عمل بینی گوشتی طبیعی در ونک【سال 2023 】❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عمل بینی گوشتی طبیعی در ونک آشنا کنیم. کسانی هستند که بینی گوشتی و غضروفی دارند و می خواهند با عمل بینی از شر بینی گوشتی خلاص شوند و شکل زیبایی در بینی خود ایجاد کنند. با انجام جراحی بینی می توان مشکلات بینی را از بین برد و ظاهر مناسبی به بینی بخشید. در ادامه برای آشنا شدن با عمل بینی گوشتی طبیعی در ونک با ما همراه باشید.

جراحی بینی گوشتی چیست ؟

جراحی بینی گوشتی پوست ضخیم و غضروف ضعیف و نازکی دارد طوری که هنگامی که با دست روی بینی فشار می دهید به راحتی بالا و پایین می شود و به دلیل ضعیف بودن غضروف ساختار حمایتی ضعیفی دارند. بینی با کوچک شدن و ضعیف شدن غضروف ها باعث افتادگی و پهن شدن آن می شود.

ویژگی بهترین متخصص زیبایی:

✔️مهارت پزشک پزشک باید تخصص و مدرک کافی در زمینه تخصص خود داشته باشد
❤️برخورد با بیمار یک پزشک متخصص خوب باید صبور باشد وبه همه سوالات بیمار محترمانه پاسخ دهد
🌐موقعیت مکانی دسترسی راحت به مطب پزشک متخصص یکی از موارد مهم است
💰هزینه هزینه مناسب با توجه به بیماری فرد

در قدیم با تراشیدن غضروف ها و نازک کردن آن ها، بینی به حالت و شکل سابق خود برمی گشت، اما امروزه تقویت غضروف های بینی و استحکام ساختار آن با فرم دادن به بینی انجام می شود که نتیجه مثبت و مثبتی دارد و پشت و افتادگی بینی را به حداقل می رساند. گفته می شود در این روش غضروف را از تیغه بینی میانی جدا کرده و در نوک بینی قرار می دهند تا غضروف نوک بینی تقویت شود. یکی دیگر از ویژگی های بینی های گوشتی این است که وقتی سر به سمت عقب و بالا نگه داشته می شود، به جای مثلثی بودن نوک و دو طرف بینی، نیم دایره ای یا ذوزنقه ای است و ویژگی دیگر این است که در جایی که نوک بینی قرار دارد.  بالای نوک بینی پهن تر از نوک بینی است. جراحی بینی اگر طبق اصول شرایط انجام شود خطرناک نیست و می توانید با انتخاب بهترین پزشک این اطمینان را چند برابر کنید.

جراحی بینی گوشتی چیست ؟

روش جراحی بینی گوشتی :

پوست بینی قسمت اصلی بینی است که برای تشخیص گوشتی بودن یا نبودن بینی از آن استفاده می شود. برای جراحی بینی گاهی این پوست نیاز به برداشتن دارد و گاهی لازم نیست، که به آن ها جراحی باز و بسته می گویند. برای ایجاد دسترسی به ساختار بینی از جراحی بینی بسته یا باز استفاده می شود که میزان این دسترسی در دو روش متفاوت است. برای جراحی بینی گوشتی، پزشکان بیشتر از روش باز استفاده می کنند زیرا به ساختار بینی دسترسی کامل دارند. بافت غضروفی بینی گوشتی کوچک و ضعیف است و در جراحی بینی گوشتی تقویت می شود تا نتیجه ای مشابه جراحی بینی استخوانی حاصل شود. برای تقویت این غضروف که در ناحیه سپتوم یا تیغه میانی بینی قرار دارد، از بافت غضروفی لگن، دنده ها یا گوش کمک گرفته می شود. یکی از دلایل شکست جراحی بینی ضخامت پوست است، برخی افراد گمان می کنند با کم شدن ضخامت پوست می توانند مشکل را حل کنند. برای حل این مشکل باید به دنبال روش ها و نحوه انجام آن بود. نازک کردن ضخامت پوست در عمل بسیار دشوار و تا حدودی غیر ممکن است. پوست یک عضو از چندین لایه با بافت های مختلف تشکیل شده است و دستکاری هر یک از این لایه ها می تواند آسیب های فاجعه باری به پوست وارد کند، زیرا این آسیب غیرقابل جبران است. تنها لایه ای که می توان با برداشتن آن از ضخامت پوست بینی کاهش داد، چربی زیر پوست است. البته جراح باید در این مورد احتیاط کند و بدون آسیب رساندن به سایر بافت های پوست آن را با احتیاط خارج کند. این نازک شدن به گونه ای نیست که تغییر قابل توجهی در ظاهر بینی ایجاد کند و فقط تا حدودی خواهد بود. این نوع از بین بردن چربی زیر پوست به حل مشکلات کمک می کند، اما نتیجه آخر آن مثل نتیجه جراحی استخوان بینی نیست. در موارد کمی می توان از این روش استفاده کرد و از همین روش تقویت غضروف بینی برای از بین رفتن مشکل گوشتی شدن بینی استفاده می شود تا بعد از عمل بینی آویزان نشود.

