عمل بینی گوشتی فانتزی در ونک ⭐【سال1402】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عمل بینی گوشتی فانتزی در ونک آشنا کنیم. بسیاری از افراد دارای بینی های گوشتی هستند و خواستار جراحی بینی هستند و می خواهند ظاهر بینی خود را تغییر دهند و مشکلات بنی را برطرف کنند. جراحی بینی گوشتی کمی سخت تر از بینی های استخوانی است زیرا این نوع بینی ها حساس تر هستند. در ادامه برای آشنا شدن با عمل بینی گوشتی فانتزی در ونک آشنا می شوید.

عمل بینی گوشتی فانتزی چیست ؟

در عمل بینی گوشتی فانتزی، بینی بسیار کاهش می یابد و قوس و انحنای زیادی در نمای نیم رخ ایجاد می شود، ارتفاع بینی در زاویه پروفیل در عمل بینی گوشتی فانتزی موقعیت سر بالایی را به خود می گیرد. جراحی بینی فانتزی منجر به باریک شدن بینی در نمای جلویی بیش از حد معمول می شود و به اصطلاح در بالای تیغه های شانه چین ایجاد می کند که باعث افتادن خطی در بالای تیغه های شانه می شود.

عمل بینی گوشتی فانتزی چیست ؟

انواع مدل بینی

دو نوع بینی متمایز وجود دارد، یعنی استخوانی یا گوشتی. بنابراین در جراحی زیبایی بینی فانتزی باید به خصوصیات فردی بینی شما و تنظیم آن با اندازه صورت و فاصله از لب ها و سایر عناصر صورت توجه شود. اما جراحی بینی نوعی جراحی است که اهداف مختلفی دارد. از اهداف جراحی بینی عبارتند از :

 • کوچک کردن سوراخ های بینی
 • کوچک کردن بینی
 •  پولیپ بینی
 • بزرگ کردن بینی
 • عمل بینی استخوانی
 • برداشتن قوز بینی
 • عمل بینی گوشتی
 • جراحی انحرافی بینی

عمل بینی گوشتی فانتزی چه عوارضی دارد ؟

افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند باید توجه داشته باشند که جراحی بینی فقط برای زیبایی نیست بلکه شما با آن نفس می کشید و اگر بینی شما بیش از اندازه باریک شود امکان دارد دچار مشکلات تنفسی شوید.

از عوارض دیگر جراحی بینی فانتزی کبودی، تورم است که یک اتفاق طبیعی است و به مرور زمان از بین می رود و نگرانی ندارد. برای جلوگیری از هرگونه عوارض بعد از جراحی بینی فانتزی، به یک پزشک بینی با تجربه خوب مراجعه کنید و همه نکاتی را که او در طول روش جراحی پیشنهاد می کند، رعایت کنید.

مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی گوشتی فانتزی :

برای این که نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید باید مراقبت های را انجام دهید. این مراقبت ها شامل :

 • در چند روز اول بعد از جراحی بینی از آب میوه های طبیعی مانند آناناس استفاده کنید.
 • در جلسه مشاوره با جراح بینی، انتظارات و خواسته های خود را از جراحی بینی بیان کنید و فرد باید واقع بین باشد و با توجه به نوع و عیوب بینی و اجزای صورت، انتظار تغییر زیادی در ساختار بینی نداشته باشد.
 • برای کاهش کبودی و تورم بعد از جراحی بینی از کمپرس سرد به مدت 48 تا 72 ساعت استفاده کنید.
 • 2 هفته قبل از جراحی بینی از مصرف داروهایی مانند آسپرین که باعث اختلال در انعقاد خون می شود خودداری کنید.
 • آزمایشات لازم را که جراح بینی تجویز کرده انجام دهید و در روز جراحی بینی همراه خود ببرید.
 • اگر بیماری خاصی دارید یا از داروی خاصی استفاده می کنید به جراح بینی اطلاع دهید.

روش جراحی بینی گوشتی چگونه است ؟

یکی از مهم ترین اجزای بینی پوست بینی است که ساختار و استخوان های بینی را می پوشاند و تعیین کننده نوع بینی گوشتی است. رینوپلاستی باز و رینوپلاستی بسته دو روشی هستند که برای دسترسی به ساختار زیرین پوست بینی استفاده می شوند. مناسب ترین روش برای جراحی بینی جراحی بینی باز است زیرا دسترسی و کنترل در جراحی بینی بیشتر به استخوان و ساختار کلی بینی به خصوص نوک بینی مربوط می شود.

