جراحی بینی طبیعی در ونک✅【سال 2023】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با جراحی بینی طبیعی در ونک آشنا کنیم. رینوپلاستی یکی از جراحی های پلاستیک است که در سال های اخیر رواج یافته است. رینوپلاستی در واقع شامل تغییر شکل بینی به دلایل پزشکی یا زیبایی است. فرد ممکن است به دلیل تغییر در ظاهر بینی یا به دلیل درمان ناهنجاری ها، اصلاح نقایص مادرزادی یا بهبود مشکلات تنفسی این جراحی را انجام دهد. به طور کلی قسمت بالایی ساختار بینی از استخوان و قسمت پایینی از غضروف تشکیل شده است. در ادامه برای آشنا شدن با جراحی بینی طبیعی در ونک با ما همراه باشید.

جراحی بینی طبیعی چیست ؟

جراحی بینی به دلایل زیبایی یا درمانی انجام می شود. مشکل تنفسی کافی است تا افراد برای رفع مشکل به جراحی بینی متوسل شوند. این نوع جراحی در عکس عملی بینی دیده نمی شود. اما برخی دیگر هدف از جراحی بینی را تغییر کلی در ظاهر آن می دانند. جراحی بینی عروسکی یا فانتزی با هدف تغییر عمیق فرم بینی و دستیابی به ظاهری زیباتر انجام می شود. نمونه های عملی عکس بینی یکی از این موارد است.

در این جراحی هیچ تغییری در ساختار کلی بینی به خصوص لوب بینی ایجاد نمی شود. این جراحی باید به گونه ای انجام شود که تغییری در شکل و صورت بیمار ایجاد نشود. اما بر خلاف سایر روش های جراحی بینی، رایج است که در این روش افراد به دنبال تغییرات کلی مانند کاهش شکل بینی هستند. در هر صورت، می توانید این تغییرات قابل توجه را از عکس بینی دستی مشاهده کنید. در هر صورت استفاده از مهارت جراحی که هر دو سبک جراحی بینی را می شناسد با تحقیق مناسب ضروری است.

جراحی بینی طبیعی چیست ؟

چگونگی عملکرد جراحی بینی :

جراحی بینی با بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می شود. انتخاب روش جراحی بر اساس وضعیت جسمانی بیمار و نظر پزشک تعیین خواهد شد. محل کلینیک های پزشکی معمولا فضای مناسبی برای جراحی بینی است. افراد پس از جراحی بینی نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارند. در این جراحی با برداشتن کامل پوست از بینی، تغییرات لازم در شکل استخوان و غضروف بینی ایجاد می شود.

چه مواردی در جراحی بینی طبیعی باید رعایت شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید پزشک باید مواردی را رعایت کند که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

تقارن و طبیعی بودن پره های بینی :

در عمل های فانتزی بینی، تیغه های بینی دستخوش تغییرات زیادی می شوند. زیرا برای اعمال تغییرات قابل توجه لازم است که غضروف های تیغه های شانه دچار تغییرات زیادی شوند. در بسیاری از موارد، این تغییرات در پره های بینی، جراح را از ایجاد تقارن بین این دو در پایان عمل باز می دارد. اگر به دنبال جراحی زیبایی بینی طبیعی هستید، باید به پزشک خود اطلاع دهید که قصد اصلاح بینی خود را ندارید.

اندازه سوراخ بینی :

یکی دیگر از مواردی که در جراحی بینی فانتزی بسیار تغییر می کند اندازه سوراخ های بینی است. برای اینکه بینی بیشتر شبیه عروسک شود، جراح سوراخ های بینی را بسیار کوچک می کند. این کوچکی سوراخ های بینی نه تنها ظاهر بینی را غیرطبیعی می کند، بلکه باعث مشکلات تنفسی می شود. اگر بعد از جراحی بینی سوراخ های بینی شما نامتقارن است، می توانید با جراحی ترمیم بینی، زیبایی چهره خود را بازیابی کنید.

سایز بینی طبیعی :

همه اجزای صورت یک فرد به نوعی با هم هماهنگ هستند. اگر قصد انجام جراحی زیبایی روی هر یک از آن ها را دارید، این جراحی باید به گونه ای انجام شود که تقارن و هماهنگی بین سایر قسمت های صورت از بین نرود.

در عملکرد طبیعی بینی، اندازه آن تغییر می کند تا از حالت طبیعی خود خارج نشود. پشت بینی و فاصله بین بینی و پیشانی تغییر چندانی نمی کند.  در جراحی بینی طبیعی پشت بینی قوس ندارد و تا حد امکان صاف می ماند.