آیا بینی های گوشتی بعد از جراحی باز گذشت پذیر است ؟

بینی های گوشتی به خاطر داشتن پوست ضخیم نسبت به بینی های استخوانی برای نازک شدن پوست زمان زیادی لازم دارند. به همین خاطر جراح باید مراقب باشد که استخوان و فضای غضروفی نوک بینی را بیش از حد خالی نکند، در غیر این صورت در حین ترمیم جای زخم روی بینی ایجاد می شود و زیبایی صورت مختل می شود. البته اگر بیمار به جراح متخصص و قابل اعتماد مراجعه کند، نگران این موضوع نیستند.

عوارض بعد از عمل جراحی

جراحی بینی عوارض جانبی زیادی ندارد، اما از آنجایی که وجود پوست ضخیم باعث تورم و التهاب بیشتر می شود، امکان دارد بیمار مدتی بعد از عمل دچار التهاب، تورم و خونریزی شدید در بینی شود که در حین عمل رخ می دهد. روزهای اول عادی اما اگر بیشتر طول بکشد نشانه مشکل است و باید جراح را مطلع کرد. پوستی که ضخامت آن به دلیل بافت چربی یا غدد چربی باشد، تورم و خونریزی بیش از حد ندارد.

در جراحی بینی گوشتی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

قبل و بعد از عمل بینی گوشتی طبیعی در ونک، فرد باید اقداماتی را انجام دهد تا بهترین نتیجه ممکن را از جراحی خود بگیرد. یکی از اولین مراحل جراحی، شرکت در جلسه مشاوره و صحبت با جراح برای تعیین شکل نهایی بینی است. در این جلسه باید همه چیز را واقع بینانه بررسی کرد و از تغییرات بیش از حد خودداری کرد. در صورتی که فرد تنباکو و مشروبات الکلی مصرف می کند باید 2 هفته قبل از عمل مصرف آن ها را قطع کند. استفاده از داروهایی که با انعقاد خون تداخل دارند باید متوقف شود. البته برخی دمنوش ها و گیاهان دارویی نیز از این مشکل مستثنی نیستند. داشتن یک بیماری زمینه ای و مصرف برخی داروها از جمله مواردی است که باید به جراح گزارش شود. علاوه بر این، آزمایش ها و عکس های اشعه ایکس درخواستی جراح باید در روز جراحی همراه بیمار باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی باید توسط فرد انجام شود و جراح خیلی درگیر آن نیست. یکی از مهمترین اقدامات تغییر رژیم غذایی است. عدم استفاده از نمک و مشروبات الکلی باید مورد توجه قرار گیرد. از آنجایی که در دوره نقاهت نباید به بینی و فک بالا فشار وارد شود، بهتر است از غذاهای نرم و مخلوط که نیازی به جویدن ندارند استفاده کنید. قرار دادن کمپرس یخ به مدت 24 تا 72 ساعت روی محل کبودی و تورم بینی در کم شدن التهاب و تورم بسیار مفید است. مصرف آب میوه هایی مانند آناناس و سبزیجاتی مانند کرفس در تسریع بهبودی بسیار مفید است و اگر فردی با طعم آب کرفس مشکل دارد می تواند از ترکیب آب هویج و کرفس استفاده کند.

