بهترین متخصص جراحی بینی در ونک ⭐【سال1402】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین متخصص جراحی بینی در ونک آشنا کنیم. امروزه جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین عمل ها در کشور ما می باشد و افراد در هر سن و جنسیتی از این جراحی استفاده می کنند و به آن علاقه مند هستند. کسانی که جراحی بینی انجام ندادند، بینی خود را زشت می دادند و فاقد اعتماد به نفس هستند و برخی از افراد مشکلات تنفسی مانند پولیپ، انحراف بینی، مشکلات تنفسی دارند و می خواهند این مشکلات را حل کنند و به همین دلیل اقدام به جراحی بینی می کنند. انجام می دهند. برای آشنا شدن با بهترین متخصص جراحی بینی با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی یکی از بهترین جراحی های دنیاست که تعداد آن در ایران افزایش یافته است. در صورتی که این جراحی توسط پزشک متخصص و مجرب انجام شود از نظر ظاهری و عملکردی می تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد. این جراح نوعی جراحی است که می تواند شکل و اندازه بینی را تغییر داده، ظاهر بینی را بهبود بخشد و مشکلات آن را برطرف کند. هدف از رینوپلاستی می تواند درمانی و زیبایی باشد، یعنی برای ظاهر بینی و تغییر ساختار بینی و همچنین برای رفع مشکلات بینی قابل انجام است.

جراحی بینی چیست ؟

انواع جراحی بینی :

جراحی بینی بسته به نوع عمل و هدف از عمل به چند دسته تقسیم می شود. جراحی بینی عروسکی، ترمیمی، طبیعی و انحرافی از انواع آن است که در ادامه به آن ها می پردازیم :

جراحی بینی عروسکی :

در این جراحی بینی به طور کامل مانند بینی عروسکی تغییر می کند. قوس های تیز و اغراق آمیز، نوک بینی، و سوراخ های باریک و کوچک از مشخصه های بینی فانتزی یا عروسکی هستند. البته یک نوع بینی وجود دارد که ترکیبی از بینی عروسکی و ویژگی های طبیعی است. این نوع بینی را نیمه فانتزی می نامند.

جراحی بینی طبیعی :

رینوپلاستی طبیعی همانطور که از نامش پیداست بعد از عمل معمولاً مشخص نیست که آیا این عمل روی بینی انجام شده است یا خیر، البته گاهی اوقات نرمی قوس زیادی در بینی طبیعی ایجاد می شود که خیلی به چشم نمی آید. در جراحی بینی طبیعی، نوک بینی تیز، قوس های عمیق و سوراخ های بینی باریک وجود ندارد و یکی از ویژگی های دیگر بینی طبیعی این است که اندازه و شکل آن با سایر قسمت های صورت متناسب است.

جراحی بینی ترمیمی :

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع جراحی برای ترمیم عیوب جراحی یا جراحی های قبلی استفاده می شود. یا اینکه گاهی بسته به عیوب بینی نیاز است که جراحی در دو مرحله انجام شود و مرحله دوم جراحی ترمیمی است. مشکلات ظاهری و تنفسی که ناشی از عمل های نادرست است، در جراحی ترمیمی بینی برطرف می شود.

جراحی انحراف بینی :

تیغه میانی بینی یک سپتوم غضروفی است که باید صاف و مستقیم در بینی باشد. اگر اینطور نباشد، بینی دچار مشکل ظاهری و در موارد شدیدتر تنفس می شود. بسته به نظر جراح، جراحی انحراف بینی به طور جزئی یا کامل در ساختار بینی انجام می شود. اگر بینی فقط مشکل ظاهری داشته باشد مداخله زیبایی محسوب می شود اما اگر مشکلات تنفسی را هم برطرف کند جنبه درمانی دارد.

