عمل بینی طبیعی در ونک ❤️【سال 2023】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عمل بینی طبیعی در ونک آشنا کنیم. امروزه جراحی بینی یکی از محبوب ترین روش های جراحی زیبایی است که بسیاری از افراد در هر سن و سالی از این روش برای زیبایی استفاده می کنند زیرا باعث زیبایی در ظاهر و تغییر ساختار بینی می شود و می تواند اعتماد به نفس افراد را بیشتر کند. جراحی بینی روشی است که می تواند مشکلات بینی را از بین ببرد و باعث زیبایی در چهره افراد شود. در ادامه برای آشنا شدن با عمل بینی طبیعی در ونک با ما همراه باشید.

عمل بینی چیست ؟

در علم پزشکی به جراحی بینی رینوپلاستی نیز گفته می شود و یکی از بهترین و محبوب ترین عمل های جراحی زیبایی است. در این روش با حفظ آناتومی بومی و تقویت غضروف، می توان استخوان را برداشت و غضروف و پوست اضافی را برداشت. رینوپلاستی می تواند بینی را با ویژگی های صورت هماهنگ کند و بدشکلی ها و عیوب بینی را برطرف کند.

عمل بینی چیست ؟

سن مناسب برای جراحی بینی : 

سن مناسب برای جراحی بینی هنگامی است که دوران بلوغ شما تمام شده باشد زیرا با جراحی در دوران بلوغ بینی شما به حالت اولیه خود باز می گردد و نتیجه خوبی از جراحی بینی نخواهید گرفت. باید صبر کنید تا بلوغ شما تمام شود و صفحات رشد بینی شما بسته شود و سپس جراحی بینی را انجام دهید. صفحات رشد بینی در دختران در 15 سالگی و پسران در 17 سالگی بسته می شود و بهترین زمان برای جراحی بینی برای دختران 16 سالگی و برای پسران 17 سالگی است.

جراحی بینی چه روش هایی دارد ؟

جراحی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته تقسیم می شود که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش بسته : 

جراحی بینی به روش بسته یکی از روش های جراحی بینی است که همه برش ها در این روش در داخل بینی صورت می گیرد و زخم ها داخلی هستند. در این روش پزشک دسترسی زیادی به همه قسمت های بینی ندارد  و این روش برای جراحی هایی است که تغییرات زیادی در آن ها صورت نمی گیرد.

جراحی بینی به روش باز : 

جراحی بینی به روش باز یکی از روش هایی است که بسیار از آن استفاده می شود زیرا در این روش به غضروف و استخوان بینی دسترسی داشته. زخم در این روش دیده می شود و برش در ناحیه غضروف بین دو بینی می توان پوست را از نوک بینی بلند کرد و غضروف را می توان شکل داد. بیشتر پزشکان از این روش استفاده می کنند.

بینی گوشتی و استخوانی چه ویژگی هایی دارد ؟

اگر بینی گوشتی دارید باید منتظر نتیجه باشید زیرا دوره نقاهت در این بینی بیشتر از بینی استخوانی است. بینی استخوانی با بینی های گوشتی بهتر عمل می کند و زودتر دیده می شود. بینی هایی با پوست نازک و غضروف سخت، بینی های استخوانی هستند. بینی های استخوانی برای از بین بردن قوز بینی و بیرون زدگی آن عمل زیبایی بینی انجام می دهند.

بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف و نرم و نوک پهن و آویزان هستند. غدد چربی در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی است. جراحی بینی برای رفع افتادگی نوک بینی و اصلاح پهنای نوک بینی انجام می شود. رینوپلاستی برای بینی های استخوانی راحت تر است و نتیجه بهتری دارد زیرا بینی های استخوانی غضروف قوی دارند و تراشیدن و فرم دادن به آن راحت تر است.

مدل های جراحی بینی

جراحی بینی به سه روش جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی تقسیم می شود.

جراحی بینی طبیعی

آقایان عمدتا از این روش برای جراحی بینی استفاده می کنند و به این روش علاقه مند هستند و در این روش مشکلات بینی شما حل می شود و بینی شما طبیعی به نظر می رسد.

جراحی بینی فانتزی : 

در این روش اندازه بینی تغییر می کند. در این روش پزشک باید بسیار مراقب و با تجربه باشد زیرا مشکل تنفسی وجود ندارد و بینی باید همانند صورت باشد. اگر بینی بیش از حد از لب ها دور باشد، بینی شبیه خوک می شود و باعث مشکلات تنفسی می شود.

