جراحی بینی فانتزی در ونک ⚡【سال1402】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با جراحی بینی فانتزی در ونک آشنا کنیم. جراحی بینی یکی از جراحی های پر طرفدار است که بسیاری از افراد خواستار این جراحی هستند زیرا می خواهند با این روش مشکلات بینی را برطرف کنند و ظاهر مناسبی داشته باشند. یکی از انواع مدل های جراحی بینی جراحی بینی فانتزی است که بسیاری از افراد دوست دارند مدل بینی آن ها فانتزی یا عروسکی باشد. در ادامه برای آشنا شدن با جراحی  بینی فانتزی در ونک با ما همراه باشید.

جراحی بینی فانتری چیست ؟

جراحی بینی فانتزی در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد به عبارتی مدل فانتزی به دلیل ساختار و ظاهر ظریفی که دارد اصلا برای آقایان مناسب نیست و اگر آقایی جراحی بینی انجام دهد قطعا انتخاب یک مدل فانتزی عجیب و غیر قابل تصور خواهد بود. البته در گذشته جراحی بینی فانتزی در بین آقایان طرفدارانی داشت اما به مرور زمان محبوبیت خود را به کلی از دست داد.

کسانی که قصد انجام عمل بینی خود را دارند باید تحقیقات زیادی انجام دهند و سپس این مدل را آگاهانه انتخاب کنند. زیرا بینی مدل فانتزی بیش از حد کوچک است و در این مدل تغییرات زیادی در ساختار بینی ایجاد می شود. این مدل مناسب افرادی با صورت پهن نیست و با سایر قسمت های صورت هماهنگی ندارد.

در ضمن مدل بینی فانتزی برای کسانی که بینی گوشتی دارند و فردی که بینی گوشتی دارد مناسب نیست. انتخاب چنین مدلی به دلیل وجود بافت های چرب زیاد، پوست ضخیم، ساختار استخوانی ضعیف و غضروف بینی، این مدل به خوبی روی صورت فرد نشان نمی دهد، به سختی می توان چنین مدلی را روی بینی گوشتی اجرا کرد.

جراحی بینی فانتری چیست ؟

ویژگی مدل جراحی بینی فانتزی

قبل از بررسی ویژگی های مدل جراحی بینی فانتزی، بهتر است به یاد داشته باشید که چیزی به نام مدل فانتزی وجود نداشت و این اصطلاح هنگامی که پزشکان در سال های اخیر مهارت کافی در جراحی نداشتند، خود را نشان داد. به بیش از حد کاهش بینی بعد از عمل بود و دقیقا بعد از عمل بینی شکل بینی عروسکی به خود گرفت به همین خاطر اصطلاح بینی فانتزی یا بینی عروسکی در بین مردم رایج شده است.

امروزه این مدل به مدلی جذاب برای خانم ها تبدیل شده است و پزشکان واجد شرایط این روش را انجام می دهند. در بینی فانتزی یا عروسکی، قوس پشت بینی بسیار بلند است، استخوان بینی و پل بسیار باریک و کوچک است. نوک بینی در حالت رو به بالا قرار دارد، سوراخ های بینی بسیار کوچکتر از حد معمول هستند و از جلو قابل مشاهده هستند.

در مدل های فانتزی، بینی نسبت به مدل های دیگر بسیار کوچکتر است، اگر فردی برای اولین بار شما را ببیند، متوجه می شود که بینی شما کاربردی است. به دلیل کوچک کردن بیش از حد بینی، اگر بعد از عمل بینی مشکل ظاهری داشته باشد، غیرقابل ترمیم است و نمی توان عمل دیگری را روی آن انجام داد.

یکی از معایب جراحی بینی فانتزی این است که افراد بعد از عمل با مشکلات تنفسی مواجه می شوند زیرا بینی و سوراخ های بینی به طور غیر طبیعی کوچک هستند و نمی توانند اکسیژن لازم را به بدن برسانند و فرد مجبور می شود از طریق دهان نفس بکشد تا نفس بکشد. یکی دیگر از معایب این مدل تغییراتی در صدای فرد است. قبل از انجام جراحی بینی فانتزی خود را به خوبی آموزش دهید و اگر این مدل با صورت شما همخوانی ندارد و صورت درشتی دارید مدل دیگری را برای بینی خود انتخاب کنید.

جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی چه تفاوتی دارند ؟

مدل بینی نیمه فانتزی مدلی بین مدل فانتزی و مدل طبیعی است. یعنی در این مدل قوس پشت بینی زیاد نیست و فقط یک قوس بسیار کوچک توسط پزشک ایجاد می شود. باریک و باریک شدن استخوان بینی به گونه ای انجام می شود که فرد با مشکلات تنفسی مواجه نشود. به علاوه کوچکی بینی هماهنگی لازم را با سایر قسمت های صورت دارد. در مدل فانتزی نوک بینی به اصطلاح خوک نیست و سوراخ های بینی از جلو قابل مشاهده نیست.

جراحی بینی فانتزی استخوانی :

بینی استخوانی بهترین گزینه برای انجام عمل بینی استخوانی فانتزی است. استحکام ساختار استخوانی بینی یکی از مهمترین دلایل مناسب بودن آن برای انجام جراحی بینی فانتزی است. هرچه ساختار قوی تر باشد، جراح بهتر می تواند استخوان را تراشیده و بهترین مدل را روی بینی ایجاد کند. در هنگام عمل بینی استخوانی، پزشک نگران بازگشت بینی به حالت اولیه خود نیست، زیرا تمام تغییرات در استخوان بینی ایجاد می شود.

جراحی بینی فانتزی گوشتی چگونه است ؟

جراحی بینی گوشتی گزینه مناسبی برای افرادی که دارای بینی گوشتی هستند نیست. به دلیل وجود بافت های چرب زیاد، پوست اسکار، ساختار استخوانی و پیوند غضروف ضعیف، نباید انتظار داشت که بینی بیش از حد کوچک شود، زیرا در بینی های گوشتی استخوان و غضروف بینی اصلاح می شود. به میزان بسیار کم، مگر در مواردی که بینی برآمدگی داشته باشد و پزشک برآمدگی را برمی دارد.

برخی افراد ممکن است بگویند که الگوهای فانتزی روی بینی های گوشتی به نظر نمی رسد و حتی امکان دارد به دلیل رشد بافت چربی، الگوی بینی تغییر کند، به همین دلیل به شما توصیه می شود که بینی را خیلی بزرگ انجام دهید. پزشک تصمیم می گیرد که کدام مدل برای بینی شما مناسب است، در این صورت می توانید نتیجه دلخواه را از عمل خود بگیرید.

مراقبت های قبل از جراحی بینی فانتزی

بری این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی بینی فانتزی آشنا می شوید :

 • عکاسی و تصاویر پزشکی باید قبل از جراحی آماده باشد و به دست جراح برسد.
 • کاندیدای جراحی بینی باید تمام آزمایشات لازم را قبل از جراحی بینی انجام دهد.
 • بیمار باید 12 ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن خودداری کند.
 • اگر بیماری یا سابقه پزشکی خاصی دارید، حتما جراح بینی را در جریان بگذارید.
 • استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین باید از یک هفته قبل از عمل تا بعد از عمل قطع شود.
 • داروهای مصرفی باید به جراح بینی نشان داده شود تا بتواند در روز مداخله با کمک پزشک متخصص برنامه دارویی را اصلاح کند.
 • قطع خودسرانه هیچ دارویی توصیه نمی شود.
 • اگر بیماری خاصی دارید، باید جراح را مطلع کنید.

جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می شود ؟

جراحی بینی فانتزی به دو روش باز و بسته انجام می شود که در ادامه به آن می پردازیم :

جراحی بینی به روش باز :

در جراحی باز یک برش کوچک در زیر بینی و بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود که جراح می تواند از طریق آن به قسمت های اصلی بینی دسترسی پیدا کند. این روش که با بیهوشی عمومی همراه است، روشی مناسب تر برای جراحی بینی است. زیرا بینی از بیرون بریده می شود و جراح به قسمت های داخلی بینی دسترسی کامل دارد. پس از ایجاد برش بین دو سوراخ بینی، پوست بینی به سمت بالا کشیده می شود تا ساختار، غضروف و استخوان های بینی نمایان شود.

پس از دسترسی به این نواحی، جراحی با برش و برش استخوان و غضروف بر اساس الگوی فانتزی انجام می شود و اصلاحات لازم انجام می شود و سپس بخیه ها در نواحی لازم که قابل جذب هستند انجام می شود. سپس برای اینکه بینی ساختار خود را حفظ کند و از مشکلات تنفسی جلوگیری کند، تامپون را در بینی قرار می دهند. سپس پوست بینی را به سمت پایین کشیده و بخیه می زنند. برای جلوگیری از هرگونه ضربه یا ضربه به بینی، بینی را برای چند روز گچ می کنند.

