بهترین جراح بینی گوشتی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی گوشتی آشنا کنیم. همه افراد زیبا هستند و به دنبال راهی برای زیباتر شدن می گردند که یکی از این راه جراحی بینی است. جراحی بینی می تواند مشکلات بینی را برطرف کند و باعث زیباتر شدن ظاهر بینی شود. همه افراد در هر سن و سالی خواستار جراحی بینی هستند و می خواهند از این روش برای از بین رفتن مشکلات و زیبایی چهره استفاده کنند. بینی انواع مختلفی دارد که مهم ترین آن ها بینی استخوانی و بینی گوشتی است. برای انجام جراحی بینی گوشتی باید در انتخاب پزشک دقت کنید که در ادامه برای آشنا شدن با بهترین جراح بینی گوشتی با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی می تواند مشکلات زیادی درباره بینی مانند اندازه بینی، اندازه و موقعیت سوراخ های بینی، عرض بینی، مشخصات ظاهری بینی را از بین ببرد. بعضی از پزشکان دوره های قومیت شناسی را گذراندند و می توانند در ظاهر فرم بینی افراد از قومیت ها و نژادهای متفاوتی را تغییر دهند. جراحی بینی می تواند حالت نوک بینی را تغییر دهد و ظاهر سوراخ های بینی را کوچک کند و تقارن بینی را درست کنند. جراحی بینی برای از بین رفتن نقص های مادرزادی و بینی های که در تصادف و سانحه های رانندگی آسیب دیدند گزینه مناسبی است.

جراحی بینی چیست ؟

انواع مشکلات زیبایی بینی

در جراحی رینوپلاستی پزشک قصد از بین بردن مشکلات بینی را دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

نو غیر معمولی بینی : 

در برخی افراد یک طرف نوک بینی با طرف دیگر متفاوت است. برای مثال، یک طرف بینی می تواند بزرگ تر و کوچک تر یا به پهلو باشد. شکل نوک بینی مربوط به غضروف زیرین است.

بینی پهن :

بینی پهن می‌تواند در اثر پوست ضخیم اطراف بینی یا شکل ساختار استخوانی آن باشد.

بینی کج :

 بینی کج در اثر قرار نگرفتن استخوان‌های بینی یا تیغه بینی در خط وسط صورت است که نتیجه آن این است که بینی به یک سمت کج می‌شود.

کوچکی بینی :

همه افراد خواستار بینی کوچکی نیستند. امکان دارد به خاطر حادثه، پل بینی شما خرد شده باشد یا به طور ذاتی بینی کوچک باشد، در این حالت با بزرگ شدن اندازه آن زیباتر می شود.

بزرگی بینی :

بیشتر بینی‌های بزرگ ساختار استخوانی دارند و تغییر شکل آن‌ها راحت تر است. نباید از پزشک انتظار داشت بینی کوچکی داشته باشید. بینی برخی افراد امکان دار در مراحل بعدی زندگی به خاطر مبتلا شدن به مراحل پیشرفته بیماری پوستی روزاسه بزرگ شود. در صورت این اتفاق جراحی بینی برای تغییر شکل آن لازم است.

قوز بینی :

قوز روی بینی در اثر آسیب بینی یا ژنتیکی است. برآمدگی‌های بینی برای هر نوع و شکل از بینی اتفاق می افتد.

بینی بلند :

 بینی بلند از روبه‌رو معمولی است اما بلندی آن هنگامی که کسی از نیم‌رخ به شما نگاه می‌کند، دیده می شود. پزشک با کم کردن طول غضروف زمینه‌ای، کوتاه کردن سپتوم بینی یا از بین بردن پوست درون سوراخ‌های بینی می‌تواند طول بینی را کم کند.

سوراخ های بزرگ :

این حالت در نژادهای خاص بیشتر است و با جراحی بینی از بین می ورد.

شکل و فرم بینی چه انواعی دارد ؟

بینی افراد از نظر شکل و فرم با یکدیگر فرق دارد و هر کدام ویژگی ها و انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

بینی گوشتی :

بینی گوشتی کی از بهترین مدل های جراحی بینی است. این نوع بینی پوست ضخیمی دارد و غضروف بینی ضعیف است. اگر پزشک در جراحی بی دقتی داشته باشد امکان دارد بینی شما به حالت اول برگردد. بینی گوشتی جراحی سختی دارد و برای جراحی نیاز است با پزشک با تجربه مشورت کنید.

بینی قوز دار :

اکثر افراد دارای بینی قوز دار هستند که این بینی امکان دارد در اثر ضربه ای در بزرگسالی یا کودکی اتفاق افتاده باشد. این بینی ها ناهمواری هایی دارند و امکان دارد دچار انحراف هم باشد که با جراحی بینی از بین می رود. افرادی که بینی آن ها قوز دارد دچار اختلال تنفسی می شوند که هم می توانند به صورت زیبایی و هم درمانی این جراحی را انجام دهند.