بافت و غضروف بینی های گوشتی ضعیف است و این کار با تقویت غضروف انجام می شود تا نتیجه جراحی بینی استخوانی در دراز مدت و بینی های گوشتی مطلوب باشد. با برداشتن غضروف قوی تیغه میانی بینی یا همان سیتوم استخوان ها و بافت های ضعیف غضروف ضعیف را تقویت کنید و به این ترتیب افرادی که بینی گوشتی دارند می توانند جراحی زیبایی بینی موفقی داشته باشند.

کاندیدای نامناسب جراحی بینی فانتزی

همانطور که می دانید مدل فانتزی در کشور ما طرفداران خاص خود را دارد. اما متخصصان حرفه ای و با تجربه تنها زمانی این مدل را می سازند که اندازه کوچک بینی با سایر قسمت های صورت هماهنگ باشد. به همین دلیل به افرادی که تیپ های صورت درشت دارند توصیه می شود مدل های فانتزی را انتخاب نکنند. زیرا از اینکه مدل فانتزی را عمل کردند پشیمان خواهند شد.

معمولا درصد نارضایتی در بین افرادی که بینی گوشتی داشتند و عمل جراحی مدل عروسکی را انجام دادند بسیار بالاست. این دسته از افراد خیلی زود پس از دیدن نتیجه از نتیجه عمل پشیمان می شوند. در واقع این مدل بینی فقط برای کسانی که بینی استخوانی با پوست ضعیف و غضروف قوی دارند نتایج خوبی به همراه دارد.

بنابراین قبل از انجام جراحی خیالی باید ساختار و نوع بینی شما مورد ارزیابی قرار گیرد تا میزان موفقیت جراحی مشخص شود. اگر می خواهید در جراحی خیالی موفق شوید، بهتر است به جراحان حرفه ای در این زمینه مراجعه کنید که سال ها است روی مدل بینی عروسکی کار می کنند و نمونه های موفقی را به دست آوردند.

هدف از عمل بینی گوشتی فانتزی چیست ؟

هدف از جراحی زیبایی بینی نه تنها کاهش اندازه بینی، بلکه تطبیق آن با سایر قسمت های صورت است. البته با حفظ عملکرد طبیعی بینی. حال اگر برای جراحی بینی به جراح مجرب و مجرب مراجعه نکنید، خطر عوارض خطرناک و اختلال در عملکرد اصلی بینی وجود دارد و می توانید بعد از جراحی با نقص های ظاهری بینی مواجه شوید. برخی از نقص هایی که به دلیل عدم مهارت جراح ایجاد می شود عبارتند از:

 • عفونت
 • بروز اختلالات تنفسی
 • کاهش حس بویایی
 • سوراخ شدن حفره های بینی
 • احساس بی‌حسی دائم
 • تغییر رنگ پوست
 • احساس درد شدید
 • خونریزی شدید

بروز هر یک از موارد ذکر شده شما را ملزم به مراجعه به جراحی ترمیمی می کند که از حساسیت جراحی ترمیمی بینی آگاه هستید. زیرا جراحی دوم نسبت به جراحی اول با سختی ها و مشکلات بیشتری همراه است. پس در انتخاب پزشک بینی تا حد امکان دقت کنید و به سراغ بهترین و مجرب ترین جراحان زیبایی بروید.

کاندیدای نامناسب جراحی بینی فانتزی

اقدامات لازم برای رسیدن به نتیجه مناسب عمل بینی گوشتی فانتزی :

اولین چیزی که برای گرفتن بهترین نتیجه باید در نظر گرفت، انتخاب یک جراح حرفه ای است. در واقع هر چه جراح شما صلاحیت بیشتری داشته باشد، نتیجه مداخله قابل قبول و زیبایی چهره شما دو چندان خواهد شد. نکته دوم فرم طبیعی بینی نسبت به صورت است. اگرچه سلیقه شما برای جراحی زیبایی بسیار مهم است. اما یک فرم باید هماهنگ با سایر قسمت های صورت ترسیم شود و اندازه بینی در مقایسه با سایر قسمت های صورت کوچک یا بزرگ به نظر نمی رسد.

نکته سوم حفظ عملکرد بینی است. در حین جراحی، جراح موظف است به عملکرد تنفسی شما توجه کافی داشته باشد و ظاهر را به حدی اصلاح کند که آسیبی به عملکرد تنفسی وارد نشود. زیرا اگر از عملکرد بینی محافظت نشود، جراحی زیبایی عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

نکته چهارم تصمیم گیری منطقی است. اگر جراح مخالف نظر شما است و از شما می خواهد که از تصمیم خود صرف نظر کنید، بهتر است واقع بینانه به نتیجه عمل نگاه کنید. زیرا ایجاد تغییرات زیاد هم بر ساختار بینی و هم بر زیبایی صورت شما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال کوتاه کردن بیش از حد سوراخ های بینی زیبایی طبیعی بینی را از بین می برد و باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد تنفسی می شود.