مراقبت های قبل از جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی به روش بسته :

این روش با بیهوشی عمومی ترکیب می شود. در این روش با استفاده از ابزاری انجام می شود که به باز شدن سوراخ های بینی منتهی می شود تا جراح به قسمت های داخلی دسترسی داشته باشد. در روش بسته هیچ برشی خارجی در ناحیه بینی ایجاد نمی شود و به سادگی با کشیدن پوست بینی و باز کردن سوراخ های بینی اصلاحات لازم انجام می شود. این روش به طور کلی برای افرادی که جراحی زیبایی آن ها چندان پیچیده و سخت نیست مناسب است و با اعمال تغییرات کوچک می توان جراحی بینی را انجام داد.

بعد از جراحی بینی فانتزی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی آشنا می شوید :

 • درد و تورم بعد از جراحی و میزان کبودی چشم و گونه در افراد مختلف متفاوت بود، پس خودتان را با افراد دیگر مقایسه نکنید، سعی کنید بعد از جراحی به خوبی مراقبت کنید.
 • پس از جراحی بینی فانتزی از خوردن غذاهای سخت جویدنی خودداری کنید.
 • همچنین در روزهای اول از بلند خندیدن یا گریه کردن خودداری کنید.
 • بهتر است از مایعات و غذاهای سوپ دار و آبکی استفاده کنید.
 • تحت هیچ شرایطی از دستکاری بینی خودداری کنید.
 • چسب روی بینی و پانسمان روی بینی را تا زمانی که پزشک به شما بگوید باز نکنید.
 • بهتر است هنگام خواب سر خود را بالا نگه دارید و از دو بالش استفاده کنید.

مزایا جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی مزایایی دارد از جمله قوس بالای بینی در این عمل زیاد برجسته نیست و بینی شکل غیر طبیعی به خود نمی گیرد. برای بینی های استخوانی و بینی هایی که انحراف دارند ایده آل است. نوک بینی در جراحی های نیمه فانتزی خیلی بالا نیست و طبیعی است.

درد، کبودی و تورم در جراحی بینی به چه چیزهایی بستگی دارد ؟

نوع بینی :

بیشترین تورم در بینی های گوشتی رخ می دهد. افرادی که بینی گوشتی دارند باید بعد از عمل حوصله بیشتری داشته باشند.

ایرادات بینی :

در صورتی که بینی بیمار دارای ایرادات زیادی باشد، پزشک با روش های مختلف آن را ترمیم می کند، بنابراین هر چه بیشتر روی بینی انجام شود، تورم بعد از عمل بیشتر می شود.

ویژگی های بدن :

برخی از افراد دچار جراحات بدی می شوند، یعنی با کوچکترین ضربه ای بدنشان کبود می شود و ترمیم آن زمان زیادی می برد. بنابراین تورم در این افراد بیشتر از بقیه است.

آیا جراحی بینی نیمه فانتزی برای بینی گوشتی مناسب است ؟

برخی از انواع رینوپلاستی برای افرادی که بینی گوشتی و پوست چرب دارند توصیه نمی شود. تجربه ثابت کرده است که افرادی که دارای بینی های گوشتی بودند و تحت عمل جراحی بینی عروسکی قرار گرفتند، از نتیجه عمل ناراضی بودند. اگر افرادی جراحی بینی فانتزی انجام دهند و از نتیجه بعد از عمل راضی نباشند و بخواهند جراحی بینی ثانویه یا ترمیمی انجام دهند، به دلیل کوچکی بیش از حد بینی، ترمیم بینی بسیار مشکل خواهد بود. جراحی بینی طبیعی فانتزی برای بینی های بزرگ و گوشتی توصیه نمی شود.

عوارض جراحی بینی :

هدف از جراحی زیبایی بینی تنها کاهش سایز بینی نیست، بلکه با هدف ایجاد هماهنگی بین بینی و سایر قسمت های صورت انجام می شود. اگر این عمل توسط جراح واجد شرایط انجام نشود، می تواند منجر به عوارضی مانند عفونت، بروز مشکلات تنفسی، کم شدن حس بویایی، بی حسی شود.

افراد برای جراحی بینی فانتزی باید چه شرایطی داشته باشند ؟

کاندیدهای جراحی بینی یا جراحی بینی باید مراحل نهایی بلوغ و رشد را پشت سر گذاشته باشند. در واقع بهترین سن برای جراحی بینی زمانی است که بینی و سایر قسمت های صورت فرد به طور کامل رشد کرده باشد. بیماران باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند و سیگار نکشند. اگر سیگار هم می کشند باید حداقل دو هفته قبل از عمل سیگار را ترک کنند.