بینی استخوانی :

بینی استخوانی یکی از بهترین نوع بینی ها برای جراحی است و این نوع بینی ها پوست نازک و بدون بافتی دارد. غضروف در بینی های استخوانی مناسب است و به همین خاطر نیاز به پیوند غضروف نیست. بینی های استخوانی کمی دارای انحراف هستند که با جراحی بیتی از بین می روند.

جراحی بینی چه روش هایی دارد ؟

جراحی بینی یک جراحی تهاجمی است که هدف از این جراحی از بین رفتن مشکلات تنفسی و تغییر شکل بینی است. جراحی بینی به روش های باز و بسته و یا جراحی بینی ثانویه انجام می شود که در ادامه با آن آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش باز :

بیشتر پزشکان از این روش برای جراحی استفاده می کنند زیرا این روش برای افرادی است که مشکلات زیادی دارند و می خواهند تغییرات زیادی انجام دهند. پزشک در این روش پوست بینی را از روی بینی بلند می کند و تغییرات لازم را در ساختار و غضروف بینی انجام می دهند. برش و بخیه در این روش در بیرون بینی زده می شود و قابل مشاهده است که بعد از مدتی از بین می ورد. مدت زمان این جراحی نسبت به روش های دیگر بیشتر است زیرا زمان زیادی برای این جراحی نیاز است.

جراحی بینی به روش بسته :

یکی دیگر از روش های جراحی بینی، جراحی بینی به روش بسته است. این جراحی برای افرادی است که مشکلات کمی دارند زیرا در این روش پزشک دسترسی کمی به همه نقاط بینی دارد و این روش برای افرادی است خواستار تغییرات کم هستند. در جراحی بینی به روش بسته پزشک تغییرات را در داخل بینی انجام می دهد و همه برش ها و بخیه ها در داخل بینی است و دیده نمی شود. این روش برای تغییر نوک بینی مناسب نیست  زیرا پزشک باید پوست روی پل بینی را بشکافد. مدت زمان این جراحی نسبت به روش های دیگر کمتر است.

جراحی بینی ثانویه :

جراحی بینی به روش ثانویه به جراحی بینی دوباره معروف است و برای درست کردن مشکلات باقی مانده یا به وجود آمده بعد از جراحی بینی قبلی انجام می شود. این مشکلات امکان دارد جزئی باشد و با راحتی درست شوند اما بیشتر مشکلات سخت هستند که به خاطر ضعیف شدن بافت بینی به دلیل جراحی بینی قبلی امکان دارد روش جراحی ثانویه را برای پزشک سخت تر کند.

جراحی بینی چه روش هایی دارد ؟

جراحی بینی چه خطرات و عوارضی دارد ؟

جراحی بینی مانند روش های دیگر می تواند خطرات و عوارضی داشته باشد که بعضی از این عوارض بعد از مدتی از بین می ورد امام امکان دارد بعضی از این عوارض ادامه داشته باشد که در این صورت باید  با توجه به نظر پزشک جراحی بینی ثانویه انجام داد. در ادامه با عوارض جراحی بینی گوشتی آشنا می شوید :

  • نیاز به جراحی‌های اضافی و ترمیمی
  • عفونت
  • مشکلات تنفسی
  • سوراخ شدن سپتال
  • عوارض بیهوشی
  • خون ریزی
  • رضایت نداشتن از نتیجه ظاهری بعد از عمل

افراد مناسب برای جراحی بینی گوشتی

هنگام جراحی باید به این فکر کنید که شما برای جراحی بینی مناسب هستید یا خیر. برای این که بتوانید تصمیم درستی بگیرید باید با یک پزشک با تجربه مشورت کنید، پزشکی که به اصول اخلاقی که منافع و سلامت بیمار را در اولویت قرار دهد و با در نظر گرفتن شرایط بیمار و امکان یا عدم امکان اجرای جراحی روی بینی بتواند شما را راهنمایی کند. اگر از شکل ظاهری بینی خود ناراضی هستید و بد شکلی بینی روی اعتماد به نفس شما تاثیر منفی می گذارد؛ از سلامت عمومی مناسبی برخوردارید و به بیماری که در امکان اجرای جراحی بینی گوشتی محدودیت هایی به وجود می آورد مبتلا نباشید؛ از نتیجه جراحی انتظارات منطقی داشته باشید و بدانید که با توجه به گوشتی بودن بینی محدودیتی هایی دارید و یا سبک و شرایط زندگی شما طوری باشد که بتوانید مراقبت ها و دستورالعمل های قبل و بعد از عمل بینی گوشتی را با دقت انجام دهید شما کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی هستید.