قوز پشت بینی :

وجود برآمدگی در پشت بینی یکی از دلایل اصلی بسیاری از افراد به دنبال جراحی بینی طبیعی است. در این نوع جراحی به جای اینکه قوس یا لغزنده شود، برجستگی به صورت کاملا طبیعی برداشته و صاف می شود.

جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی عروسکی چه تفاوتی دارند ؟

مهمترین تفاوت اصلاح زاویه لب بالا و بینی تا 105 درجه در جراحی بینی عروسکی است که با معیارهای استاندارد زیبایی شناسی صورت مطابقت دارد. اما در جراحی بینی طبیعی فرم نهایی بینی به خصوص نوک بینی و سوراخ ها حفظ می شود. در این میان برای جراحی بینی عروسکی فرد به دنبال بالا بردن سر تا حد امکان و ایجاد زاویه بین لب بالایی و بینی است.

مزایای جراحی بینی

جراحی بینی طبیعی در ونک دارای مزایایی است که در ادامه به آن می پردازیم :

  • عدم ایجاد مشکل در سیستم تنفسی
  • کوتاه بودن مدت زمان عمل
  • از بین بردن قوس روی بینی
  • کوتاه بودن دوره نقاهت و بهبودی
  • عدم ایجاد فرورفتگی در بینی
  • کم بودن عوارض بعد از جراحی بینی
  • حفظ شدن ظاهر طبیعی پره‌های بینی
  • ثابت بودن ظاهر بینی در طی چند سال

جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی طبیعی چگونه است ؟

در طول مشاوره یک جراح طبیعی بینی بینی شما را در رابطه با سایر قسمت های صورت آنالیز و معاینه می کند. از آنجایی که نوع بینی، پوست بینی و غضروف ها در نتیجه عمل بینی طبیعی تاثیر دارند، جراح معالج با در نظر گرفتن همه این موارد، نتیجه عمل بینی طبیعی را به شما اطلاع می دهد.

کاندیدای نامناسب جراحی بینی طبیعی :

افرادی که هنوز مراحل بلوغ خود را کامل نکردند. زیرا قبل از پایان بلوغ، روند رشد اعضای صورت مانند سایر اعضای بدن فعال است، بهتر است در این گروه سنی جراحی بینی طبیعی انجام نشود. افرادی که قبلا جراحی بینی انجام دادند و قصد انجام مجدد جراحی را دارند و کمتر از یک سال از جراحی بینی قبلی آن ها می گذرد.

خانم هایی که به تازگی زایمان کردند باید حداقل 2 ماه بعد از زایمان صبر کنند و سپس اقدام به جراحی بینی کنند. افرادی که مشکل انعقاد خون دارند در صورت تمایل به انجام جراحی بینی طبیعی باید با پزشک خود مشورت کنند.

مزایای جراحی بینی طبیعی 

 

جراحی بینی طبیعی چه روش هایی دارد ؟

جراحی بینی طبیعی در ونک به دو روش باز و بسته انجام می شود که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم :

جراحی بینی به روش باز :

رینوپلاستی باز برای انجام اصلاحات اساسی در ظاهر بینی استفاده می شود. در طی این روش بهترین جراح بینی طبیعی می تواند برشی در قسمت میانی سوراخ های بینی ایجاد کند. پوست بینی را به طور کامل از روی اسکلت بینی بلند کنید و به این ترتیب با نهایت دقت روی جزئیات ساختار بینی بیمار کار کنید. اشراف و تسلط کامل جراح بر ساختار بینی و متعاقب آن ایجاد تغییرات چشمگیر در ظاهر بینی از جمله مزایای جراحی بینی باز می باشد.

جراحی بینی به روش بسته :

در جراحی بینی بسته، تیغه بینی یا کلوملا بریده نمی شود. تمام برش ها باید در داخل بینی بیمار ایجاد شود. در روش بسته، جراح دید کاملی از ساختار بینی ندارد. بر این اساس در این روش ناراحتی و عوارض ناشی از جراحی بیشتر می شود.  در جراحی بینی بسته در مقایسه با جراحی باز، کمتر امکان ایجاد تغییرات عمده در بینی وجود دارد. نمی توان جراحی ترمیمی بینی را به صورت بسته درمان کرد.