عمل بینی چه مدل هایی دارد ؟

مدل عمل بینی سه نوع است. مدل بینی طبیعی، فانتزی یا عروسکی و نیمه فانتزی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید.

جراحی بینی طبیعی :

جراحی بینی طبیعی با هدف رفع ایرادات و معایب بینی با حفظ فرم طبیعی بینی انجام می شود تا فرد نتواند تشخیص دهد که بینی تحت جراحی زیبایی قرار گرفته است. به طور کلی هدف از رینوپلاستی طبیعی ایجاد هماهنگی بین بینی و سایر قسمت های صورت با حفظ عملکرد تنفسی بینی است.

جراحی بینی فانتزی :

برخی از افراد خواهان جراحی بینی با هدف کاهش بیش از حد بینی هستند، در این موارد جراحی بینی باید به گونه ای انجام شود که فرد به دلیل کوچک شدن بیش از حد بینی دچار مشکلات تنفسی نشود. در رینوپلاستی باید تاکید کرد که هدف از جراحی بینی تنها کاهش سایز بینی نیست، بلکه باید عملکرد اصلی بینی و تناسب آن با سایر قسمت های صورت با وجود رفع عیوب حفظ شود.

در جراحی بینی فانتزی حتما به تخصص و تجربه جراح بینی توجه کنید زیرا اگر زاویه بینی و لب بالایی زیاد شود بینی بیش از حد بلند می شود یا به اصطلاح خوک می شود. علاوه بر این، باریک شدن بیش از حد بینی در این مدل عمل می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در ناحیه تنفس شود.

بینی نیمه فانتزی :

بینی نیمه فانتزی ویژگی های بینی طبیعی و بینی فانتزی را در کنار هم دارد به گونه ای که در نمای نیمرخ دارای قوس کمی است اما در عین حال سر بلند نیست و فرم ایده آلی دارد. این روزها اکثر کاندیدهای جراحی بینی به خصوص خانم ها تمایل به داشتن این الگوی بینی دارند.

آیا بعد از جراحی بینی گوشتی بینی به حالت قبلی باز می گردد ؟

در گذشته به خاطر داشتن بینی های گوشتی با غضروف ها و موارد ضعیف مانند سنگینی زمین و پوست، نوک بینی به سمت پایین می آمد و شاهد بازگشت بینی های چاق بودیم. اما اکنون با استفاده از تکنیک های مدرن و استاندارد جراحی بینی. از جمله تقویت غضروف، دیگر شاهد این مشکل نخواهیم بود. بنابراین به هیچ وجه نگران نباشید، با خیالی آسوده جراحی بینی را انجام دهید.

روش های عمل بینی گوشتی فانتزی :

جراحی بینی گوشتی روش هایی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

جراحی بینی به روش بسته :

در جراحی بینی بسته، جراح تغییرات لازم را در بینی از داخل سوراخ های بینی ایجاد می کند و برش های لازم را برای جراحی بینی ایجاد می کند. عدم وجود برش خارجی در پوست بینی موجب تورم و کبودی کمتری برای بیمار پس از جراحی بینی می شود و طول دوره نقاهت را کاهش می دهد. اما جراحی بینی بسته به دلیل محدودیت دسترسی و دید جراح بینی برای انجام عمل های پیچیده بینی مناسب نیست.

جراحی بینی به روش باز :

در روش باز ابتدا توسط بهترین جراح بینی در بندرعباس یا شهر مورد نظر شما برشی در ناحیه ستون فقرات بین سوراخ های بینی، کلوملا و پوست بینی از آن برداشته می شود. . این باعث می شود دست جراح بینی برای ایجاد تغییرات باز شود و پس از جراحی بینی خطر عدم تقارن بینی تا حد زیادی کاهش می یابد. روش باز در عمل بینی چاق که تقویت بافت غضروف با پیوند غضروف می باشد، روشی مناسب محسوب می شود. اما باعث ورم و کبودی بیشتر بیمار می شود و مدت زمان بهبودی و بهبودی را افزایش می دهد.

