عمل زیبایی بینی گوشتی

عمل زیبایی بینی گوشتی چیست و چگونه انجام می شود ؟ معمولا برخی از افرادی که دارای بینی های از نوع گوشتی هستند و تمایل به انجام عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی دارند دنبال پزشک جراحی هستند که در عمل جراحی زیبایی بیشتر تجربه و تبحر را داشته باشند ، عمل جراحی بینی های گوشتی یکی از انواع عمل های جراحی می باشد که بر روی بینی های از نوع گوشتی انجام می شود که این نوع از بینی ها دارای پوستی ضخیم ، استخوان و غضروف بسیار ضعیفی دارند ، روش های قدیمی عمل جراحی تاثیر مثبتی را در نتیجه عمل جراحی بیتی گوشتی ندارد زیرا با تراشیدن غضروف های بینی و نازک کردن غضروف ها به مرور زمان بینی به فرم و حالت قبلی خود کاملا بر می گردد ، در ادامه قصد داریم شما را با عمل زیبایی بینی گوشتی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

عمل زیبایی بینی گوشتی چگونه است ؟

شاید عمل زیبایی بینی های گوشتی یکی از خاص ترین و پیچیده ترین عمل های زیبایی به حساب بیاید ، در بینی های از نوع گوشتی حجم بسیار زیادی از پوست ضخیم وجود دارد که این پوست در پروسه عمل جراحی زیبایی بینی باید کمی نازک تر شود ، کمتر شدن ضخامت پوست بینی های از نوع گوشتی باید بسیار با ظرافت و حرفه ای انجام شود ، هر گونه برداشت غیر حرفه ای از بافت پوست بینی باعث پدیدار شدن ناهمواری در بینی شما خواهد شد . بخش بسیار مهم در عمل زیبایی بینی گوشتی تقویت غضروف بینی می باشد ، وزن بینی های از نوع گوشتی بسیار بیشتر از دیگر انواع بینی ها می باشد ، پس کاملا عادی است که به دلیل همین وزن فرد دچار مشکل افتادگی نوک بینی بعد از انجام عمل جراحی می شود ، به این دلیل که ساختمان بینی چندان قدرتی بسیاری را برای مقابله با افتادگی و جاذبه بینی ندارد .

پس فرد برای داشتن یک بینی با شکل و فرم مطلوب باید نواحی غضروفی بینی خود را تقویت کند ، برای انجام این کار معمولا از غضروف گوش و یا دنده پیوند زده می شود و در برخی از مواقع نیز برای انجام این کار این کار از غضروف های مصنوعی برای بینی های گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد تا پایه قرار گیرنده در زیر پوست بینی محکم تر و قوی شود ، بعد از انجام این مرحله می توان پره های بینی را به طور کامل جمع کرد و استخوان بینی را برای ایجاد یک شکل و فرم مطلوب آماده سازی کرد .

عمل زیبایی بینی گوشتی چگونه است ؟

عمل جراحی بینی گوشتی به روش باز یا بسته ؟

طبق تحقیقاتی که انجام شده شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید و بخواهید بدانید که عمل جراحی بینی به روش باز مناسب بینی های گوشتی می باشد یا عمل جراحی بینی به روش بسته ؟ در واقع قبل از این که به شما توضیح بدهیم باید در مورد تفاوت عمل جراحی بینی گوشتی باز و بسته اطلاعات کسب کنید .

عمل جراحی بینی به روش بسته : در عمل جراحی زیبایی و درمانی بینی به روش بسته کم ترین میزان برش در نواحی پره بینی به وجود می آید و پزشک جراح کمترین سطح دسترسی به استخوان بینی و نواحی بالایی آن دارا می باشد ، در این روش عمل جراحی جراحت بسیار کمتر از عمل جراحی بینی به روش باز است و پزشک جراح با کمترین تورم می تواند تغییرات مورد نیاز را در بینی افراد اعمال کند ، محدودیت بسیار در تکنیک این نوع از عمل جراحی امکان عمل جراحی بینی پیچیده را به افراد نمی دهد به این دلیل که دسترسی در این مدل از جراحی بسیار محدود تر می باشد .

عمل جراحی بینی به روش باز : در عمل جراحی بینی به روش باز ، بهترین جراح بینی با ایجاد برش های مورد نیاز در پره ها و همچنین قسمت های پایینی بینی عمل جراحی را برای افراد آغاز می کند ، دسترسی مطلوب به تمامی بخش های مورد نیاز در عمل جراحی بینی در این روش فراهم می باشد و پزشک جراح می تواند هر گونه تغییری را در قسمت استخوان ، پوست و غضروف بینی به وجود بیاورد .

