هزینه عمل بینی گوشتی در ونک ❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه عمل بینی گوشتی در ونک آشنا کنیم. یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی امروزه جراحی زیبایی بینی است که بسیاری از افراد در هر سن و سالی برای زیباسازی صورت، اصلاح فرم بینی و رهایی از مشکلات بینی از آن استفاده می کنند. همه افراد زیبا هستند و به دنبال راهی برای زیباتر شدن هستند که یکی از آن روش ها جراحی بینی است که می تواند زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار دهد و اعتماد به نفس آن ها را افزایش دهد. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه عمل بینی گوشتی در ونک آشنا می شوید.

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست ؟

در علم پزشکی به جراحی بینی رینوپلاستی یا راینوپلاستی هم گفته می شود. پزشک با تغییرات در ساختار بینی و درست کردن فرم بینی و از بین رفتن مشکلات بینی می تواند جراحی بینی را انجام دهد. مشکلاتی مانند قوز بینی، گوشتی بودن بینی و پهن بودن نوک بینی، افتادگی نوک بینی، کج بودن بینی با جراحی بینی از بین می روند.

بیشترین جراحی زیبایی در ایران جراحی بینی است که همه افراد از این جراحی برای زیباتر شدن استفاده می کنند. جراحی زیبایی بینی هم جنبه درمانی و هم جنبه زیبایی دارد یعنی شما می توانید برای زیبا تر شدن بینی خود را جراحی کنید و یا برای از بین بردن مشکلات بینی مانند انحراف و پولیپ می توانید جراحی بینی انجام دهید.

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست ؟

ویژگی بینی های گوشتی :

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای ویژگی های زیر است :

 • پوست ضخیم و چرب
 • پهن بودن ناحیه نوک بینی
 • مشخص بودن منافذ پوستی
 • زیاد بودن ضخامت پره های بینی
 • زیاد بودن پهنای قسمت تحتانی بینی
 • زیاد بودن ارتفاع پره های بینی از کنار
 • ضعیف بودن غضروف های بینی

در مجموع ویژگی های فوق باعث پهن بودن بینی می شود و ویژگی های زیبایی مانند خطوط موازی پشت بینی، خطوط زیبای پل بینی، فرم باریک و …. در بینی مشخص نیست.

انواع شکل و فرم بینی

بینی افراد مثل اعضای دیگر بدن تفاوت ها و ویژگی هایی دارد که این تفاوت ها در شکل و فرم بینی لحاظ می شود. امکان دارد هر فردی شکل و فرم خاصی داشته باشد. در ادامه با انواع شکل و فرم بینی آشنا می شوید :

بینی گوشتی :

بینی گوشتی یکی از محبوب ترین مدل های جراحی بینی است. بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و غضروف آن ضعیف است بنابراین با جراحی کم تجربه و تقویت نشدن بافت غضروفی نوک بینی بینی شما به حالت اولیه باز می گردد. بینی گوشتی جراحی سخت و دشواری است و برای جلوگیری از عوارض باید پزشک مجربی را برای جراحی انتخاب کنید.

بینی قوز دار :

بینی قوز دار بینی است که اکثر افراد دارای این نوع بینی هستند. این الگو در نتیجه یک حادثه یا رویداد عمیق در بزرگسالی یا کودکی رخ می دهد. ناهنجاری هایی در استخوان بینی دیده می شود و آن ها انحراف دارند. افرادی که بینی کج دارند مشکلات تنفسی دارند و ممکن است تحت عمل زیبایی و درمانی بینی قرار گیرند.

بینی استخوانی :

بینی استخوانی یکی از بهترین انواع بینی است، در این مدل بینی ساختار بینی به گونه ای است که پوست نازک و بدون بافت است. غضروف در بینی استخوانی مناسب تر است و نیازی به پیوند غضروف با استفاده از غضروف مصنوعی نیست. بیشتر اوقات بینی استخوانی منحرف شده و در حین جراحی برداشته می شود.

جراحی بینی چه روش هایی دارد ؟

جراحی بینی به دو صورت جراحی بینی و جراحی بینی بسته انجام می شود. پزشک بر اساس بینی، نوع پوست و مشکلات بینی شما تصمیم می گیرد که از چه نوع جراحی استفاده کند. هر دو روش تحت بیهوشی انجام می شود. گاهی ممکن است این روش ها برای همه افراد مناسب نباشد و در این روش از روش های دیگری برای جراحی استفاده شود. در ادامه با روش های جراحی بینی آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش باز :

جراحی بینی باز یکی از روش هایی است که اکثر پزشکان از آن استفاده می کنند زیرا در این روش پزشک به تمام قسمت های بینی دسترسی دارد و می تواند تغییرات زیادی در بینی ایجاد کند. در این روش، برش روی پوست ایجاد می‌شود و در قسمت پایین بینی، پوست با یک برش کوچک از روی بینی بلند می‌شود و تغییراتی در بینی ایجاد می‌شود.

