بهترین جراح بینی در ونک

این روزها خیلی ها برای تغییر ظاهر بینی خود به دنبال بهترین جراح بینی هستند. اگر به دنبال بهترین جراح بینی در ونک هستید، بد نیست تا آخر مقاله با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا دکتر مناسب خود را پیدا کنید.

امروزه روش های بسیاری برای تغییر شکل ظاهری بینی بدون جراحی وجود دارد، اما معمولا این روش ها برگشت پذیر هستند و همچنین مشکلات تنفسی با استفاده از این روش ها قابل اصلاح نیست. بخاطر همین عمل جراحی بینی هنوز هم به عنوان بهترین راه حل برای بدست آوردن ظاهر مطلوب و نتیجه دلخواه بینی شناخته شده است.

بهترین جراح بینی در ونک

همانطور که می دانید عمل بینی سال هاست برای رسیدن ظاهری زیبا و مطلوب انجام می شود و تا کنون کم و کاستی های آن مشخص و تا حد امکان برطرف شده است. اما خوب است بدانید، تجربه و مهارت جراح در انجام آن بسیار مهم است.

با توجه به این که موقعیت بینی به گونه ای است که در مرکز صورت قرار دارد و از آن به عنوان حاکم صورت نام برده میشود، و از آنجاکه به تمام اجزای صورت مربوط می شود، تناسب آن با سایر اجزای صورت موجب می شود که فرد به ظاهری مطلوب و ایده آلی برسد. بخاطر همین عمل بینی جز عمل های حساس و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

حال سوالی که مطرح است این است که چطور می توان یک جراح خوب انتخاب کرد.

در این مقاله درباره انتخاب بهترین جراح بینی در ونک و موارد مربوط به آن صحبت می کنیم.

جراح بینی در تهران

بهترین جراح بینی در ونک در ابتدا باید بپرسیم که چرا بیشتر افراد ترجیح می دهند که عمل بینی خود را در تهران انجام دهند یا اینکه ترجیح می دهند جراح خود را از شهر تهران انتخاب کنند. یعنی به این معناست که در سایر شهرستان های دیگر جراح خوب پیدا نمی شود؟ در جواب این سوال باید بگوییم که در شهرهای بزرگ جراحان ماهر و با تجربه بسیار زیاد است. اما یک تفاوت اصلی بین شهرهای بزرگ با شهرستان ها وجود دارد این است که در شهرهای بزرگ مانند تهران تنوع جراح بسیار زیاد است. به همین خاطر هر فردی با هر سلیقه و خواسته ای می توان جراح بینی مناسب خود را انتخاب کند.

مزیت جراح بینی در تهران

علاوه بر این ها، جراحان بینی در تهران دارای مزیت هایی هستند که در ادامه آنها را برایتان بیان می کنیم:

کلینیک ها و بیمارستان های موجود در تهران در مقایسه با شهرهای دیگر دارای امکانات وسیع تری هستند.
جراحان موجود در تهران از متدهای به روزتری برای عمل استفاده می کنند.
راه حلی برای انتخاب بهترین دکتر بینی
تنها راه حل کارساز برای انتخاب بهترین دکتر بینی در تهران، استفاده از شبکه های مجازی نظیر اینستاگرام و وب سایت جراحان بینی است. همانطور که میدانید بیشتر پزشکان در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند و نمونه کارهایشان در صفحات اینترنتی خود در اختیار دیگران قرار می دهند. همچنین جراحان در وب سایت کاریشان درباره نحوه فعالیت و بیوگرافی خود صحبت کرده اند.

راه حل بعدی که وجود دارد، پرس و جو از اطرافیان و آشنایان است. از آنها بخواهید که اگر دکتر حرفه ای می شناسند، حتما به شما معرفی کنند.

راه حلی برای انتخاب بهترین دکتر بینی

سپس لیست اسم و آدرس دکترانی که پیدا کرده اید، یادداشت کنید و بعد یکی یکی به مطب هایشان مراجعه کرده و طی یک جلسه مشاوره آشنایی بیشتری با دکترها بدست آورید. همچنین در زمان حضور در مطب، بهترین فرصت است که با بیماران دکتر درباره میزان رضایت آنها سوال کنید.

