جراحی بینی عروسکی در ونک【سال 2023】⚡️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با جراحی بینی عروسکی در ونک آشنا کنیم. جراحی بینی عروسکی یا عمل بینی فانتزی یک طراحی بینی پس از جراحی است که برای خانم ها استفاده می شود. در صورت درخواست این مدل بینی توسط متقاضی، پس از انجام بررسی های لازم در خصوص وضعیت بیمار، پزشک متخصص جراحی زیبایی بینی را انجام می دهد. برای آشنا شدن با جراحی بینی عروسکی در ونک با ما همراه باشید.

جراحی بینی عروسکی چیست ؟

هر نوع بینی را نمی توان به اندازه بزرگ کوچک کرد و نوک آن را می توان بالا آورد تا شکل عروسکی و فانتزی به خود بگیرد. به طور کلی جراحی بینی عروسکی برای همه افراد به خصوص آنهایی که بینی چاق دارند امکان پذیر نیست. بینی های استخوانی برای جراحی بینی عروسکی بهترین هستند زیرا این نوع بینی ها استخوان های قوی، غضروف سخت و پوست نازکی دارند و جراحی بینی با وجود این ویژگی ها می تواند شکل عجیب و غریب و عروسکی به خود بگیرد.

جراحی بینی عروسکی چیست ؟

نکات مهم درباره جراحی بینی عروسکی :

داشتن بینی با بافت و غضروف قوی و پوست نازک یکی از الزامات جراحی بینی فانتزی است. توجه داشته باشید که افرادی که بینی استخوانی و اجزای صورت کوچک دارند، کاندیدای خوبی برای طراحی بینی فانتزی هستند. کاندیدهای جراحی بینی عروسکی باید از تحت فشار قرار دادن بهترین جراح بینی فانتزی برای کوچک کردن بینی خودداری کنند و این تصمیم را به جراح بسپارند.

افرادی که بینی گوشتی دارند کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی نیستند و بهترین مدل جراحی برای آن ها جراحی بینی طبیعی است. عمل بینی فانتزی عروسکی باید توسط جراح بینی مجرب و آشنا به رشته بینی فانتزی انجام شود تا نتایج قابل قبولی حاصل شود.

روند جراحی بینی عروسکی چگونه است ؟

پزشک ابتدا میزان بیرون زدگی بینی و پیشانی شما را ارزیابی می کند. به ارتفاع بینی هم توجه می کند. با استفاده از فناوری ارزیابی اسکنر سه بعدی، ایمپلنت هایی ساخته می شوند که به طور منحصر به فردی با ویژگی های بینی شما و طرح ترسیم شده برای جراحی بینی شما مطابقت دارند. بینی ایجاد شده را برای صورت شما کاملا طبیعی و برازنده می کند. پایه آلار و پهنای ستون بینی مورد بررسی قرار می گیرد و با ایجاد تغییراتی در این دو ناحیه، حفظ هماهنگی با نوک بینی مورد توجه قرار می گیرد.

برای ایجاد ظاهر طبیعی تر، از غضروف گوش و غضروف تیغه بینی استفاده می شود و به نوک بینی پیوند می زنند. البته به گفته جراحان، غضروف گوش به دلیل انحنای و ساختار کمی متفاوت نسبت به غضروف بینی، هنگام استفاده در حین عمل کمی مشکل است. پزشک از شما می خواهد که تمام مراحل قبل از عمل را به عنوان بخشی از فرآیند آماده سازی قبل از عمل با دقت انجام دهید. داشتن بدنی سالم یکی از عوامل ضروری برای حصول نتیجه خوب و داشتن شرایط لازم برای انجام عمل جراحی است.

مدت زمان جراحی بینی عروسکی

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی حدود 50 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. این جراحی با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرامبخش انجام می شود. افراد پس از تکمیل فرآیند و گذراندن دوره نقاهت اولیه در محل درمان، امکان دارد بنا به صلاحدید پزشک، محل درمان را ترک کرده و به خانه بازگردد.

جراحی بینی عروسکی یک عمل سرپایی محسوب می شود و نیازی به اقامت یک شبه در مرکز درمانی نیست. بیماران این جراحی به مدت 3-4 روز مراحل اولیه نقاهت را طی خواهند کرد. جراحی بینی عروسکی نتایج ماندگاری دارد و اگر افراد تمام مراحل بعد از جراحی توصیه شده توسط پزشک را به دقت انجام دهد، می تواند تا آخر عمر از زیبایی بینی لذت ببرد.