جراحی بینی نیمه فانتزی : 

اکثر خانم ها از این روش جراحی استفاده می کنند و به آن علاقه مند هستند و در این روش دو ویژگی روش های فوق وجود دارد و بینی طبیعی است و قوس کمی روی بینی وجود دارد.

جراحی بینی برای چه افرادی مناسب است ؟

جراحی بینی برای اکثر افراد به جز افرادی که مشکل و بیماری دارند مناسب است. افرادی که دارای بینی کج و انحراف، افتادگی نوک بینی، برآمدگی بینی، رفع فرم بینی، حذف گوشت و بینی اضافی، از بین بردن پهنای نوک بینی هستند.

کاندیدای نامناسب جراحی بینی :

بعضی از افراد به دلیل مشکلاتی نمی توانند جراحی بین انجام دهند و جراحی بینی برای آن ها ممنوع است. در ادامه با این افراد آشنا می شوید :

 • افراد مبتلا به بیماری های انعقاد خون نمی توانند از این روش استفاده کنند.
 • زنان باردار یا افراد مبتلا به چاقی شدید انجام این روش برای آن ها ممنوعیت دارد.
 • افرادی که به دلیل روانی فرم بینی خود را نامناسب می بینند.
 • خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال برای انجام این جراحی مناسب نیستند.
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص مثل سرطان یا دیابت نمی توانند از این جراحی استفاده کنند.
 • خانم هایی که کمتر از 6 ماه از زایمان آن ها می گذرد.
 • کسانی که عمل بینی اولیه آن ها کمتر از 1 سال پیش انجام شده است.

جراحی بینی چه عوارضی دارد ؟

جراحی بینی عوارضی دارد که موقتی است و پس از چند هفته از بین می رود. اما برخی از این عوارض طولانی مدت هستند و برای رفع آن ها نیاز به جراحی بازسازی بینی دارید. یکی از عوارض جراحی بینی کبودی چشم و بینی است که با کمپرس سرد قابل رفع است.

کبودی در افراد مختلف متفاوت است و ممکن است یکی بیشتر کبودی داشته باشد، دیگری ممکن است کمتر و کبودی در بینی استخوانی بیشتر باشد. یکی از عوارض جراحی بینی درد است که طبیعی است و ممکن است برای هر فردی پیش بیاید و با مسکن می توان این درد را کاهش داد.

تورم یکی دیگر از عوارض جراحی بینی است که پس از چند هفته از بین می رود. برخی از عوارض مانند انحراف و کج شدن بینی، اختلال اعصاب و بی حسی بینی، اختلال تنفسی و ایجاد اسکار در بینی از عوارضی هستند که می توانند برای مدت طولانی روی بینی باقی بمانند، در این صورت نیاز به جراحی ترمیمی بینی است.

تاریخچه جراحی بینی : 

همه افراد زیبا هستند و به دنبال زیبایی هستند و از روش های مختلفی استفاده می کنند. علاوه بر زیبایی ظاهری، باید به تناسب بینی با اجزای صورت نیز توجه کرد که بسیار مهم است. جراحی بینی در گذشته نه مدرن بود و نه پیشرفته و تفاوت های زیادی با جراحی های امروزی دارد.

تاریخچه جراحی بینی به هزار سال پیش برمی گردد. اولین کشوری که جراحی بینی انجام داد هند باستان بود، در آن زمان مجازات افرادی که دزدی می کردند بریدن نوک بینی یا کل بینی بود، به همین دلیل شخصی به نام سوشروتا بینی این افراد را روی پیشانی پیوند زد. اصابت پوست بینی بعضی ها توسط حیوانات یا جنگ از بین رفته است، این شخص بینی آن ها را پیوند زده است.

در قرن شانزدهم، یک پزشک ایتالیایی پوست بازوهای آن ها را به بینی افرادی که در جنگ بینی خود را از سدت داده بودند پیوند زد تا خون از این طریق منتقل شود. این روش بسیار خشن است، اما در آن زمان یک تغییر بزرگ به حساب می آید.

جراحی بینی روی بینی استخوانی و گوشتی چگونه است ؟

برای این که بدانید بینی شما استخوانی است یا گوشتی، باید قبل از عمل با پزشک مشورت کنید. بینی هایی که غضروف قوی و لایه نازکی از چربی دارند و تیغه های شانه نازک است، بینی های استخوانی هستند. بینی که دارای غضروف نرم و ضعیف است و نوک بینی آن ها پهن و افتاده است و غدد چربی زیادی روی بینی وجود دارد، بینی آن ها گوشتی است.