عمل بینی گوشتی طبیعی در ونک

عمل بینی گوشتی طبیعی بهترین نوع عمل بینی برای بینی های گوشتی است. تنظیم قسمت های صورت امر بسیار مهمی است. بینی گوشتی اگر بسیار زیاد تراشیده شود، امکان دارد با بقیه صورت هماهنگی نداشته باشد، این عمل نه تنها زیبا به نظر نمی رسد، بلکه از زیبایی فرد نیز می کاهد. البته با استفاده از تقویت غضروف می توانید بینی عروسکی و گوشتی بسازید اما باید مراقب باشید که زیاد آن را باریک نکنید.

عمل بینی گوشتی طبیعی در ونک

چرا و تا چه زمانی باید از چسب استفاده کرد ؟

با توجه به نوع پوست بینی هر فرد، توصیه می شود تا 1 ماه و نیم پس از جراحی، چسب زدن روی بینی را ادامه دهید. در 2 هفته اول پس از جراحی بینی، نوار چسب در شکل گیری صحیح بینی و پیشگیری از التهاب و تورم آن تاثیر گذار است. اما از شروع هفته سوم به تسریع روند کاهش تورم و التهاب کمک می کند. بنابراین دو هفته اول بعد از عمل ضبط اجباری است و پس از آن توصیه می شود یک ماه تا یک ماه و نیم ضبط را ادامه دهید تا ورم بینی شما زودتر برطرف شود. اگر به دلایلی نمی خواهید بعد از دو هفته از چسب استفاده کنید. فقط روند کاهش تورم کند می شود. به افرادی که پوست بینی متوسط ​​یا نسبتاً ضخیم دارند توصیه می شود برای تسریع روند شکل گیری بینی از نوار بینی برای مدت زمان بیشتری استفاده کنند. افرادی که در طول روز نمی توانند روی بینی خود چسب بزنند، می توانند از ابتدای هفته سوم پس از جراحی، شب ها از نوار چسب روی بینی خود بمالند، صبح ها نوار چسب را بردارند و به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند. بعد از یک ماه تا یک ماه و نیم پس از جراحی بینی، می توانید چسب زدن را متوقف کنید. اما اگر تورم بینی به اندازه کافی کاهش پیدا نکرد، می توانید به چسباندن بینی تا رسیدن به نتیجه دلخواه ادامه دهید.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بینی طبیعی :

جراحی بینی طبیعی برای اکثر افراد به راحتی امکان پذیر است. البته داشتن شرایطی برای انجام عمل ضروری است. از جمله این شرایط می توان به سن 18 سالگی و تکمیل رشد صورت اشاره کرد. رینوپلاستی طبیعی بیشتر برای بینی های گوشتی مناسب است. ساختار بینی گوشتی و غضروف ضعیف آن بسیار بیشتر با ماهیت جراحی بینی طبیعی مطابقت دارد و نتیجه عالی خواهد بود. در حالی که جراحی بینی فانتزی به ندرت برای بینی های گوشتی توصیه می شود.

نحوه انجام عمل بینی طبیعی چگونه است ؟

بر خلاف جراحی های نیمه فانتزی و فانتزی، از جراحی بینی طبیعی برای اصلاح نسبی عیوب بینی استفاده می شود. این بدان معنی است که این جراحی فقط عیوب را برطرف می کند. نواقصی که جراحی طبیعی سعی در اصلاح آنها دارد شامل قوز پشت یا افتادگی بینی است. اما مانند بینی های فانتزی قوس ندارد و شکل طبیعی خود را حفظ می کند. حداکثر طبیعی بودن بینی در هنگام اصلاح عیوب آن باید با در نظر گرفتن چند نکته انجام شود:

استاندارد بینی طبیعی :

طبیعی بودن بینی به نظر افراد بستگی ندارد. فردی که برای جراحی بینی به پزشک مراجعه می کند امکان دارد تصاویر مختلفی از بینی طبیعی نسبت به نظر پزشک داشته باشد. عوامل محیطی و ژنتیکی فرد باید در نظر گرفته شود و شکل طبیعی بینی بر اساس آن طراحی شود.