اکثر پزشکان از این روش استفاده می کنند. برش ها بعد از جراحی برداشته می شوند و اثری باقی نمی ماند. اکثر جراحی های بینی و انحراف بینی با جراحی بینی باز انجام می شود. مدت زمان این روش جراحی بیشتر از روش بسته است.

جراحی بینی به روش بسته :

رینوپلاستی بسته زمانی استفاده می شود که پزشک نمی خواهد تغییرات زیادی در بینی ایجاد کند و فقط در مواردی که بینی مشکلات کمی داشته باشد. در این روش پوست بینی برداشته نمی شود و در اکثر موارد از بخیه استفاده نمی شود و تورم و درد در روش بسته کمتر است. در روش بسته برش ها داخل بینی است و بخیه وجود ندارد و در صورت وجود بخیه داخل بینی است که دیده نمی شود. مدت زمان جراحی در این روش کمتر از روش باز است.

آلار پلاستی :

آلارپلاستی یکی از جدیدترین روش های جراحی بینی می باشد. این روش برای افرادی استفاده می شود که می خواهند در سوراخ های بینی تغییراتی ایجاد کنند. آلارپلاستی می تواند غضروف نوک بینی را محدود کند و پایه آلار را کوتاه یا بلند کند. این تغییرات باعث می شود که نوک بینی باریک و کوچک به نظر برسد.

آیا عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است ؟

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام دادند این است که آیا می توان این نوع بینی را به حالت قبل از عمل بازگرداند یا خیر، زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که بینی پلاستیکی به حالت قبل برگردد. شکل اصلی بعد از عمل جراحی بینی وجود ندارد.

امروزه دیگر این مشکلات معنا ندارد زیرا پس از تحقیقات و پیشرفت های لازم در این زمینه، افتادگی و برگشت پذیری بینی های گوشتی تقریبا به کمترین حد و یا حتی صفر رسیده است، اما در بینی های نوع گوشتی، توسط غضروف بینی و برگشت پذیری این نوع بینی کمتر یا شاید اصلا نباشد.

در عمل بینی های گوشتی غضروف تقویت می شود و به همین دلیل غضروف های میانی تیغه بینی برداشته شده و برای تقویت غضروف نوک بینی استفاده می شود تا تغییری در زمان تغییرات پلاستیک ایجاد نشود. در بینی، تغییر یا برگشت پذیری برای فرد پیش نمی آید.

انواع شکل و فرم بینی

هزینه عمل بینی گوشتی در ونک

هزینه عمل بینی گوشتی در ونک به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

تجربه پزشک :

حقوق پزشک مجرب و واجد شرایط بیشتر از پزشک بی تجربه است. اکثر افراد می خواهند برای گرفتن نتیجه بهتر از جراحی خود هزینه زیادی بپردازند.

امکانات جراحی :

در صورتی که پزشک در مطب خود امکانات جراحی نداشته باشد این کار در بیمارستان انجام می شود و هزینه جداگانه ای دارد که بستگی به محل و تجهیزات آن دارد. در این صورت عده ای می خواهند هزینه زیادی بپردازند و در بیمارستان های مناسب جراحی کنند.

موقعیت جغرافیایی :

هزینه جراحی مانند همه جراحی های دیگر متفاوت است و بستگی به موقعیت جغرافیایی آن دارد، به عنوان مثال هزینه جراحی بینی در تهران نسبت به هزینه جراحی در شهرستان متفاوت است.

بیهوشی :

رینوپلاستی تحت بیهوشی انجام می شود که هزینه های جداگانه ای را به دنبال دارد. دستمزد متخصصان بیهوشی مانند پزشکان به تجربه آن ها بستگی دارد.