رینوپلاستی بینی های گوشتی سخت تر از بینی های استخوانی است زیرا غضروف آن نرم است و تراشیدن آن دشوار است. برای این که نتیجه بهتری از جراحی زیبایی بینی بگیرید باید اسکلت بینی را تقویت کنید. در جراحی بینی گوشتی یکی از مراحل برای نتیجه بهتر برداشتن لایه چربی است زیرا بینی های گوشتی غدد چربی دارند. برای این که نتیجه بهتری از جراحی بینی بگیرید باید منتظر بمانید تا تورم و کبودی بعد از عمل برطرف شود.

مدل های جراحی بینی

عمل بینی طبیعی در ونک

رینوپلاستی طبیعی برای رفع عیوب و مشکلات بینی انجام می شود و در این روش باید از بینی خودداری کرد و نوک بینی را طبق میل خود بالا آورد. سایر عیوب مانند برآمدگی بینی، انحنا و انحراف بینی، عرض بینی برطرف می شود.

در بینی های طبیعی اکثر بینی ها صاف و کمی قوس دار هستند و مانند بینی های عروسکی قوس بلندی ندارند اما طول بینی و حجم و ارتفاع بینی به صورت برگردانده می شود تا صورت حفظ شود. از مردم بعد از جراحی بینی دوره نقاهت و تورم و کبودی بعد از 6 ماه از بین می رود و نتیجه بینی قابل مشاهده است.

جراحی بینی زنان و مردان چه فرقی می کند ؟

جراحی زیبایی بینی در سال های اخیر بسیار رایج شده است و افراد در هر سن و جنسیتی از آن استفاده می کنند و به آن علاقه مند هستند. جراحی بینی زنان و مردان تفاوت هایی دارد زیرا پوست بینی مردان ضخیم تر و پهن تر از زنان است و بینی زنان استخوان و غضروف قوی تری دارد.

جراحی بینی مردان از نظر اندازه و خصوصیات با جراحی بینی خانم ها متفاوت است. در جراحی بینی بیشتر به ظاهر طبیعی بینی توجه می کنند، زیرا در جراحی بینی مردانه طرح های فانتزی بینی و قوس های زیاد منزجر کننده است و برای آقایان مناسب نیست. صورت مردان گشادتر از زنان است و نیازی به کوتاه کردن بینی آن ها به اندازه جراحی بینی نیست.

مراقبت های قبل از جراحی بینی طبیعی

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از عمل بینی طبیعی در ونک آشنا می شوید :

 • اگر لاک دارید، آن را پاک کنید.
 • 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 • روز قبل از عمل آب بنوشید.
 • 2 هفته قبل از عمل از آسپرین استفاده نکنید.
 • در روز عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 • در روز عمل نباید جواهرات همراه شما باشد.
 • تنباکو و نیکوتین رگ های خونی را باریک می کند و باعث اختلال در گردش خون می شود. 2 هفته قبل از جراحی بینی استفاده نکنید.
 • آزمایشات و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.
 • حتما بررسی کنید که چگونه به کلینیک یا بیمارستانی که می خواهید بروید تا در روز عمل دچار استرس نشوید.

بعد از جراحی بینی طبیعی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی بگیرید باید مراقبت های بعد از جراحی بینی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا می شوید :

 • از غذاهای مایع و پوره استفاده کنید. چون جویدن و گاز گرفتن برای شما سخت است.
 • پس از جراحی بینی، باید دراز کشیده استراحت کنید.
 • هنگامی که در بینی کمپرس و بانداژ وجود دارد از طریق دهان نفس بکشید.
 • از میوه و سبزیجات بیشتری استفاده کنید.
 • جراح از یک پانسمان بینی برای حفظ شکل بینی و محافظت از آن برای شما استفاده می کند. این پانسمان بعد از یک هفته برداشته می شود.
 • برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید. این به تنفس بیشتری نیاز دارد که فشار بیشتری به بینی شما وارد می کند.
 • در حالی که بینی شما پانسمان شده است زیر دوش نمانید.
 • سعی کنید به آرامی مسواک بزنید و به لب بالایی فشار وارد نکنید.
 • سعی کنید فشار کمتری برای نشان دادن احساسات خود وارد کنید، به آرامی بخندید.