در جراحی بسته دست جراح بینی محدودتر و حدود آن بیشتر است. روش رینوپلاستی بسته یکی از تکنیک های قدیمی تر جراحی بینی طبیعی است و زمانی که جراحی پلاستیک برای اولین بار به دنیا معرفی شد، جراحی بینی به این روش انجام شد. اما امروزه روش باز به دلیل مزایایی که دارد از نظر جراحان بینی ارجح و برتر است. جراح بینی بسته به نوع بینی بیمار و خود تشخیصی او یکی از روش های ذکر شده را برای انجام جراحی بینی طبیعی انتخاب می کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی در ونک آشنا می شوید :

استراحت بعد از جراحی بینی طبیعی :

پس از اتمام فرآیند طبیعی جراحی بینی، بدن برای به دست آوردن انرژی لازم برای بهبود ناحیه آسیب دیده به استراحت نیاز دارد. سطح فعالیت خود را کاهش دهید تا بدن بتواند انرژی مورد نیاز خود را دریافت کند.

کمپرس یخ :

در 72 ساعت اول پس از جراحی بینی، استفاده از کیسه یخ پیچیده شده در یک حوله تمیز و قرار دادن آن روی گونه ها و چشم ها برای کمک به کم شدن تورم و کبودی بسیار موثر است. از کیسه یخ چند بار در روز در فواصل زمانی توصیه شده توسط پزشک استفاده کنید. مراقب باشید وقتی به رختخواب می روید کیسه یخ را روی صورت خود نگذارید زیرا اگر برای مدت طولانی روی پوست بماند می تواند باعث سوختگی پوست شود.

بالا نگه داشتن سر :

هنگام استراحت، خواب یا دراز کشیدن، با قرار دادن چند بالش، سر خود را به حالتی بالاتر از بدن خود ببرید. این کار از افزایش فشار خون در ناحیه جراحی جلوگیری می کند که به کم شدن تورم و کبودی کمک می کند.

مسواک زدن :

رعایت بهداشت دهان در همه شرایط حتی پس از جراحی صورت الزامی است. هنگام مسواک زدن ابتدا از یک مسواک نرم استفاده کنید و سپس به آرامی دندان های خود را مسواک بزنید تا فشار زیادی به دهان و بینی وارد نشود.

فین کردن :

پس از جراحی بینی، مدتی در ناحیه بینی خود احساس گرفتگی دارید. برای اصلاح این احساس به فین کردن متوسل نشوید. فین کردن برای بینی تازه عمل شده و آسیب پذیر بسیار خطرناک است.

دوش گرفتن :

بعد از جراحی، بینی شما گچ می شود. گچ بینی یک آتل است که روی بینی قرار می گیرد تا به بینی شما کمک کند تا با شکل جدید خود سازگار شود. باید مراقب بود که گچ بینی تا زمانی که برداشته نشود خیس یا شل نشود که 7 روز پس از جراحی است. یک روز قبل از برداشتن گچ، به توالت بروید و اجازه دهید آب از بینی شما خارج شود. این کار باعث شل شدن پانسمان بینی و برداشتن آن آسان تر می شود.

چگونه جراح بینی طبیعی در ونک انتخاب کنیم ؟

تعداد زیادی از پزشکان در سراسر ایران حرفه جراح بینی را انجام می دهند. در نهایت این به خود بیمار بستگی دارد که تصمیم بگیرد که جراحی بینی طبیعی خود را به کدام یک از این جراحان بسپارد. این انتخاب در واقع مهم ترین و حساس ترین انتخابی است که با درصد بسیار بالایی می تواند نتیجه نهایی جراحی بینی طبیعی شما را تحت تاثیر قرار دهد. جراح بینی طبیعی شما باید دارای گواهینامه جراحی بینی باشد. این گواهی به این معنی است که وی آموزش های تخصصی مربوط به جراحی بینی را گذرانده است.

عکس های قبل و بعد از جراحی بینی طبیعی که توسط جراح احتمالی شما انجام شده است را ببینید. این عکس ها ایده خوبی از سطح مهارت جراح و توانایی آن ها در ایجاد نتایج مطلوب می دهد. این عکس ها نشان می دهد که جراح چقدر خوب می تواند شکل بینی را تغییر دهد و نتیجه ای کاملا طبیعی و متناسب با صورت ایجاد کند.

با جراح بینی خود گفت و گو کنید. یک جراح طبیعی بینی خوب این فرصت را به بیمار خود می دهد که قبل از جراحی در یک گفتگوی در مورد انتظارات، نگرانی ها و انتظارات خود از عمل با پزشک صحبت کند و پزشک از این جلسه به عنوان یک فرصت طلایی برای انجام معاینه استفاده می کند. از جراحی بینی طبیعی برای به دست آوردن اطلاعات لازم و تدوین یک برنامه درمانی خاص و شخصی برای بیمار با هدف ایجاد بهترین نتیجه استفاده می کند.

