عمل زیبایی بینی در ونک ❤️【سال 2023】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عمل زیبایی بینی در ونک آشنا کنیم. عمل زیبایی بینی یکی از پنج عمل رایج جراحی می باشد که بیشتر از بقیه عمل ها بر روی افراد متقاضی انجام می شود. در طول درمان، یک جراح پلاستیک وضعیت غضروف و استخوان بینی را اصلاح می کند تا به این ترتیب ظاهر مورد نظر بیمار برای بینی خود را ایجاد نماید. برای زنان و مردانی که از اندازه و شکل و ظاهر بینی خود رضایت ندارند، عمل زیبایی بینی می تواند یک روش بی خطر، موثر و آزمون شده باشد. هنگامی که این عمل جراحی توسط یک جراح با تجربه انجام می شود، نتایج آن می تواند منجر به بهبود توازن اجزای صورت و کمک به بیماران برای بازیابی اعتماد به نفس باشد. در ادامه برای آشنا شدن با عمل زیبایی بینی در ونک با ما همراه باشید.

عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی چیست ؟

رینوپلاستی یک عمل جراحی است که باعث تغییر ظاهر بینی می شود. انگیزه جراحی بینی را می توان با تغییر ظاهر بینی، بهبود تنفس یا هر دو انجام داد. قسمت فوقانی ساختار بینی از استخوان و قسمت تحتانی از غضروف تشکیل شده است. رینوپلاستی می تواند استخوان، غضروف، پوست یا هر سه را تغییر دهد.

هنگام برنامه ریزی برای جراحی بینی، جراح بینی شما سایر ویژگی های صورت، پوست بینی و آنچه را که می خواهید تغییر دهید را در نظر می گیرد. اگر کاندیدای خوبی برای جراحی هستید، جراح شما یک برنامه شخصی برای شما ایجاد خواهد کرد.

عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی چیست ؟

انواع مدل های بینی

بینی ها انواع مختلفی دارند. در ادامه به این مدل ها می پردازیم :

بینی گوشتی :

بینی های گوشتی ظاهری پهن و برجسته دارند و بسته به الگو و شکل استخوان و میزان چربی آن یا کوتاه یا بلند هستند. بینی های گوشتی غضروف ضعیف و پوست نازکی دارند و فقط برای جراحی بینی طبیعی مناسب هستند.

بینی استخوانی :

بینی های استخوانی دارای دو ویژگی خاص هستند که به افرادی که بینی استخوانی دارند این امکان را می دهد تا به نتایج بسیار مطلوبی از جراحی بینی دست یابند. این دو ویژگی شامل پوست نازک و استخوان های قوی است.

از آنجایی که پوست بینی استخوانی نازک و ظریف است، هرگونه تغییر در شکل بینی به راحتی قابل مشاهده است، بنابراین افراد دارای بینی استخوانی با انجام یک عمل جراحی بینی طبیعی، فوق العاده و نیمه طبیعی نتایج بسیار مطلوبی کسب می کنند.

بینی برجسته یا قوزدار :

یکی از بارز ترین مشکلاتی که که اغلب افراد با آن مواجه هستند، داشتن برآمدگی و قوز بر روی پل بینی است. این برآمدگی ممکن است به صورت وراثتی یا برخورد ضربه به بینی به وجود آید. اما با جراحی بینی و سوهان کشیدن قوز و پل بینی، به راحتی می توان نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمود.

بینی پهن :

از ویژگی های بینی پهن می توان به نوک بینی گرد، سوراخ های بینی پهن و پل بینی پهن اشاره کرد. برای اصلاح و جراحی بینی پهن ابتدا باید علل آن بررسی شود. علل پهن شدن بینی عبارتند از : پهن بودن استخوان بینی، پهن بودن غضروف های جانبی فوقانی یا تحتانی، پهن بودن غضروف های تیغه وسط، ضخیم بودن پوست یا گوشتی بودن بینی، پهن بودن سپتوم پشتی، پهن بودن نوک بینی.  برای درمان بینی های پهن، با در نظر گرفتن تناسبات صورت فرد و تا جای ممکن از قسمت بالایی تا پایین بینی باریک تر شده و موجب بهبود فرم بینی می شود.

عمل زیبایی بینی چه عوارضی دارد ؟

هر عمل جراحی بینی امکان دارد عوارض جانبی داشته باشد که جای نگرانی نیست زیرا پس از گذشت مدت زمان کوتاه بهبود می یابند. در ادامه با عوارض جراحی بینی آشنا می شوید :

تورم بینی :

تورم بعد از جراحی بینی یکی از عوارض کوتاه مدت جراحی است که با استفاده از کمپرس یخ، نوشیدن آب کرفس و استفاده از چسب بینی می توان آن را کاهش داد.