چرا بسیاری از افراد جراحی بینی انجام می دهند ؟

بینی یکی از اجزای اصلی صورت است که زیبایی و جذابیت را تحت تاثیر قرار می دهد و دلیل آن این است که بینی مرکز صورت و مرکز توجه است. این زیبایی برای هر فردی می تواند متفاوت باشد. انحراف بینی پهن و گوشتی از جمله عیوبی است که اغلب ذکر می شود. بهترین راه برای رهایی از این مشکلات، انجام جراحی بینی است.

رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در دنیاست که هدف آن زیباسازی بینی و ترمیم عیوب آن است. بسیاری از افرادی که جراحی انجام می دهند این کار را انجام می دهند زیرا این عمل باعث می شود ظاهر بهتری داشته باشند. رینوپلاستی می تواند پولیپ های انحرافی، شکستگی ها، پیچ خوردگی و تیغه بینی را درمان کند. تعداد افرادی که نیاز به جراحی بینی دارند هر روز در حال افزایش است.

روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش باز و بسته صورت می گیرد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش بسته : 

رینوپلاستی بسته عملی است که در آن تمام برش ها در داخل بینی ایجاد می شود و زخم ها داخلی هستند. در این روش جراح به تمام نقاط دسترسی زیادی ندارد و برای موارد کم استفاده از این روش استفاده می کند.

جراحی بینی به روش باز

در این روش پزشک به تمام نقاط بینی دسترسی کمی دارد و دسترسی بیشتر است. اما در این روش امکان بر جای گذاشتن اسکار کوچک روی بینی وجود دارد. در این روش با ایجاد برشی در ناحیه غضروف بین دو بینی، پزشک می تواند پوست را از نوک بینی بلند کرده و غضروف را شکل دهد. پس از بهبودی، دیگر جای زخم و کبودی در بینی وجود نخواهد داشت.

دلیل انجام جراحی بینی چیست ؟

بینی یکی از اجزای مهم صورت است که در مرکز صورت قرار گرفته و چهره افراد را زیبا می کند. بینی های گوشتی و بزرگ، بینی های کج از عیوبی است که اکثر افراد به آن مبتلا هستند و برای رهایی از این مشکلات اقدام به جراحی بینی می کنند.

رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است که برای زیبایی بینی و رفع ایرادات آن انجام می شود. بسیاری از افرادی که از این جراحی استفاده می کنند برای ظاهر بهتر و افزایش اعتماد به نفس خود این عمل را انجام می دهند. جراحی بینی می تواند پولیپ بینی، انحراف، پیچ خوردگی، تیغه بینی، شکستگی را از بین ببرد.

سن مناسب برای جراحی بینی :

در جراحی بینی اکثر جوانان و نوجوانان به آن اهمیت می دهند و به جراحی بینی علاقه دارند. وقتی به سن بلوغ می رسید تغییراتی در صدا و چهره ما ایجاد می شود که باعث می شود احساس زشتی کنید و اعتماد به نفس افراد را کاهش دهد. برای جراحی بینی باید تا بعد از بلوغ صبر کنید زیرا صفحات رشد بینی قبل از انجام جراحی بینی باید بسته شوند.

صفحات رشد بینی در دختران در 15 سالگی و در پسران در 16 سالگی بسته می شود، بنابراین جراحی بینی در 16 سالگی برای دختران و 17 سالگی برای پسران انجام می شود. برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی بگیرید سعی کنید بعد از بسته شدن صفحات رشد بینی عمل جراحی را انجام دهید.

قبل از جراحی بینی باید چه مراقبت هایی انجام شود ؟

قبل از جراحی بینی نکاتی وجود دارد که فرد متقاضی جراحی باید به آن ها توجه کند تا دوران نقاهت بهتری برای او داشته باشد در اینجا نکاتی که باید قبل از جراحی بینی رعایت شود را بیان می کنیم. اما توجه داشته باشید که برای اطلاعات دقیق تر باید با پزشک خود صحبت کنید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی بینی آشنا می شوید :