خواسته شما از عمل بینی

بهترین جراح بینی در ونک زمانی که بدنبال بهترین جراح بینی در تهران و یا هر منطقه دیگری هستید، در مرحله اول از خودتان بپرسید که هدفتان از جراحی زیبایی بینی چیست؟ به این موضوع فکر کنید که معیار و ملاک انتخاب شما چیست و از انجام عمل بینی به چه چیزی می خواهید برسید. برای مثال، شاید شما جز دسته افرادی هستید که دوست دارید مدل بینی تان به نوعی باشد که پس از گذشت یک تا دو سال از عمل بینی تان، در حالیکه بینی زیبایی دارید، کسی که شما را قبل از عمل ندیده باشد متوجه نشود که بینی شما عمل شده است. در نتیجه جراحی که انتخاب می کنید باید در این زمینه، عمل های موفق انجام داده باشد.

البته این نکته هم مهم است که شاید بینی الان شما مدلی نباشد که بتوان به شکل دلخواه شما تبدیل شود. هر بینی ساختار مخصوص خودش را دارد و جراح تا حدی می تواند در آن تغییر ایجاد کند، بدون اینکه آسیبی به بینی وارد شود. بنابراین جراحی که قادر باشد شما را از آنچه که در آینده خواهی داشت آگاه سازد، گزینه یا انتخاب پسندیده تری است،

به طور کلی بهترین جراح کسی است که ویژگی های زیر را داشته باشد:

تحصیلات مرتبط و برگزیده مربوط به عمل بینی
مهارت و تجربه کافی
نمونه کارهای موفق، شبیه به مدل بینی درخواستی و مدل بینی الان شما
به روز بودن و استفاده از تکنولوژی های جدید
صادق بودن در جلسه اول مشاوره قبل از عمل
سالم نگهداشتن راه تنفسی بیمار اولویت کاری جراح باشد.
آشنایی کامل با مسائل زیباشناسی
مشاوره قبل از عمل بینی
برای انتخاب بهترین جراح بینی، لازم است یک جلسه مشاوره داشته باشید تا بتوانید خواسته ها و نیازهایتان را با دکتر خود در میان بگذارید.

همچنین پزشک نیز شرایط بینی شما را مورد معاینه قرار می دهد تا ببیند که آیا خواسته های شما با توجه به شرایط قابل انجام است یا نه.

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

مشاوره قبل از عمل بینی

نکته مهمی که در جلسه مشاوره وجود دارد این است که آیا جراحی زیبایی بینی با شما صادق است یا نه. برای فهمیدن این موضوع دقت داشته باشید که جراح برای بیان نتایج بعد از عمل سر باز می زند یا نه. چرا که شما باید در مورد نتایج بعد از عمل اطلاعات کافی داشته باشید تا تصمیم نهایی را بگیرید. و اتفاقی نیافتد که به دلخواه شما نباشد تا از نتایج بعد از عمل ناراضی و پشیمان شوید.

و اینکه تا چه حد دکتر به قول هایی که در جلسه مشاوره به شما می دهد، پایبند باشد، بسیار حائز اهمیت است.

همچنین در جلسه مشاوره می توانید تمام سوالاتی که ذهن خود دارید، مطرح و در مورد نگرانی ها با جراح صحبت کنید.

برخی سوالاتی که می توانید بپرسید و نسبت به سوالات دیگر اهمیت بیشتری دارد، شامل موارد زیر است:

جراحی بینی به چه روشی انجام می شود؟

چقدر زمان می برد تا دوران بهبودی بعد از عمل طی شود؟
مراقبت های لازم قبل و بعد از عمل که باید انجام شود را بازگو کنید.
مشخص شدن نوع بینی با توجه به شکل و نوع بینی و ساختار صوررت شما.
در کنار بررسی نتیجه بعد از عمل در جلسه مشاوره، نوع بینی باید مشخص شود. همچنین علاوه بر انتظارات خود از ظاهر بینی، درباره مشکلات تنفسی با جراح صحبت کنید. پزشک نیز باید نوع پوست و ساختار صورت شما را مورد بررسی قرار دهد.

کسانی که دارای پوست کلفت یا بسیار نازک هستند، کاندید مناسب برای عمل بینی است و امکان ایجاد تغییرات زیاد بر روی آنها امکان پذیر نیست. پزشک بعد از انجام بررسی های لازم، باید بیان کند که کدام از خواسته های شما قابل اجراست و چه اصطلاحاتی را می توان بر روی بینی انجام داد.