اقدامات بعد از عمل زیبایی بینی گوشتی :

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بینی گوشتی بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی آشنا می شوید :

 • یکی از مراقبت های بعد از جراحی بینی هنگام استحمام است. توصیه می شود قبل از جراحی حمام کنید تا دو روز مجبور به حمام نشوید. زیرا بعد از جراحی گچ بر روی بینی شما گذاشته می شود و تا زمانی که جراح بینی گچ را خارج نکند، گچ نباید خیس شود. معمولاً 7-3 روز بعد از جراحی بینی زمان برداشتن گچ است که به صلاحدید جراح بینی متغیر است.
 • اگر دمای بدن شما به 38 درجه رسید، طبیعی است، اما اگر تب و دمای بالاتری دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر بعد از جراحی بینی دچار تهوع، استفراغ و اسهال شدید، به پزشک مراجعه کنید.
 • اگر خونریزی بینی در هفته اول آبکی و کم رنگ باشد، طبیعی است، اما اگر خونریزی ها خونی و رنگ روشن ندارند، حتما باید به جراح بینی خود مراجعه کنید.
 • بعد از جراحی بینی در صورت مشاهده علائم ذکر شده حتما با پزشک مشورت نمایید.
 • طبق توصیه جراح بینی به مدت 3 تا 4 روز از کیسه یخ روی چشم خود استفاده کنید تا آسیب و فشاری به بینی وارد نشود تا کبودی و تورم جراحی اطراف چشم از بین برود.
 • اگر متوجه شدید که ضربان قلب شما بالا رفته است یا تنفس سریع و غیر طبیعی دارید، با جراح بینی خود تماس بگیرید و به او اطلاع دهید.
 • با استفاده از دو بالش در کناره‌های سر، می‌توانید سر خود را صاف و بالا نگه دارید تا هنگام خواب با چرخاندن سر به بینی‌تان ضربه وارد نشود.

آیا بینی های گوشتی بعد از عمل به شکل قبل بر می گردد ؟

امروزه با روش های نوینی که برای جراحی بینی استفاده می شود، خطر و عوارض یا برگشت بینی کاهش یافته است. اگر پزشک برای نازک شدن نوک بینی مجبور به برداشتن چربی زیر بینی شود و در صورت بی احتیاطی این کار را انجام دهد نوک بینی تغییر شکل می دهد و باعث اختلال در خون رسانی به نوک بینی می شود. انتخاب پزشک مجرب برای مشاوره قبل از جراحی بینی این امکان را از بین می برد.

بینی های گوشتی استخوان های ضعیف تری دارند و در جراحی بینی بیشتر پوست و سوراخ های بینی تحت تاثیر قرار می گیرند. بعد از جراحی بینی، نوک بینی ممکن است افتادگی داشته باشد. نتیجه مطلوب بعد از گذشت 6 ماه از جراحی بینی، تغییر بزرگی در بینی ایجاد می شود و به همان صورت باقی می ماند. برای جلوگیری از این مشکل، جراح با بخیه زدن صحیح غضروف ها و پیوند غضروف روی تیغه بینی و ستون بینی، غضروف های ضعیف را تقویت می کند. این کار از افتادن بینی جلوگیری می کند.

ورم بینی گوشتی بعد از جراحی بینی

تورم بعد از جراحی بینی و کبودی چشم بعد از جراحی بینی در چند هفته اول طبیعی است. میزان تورم در افراد مختلف متفاوت است. ورم در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی به دلیل ضخامت پوست دیده می شود و تورم در بینی های گوشتی بعد از جراحی بینی چیزی است که باعث ناراحتی بیماران می شود.

60-70 درصد درم بزرگ بعد از 2 ماه برداشته می شود و 80-90 درصد تا سال بعد از بین می رود. پس از بهبود تورم 2 تا 3 سال طول می کشد تا بهبود یابد. افرادی که بینی چاق دارند باید منتظر نتایج بهتر باشند برای اینکه ورم ناشی از جراحی بینی زودتر برطرف شود به پهلو بخوابید و سعی کنید با قوس باز بخوابید. دو بالش کنار سرتان بگذارید تا سرتان نچرخد.

مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی :

مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی بعد از جراحی بیشتر از بینی های استخوانی است زیرا تورم در این نوع بینی ها بیشتر است و به همین خاطر پزشک استفاده طولانی مدت از نوار بینی را توصیه می کند. 4-6 هفته چسب زدن مناسب می تواند منجر به شکل گیری و استحکام بهتر بینی شود.