 • دو هفته قبل از عمل از آسپرین استفاده نکنید.
 • تنباکو و نیکوتین باعث باریک شدن رگ های خونی و اختلال در گردش خون می شود، بنابراین حداقل 2 هفته قبل از جراحی بینی از مصرف آن ها خودداری کنید.
 • 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 • روز قبل از عمل به اندازه کافی آب بنوشید.
 • روز قبل از عمل دوش بگیرید.
 • لاک ناخن خود را پاک کنید.
 • حتما بررسی کنید که چگونه به کلینیک یا بیمارستانی که می خواهید بروید تا در روز عمل دچار استرس نشوید.
 • در روز عمل نباید از جواهرات استفاده کنید.
 • آزمایشات و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.

روش های جراحی بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

24 ساعت اول بعد از عمل برای افراد سخت ترین است. در این مدت، اثر داروهای بیهوشی هنوز از بین نرفته است. در این زمان امکان دارد سردرد خفیف، تورم، کبودی و خونریزی بینی داشته باشید. در این مرحله بهتر است استراحت کنید و از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا می شوید :

 • حتما از پزشک خود بپرسید که بهترین زمان برای استحمام بعد از جراحی بینی چه زمانی است.
 • حداقل 24 ساعت پس از عمل از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم استفاده کنید تا کبودی و تورم کاهش یابد.
 • تا 24 ساعت از مایعات و غذاهای مخلوط و نرم استفاده کنید. از خوردن غذاها و میوه های سفت خودداری کنید.
 • پس از عمل بینی، سفر هوایی در روزهای اول توصیه نمی شود.
 • با دهان باز عطسه یا سرفه کنید تا به بینی خود فشار نیاورید.
 • از نیشگون گرفتن و نیشگون گرفتن بینی خودداری کنید زیرا باعث خونریزی می شود.
 • در چند هفته اول از خندیدن و صحبت زیاد خودداری کنید.
 • از خوردن نمک خودداری کنید.
 • از غذاهایی مانند آب آناناس، آلوئه ورا و کرفس استفاده کنید که به کاهش تورم صورت کمک می کند. برای بهتر شدن طعم آب کرفس می توانید آن را با آب هویج مخلوط کنید.
 • هنگام خواب از بین چند بالش زیر سر خود انتخاب کنید.
 • از مسواک نرم استفاده کنید.

چه افرادی می توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

افرادی که بینی پهن، بینی کج و انحراف بینی، فرم بینی، افتادگی بینی، قوز بینی، برداشتن گوشت بیش از حد و بینی اضافی دارند می توانند تحت عمل جراحی بینی قرار گیرند. اما برخی از افراد به دلایلی نمی توانند جراحی بینی انجام دهند به همین خاطر باید قبل از جراحی با پزشک مشورت کنند.

بهترین متخصص جراحی بینی در ونک

برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی خود بگیرید، سعی کنید بهترین متخصص جراحی بینی در ونک را انتخاب کنید تا از عوارض و خطرات جلوگیری کنید. مجرب ترین متخصص جراحی بینی باید بتواند انواع جراحی بینی با مسائل مختلف را با علم پزشکی و زیبایی انجام دهد. جراح بینی بدون توجه به منافع مالی باید سلامت فرد را در اولویت قرار دهد. جراح بینی باید در مورد اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی توضیحات لازم را به فرد بدهد.

بهترین متخصص جراح بینی در ونک باید سوابق مفید و رضایت بخشی زیادی در انجام انواع جراحی های زیبایی بینی داشته باشد. جراح بینی واجد شرایط باید صبور باشد و به سوالات فرد پاسخ دهد و به خواسته ها و انتظارات فرد در مورد جراحی بینی توجه کند و بسته به نوع ساختار و پوست بینی و نظر وی روش مناسب را برای بهترین نتیجه انتخاب کند و فرد را بسازند نتیجه جراحی بینی قانع کننده است. بهترین متخصص جراح بینی در ونک باید با دادن دیدگاه کلی به فرد اعتماد فرد را جلب کند زیرا بین اعتماد به جراح بینی و رضایت از عمل بینی رابطه مستقیمی وجود دارد.