جراحی بینی عروسکی و طبیعی چه تفاوت هایی دارد ؟

زاویه بینی و لب در فردی با چهره زیبا باید حداقل 90 درجه باشد. زمانی که جراح زاویه بینی و لب ها را 90 درجه می کند، عمل بینی به شکل طبیعی است، اما اگر زاویه 105 درجه باشد، بینی به یک سر بلندتر تبدیل می شود و به اصطلاح عروسک می شود. محدوده زاویه 90 تا 105 در دسته بینی های زیبا قرار می گیرد.

حال اگر این زاویه از 105 درجه بیشتر شود برای زیبایی است که به آن بینی خوکی می گویند. البته یک جراح مجرب و متخصص با توجه به وضعیت بینی و صورت شما عمل زیبایی بینی را انجام می دهد. به همین دلیل بر خلاف شرایط مدل خوکی، در جراحی بینی معمولی تشخیص عملکرد بینی آسان نیست.

عوارض جراحی بینی عروسکی :

بهتر است افرادی که درخواست جراحی زیبایی بینی دارند، بدانند که استفاده اولیه از بینی برای تنفس است و نه فقط برای زیبایی، اگر به جراح بینی اصرار کنند که بینی خود را بیش از حد باریک کنند، امکان دارد هنگام تنفس تغییر شکل دهند. از دیگر عوارض عمل بینی عروسکی می توان به کبودی، تورم و … اشاره کرد که طبیعی است و به مرور زمان از بین می رود و جای نگرانی نیست. فقط برای جلوگیری از هرگونه عارضه بعد از جراحی زیبایی، با یک جراح بینی با تجربه خوب مشورت کنید و تمام نکاتی را که او در طول پروسه جراحی پیشنهاد می کند، رعایت کنید.

جراحی بینی عروسکی برای چه صورت هایی مناسب است ؟

اگر بینی گوشتی یا پوست ضخیم دارید، جراحی بینی برای شما مناسب نیست. ضخامت زیاد پوست پیچیدگی های جراحی را نامرئی می کند و در نهایت جراح مجبور است استخوان بینی را بیش از حد برش دهد که در نهایت باعث می شود بینی شکل طبیعی خود را از دست بدهد و عوارض بیشتری برای فرد ایجاد کند.

اگر ویژگی های صورتتان بزرگ است، از شر بینی فانتزی یا عروسکی خلاص شوید. زیرا با ویژگی های صورت شما مطابقت ندارد. جراحی بینی عروسکی برای افرادی که بینی استخوانی با پوست نازک دارند مناسب است. زیرا جراح به راحتی می تواند پیچیدگی های لازم را روی این بینی نشان دهد و در نهایت بینی را زیبا کند.

مراقبت های قبل از جراحی بینی عروسکی :

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی بینی عروسکی در ونک آشنا می شوید :

 • متقاضی جراحی زیبایی بینی باید حداقل نیم ساعت قبل از عمل با یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشد.
 • اگر فردی داروهای خاصی مصرف می کند، باید قبل از جراحی به جراح بینی اطلاع دهد.
 • در روز عمل فرد باید نتیجه آزمایشات و سایر مدارک پزشکی لازم را به همراه داشته باشد.
 • اگر متقاضی این جراحی از بیماری خاصی از جمله بیماری قلبی عروقی رنج می برد، لازم است آن را با پزشک خود در میان بگذارد.
 • بهتر است لباس های گشاد و بدون دکمه بپوشید تا بعد از عمل برای پوشیدن لباس مشکلی نداشته باشید.
 • خوردن و آشامیدن هر نوع غذا و نوشیدنی حداقل 8 ساعت قبل از عمل ممنوع است.
 • استفاده از ابزار و زیورآلات فلزی در روز جراحی بینی فانتزی برای بیماران ممنوع است.
 • فرد باید روز عمل ناشتا باشد.
 • صورت زنان در روز عمل باید بدون آرایش باشد.

مدت زمان جراحی بینی عروسکی

بعد از جراحی بینی عروسکی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید که در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی عروسکی آشنا می شوید :

 • به مدت 2 هفته سیگار نکشید و الکل ننوشید.
 • کبودی و تورم بینی و اطراف گونه ها و لب بالایی بیشتر پس از جراحی بینی فانتزی ایجاد می شود. البته این تورم و کبودی به مرور زمان بهبود می یابد و به حالت عادی باز می گردد.
 • در طول دوره نقاهت، مقداری درد را تجربه می کنید که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل است.
 • هنگام شستن صورت، مراقب باشید که آب روی آتل یا پانسمان بینی نریزد و وارد بخیه ها نشود.
 • در هفته اول بعد از جراحی بینی، فین نکنید.