چگونه جراح بینی طبیعی در ونک انتخاب کنیم ؟

جراحی بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی ؟

عمل بینی طبیعی معمولا برای برطرف کردن نقص ها و ایرادات بینی متقاضیان انجام می شود و همانطور که در طول مقاله اشاره شد ، طی انجام آن پزشک از ایجاد قوس در بینی یا تغییرات اضافه اجتناب می کند. این نوع فرم بینی به دلیل اینکه تغییرات زیادی را به وجود نمی آورد و نیاز نیست پزشک ، بر روی استخوان بینی تغییرات بزرگی ایجاد کند ، در آینده به راحتی قابل ترمیم بوده و فرد در صورت عدم رضایت از نتیجه جراحی می تواند بدون هیچ استرس و نگرانی مجددا بینی خود را عمل کند. اما فرم نیمه فانتزی به دلیل ایجاد قوس بر روی بینی و سربالا شدن نوک بینی به جراحی ترمیمی سخت تری نیاز دارد و طی انجام آن ممکن است پزشک نیاز به پیوند غضروف یا گرافت گذاری داشته باشد.

اگر بخواهیم از نظر اینکه در آینده می توانید فرم بینی خود را تغییر دهید یا تحت جراحی ترمیمی قرار بگیرید ، در خصوص اینکه جراحی بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی نظری دهیم باید بگویم با توجه به اینکه در بینی های طبیعی تغییرات بزرگی ایجاد نمی شود ، این گزینه بهتر می باشد. اما باید بدانید که انتخاب فرم بینی به سلیقه ، اهداف و زیبایی شناسی پزشک شما بستگی دارد. اگر بینی خاصی را مد نظر دارید حتما با پزشک خود در رابطه با آن صحبت کنید. اما در آخر باید بگویم در خصوص فرم نهایی بینی توصیه می کنیم به پزشک خود اعتماد کنید چرا که او تا کنون جراحی های زیبایی بینی بسیاری را انجام داده است و تجربه و علم زیباشناسی او کمک شایانی به شما خواهد کرد.

بهترین زمان برای عمل بینی طبیعی :

متقاضیان عزیزی که تمایل به کسب یک نتیجه فوق العاده از جراحی بینی طبیعی دارند ، این را بدانند که عمل باید در بهترین زمان به انجام برسد. برای انتخاب زمان مناسب از سوی جراح چندین فاکتور در نظر گرفته می شوند که در ادامه به آن ها می پردازیم :

بلوغ جسمی : از بدو تولد تا حدودا 18 سالگی زمانی است که فرد بلوغ جسمی را تجربه می کند. بدین ترتیب برخی از اعضای صورت و بدن ، من جمله بینی ، پس از به دنیا آمدن نیز همچنان به رشد خود ادامه داده تا به فرم نهایی برسند. برای جراحی بینی طبیعی ، لازم است که فرد حتما این برهه را به طور کامل پشت سر گذاشته باشد.

بلوغ فکری : در کنار تکامل یافتن فیزیک و جسم ، شخص مراجعه کننده برای عمل بینی طبیعی باید به لحاظ عقلی و فکری نیز به یک بلوغ مطلوبی رسیده باشد. بدین معنا که تصمیم گیری او از سر حسادت یا دیگر موارد این چنینی نباشد ؛ بلکه با اگاهی کامل از پروسه و داشتن خواسته ها و انتظارات منطقی اقدام به عمل کند.

پس از درمان بیماری های خاص : ممکن است برخی از کسانی که به انجام جراحی بینی به سبک نچرال استاتیک علاقه مند هستند ، به نوعی مریضی خاص مبتلا باشند که مانع از انجام عمل می شوند. بنابراین مقطعی که فرد همچنان درگیر بیماری است ، زمان خوبی برای انجام جراحی بینی به حساب نمی آید. بهترین جراح بینی طبیعی در تهران از ایشان می خواهد ابتدا در راستای درمان بیماری موجود، اقدامات لازم را به انجام برساند و پس از کسب سلامتی کامل، مجدد برای جراحی بینی طبیعی به ایشان مراجعه نمایند.

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی طبیعی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت و دستورات را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
هزینه عمل انحراف بینی در ونک⭐【سال1402】
نوشتهٔ بعدی
جراحی بینی عروسکی در ونک【سال 2023】⚡️

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)