با توجه به توضیحاتی که در بالای مقاله گفته شد می توان گفت که عمل جراحی زیبایی بینی نیاز به تغییرات بسیار زیادی دارد که به روش بسته این کار امکان پذیر نمی باشد ، اما با استفاده از عمل جراحی بینی به روش باز می توان به راحتی تمامی تغییرات مورد نیاز را در پوست بینی ، پره ها و تیغه بینی به وجود می آورد .

بینی گوشتی چیست؟

شاید برای شما نیز این موضوع جالب باشد که طبق تحقیقات انجام شده متوجه شده ایم که حدود 24 درصد از افراد در دنیا دارای بینی های از نوع گوشتی می باشند ، این نوع از بینی رایج ترین شکل و فرم بینی در افراد می باشد ، در ادامه شما را با مشخصات کلی بینی های گوشتی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • این نوع از بینی ها دارای پوستی ضخیم می باشند
 • بینی های گوشتی دارای نوک پهن و بزرگ و همچنین دارای غدد چربی هستند .
 • نوک بینی افتاده و بینی به حالت نیم دایره است
 • ساختار بینی ترکیبی از غضروفی و استخوان ضعیف بینی است
 • نحوه جراحی بینی های گوشتی

الویت پزشک جراح بینی در عمل بینی های از نوع گوشتی این است که از یک قسمت بینی بافت های غضروفی را بردارد و به قسمت های دیگر آن اضافه کند ، در بینی های از نوع گوشتی برای این که نوک بینی به سمت بالا داده شود از یک غضروف استفاده می شود البته در برخی از مواردی که بینی برخی از افراد دارای غضروف نباشد می توان از غضروف های دنده ها و یا گوش و حتی در برخی از موارد از غضروف های مصنوعی استفاده کرد ،کوچک کردن پره های بینی در اولویت بعدی جراح قرار می گیرد.

بینی گوشتی چیست؟برگشت پذیری بینی گوشتی بعد از عمل جراحی

امروزه یکی از اولین نگرانی هایی که در بین افرادی که بینی های آن ها از نوع گوشتی می باشد این است که آیا بعد از عمل جراحی بینی گوشتی و یا گذشت زمان بینی باز هم حالت خود را حفظ می کتند و یا به شکل سابق خود باز می گردد یا خیر ؟ اگر چه در سال های گذشته به دلیل سنتی بودن این عمل جراحی شکل بینی بعد از عمل جراحی دچار تغییراتی می شود اما امروزه با روش های جدیدی که برای این عمل جراحی برای افراد انجام می شود ریسک آن به کمترین حد ممکن و حتی به صفر هم رسیده است .

اگر پزشک جراح بینی این تشخیص را بدهد که برای نازک تر شدن فرم سر بینی باید چربی های زیر بینی به صورت کلی برداشته شود در صورت بین دقتی موجب بد شکلی سر بینی فرد می شود و در صورتی که چربی بیش از اندازه برداشته شود موجب اختلال در خون رسانی در نوک بینی افراد شده و عوارض بسیار بدی را برای فرد بیمار به همراه خود دارد ، همچنین انتخاب پزشک جراح با تجربه برای مشاوره های قبل از جراحی عمل جراحی بینی گوشتی این احتمالات را به طور کلی از بین می برد .

باید بدانید که به دلیل این که بینی های از نوع گوشتی استخوان بدنی و غضروف بسیار ضعیف تری را دارند و در عمل جراحی بینی بیشترین قسمت پوست و پره های بینی تحت تاثیر قرار می گیرد امکان این که بعد از گذشت زمان از عمل جراحی سر بینی به سمت پایین متمایل شود نیز برای افراد وجود دارد ، هر چند نیز در صورت حصول نتیجه دلخواه به مدت شش ماه بعد از عمل جراحی بینی های گوشتی دیگر تغییر بسیاری در بینی ها اتفاق نمی افتد و به همان شکل خود باقی می ماند .

پزشک جراح بینی برای پیشگیری از این مشکل با بخیه زدن صحیح غضروف ها و همچنین پیوند گرافت های غضروفی به تیغه بینی و ستون بینی موجب تقویت غضروف های ضعیف تر می شود که انجام این کار از افتادگی بینی بسیار جلوگیری می کند .