آیا بعد از جراحی بینی گوشتی بینی به حالت قبلی برمی گردد ؟

بیشتر افراد که بینی گوشتی داند از ظاهر بینی خود ناراضی هستند و برای بهتر شدن آن جراحی بینی انجام می دهند اما با شنیدن برگشت پذیری بینی امکان دارد دچار شک و تردید شوند. امروزه با پیشرفت علم پزشکی و روش های جراحی این مشکلات از بین رفته است اما اگر افراد بازم شک و تردید داشته باشند می توانند با بهترین جراح بینی گوشتی مشورت کنند. امروزه تقویت غضروف های بینی و استحکام ساختار آن با فرم دهی بینی صورت می گیرد که نتیجه آن مثبت و برگشت پذیری و افتادگی بینی گوشتی را کم می کند. این روش غضروف را از تیغه وسط بینی یا سپتوم برمی دارد و در بخش نوک بینی قرار می دهد تا باعث تقویت غضروف های نوک بینی شود.

ویژگی های بینی گوشتی :

اکثر افراد بین های پهن و گوشت دارند که این اتفاق باعث شده این نوع بینی طبیعی به نظر برسد. در بینی های گوشتی هنگام خندیدن گریه کردن پهنای آن بیشتر می شود. ویژگی بینی های گوشتی عبارت است از : پوست ضخیم و غدد چربی زیادی در نوک بینی وجود دارد؛ بینی های گوشتی نوک بینی بزرگ، پهن و در مواردی نوک بینی افتاده دارند؛ جزئیات بینی های استخوانی در این نوع بینی دیده نمی شود؛ در زیر پوستشان بافت های همبند بسیار زیادی وجود دارد؛ بافت غضروف بسیار نرم است و قابلیت ارتجاعی بسیار زیادی دارد؛ بیشتر غضروف هاي ضعیف در قسمت پایینی و کناری بینی دارد و بیشتر این نوع بینی ها استخوان و ساختار بسیار ضعیف تری از بینی استخوانی دارند.

جراحی بینی گوشتی چه نتایجی دارد ؟

با روش جدید جراحی و تلاش برای تقویت استحکام ساختار غضروفی به جای روش های تضعیف کننده گذشته امروزه احتمال پایدار ماندن نتیجه در بلند مدت بیشتر از گذشته است. یکی از نکاتی که در این نوع بینی ها اهمیت دارد روند کم بودن ورم بینی است و بخش قابل توجه از تورم در ماه های ابتدایی کم می شود اما از بین رفتن کامل تورم و مشخص شدن شکل نهایی بینی امکان دارد 2 سال طول بکشد.

بهترین جراح بینی گوشتی

جراحی بینی یک جراحی تهاجمی است که نتیجه آن مشخص است و افراد بعد از جراحی با دیدن شکل بینی می توانند مهارت پزشک را ببینند. بعضی از افراد نمی توانند جراحی بینی انجام دهند که این اتفاق باعث تاثیر منفی در رزومه آن ها می شود. بهترین جراح بینی گوشتی جراحی است که رزومه پزشکی داشته باشد، میزان رضایت مندی مراجعه کنندگان آن زیاد باشد، کلینیک آن در بهترین موقعیت باشد، تعداد مراجعه کنندگان آن زیاد باشد، سلامت بیماران را در الویت قرار دهد و در کار خود تجربه و مهارت زیادی داشته باشد.

سن مناسب برای جراحی بینی چه سنی است ؟

افراد هنگامی که به سن بلوغ می رسند امکان دارد در چهر آن ها تغییراتی رخ دهد که باعث کم شدن اعتماد به نفس در آن ها شود و به دنبال راهی برای زیباتر شدن و بیشتر شدن جذابیت و اعتماد به نفس باشند که یکی از این راه جراحی بینی است اما باید توجه داشت که جراحی بینی باید بعد از تمام شدن دوره بلوغ و بسته شدن صفحات رشد انجام شود زیرا امکان دار بینی شما به حالت اول برگردد و باعث عدم نتیجه شود. بهترین سن برای جراحی بینی در دختران در سن 16 سالگی و در پسران در سن 18 سالگی است و بعد از بسته شدن صفحات رشد است.

بهترین جراح بینی گوشتی 

کلام آخر

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین جراح بینی گوشتی را انتخاب کنید و مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید. قبل از جراحی بینی یک جلسه برای مشاوره با پزشک در نظر بگیرید تا سوالات و انتظارات خود را با او مطرح کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تفاوت تیپ پلاستی با جراحی بینی
نوشتهٔ بعدی
قیمت عمل زیبایی بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)