قبل از جراحی بینی، جراح باید اطمینان حاصل کند که بیمار از روند جراحی، مزایا و معایب آن آگاهی کامل دارد. سابقه پزشکی شما یکی از مهم ترین سوالاتی است که پزشک از شما می پرسد. از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی و هر نوع دارویی که مصرف می کنید. اگر یک اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید، ممکن است کاندیدای خوبی برای جراحی بینی نباشید.  احتمالاً از شما سوالاتی در مورد انگیزه شما برای جراحی پرسیده می شود. معاینات فیزیکی و آزمایشگاهی، از جمله آزمایش خون، بخشی از آماده سازی قبل از جراحی است.

مزایا جراحی بینی فانتزی

کبودی بعد از جراحی بینی فانتزی :

پس از اتمام این عمل ، طبیعی است که بیماران با مقداری کبودی مواجه گردند. این تغییر رنگ در اطراف بینی رخ می دهد و در مواردی تا زیر چشم ها و حتی گونه ها نیز ادامه می یابد ؛ اما نیازی به نگران شدن بیماران نیست زیرا این امر پاسخ طبیعی بدن به آسیب هایی است که در طول عمل بینی فانتزی به این عضو وارد شده است. علت بروز کبودی این است که خون ، به لایه بالایی پوست نشت می کند. میزان این عارضه به شرایط بدنی هر متقاضی ، میزان تغییرات و اصلاحاتی که روی این عضو انجام شده و تجربه بهترین جراح بینی فانتزی تهران بستگی دارد.

بلافاصله بعد از اتمام جراحی بینی فانتزی ، کبودی خود را نشان می دهد ؛ اما در این استیج به رنگ قرمز خواهد بود. دلیل آن هم وجود اکسیژن در خون می باشد. به همین خاطر احتمال دارد تا روز بعد ، گستردگی این عارضه به طور کامل مشخص نشود. زیرا خونی که از زخم ها به زیر پوست انتقال یافته ، به زمان نیاز دارد تا اکسیژن خود را از دست بدهد و رنگ آن تغییر کند.

زمانی که کبودی نمایان تر شود ، پس از یک تا دو روز این رنگ به سمت بنفش ، آبی یا حتی سیاه میل می کند. اما این مشکل موقتی است و با گذشت پنج روز ، در اکثر زیباجویان شروع به از بین رفتن خواهد کرد. با محو شدن کبودی بعد از جراحی بینی فانتزی ، رنگ آن نیز روشن تر خواهد شد. می توان اذعان داشت که بعد از ده تا چهارده روز ، این تغییر رنگ در اغلب بیماران به صورت کامل از بین می رود ؛ اما در صورتی که با گذشت زمان کبودی برطرف نشد و یا بدتر شد ، نیاز است تا به یک جراح بینی فانتزی خوب در تهران مراجعه نمایید.

بعد از عمل بینی فانتزی چکار باید کرد؟

پس از انجام عمل بر روی بینی شما یک اسپیلنت قرار داده می شود. در نتیجه نباید تا مدتی صورت خود را خیس کنید زیرا اسپیلنت را شل می کند. باید از دستمال مرطوب استفاده کنید.بهتر است پس از جراحی تا مدتی از رفتن به مکان های شلوغ که احتمال آسیب به بینی وجود دارد، خود داری کنید. همچنین استفاده از الکل و دخانیات را به بعد از پایان دوره نقاهت موکول کرده و در این دوران از مصرف این مواد خودداری کنید. همچنین قرار گرفتن در آفتاب و شنا کردن تا مدتی نباید انجام شود. به خاطر داشته باشید انجام مراقبت های بعد از جراحی بینی به درستی و هر چه بهتر در  بهتر شده نتیجه جراحی موثر است.

فعالیت سنگین و ورزش و قرار گرفتن در معرض مواد آلرژی زا ممنوع است. غذای سفت نخورید که با جویدن سخت باعث آسیب رساندن به بافتهای تغییر یافته بینی می شوید. از خندیدن خمیازه کشیدن و صحبت کردن پرهیز کنید. سرتان در هنگام خواب از بدنتان زاویه30 درجه داشته و رو به بالا باشد. مصرف دخانیات و الکل پس از جراحی و حتی قبل از آن ممنوع است.

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
بهترین متخصص جراحی بینی در ونک ⭐【سال1402】
نوشتهٔ بعدی
عمل بینی طبیعی در ونک ❤️【سال 2023】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)