اقدامات مهم قبل از جراحی بینی گوشتی

در ادامه قصد داریم شما را با اقدامات مهم قبل از عمل جراحی بینی که باید آن ها را رعایت کنید آشنا کنیم با ما همراه باشید :

 • فرد باید یک شب قبل از انجام عمل جراحی بینی گوشتی خود به حمام برود و مراقب باشد که به هیچ وجه سرما نخورید .
 • افراد باید یک شب قبل از عمل جراحی بینی گوشتی شام بسیار سبکی را میل کنند .
 • به مدت 8 ساعت قبل از انجام عمل جراحی از خوردن و آشامیدن حتما دوری فرمایید .
 • در روز انجام عمل جراحی بینی حتما ناشتا باشید به این دلیل که در صورت پر بودن معده ممکن است که محتویات معده در زمان انجام عمل جراحی برگشت پیدا کند و وارد مجاری تنفسی و حلق نیز شود و در روند عمل جراحی مشکلاتی را ایجاد کند و در نتیجه بیمار را معرض یک سری خطراتی قرار بدهد .
 • در صبح روز انجام عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی می توانید از مایعات شیرین بدون پالپ استفاده نمایید .
 • به این نکته توجه کنید که شیر شامل مایعات شیرین نمی باشد بلکه خود آن یک ماده غذایی به حساب می آید .
 • افراد باید نیم ساعت قبل از ساعت تعیین شده در محل عمل جراحی حضور پیدا کنند .
 • همچنین داشتن یک نفر همراه در روز انجام عمل جراحی برای فرد کافی می باشد .
 • در روز انجام عمل جراحی بینی خانم ها به هیچ وجه نباید هیچ گونه آرایشی مخصوصا در نواحی چشم های خود داشته باشند ، به این دلیل که وجود آرایشی که بر روی صورت شما می تواند موجب آلودگی در زمان انجام عمل جراحی شود .

علت ورم بعد از عمل جراحی بینی گوشتی و روش های کاهش تورم بعد از عمل جراحی چیست ؟ 

حتما این را می دانید که بعد از تمام شدن عمل جراحی بینی ورم آن نیز برای شما آغاز می شود که یکی از مهم ترین دلیل های آن آسیب وارد شده به بافت های بینی و همچنین تجمع خون در درون بینی فرد می باشد ، تورم در بینی های از نوع گوشتی با گذشت زمان کاملا از بین می رود اما در روز های ابتدایی بعد از عمل جراحی میزان آن به بیشترین حد ممکن خود می رسد اما با انجام برخی از اقدامات شما می توانید به روند بهبودی این تورم ها کمک بسیاری کنید .

 • همان طور که می دانید یکی از ساده ترین و مهم ترین روش ها برای کاهش تورم بینی های عمل شده و همچنین کاهش درد بعد از عمل جراحی کمپرس های سرد می باشند .
 • عدم استحمام با استفاده از آب داغ : برخی از افراد این تصور را دارند که در صورتی که با استفاده از آب گرم حمام کنند زخم های آن ها بسیار زودتر بهبود می یابد ، در حالی که این کار منجر به تشدید ورم خواهد شد.
 • همچنین بالا نگه داشتن سر ، موجب سرعت بخشیدن به روند بهبود گردش خون در صورت افراد بیمار می شود و با انجام این کار می توانید به کاسته شدن ورم کنار بینی و چشم کمک بسیاری کنید.
 • همچنین مصرف نمک را باید در این دوران کاهش دهید و به حداقل خود برسانید ، به دلیل این که سدیم موجود در نمک التهاب را بسیار افزایش می دهد.

اقدامات مهم قبل از جراحی بینی گوشتیاقدامات مهم بعد از عمل بینی

 • بعد از انجام عمل جراحی بینی های گوشتی در صورت مشاهده علائم شما باید هر چه سریع تر به مطب پزشک جراح بینی خود بروید و یا با آن ها تماس بگیرید .
 • اگر خونریزی بینی شما در هفته های اول به صورت خون آبه به مقدار کمی باشد بسیار طبیعی می باشد اما اگر خونریزی غیر خونابه ای و رنگ روشن باشد باید حتما به پزشک جراح بینی خود مراجعه فرمایید .
 • اگر که دمای بدن شما تا 38 درجه باشد کاملا طبیعی می باشد اگر متوجه تب شدید شدید و دمای بالاتری را داشتید حتما به منشی خود اطلاع دهید .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله عمل زیبایی بینی گوشتی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
عمل بینی طبیعی زنانه
نوشتهٔ بعدی
هزینه عمل انحراف بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)