مراقبت های قبل از جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی مردانه :

به صورت کلی متقاضیان مرد برای عمل، در بیشتر موارد خواستار یک نتیجه کاملا طبیعی هستند. به همین دلیل می توان گفت این جراحی در بین آقایان بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد. در واقع با انجام جراحی بینی طبیعی به فرم مردانه ، عیوب ظاهری بینی در کنار مشکلات عملکردی بینی مثل انحراف بینی و یا پولیپ بینی برطرف خواهد شد. زمانی که مردان برای انجام این جراحی مراجعه می کنند در جلسه مشاوره توضیح می دهند که تنها دوست دارند مشکل ظاهری بینی آن ها مثل قوز بینی ، بزرگی نوک بینی و یا سوراخ های بینی برطرف شود و تاکید می کنند که دوست ندارند بینی آن ها سربالا و نوک تیز باشد ؛ چرا که بینی های بسیار کوچک و ظریف که نوک سربالایی دارند ، بیشتر مناسب چهره های بانوان می باشد و جذابیت های ظاهری مردان را تحت تاثیر قرار می دهد.

با انتظاراتی که این افراد بیان می کنند می توان به خوبی متوجه شد که خواستار یک بینی کاملا طبیعی هستند. همچنین در حالت کلی جراحی زیبایی مردان بر اساس اصل زیبایی شناسی انجام می شود ؛ بنابراین باید به زاویه بین نوک بینی و لب ها و همچنین پیشانی توجه نمود تا بینی کاملا در تناسب صورت باشد. همانطور که گفته شد طبیعی بودن بینی برای آقایان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد چرا که این موضوع باعث حفظ زیبایی و حالت مردانه چهره آن ها می شود. در واقع جراحی بینی طبیعی مردانه باید به صورتی باشد که در عین حال که قوس آن برطرف می شود بینی حالتی زنانه به خود نگیرد. از سویی دیگر باید به این نکته توجه کرد که نوک بینی با لب در آقایان زاویه ای 90 تا 100 درجه داشته باشد.

چگونه به بینی بعد از جراحی بینی طبیعی چسب بزنیم؟

در زمان چسب زدن به بینی در مقابل آیینه بایستید. تکه هایی از چسب را به طول مناسب برش دهید. هر چه به سمت پایین بینی پیش می روید طول تکه های چسب بیشتر می شود. از پل بینی شروع به چسباندن چسب ها کنید. دقت کنید که تکه های بینی با یکدیگر تا حدی همپوشانی داشته باشند. زمانی که هر تکه چسب را به روی پوست می چسبانید فشار ملایمی بر روی آن وارد کنید. مراقب باشید که این فشار بیش از اندازه نبوده و به بینی آسیبی وارد نکند. وقتی چسباندن چسب ها به شکل افقی به پایان رسید تکه بلندی از چسب را برش داده و به شکل U بر روی بینی بچسبانید به طوری که میانه آن در زیر بینی قرار گیرد. بهترین دکتر عمل بینی طبیعی تهران در اولین جلسه چسب زدن به بینی، آموزش های لازم را در خصوص اجرای صحیح این فرایند در اختیار بیمار قرار می دهد.

چسب زدن به بینی بعد از رینوپلاستی طبیعی :

در بسیاری موارد بعد از عمل بینی طبیعی مرحله چسب زدن به بینی آغاز می شود. علت اصلی چسب زدن به بینی کمک به پوست برای سازگار شدن با تغییرات شکل داده شده در چارچوب استخوانی و غضروفی بینی می باشد. گاهی بافت اسکار کانتور بینی را بهم می ریزد و باعث ایجاد برآمدگی هایی در بینی شده و ما را از دستیابی به نتیجه مورد نظر دور می کند. چسب زدن به بینی می تواند احتمال بروز این اتفاقات ناخوشایند را به حداقل برساند.

کلام آخر

قبل از جراحی بینی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. از افرادی که این جراحی را انجام دادند پرس و جو کنید و با آگاهی کامل دست به انجام این جراحی بزنید. ممنون از اینکه تا آخر مقاله عمل بینی طبیعی در ونک همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با درباره عمل بینی طبیعی در ونک در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
جراحی بینی فانتزی در ونک ⚡【سال1402】
نوشتهٔ بعدی
عمل بینی گوشتی طبیعی در ونک【سال 2023 】❤️

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)