اختلال تنفسی :

در صورتی که جراح سطح مقطع مجاری تنفسی را بیش از اندازه کوچک کرده باشد، بیمار دچار اختلال در تنفس می شود. بنابراین برای کوچک کردن بیش از اندازه بینی اصرار نکنید.

ماندن جای زخم بعد از جراحی :

اگر برای جراحی به بهترین جراح بینی مراجعه کردید، برش را به صورت حرفه ای می دوزد تا پس از بهبودی کامل دیده نشود. همچنین پس از جراحی باید از داروها و پمادهای تجویز شده توسط جراح استفاده کرد.

آبریزش و عطسه بعد از عمل بینی :

تا چند روز بعد از جراحی بینی ممکن است آبریزش بینی و عطسه داشته باشید، در این مواقع تا جایی که ممکن است از طریق دهان عطسه کنید تا فشار به مجاری بینی وارد نشود، بیمار در این مواقع با مشورت جراح می تواند قرص سرماخوردگی یا ضد حساسیت استفاده کند.

ماندن جای چسب و آتل بر روی بینی :

یکی از عوارض جراحی بینی باقیمانده چسب و آتل روی بینی است که هر دوی این دستگاه ها به شکل مناسب بینی کمک می کنند. از ضربه زدن و فشردن زیاد اسپلینت بینی خودداری کنید.

مشکلات بویایی بعد از رینوپلاستی :

گاهی امکان دارد حس بویایی بیمار به دلیل وجود ترشحات زیاد یا التهاب و ورم بافت داخلی بینی کاهش یابد که در این گونه موارد بهتر است بیمار آرامش خود را حفظ کند زیرا این عارضه یک امر طبیعی است و هنگامی که تورم بینی برطرف شد، حس بویایی شما بهبود می یابد.

چسبندگی داخل بینی :

چسبندگی داخل بینی یکی از عوارضی است که بر اثر ترمیم نشدن زخم ها و برش های جراحی و چسبیدن بافت های داخل بینی ایجاد می شود. در برخی از مواقع برای تشخیص علت بروز این عارضه انجام سی تی اسکن ضروری است. پس از بررسی علت چسبندگی بینی جراح اقدام به درمان آن می کند.

عفونت بینی :

یکی از عوارضی که دیده می شود عفونت بعد از جراحی بینی است به همین دلیل توصیه می شود بعد از جراحی و برداشتن پانسمان بینی را با محلول های مخصوص شست و شو دهید تا میکروبی در آنجا ایجاد نشود.

انواع مدل های بینی

جراحی بینی چه روش هایی دارد ؟

بینی افراد به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شود. جراح بینی قبل از اقدام به جراحی با توجه به شرایط بیمار از بی حسی موضعی و یا بیهوشی کامل استفاده می کند و  این عامل به بینی فرد بستگی دارد، روش جراحی بینی در بینی های گوشتی و استخوانی متفاوت می باشد.

جراحی بینی گوشتی می تواند در دسته جراحی های سخت و پیچیده باشد، البته باید گفت جراحی بینی ترمیمی در اکثر اوقات، نسبت به دیگر جراحی ها سخت و پیچیده تر است و با توجه به شرایط بینی جراحی به دو صورت باز و بسته انجام می شود. دلایلی که افراد خواستار انجام جراحی بینی هستند عبارت است از :

 • بینی فرد خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد.
 • بینی متناسب با صورت فرد دیده نشود.
 • بینی خارج از زاویه طبیعی، خم و کج باشد، یا اینکه به درست و با اصول اصلی خود رشد نکرده باشد.
 • بینی در معرض انسداد و بسته شدن راه های خروجی تنفس مواجه شده باشد.
 • نقص مادرزادی و یا حوادثی که منجر به شکستگی، از دست رفتگی حالت بینی شده است.
 • فرد خواستار تغییر و تحول در فرم بینی خود باشد.

در صورتی که از وضعیت عمومی خوبی برخوردار هستید، انتظارات واقع بینانه ای از پزشک خود دارید و فکر می کنید توان تحمل جراحی را دارید، واجد شرایط این عمل می باشید.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی

قطعا نمی توانیم یک عامل یعنی انتخاب جراح خوب را جهت رسیدن به بینی مطلوب خود در نظر بگیریم، البته مشخص است که جراح خوب بی تاثیر نیست اما قطعا شرایط دیگری نیز در جراحی بینی موثر است؛ این عامل ها به مراقبت های پوستی برمی گردد که چند مورد آن به شرح زیر است:

 • برای داشتن نتیجه بهتر و بالاتر از همه مطلوب، کسانی که تصمیم به جراحی بینی دارند باید به نکات قبل و بعد از جراحی بینی توجه ویژه ای داشته باشند.
 • افراد سیگاری باید 1-2 هفته قبل از عمل از کشیدن سیگار خودداری کنند.
 • اگر از داروی خاصی استفاده می کنید یا بیماری زمینه ای دارید، برای احتیاط با پزشک خود مشورت کنید.
 • معاینه کل بدن و آزمایش خون از الزامات قبل از جراحی است.
 • یک روز قبل از عمل بینی به بیمارستان و مرکزی که قصد انجام عمل را دارید مراجعه کنید. این برای کاهش سطح اضطراب مفید خواهد بود.
 • تمامی الزامات ذکر شده می تواند در داشتن بینی زیبا و سالم موثر باشد.
 • بعد از جراحی بینی به طور منظم و با برنامه به پزشک مراجعه کنید.
 • تمام دستورالعمل های جراح بینی خود را دقیقاً دنبال کنید.
 • پس از جراحی بینی باید حداقل 7 روز استراحت کنید.

آیا عمل رینوپلاستی خطر دارد ؟

قبل از انجام عمل جراحی، معاینه کامل صورت می گیرد. تمامی موارد مهم از قبیل بیماری فرد، مشکلات جزئی و محل مورد نظر چندین بار وارسی شده و خاص ترین راه برای عمل انتخاب می شود تا از بروز مشکلات قبل از جراحی جلوگیری شود. این عمل یکی از جراحی های بی خطر محسوب می شود.

انواع عمل رینوپلاستی

یکی از مهم ترین نکات این جراحی زیبایی بینی روش ها و تکنیک های متفاوتی است که پزشک استفاده می کند. پزشک معالج می تواند با توجه به فرم بینی بیمار، سایز مورد نظر او پس از عمل و با توجه به مشکلات تنفسی و ویژگی های فیزیکی مراجعه کننده یکی از روش ها و تکنیک ها را انتخاب کند تا بهترین نتیجه را به دست آورد. جراحی بینی در حال حاضر با استفاده از سه تکنیک مختلف انجام می شود.

در جراحی بینی، پزشک از فناوری های پیشرفته ای استفاده می کند که در بازار جراحی پلاستیک بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. این فناوری یک دستگاه تصویربرداری سه بعدی است که با این روش می توان از تعداد عوارض جراحی و عمق برش هایی که در حین عمل جراحی ایجاد می شود با ابزار کم کند و به نتیجه دلخواه بیمار از نظر شکل و اندازه بینی دست یافت.

در این روش برش های کوچکی در قسمت های مختلف بینی ایجاد می شود تا بتوان لوله آندوسکوپی را از آن ها عبور داد. دوربین های فیلمبرداری روی این لوله ها تعبیه شدند تا بتوانند داخل بینی را به طور واضح و دقیق به پزشک نشان دهند. با این روش پزشک می تواند ظریف ترین و حساس ترین تغییرات را در بینی ایجاد کند و عوارضی مانند تورم و خونریزی را به حداقل برساند.

جراحی بینی باز :

جراحی بینی به روش باز یکی از روش هایی است که در جراحی بینی بسیار کاربرد دارد. در این جراحی پزشک به کل تصویر بینی دسترسی دارد و با تغییرات جزئی تر و بهتری می تواند شکل دلخواه بینی بیمار را در صورت وی اعمال کند. رایج ترین نوع عمل زیبایی به روش باز است که در میان بسیاری از  بیماران مشتاقان زیادی دارد.

از این روش رینوپلاستی برای رفع مشکل و زیبا کردن بینی در مدل های مختلف بینی گوشتی، بینی های دارای قوز و یا انحراف استفاده کرد.  اگر بینی بیمار به تغییراتی همچون بیرون آمدن و تو رفتن دارد، بدون شک پزشک این روش را پیشنهاد خواهد داد. مدت زمان انجام این نوع رینوپلاستی از انواع دیگر بیشتر است و لازم به ذکر است نسبت به نوع دیگر جراحی های بینی، نیاز به مراقبت های بیشتری دارد.

جراحی بینی بسته :

بیمار اگر می خواهد تغییراتی بسیار کوچک در بینی خود به وجود آورد این روش رینوپلاستی یعنی جراحی بینی بسته، مناسب ترین گزینه برای وی باشد. در این روش ممکن است تنها یک برش ریز در قسمت پایینی بینی زده شده و یا تمام عمل از طریق حفره های بینی انجام شود.

با توجه به نوع این عمل بینی در مقایسه با جراحی بینی باز، عوارض و درد  بعد از عمل برای بیمار بسیار کمتر و راحت تر است.همچنین این روش برای افرادی که دوست ندارند جای بخیه حتی برای زمان کوتاهی روی صورت آن ها جا بگذارد، مناسب است.