هزینه جراحی بینی فانتزی

قیمت جراحی بینی عروسکی و فانتزی برای هر فرد بسته به عوامل مختلفی می تواند متفاوت باشد. برخی از این عوامل عبارتند از هزینه دستمزد پزشک متخصص، بینی گوشتی و یا استخوانی، هزینه بیمارستان و یا کلینیک، هزینه آزمایشات قبل عمل، هزینه پرسنل اتاق عمل.  نمی توان قیمت ثابتی را هزینه جراحی بینی برای همه افراد در نظر گرفت. برای کسب اطلاعات دقیق از هزینه جراحی بینی باید به صورت حضوری به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید تا پس از معاینات لازم از هزینه نهایی مطلع شوید.

جراحی بینی عروسکی چه مراحلی دارد ؟

مراحل جراحی بینی عروسکی عبارت است از :

آماده شدن برای جراحی :

افراد در روز عمل به بیمارستان یا کلینیک مورد نظر مراجعه می کند و پزشک با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی بیمار را با توجه به شرایط خود آماده می کند.

انجام تغییرات روی بینی :

بعد از آماده شدن بیمار برای جراحی، برش های لازم بر روی بینی ایجاد می شود و سپس تغییرات لازم در ساختار بینی اعمال می شود. به این ترتیب تا جایی که لازم باشد روی پل بینی قوس ایجاد می شود. اگر غضروف بینی ضعیف یا کوچک باشد، از پروتزهای اضافی که می توان از دنده یا گوش بیمار خارج کرد یا با استفاده از غضروف های مصنوعی، بینی را تقویت کرد، استفاده می شود.

بالا بردن نوک بینی :

مدل بینی فانتزی طوری است که نوک آن بالاتر از مدل طبیعی است. این بدان معناست که فاصله بین نوک بینی و لب بالایی بیشتر از حد طبیعی است و حدود 105 درجه است. بالا بردن نوک بینی، بینی باریک تر و رو به بالا را نشان می دهد که مورد علاقه خانم ها است. البته که جراحی بینی مردانه امکان پذیر است و به درخواست بیمار بستگی دارد.

جراحی بینی عروسکی چه انواعی دارد ؟

جراحی بینی عروسکی در ونک به دو روش باز و بسته انجام می شود که در ادامه با آن آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش باز :

در این روش برای دسترسی به استخوان و غضروف بینی، فضای کوچکی از بیرون و بین سوراخ های بینی ایجاد می کنند تا فضای کافی در اختیار پزشک برای ایجاد تغییرات باشد. پزشک برای انجام جراحی بینی می تواند دید مستقیمی از قسمت های داخلی بینی داشته باشد. پس از ایجاد تغییرات در داخل بینی، شکاف ها به قسمت های داخلی بینی متصل و بخیه می شوند.

این نوع جراحی برای مواردی مناسب است که بینی نیاز به اصلاحات وسیع تری داشته باشد و یا علاوه بر عیوب ظاهری، مشکلات ساختاری و تنفسی اصلاح شود. با توجه به دید مستقیم جراح به قسمت های داخلی بینی و اعمال آسان تر اصلاحات لازم، اکثر جراحان تمایل به انجام جراحی باز دارند.

جراحی بینی به روش بسته :

در روش جراحی بسته، شکاف هایی در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود و هیچ برشی در قسمت های بیرونی ایجاد نمی شود. با استفاده از این روش ترک های کمتری در بینی ایجاد می شود و پس از ترمیم اثری از آسیب یا بریدگی روی بینی دیده نمی شود.

این کار باعث کم شدن تورم و کبودی اطراف بینی می شود و زمان بهبودی کوتاه تری دارد. در جراحی بسته نمی توان تغییرات زیادی را روی بینی اعمال کرد. در روش های جراحی بینی باز و بسته لازم است مقداری از استخوان و غضروف برداشته یا اضافه شود تا تغییراتی در بینی ایجاد شود تا آن را بالا یا پایین بیاورند.

چه افرادی برای جراحی بینی عروسکی مناسب هستند ؟

افرادی که خواهان جراحی بینی فانتزی هستند معمولا کسانی هستند که تمایل زیادی به کوچک کردن سایز بینی خود دارند. آن ها دوست دارند در سوراخ های بینی خود فرورفتگی بیشتری داشته باشند. آن ها دوست دارند قوس بیشتری در بینی خود داشته باشند. آن ها تمایل دارند نوک بینی خود را بالاتر از حد معمول داشته باشند.

بهترین جراح بینی فانتزی در ونک

از آنجایی که برای انجام این عمل نیاز به تغییرات زیادی در بینی و برداشتن مقدار بیشتری از غضروف بینی نسبت به رینوپلاستی معمولی است، باید به بهترین جراح بینی مراجعه کرد تا پزشک بتواند با توجه به این موضوع تجربه و مهارت او، این حوزه بهترین نتایج را برای شما به دست آورده است.