عمل بینی چه مدل هایی دارد ؟

بینی عروسکی به چه صورت هایی می آید ؟

اکثر افراد تمایل دارند تا بینی خود را به فرم فانتزی یا همان عروسکی عمل کنند. در واقع نمی توان گفت این جراحی برای افراد خاصی مناسب است. چرا که تمامی افراد می توانند برای انجام عمل جراحی اقدام کنند. کسانی که دارای بینی های گوشتی و استخوانی هستند نیز می توانند تحت عمل جراحی قرار گیرند اما با این شرط که پزشک شما تائید آن را دهد. معمولا بینی های فانتزی مناسب چهره های کوچک و گرد است و می تواند ظاهر بسیار جذابی را برای آن ها به وجود آورد.

پزشک برای تصمیم گیری در این خصوص چهره شما را بررسی خواهد کرد و تناسبات چهره شما را در نظر می گیرد. وی با در نظر گرفتن خصوصیات چهره شما برای انجام جراحی بینی فانتزی وارد عمل می شود. جراحی زیبایی بینی شما می تواند به شیوه عروسکی انجام پذیر اما در مواردی که چهره فرد با مدل عروسکی تناسب نداشته باشد پزشک نظر خود را به بیمار می گوید و اجازه می دهد تا او در رابطه با فرم بینی خود تصمیم بگیرد.

بهتر است به یاد داشته باشید که در صورتی که اعضای چهره شما با مدل عروسکی در تناسب نباشد ، نتیجه حاصله از عمل بینی فانتزی رضایت بخش نخواهد بود و به عبارتی دیگر در این صورت بینی شما بعد از جراحی با دیگر اجزای چهره هماهنگی نخواهد داشت و باعث کاهش زیبایی های چهره شما می شود. پس بهتر است برای اینکه بدانید آیا جراحی بینی فانتزی برای چهره شما مناسب است یا خیر به پزشک خود مراجعه کنید و از او در این رابطه مشورت بخواهید.

جای بخیه بعد از عمل بینی گوشتی :

یکی از اصلی ترین دغدغه های افرادی که جراحی بینی گوشتی در کاشان با روش باز انجام می دهند ، باقی ماندن جای بخیه ها روی پوست است. در واقع مهم ترین مسئله ای که در باقی ماندن جای بخیه ها بعد از جراحی موثر است ، نوع پوست می باشد. از آنجایی که بینی های گوشتی دارای پوست ضخیمی هستند ، احتمال باقی ماندن جای اسکار در پوست آن ها بیشتر است. با این وجود کرم هایی وجود دارند که به ترمیم و بازسازی پوست کمک می کند. لازم است حتما در رابطه با تهیه کرم های ترمیم کننده با بهترین دکتر بینی کاشان مشورت نمایید. برای جلوگیری از باقی ماندن جای بخیه های جراحی توصیه می شود از پمادهایی که پزشک برای شما تجویز نموده به صورت مرتب استفاده نمایید و بخیه های خود را چرب کنید. همچنین مصرف مواد غذایی مفید از جمله مواردی است که به ترمیم و بازسازی پوست کمک زیادی می کند. نوشیدن مقداری زیادی آب و مایعات نیز توصیه می شود.

ماساژ بینی بعد از جراحی بینی گوشتی :

یکی از موارد کمک کننده در کاهش تورم و شکل گیری بینی بعد از عمل ، ماساژ دادن بینی به نحو صحیح و اصولی است. اگر بینی به خوبی ماساژ داده شود تاثیر زیادی در شکل گیری و از بین رفتن ورم دارد. از ماساژ بینی به صورت خودسرانه خودداری نمایید ؛ چرا که در اینصورت ممکن است به بینی صدمه وارد کنید. بینی در ماه های اولیه بعد از عمل بینی گوشتی در کاشان استحکام لازم را نداشته و هرگونه فشار و ضربه می تواند منجر به آسیب به بافت های بینی شود ؛ بنابراین اگر پزشک دستور به انجام ماساژ بینی داده است ، باید به خوبی نحوه انجام آن را یاد بگیرید و سپس اقدام به ماساژ دادن بینی خود نمایید. همچنین ماساژ دادن جای بخیه های بینی بسیار مفید و کاربردی بوده ؛ چرا که به کلاژن سازی و ترمیم پوست کمک می کند.

کلام آخر

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید سعی کنید با پزشکان متخصص مشورت کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید. قبل از جراحی حتما جلسه های مشاوره قبل از عمل را بگذرانید تا پزشک بینی شما را معاینه و بررسی کند و طبق خواسته ها و انتظارات شما جراحی صورت بگیرد. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
عمل بینی گوشتی طبیعی در ونک【سال 2023 】❤️
نوشتهٔ بعدی
هزینه عمل انحراف بینی در ونک⭐【سال1402】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)