تناسب اجزای صورت با هم :

اگرچه بینی فانتزی فرم زیبا و جذابی دارد، اما باید توجه داشت که این نوع فرم بینی به دلیل کوچکی بیش از حد ممکن است مناسب سایر قسمت های صورت نباشد. جراحی بینی طبیعی برای این کار بسیار مناسب است. در حالت طبیعی، بینی فاصله و زاویه مشخصی با لب بالایی دارد که در جراحی طبیعی باید به آن توجه شود.

عدم ایجاد مشکلات تنفسی :

جراح باید در حین جراحی مراقب مجاری تنفسی بیمار باشد. زیرا ممکن است بیمار در حین عمل دچار مشکلات تنفسی شود. به همین دلیل قبل از جراحی تیغه میانی یا تیغه بینی معاینه می شود و در صورت وجود مشکل اصلاح می شود. علاوه بر این، جراح باید اطمینان حاصل کند که سوراخ‌های تنفسی بدون مانع هستند و سوراخ‌ها حداکثر تقارن را در طول جراحی بینی دارند.

سایز سوراخ های بینی :

جدای از جراحی عروسکی که عمدتا باعث بسته شدن و باریک شدن سوراخ های بینی می شود، در جراحی طبیعی تا حد امکان سوراخ های بینی سالم باقی می مانند و حتی برخی از اختلالات تنفسی نیز درمان می شود. مانند تمام جراحی ها، این جراحی نیز تحت بیهوشی انجام می شود. این روش به صورت باز صورت می گیرد.

عمل بینی طبیعی در بانوان و آقایان چگونه است ؟

مردان از جراحی بینی طبیعی استقبال می کنند. زیرا تمایل دارند فرم بینی مردانه و طبیعی خود را پس از عمل حفظ کنند، تمایل دارند با جراحی طبیعی عیوب بینی خود را برطرف کنند. از طرفی خانم ها طرفدار مدل های عروسکی و فانتزی هستند اما در این میان کسانی هم هستند که می خواهند جراحی بینی طبیعی انجام دهند. زیرا امروزه ذائقه خانم ها در حال تغییر است و بسیاری از آن ها عمل طبیعی را به عمل فانتزی ترجیح می دهند. جراحی بینی طبیعی بیشتر برای افرادی که دارای بینی گوشتی هستند توصیه می شود زیرا بینی گوشتی را نمی توان به شکل فانتزی درآورد و دنده های آن از این تغییر جلوگیری می کند اما می توان آن را به شکل طبیعی عمل کرد.

نحوه انجام عمل بینی طبیعی چگونه است ؟

مدل های مختلف بینی در عمل جراحی :

گاهی عمل زیبایی بینی گوشتی بزرگ جدا از ایجاد تناسب با هدف الگوگیری از  مدل‌های مشهور و محبوب انجام می گیرد. از همین‌ رو مدل های مختلفی برای عمل زیبایی بینی وجود دارد. عمل بینی گوشتی فانتزی، عروسکی، نیمه فانتزی و طبیعی مدل های مختلف هستند که افراد برای تغییر شکل بینی خود درخواست می کنند. در این بین عمل بینی گوشتی طبیعی از سوی آقایان بیشتر درخواست می شود و خانم ها اکثراً به دنبال مدل بینی فانتزی و نیمه فانتزی هستند. در زیر هر کدام از این مدل های مختلف بینی را به طور جداگانه شرح می دهیم:

عمل بینی گوشتی عروسکی یا فانتزی 

در این مدل عمل بینی، تیغه بینی به گونه‌ای برش داده می‌ شود که بتوان قوس مورد نظر را ایجاد کرد. چون جراحی بر روی تیغه بینی انجام می شود، ممکن است همه افراد کاندیدای مناسبی برای این روش نباشد. در این روش از عمل بینی گوشتی، بینی به صورت غیر طبیعی کوچک شده و سوراخ های آن بیشتر نمایان می‌شوند.