آلار پلاستی :

آلارپلاستی بروزترین و جدیدترین روش انجام رینوپلاستی در چند دهه اخیر می باشد. انجام این روش باعث می شود بینی شما ظریف تر و باریک تر دیده شود، بیشترین موارد استفاده این جراحی زیبایی در این عمل  تغییرات در سوراخ های بینی می باشد. جراح می تواند غضروف های نوک بینی را کوتاه کرده و پایه آلار را بلند یا اندازه آن را کاهش و افزایش بدهد.

انواع عمل رینوپلاستی

انواع مدل های عمل بینی چیست؟

مدل‌های عمل بینی به 3 دسته طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه می‌توانید توضیحات هر کدام از این مدل‌ها را ببینید:

جراحی بینی طبیعی

عمل بینی نچرال نوعی از عمل زیبایی بینی است که در آن تنها ایرادات و نواقص بینی اصلاح می‌شود، طوری که جراح از کوچک شدن بیش از حد بینی در زمان جراحی خودداری می‌کند. همچنین قوس بر روی بینی بسیار کم بوده و فاصله بین لب بالایی تا نوک بینی نیز حدودا 90 درجه است. عمل بینی طبیعی مردانه یکی از انواع مدل‌های پرطرفدار جراحی بینی می‌باشد که به دلیل حفظ چهره مردانه مورد علاقه آقایان است.

به صورت کلی به این صورت می‌توان بیان کرد که بینی‌های طبیعی به گونه جراحی می‌شوند که هیچ علائم و نشانه‌ای از عمل بر روی بینی دیده نشود و بینی فرم طبیعی خود را کاملا حفظ می‌کند. معمولا این مدل جراحی بیشتر مورد پسند آقایان است که به همین دلیل به آن عمل بینی مردانه نیز گفته می‌شود.

عمل بینی فانتزی عروسکی

عمل بینی فانتزی و یا جراحی بینی عروسکی نوعی از عمل است که در آن قوس زیادی بر روی پل بینی ایجاد می‌شود و فاصله بین لب بالایی و نوک بینی بیشتر از مدل طبیعی آن است. این مدل از بینی‌ها معمولا برای خانم‌ها استفاده می‌شوند و اکثر مردان تمایل دارند تا بینی آن‌ها به صورت طبیعی عمل شود. همچنین معمولا فرم بینی فانتزی بر روی بینی‌های استخوانی اعمال می‌گردد، زیرا بینی‌های گوشتی غضروف ضعیف‌تری دارند و برای برداشتن بافت زیادی از بینی ممکن است با مشکل مواجه شود.

عمل بینی فانتزی عروسکی

جراحی بینی نیمه فانتزی، ترکیبی از دو نوع بینی طبیعی و فرم بینی عروسکی است که قوس بر روی بینی کمتر از حالت بینی فانتزی می‌باشد. عمل بینی نیمه فانتزی دخترانه برای صورت‌های ظریف و کوچک مناسب است.

اقدامات قبل عمل بینی :

آمادگی قبل از عمل بینی یکسری نکات مهم است که بیمار بایستی قبل از اقدام به رینوپلاستی در خصوص آن آگاهی لازم را داشته باشد. توجه به این موارد می‌تواند به نتیجه بهتر از عمل بینی و همچنین جراحی راحت‌تر بیمار کمک بسیاری کند. اما مراقبت‌های قبل از عمل بینی چیست؟ برای پاسخ به این پرسش می‌توانید موارد زیر را به صورت کامل مطالعه کنید:

 انتخاب جراح بینی: اولین و مهم‌ترین نکته انتخاب یک جراح خوب و باتجربه برای انجام عمل رینوپلاستی است چرا که تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه دلخواه جراحی دارد.

 انجام آزمایشات لازم: پس از انتخاب جراح و جلسه مشاوره بایستی آزمایشات لازم را قبل از جراحی بینی انجام دهید و نتیجه آن را قبل از عمل به پزشک تحویل بدهید.

گرفتن عکس بینی: پزشک برای شما گرفتن عکس قبل از عمل را تجویز می‌کند که باید با مراجعه به آتلیه‌های مخصوص برای انجام این کار اقدام نمایید.

 عدم مصرف دخانیات و الکل: حداقل به مدت دو هفته قبل از عمل، از مصرف دخانیات و همچنین نوشیدن مشروبات الکلی پرهیز نمایید.

 عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون: باید از دو هفته قبل از جراحی از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین‌ها و بروفن خودداری کنید.

کلام آخر

قبل از انجام عمل زیبایی بینی در ونک سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. از پزشکان متخصص مشورت بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید و داروهایی که پزشک برای شما تجویز می کند را در اسرع وقت استفاده نماید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله عمل زیبایی بینی در ونک همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
عمل بینی استخوانی در ونک در سال 2022 ❤️
نوشتهٔ بعدی
عمل بینی نیمه فانتزی در ونک ❤️

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)