بیشتر نارضایتی های بیماران بخاطر متوجه نشدن خواسته های بیمار یا فراموش کردن آنها در روز جراحی توسط جراح است.

شاید راه های بسیار زیادی برای کوچک کردن بینی وجود داشته باشد، اما تنها راه کار دائمی کوچک کردن بینی استخوانی، عمل جراحی است. جراحی زیبایی بینی می تواند اعتماد به نفس فرد را بالا برده و ظاهری متعادل تر برای شخص ایجاد کند.

چگونه بینی استخوانی را کوچک کنیم؟

به طور کلی مدل بینی به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می شود. معمولا عمل بینی های استخوانی نتایج بهتری را رقم می زنند. اما باید بدانیم که بینی های استخوانی چه ویژگی هایی دارد؟ و عمل بینی استخوانی چگونه انجام می شود؟

بینی استخوانی
بهترین جراح بینی استخوانی ،بینی های استخوانی شامل ۳ لایه اصلی هستند:

لایه عضلانی ضعیف که به قسمت زیرین چسبیده است.
لایه اسکلت استخوانی غضروفی بینی
لایه شامل مخاط و پوست در قسمت داخلی بینی
به طور کلی یک سوم بالایی بینی را استخوان و دو سوم پایینی آن را غضروف تشکیل داده است. بد نیست بدانید که قوز بینی ممکن است برای قسمت غضروف یا استخوان بینی باشد.

چگونگی بافت استخوانی و غضروفی بینی تاثیر زیادی بر روی زیبایی صورت دارد. و هم چنین در عملکرد درست بینی نقش بزرگی ایفا می کند.

حالت خمیده و برآمدگی در قسمت پل بینی بخاطر رشد بیش از حد غضروف ها در اثر عوامل وراثتی استخوان بینی می باشد.

ویژگی بینی استخوانی

دارای مشکلات و ظاهر نامناسب در قسمت استخوانی بینی مانند قوز یا برآمدگی بیش از حد در ناحیه پل بینی، که در برخی موارد همراه انحراف است.
جراحی بینی استخوانی برای رسیدن به دو هدف انجام می شود:

زیبایی: در چنین مواقعی مشکلات و ایرادات بینی که شامل مشکلات واقع در یک سانتی متری بالاتر از لبه سوراخهای بینی هستند ، از جمله قوز بینی، پهنای بدنه استخوانی و … برطرف می شود.

درمانی: جراحی بینی بمنظور بهبود عملکرد بینی که ممکن است بخاطر وجود مشکلاتی از قبیل انحراف بینی، پلیپ بینی و … انجام شود.

عمل بینی استخوانی

بهترین سن برای عمل بینی استخوانی
سن جز یکی از معیارهای مهم در عمل بینی است و تاثیر مستقیمی بر روی نتیجه عمل دارد. به همین خاطر، جراحی بینی با هر سنی توصیه نمی شود. حداقل سن برای عمل، بعد از گذراندن دوران بلوغ است، در این زمان رشد استخوانهای صورت کامل شده است، بنابراین برای خانم ها دو تا پنج سال بعد از اولین قاعدگی آنها برای گذراندن دوره بلوغ در نظر گرفته می شود که با بروز و نمود علایم بلوغ تایید میگردد، بنا بر شواهد ذکر شده پانزده سالگی میتواند مبنا و کمترین سن برای عمل جراحی زیبایی بینی در بانوان در نظرگرفته شود. برای آقایان تغییر تونیسته صدا مبنا و شروع دوران بلوغ در نظر گرفته میشود و معدل سن پایان دوران بلوغ را با توجه به نشانه های بلوغ شانزده سالگی در نضر دارند. بنابراین کسانی که کمتر از این سن باشد، نمی توانند عمل جراحی زیبایی بینی انجام دهند.