عمل بینی گوشتی طبیعی 

در این روش کوچک کردن بینی، پزشک سعی می کند تا شکلی طبیعی و استاندارد متناسب با دیگر اجزای صورت به بینی بدهد. در این نوع عمل بینی گوشتی، سایز بینی کوچک تر شده و مقداری انحنا روی پل بینی جهت زیبایی آن ایجاد می شود. البته این انحناء  نسبت به جراحی فانتزی و نیمه فانتزی بسیار کمتر است.

عمل جراحی بینی گوشتی نیمه فانتزی 

این مدل از بینی تقریبا ویژگی های بینی فانتزی و مدل بینی طبیعی را به همراه دارد. در این روش نیز پزشک با ایجاد برشی سعی می‌ کند، نوک بینی را نسبت به حالت طبیعی کمی بالاتر ببرد و آن را کوچک تر نماید. اعمال این تغییرات روی بینی فرم غیر طبیعی به آن نخواهد داد. عمل زیبایی بینی گوشتی نیمه فانتزی، نیاز به برداشتن غضروف های اضافی  دارد و گاهی نیز ممکن است بیمار برای رسیدن به ساختار مورد نظر مجبور به پیوند غضروف شود.

تاثیر ضخامت پوست بر جراحی بینی گوشتی :

نوع پوست بینی بیمار ، یکی از فاکتورهایی است که روی نتیجه عمل بینی گوشتی تاثیر زیادی می گذارد و ممکن است محدودیت هایی را در این پروسیجر ایجاد نماید. اینکه پوست ضخیم یا نازک می باشد ، روی برنامه ریزی برای عمل نیز تاثیرگذار است. مراجعه کنندگانی که پوست نازک دارند ، بیشتر در معرض نا متقارن شدن شکل ظاهری بینی هستند ؛ زیرا تنها یک لایه نازک روی ساختار زیری را می پوشاند. اما در صورتی که پوست نازک باشد ، تغییرات با جزئیات بیشتری انجام خواهد شد. اما در جراحی بینی گوشتی ، بیماران دارای پوست ضخیم هستند و روی ساختار زیری بینی ، یک لایه با ضخامت بالا قرار گرفته است. در این صورت ، در موارد کمتری ناهنجاری به وجود می آید ، اما ایجاد تغییرات با دشواری بیشتری همراه است.

جمع كردن پره های بینی با عمل جراحی :

عمل کوچک کردن پره های بینی برای کسانی که از بینی های بزرگ با پره های پهن و بزرگ برخوردار هستند بسیار مهم و پرطرفدار بوده است. در فاکتور های زیبایی چهره ، پهنای بینی از سمت رو به رو باید مساوی با فاصله میان دو چشم از یک دیگر باشد که این موضوع گاها می تواند به زیبایی چهره فرد بی افزاید. از همین رو افرادی که از بینی های گوشتی و پهن برخوردار هستند به دنبال راهی برای جمع کردن پره های بینی خود می باشند. چنانچه پهنا و بزرگی دماغ بیشتر از فاصله میان چشم ها باشد ، پزشک با استفاده از تکنیک های مناسب اقدام به انجام عمل کوچک کردن پره های بینی می کند. این جراحی به منظور کوچک کردن پهنای بینی با ایجاد چند برش در پره های بینی انجام می پذیرد.

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. دستورات پزشک را به خوب انجام دهید تا دچار عوارض و خطرات نشوید. ممنون از این که تا آخر مقاله عمل بینی گوشتی طبیعی در ونک همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
عمل بینی طبیعی در ونک ❤️【سال 2023】
نوشتهٔ بعدی
عمل بینی گوشتی فانتزی در ونک ⭐【سال1402】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)