برداشتن بیش از اندازه بافت بینی می تواند منجر به مشکلات ساختاری یا تنفسی در بیمار شود. گاهی و در صورت لزوم نیاز به پیوند غضروف اضافی برای تقویت ساختار بینی است و این غضروف از دنده یا گوش بیمار برداشته می شود. بنابراین مراجعه به بهترین پزشک جراحی بینی برای حصول نتیجه مطلوب از عمل بسیار مهم است.

بهترین جراح بینی عروسکی در ونک

خط زمانی ریکاوری بعد از جراحی بینی عروسکی :

زمان ریکاوری میانگین برای جراحی بینی عروسکی ، یک سال است. شاید این مدت زمان، طولانی به نظر برسد، ولی هر قدر در این خط زمانی جلوتر می روید، همه چیز برایتان قابل مدیریت تر می شود. ریکاوری در بیماران مختلف، متفاوت است، ولی در یک چارچوب کلی، به شکل زیر می باشد:

هفته اول: اسپلینت از روی بینی برداشته می شود و شما می توانید بدون وجود علائم نشان دهنده قرار گرفتن بینی تحت جراحی، در محافل عمومی حاضر شوید. البته، اندکی کبودی و تورم، در اطراف چشم ها مشاهده می شود که با سپری شدن هفته دوم، فروکش خواهد کرد.

هفته دوم: بخش عمده تورم تا این زمان فروکش کرده و کبودی نیز محو شده است.

هفته های سوم و چهارم : شما می توانید فعالیت های ورزشی خود از قبیل دویدن، شنا و دوچرخه سواری را از سر بگیرید.

هفته ششم: استخوان های بینی در این نقطه زمانی، پایدار و محکم شده اند و شما می توانید فعالیت هایی از قبیل بلند کردن وزنه، عینک زدن و فین کردن را انجام دهید.

ماه های سوم تا ششم: گاهی در پوست بینی خود، احساس بی حسی می کنید.

سال اول: روند بهبود، تکمیل شده است. تورم به طور کامل فروکش کرده و بینی شکل جدید خود را به طور کامل به دست آورده است.

چگونه می توانیم روند بهبود پس از جراحی بینی عروسکی را سرعت ببخشیم؟

در واقع، اقدامات متعددی وجود دارد که می توانید با انجام آنها روند بهبود عمل بینی عروسکی خود را سرعت بدهید. اقدامات قابل اجرا در این خصوص عبارتند از:

به توصیه های پزشک خود با دقت گوش کرده و به آنها عمل کنید :

اولین و مهم ترین چیز، دنبال کردن دستورالعمل های پزشک است. شاید شما صدها مقاله درباره ریکاوری و مراقبت های بعد از عمل بینی عروسکی بخوانید، ولی هیچکدام از آنها، قابل قیاس با اطلاعاتی که جراح بینی عروسکی شما در اختیارتان گذاشته است، نمی باشد. شما دستورالعمل های ویژه ای را در خصوص داروها، زمان مصرف آنها، چگونگی مراقبت از ناحیه جراحی شده، بمنظور پیشگیری از عفونت، و زمان حضور در جلسه فالوآپ دریافت می کنید. وجه تمایز توصیه های پزشک، در این است که او این توصیه ها را متناسب با نیازهای شما، ارائه می دهد.

به صدای بدن خود گوش کنید :

خوابیدن به پهلو بعد از جراحی بینی عروسکی می تواند دوره ریکاوری را از طریق افزایش دادن سطح کبودی و تورم، طولانی تر کند. موضوع وحشتناک تر این است که خوابیدن در این وضعیت می تواند باعث جابجا شدن بینی شما شود. برای اجتناب از بروز این امر، بهتر است در طول شش هفته اول بعد از جراحی بینی عروسکی، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. یکی از آسان ترین روش ها برای این هدف، قرار دادن چند بالش در زیر سر می باشد. خوابیدن بر روی صندلی راحتی که بتوان بر روی آن لم داد نیز گزینه خوبی می باشد.

از کمپرس سرد استفاده کنید :

در طول 72 ساعت اول بعد از جراحی بینی عروسکی، استفاده از کمپرس سرد می تواند به کاهش تورم کمک کند. فقط مراقب باشید کمپرس را مستقیماً بر روی بینی قرار ندهید. به جای آن، کمپرس را بر روی گونه ها بگذارید. گذاشتن کمپرس بر روی بینی، می تواند خطر جابجا شدن استخوان یا غضروف را به همراه داشته باشد.

کلام آخر

سعی کنید بر ای انجام جراحی بینی عروسکی در ونک از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله جراحی بینی عروسکی در ونک همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
جراحی بینی طبیعی در ونک✅【سال 2023】
نوشتهٔ بعدی
عمل بینی گوشتی در ونک ⭐【سال 2023】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)