آیا روش جراحی بینی استخوانی با گوشتی فرق دارد؟

به دلیل فرقی که بین بینی های استخوانی و گوشتی وجود دارد، این سوال برای خیلی ها مطرح می شود که آیا عمل بینی استخوانی با گوشتی فرق دارد یا نه؟ در واقع وقتی از بینی استخوانی صهبت به میان می آید، منظور نظر بینی هایی هستند که یک سانتی متر پایین بینی، که قسمت نرم و غیر استخوانی بینی است نیازمند دستکاری نیست و به همان شکل خود میماند. از آنجا که فهم بیمار و پزشک از مسئله متفاوت بوده برای توجیه انجام نشدن کار در قسمت نرم و به قولی گوشتی بینی، بازگشت آن را عنوان میکنند که با فهم علمی و اندکی تفکر بی أساس بودن برگشت مذکور محرز میشود. به هر روی در صورتیکه قسمت های گوشتی و نرم بینی شل و وارفته باشد با استفاده از غضروف سپتوم میتوان استحکام لازم را ایجاد کرده و سپس تغییرات لازم را انجام داد. این کار باعث می شود که بینی به فرم دلخواه خود برسد.

اما این درحالی است که بینی های استخوانی نیازی به انجام کار در ناحیه نوک بینی ندارند. بخاطر همین در بینی استخوانی چون قسمتی ازبینی نیاز به دخالت جراحی ندارد در مدت زمان کمتری شکل و فرم دلخواه بینی بدست می آید.

عکس بینی گوشتی

یکی از اجزای تشکیل دهنده بینی و کل بدن، پوست است‌. پوست علاوه بر این که ساختار بینی را می پوشاند، نوع آن یکی از گزینه ها برای انتخاب بیمار برای جراحی می باشد. بینی که از پوست ضخیم و غضروف های ضعیف تشکیل شده است، کاری کمتر از بینی با پوست نازک و غضروف های دارای قوام دارد. بنابراین در میان بینی های که بینی گوشتی به حساب می آیند بینی با پوست نازک برای زیبا شدن کار بیشتری می طلبد. این روزها با بکارگیری تکنیک های جدید دستیابی به بینی دلخواه برای افرادی که بینی گوشتی دارند، ممکن شده است.

چگونه بینی گوشتی را تشخیص دهیم؟

وقتی قسمت پایین بینی که همان قسمت نرم بینی است، ظاهر مناسبی ندارد و برای ایجاد ظاهری زیبا، نیاز به دخالت جراحی دارد، بینی گوشتی گفته میشود
از آنجا که عمل بینی های گوشتی، جراحی است که باید علاوه بر استخوان بر روی پوست و غضروف کار انجام شود، و از آنجا که شکل دادن به بافت نرم و شل بینی به مراتب دشوارتر از کار روی نسج سخت و استخوان است. به همین خاطر، افرادی که بینی گوشتی دارند، نیاز به کار بیشتر و دشوارتر دارند، و جراح باید دقت و طاقت بیشتری داشته باشد. بنابراین بیمارانی که بینی گوشتی دارند معمولا نسبت به نتیجه عمل بینی شان نگران هستند.

به طور کلی با بکارگیری روش های صحیح و تکنیک های به روز جراحی در بسیاری از موارد میتوان ظاهری خوب و قابل توجه برای بینی به وجود آورد.

باریک شدن بینی از روبرو، حذف قوز بینی، رفع افتادگی بینی، شکل دادن به بینی و کوچک کردن نوک بینی در بیشتر مواقع با جراحی بینی انجام می شود.

اما بدانید که بینی های گوشتی به مراتب بیشتر از بینی های استخوانی که کار کمتری دارند، متورم میشوند و ورم آنها مدت طولانی تری ماندگاری دارد.

پس افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند، انتظار بینی های فانتزی و بسیار کوچک را نداشته باشند. زیرا ایجاد آنچه که به بینی فانتزی مشهور است، برای شخصی که بینی گوشتی دارد، چنان ظاهر بدی به چهره میدهد که انگار به صورت دلقک داخل سیرک می نگرید.

برای کلام آخر باید بگوییم که اگر می خواهیم عمل بینی انجام دهید، حتما به پزشک ماهر و باتجربه مراجعه کنید. بهترین جراح فردی است که بتواند هم بینی های گوشتی و هم استخوانی را به بهترین صورت ممکن شکل دهد.

دکتر کمال هادی از بهترین جراحان بینی است که هم در جراحی بینی های استخوانی و هم بینی های گوشتی دارای سابقه بی نظیری است. اگر مایل باشید می تواند طی یک جلسه مشاوره از روند کاری ایشان با خبر شوید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)