ورم بینی گوشتی بعد از جراحی بینی

عمل بینی گوشتی برای چه افرادی مناسب نیست ؟

این عمل برای هر کسی که بینی گوشتی با پوستی بسیار ضخیم دارد بسیار مناسب است. بااین‌حال در برخی از افراد یک سری مشکلات و پیچیدگی‌هایی برای انجام این عمل وجود دارد. برای مثال اگر نوک بینی بیش از حد پهن باشد یا این که غضروف‌های بینی زیاد از حد ضعیف باشند، عمل بینی گوشتی شاید برای آنها کمی دشوار باشد. علاوه بر این افرادی که منافذ پوست بینی آنها بسیار بزرگ است و غدد چربی بسیار فعالی دارند، انجام رینوپلاستی بینی برای این افراد بسیار سخت است و ممکن است جراح ابتدا یک سری توصیه‌های درمانی دیگر مانند لیزر را پیشنهاد دهد.

همچنین ازآنجایی‌که این عمل کمی پیچیده‌تر و گاهی نیز زمان‌برتر است، جراحی بینی گوشتی برای کسانی که مشکلات زمینه‌ای دارند و نمی‌توانند یک جراحی سنگین را تحمل کنند یا افرادی که کم‌خونی شدید دارند، ممکن است مناسب نباشد. امکان جراحی بینی گوشتی بدون بی‌هوشی وجود ندارد.

عمل بینی گوشتی چگونه است ؟

بر خلاف سایر روش‌های سنتی در عمل بینی، امروزه برای درمان و رفع مشکلات بینی‌های گوشتی از بهترین و متناسب‌ترین تکنیک‌های جراحی بینی گوشتی استفاده می‌شود. اول‌ازهمه در روش‌های انتخابی برای عمل بینی گوشتی تمام مشخصات و جوانب بینی سنجیده شده و بر اساس ساختار آن و حتی میزان گوشتی بودن بینی، تکنیک مناسب انتخاب می‌شود. مورد مهم بعدی این است که در جراحی‌های بینی گوشتی در حال حاضر جراح به ساختار غضروف‌ها دقت زیادی می‌کند. مهم‌ترین چالش عمل بینی گوشتی حفظ و ترمیم ساختار غضروف‌ها و تناسب آن با بافت بیرونی بینی است. به‌این‌ترتیب حتی ممکن است در انجام این عمل‌ها به‌ اضافه کردن غضروف‌های مصنوعی هم نیاز باشد. خصوصاً در جراحی بینی با غضروف ضعیف این احتمال هست که به اضافه کردن غضروف‌های مصنوعی احتیاج باشد.

به‌این‌ترتیب می‌توان در کل گفت که رینوپلاستی بینی‌های گوشتی تماماً به روش جراحی باز بینی انجام می‌شود تا با بالابردن کامل پوست بینی، جراح بتواند با تسلط و کنترل کاملی که روی غضروف‌های زیرین دارد، تمام ساختارهای دارای مشکل را اصلاح کند. تقریباً جراحی بینی گوشتی بدون عمل امکان ندارد و نمی‌توان تغییرات چندانی را بدون جراحی در این بینی‌ها ایجاد کرد. در این عمل جراح باید بتواند بهترین تناسب را بین بینی و سایر اجزای صورت ایجاد کند. به همین دلیل تغییر سایز و شکل بینی باید با حساسیت بسیار زیادی انجام شود. کمی کوچک‌تر شدن یا ایجاد تغییری که با سایر اجزای چهره تناسبی نداشته باشد می‌تواند نتایج را کاملاً خراب کند.

آیا بینی گوشتی بعد از عمل به حالت قبل بر می‌گردد ؟

اگر بعد از عمل بینی گوشتی در عرض ۶ ماه از عمل به نتایج دلخواه برسید، بعید است که دیگر تغییرات عمده‌ای در شکل ظاهری بینی عمل شده ایجاد شود و معمولا بینی به همان شکل و حالت باقی می‌ماند. البته همه چیز به روند جراحی و مهارت‌های جراح، میزان مراقبت‌های بعد از عمل و غیره بستگی دارد. به دلیل اینکه معمولا پوست بینی در بینی‌های گوشتی بسیار ضخیم‌تر است، برای این که ورم بینی از بین برود و بینی شکل مدنظر نهایی را به خود بگیرد حداقل یک سال زمان نیاز است. بااین‌حال بعد از ۶ ماه می‌توان نتایج را غیرقابل‌برگشت و نهایی در نظر گرفت.

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی گوشتی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید و سعی کنید درباره هزینه عمل بینی گوشتی در ونک اطلاعات کافی به دست آورید و از پزشکان و افراد با تجربه مشورت بگیرید تا نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
عمل بینی نیمه فانتزی در ونک ❤️
نوشتهٔ بعدی
بهترین جراح بینی طبیعی در ونک【سال 2023 】❤️

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)