید

انتخاب مرکز مناسب برای لیفتینگ صورت

برای اینکه مرکز مناسبی برای عمل لیفتینگ صورت انتخاب کنید، باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید و در انتخاب آن‌ها را مدنظر قرار دهید.

 • توجه به سابقه کاری: ابتدا سابقه کاری مرکز را مدنظر قرار دهید. هر چه سابقه کاری مرکز بالاتر باشد، احتمال اینکه عملکرد مناسب‌تری در انجام عمل‌های زیبایی داشته باشد، بیشتر است. البته این نکته در همه موارد قابل اهمیت نیست. چرا که برخی مراکز، با اینکه تازه تاسیس شده‌اند، پرسنل پرتجربه‌ای برای درمان بیماران در نظر گرفته‌اند. از سوی دیگر ممکن است برخی مراکز، با وجود بالابودن سابقه تاسیس مرکز، مدام پرسنل خود را تعویض کنند. بنابراین برای آگاهی از میزان سابقه کاری مرکز، باید سابقه کاری پزشک را در نظر گرفت.
 • توجه به تجربه کاری: مراکز زیبایی معمولا خدمات زیبایی متعددی برای بیماران ارائه می‌دهند. قبل از انتخاب توجه کنید که میزان تجربه کاری پزشک در زمینه انجام لیفتینگ صورت به صورت کشیدن پوست صورت چقدر است. با اینکه برخی از پزشکان حتی در اولین تجربه‌های خود عملکرد شایسته‌ای از خود نشان می‌دهند، اما تجربه اول بودن در یک زمینه زیاد توصیه نمی‌شود. در نتیجه برای انتخاب پزشک به این نکته مهم توجه داشته باشید.
 • توجه به بهداشت محیطی مرکز: محیط مرکز باید مناسب باشد و بهداشت آن کاملا رعایت شده باشد.
 • توجه به پرسنل: برخورد پرسنل مرکز باید با بیمار مناسب باشد. مهم‌ترین مسئله در برخورد پرسنل مرکز زیبایی این است که به خوبی و با حوصله کامل به سوالات شما پاسخ دهند و برای وقت، زمان و هزینه شما ارزش قائل شوند.
 • توجه به هزینه لیفتینگ صورت: درست است که ابتدا باید به موارد دیگر توجه داشت، اما هزینه لیفتینگ صورت نیز مسئله مهمی است و باید به آن توجه کرد. بعد از ارزیابی دیگر موارد، می‌توانید هزینه لیفتینگ صورت را مورد ارزیابی قرار دهید.

جوانسازی پوست با لیزر

جوان سازی و بالا کشیدن صورت

سخن آخر

اگر تصمیم دارید از لیفتینگ صورت برای جوانسازی صورتتان استفاده کنید، باید توجه کنید که این عمل زیبایی تنها شما را چندین سال جوان‌تر می‌کند و تغییری در چهره شما ایجاد نمی‌کند. رضایت بعد از عمل جراحی برای شما تا حد زیادی به توقعاتتان از این عمل بستگی دارد. از پزشکتان بخواهید نمونه‌ عکس‌های قبل و بعد از عمل دیگر مراجعین را به شما نشان دهد. دیدن این عکس‌ها و مشورت با افرادی که پوست خود را کشیده‌اند، تا حد زیادی به شما در تنظیم انتظاراتتان کمک می‌کند.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)