جراحی بینی چه خطراتی دارد ؟

رینوپلاستی مانند سایر روش های جراحی می تواند خطراتی مانند بی حسی بینی و اطراف آن، مشکل در تنفس از طریق بینی، زخم، خونریزی های مکرر بینی، ایجاد سوراخ در تیغه بینی، درد، تغییر رنگ و تورم، احتمال عدم تقارن را به همراه داشته باشد. از بینی اگر این خطرات بیش از حد طول بکشد، باید با پزشک مشورت کنید و از او راهنمایی بگیرید.

هزینه جراحی بینی :

هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از :

تجربه پزشک : 

حقوق پزشک مجرب و متخصص از پزشکی که تجربه کافی ندارد بیشتر است. اکثر بیماران می خواهند هزینه ای را برای نتیجه جراحی خود بپردازند تا بدون خطر و عارضه باشد.

امکانات جراحی : 

اگر پزشک امکاناتی در مطب نداشته باشد، در بیمارستان یا کلینیک انجام می شود امکان دارد برای افراد گران تمام شود، زیرا بسیاری از افراد برای داشتن امکانات زیاد هزینه بیشتری می پردازند.

موقعیت جغرافیایی : 

هزینه جراحی بینی در تهران از هزینه جراحی در شهرستان بیشتر است به همین دلیل هزینه این جراحی را افزایش می دهد.

بیهوشی : 

جراحی بینی با بیهوشی انجام می شود که هزینه جراحی را افزایش می دهد. دستمزد متخصص بیهوشی مانند حقوق پزشکان به شهرت و تجربه او بستگی دارد.

بهترین متخصص جراحی بینی در ونک

بخیه های جذبی بهتر است یا کشیدنی ؟

یکی از نگرانی هایی افراد این است که بخیه های عملشان به چه صورت است. در این خصوص باید بگویم که برای بخیه زدن بخش های داخلی بینی جراح از بخیه های جذبی استفاده می کند و برای برش های ایجاد شده در بخش های خارجی بینی که معمولا پره های بینی و ناحیه کلوملا می باشد از بخیه های کشیدنی استفاده می شود. زمان از بین رفتن بخیه های جذبی خیلی تحت کنترل نیست اما بخیه های غیر جذبی را می توان راس یک بازه زمانی مقرر که معمولا 7 روزه می باشد کشید. از همین رو جای زخم کمتری بر اثر استفاده از بخیه بر جای می ماند و احتمال ایجاد اسکار تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند. به همین دلیل می توانیم بگویم برای بستن برش های بیرونی ، استفاده از بخیه های کشیدنی بهتر از بخیه های جذبی است از همین رو بهتر است اصراری برای استفاده از بخیه های جذبی نداشته باشید و نگران پروسه کشیدن بخیه های خود نباشید.

جراحی بینی با لیزر :

لیزر یک تکنولوژی پیشرفته در حوزه های مختلف از جمله فیلد پزشکی می باشد. ولی در حوزه عمل زیبایی بینی ، حقیقت این است که برای تغییر شکل بینی ، انجام جراحی زیبایی لازم است. رینوپلاستی با استفاده از تکنیک های مختلف باز یا بسته انجام می شود و از لیزر بعنوان یک درمان حداقل تهاجمی برای خلق تغییراتی در بخش سطحی پوست بینی یا ایجاد برش های مورد نیاز در طول فرایند عمل بینی استفاده می شود. مشکلاتی از قبیل اسکار در سطح پوست بینی ، با استفاده از تکنولوژی لیزر قابل درمان می باشد. لیزر با استفاده از پرتوهای ساطع شده از یک دستگاه مخصوص با طول موج های مشخص ، کاربردهای خود را انجام می دهد. همانطور که شرح داده شد ، لیزر در انجام فرایند جراحی بینی  ، کاربردهای جزئی دارد و اصل این فرآیند باید به دست جراح با تجربه و ماهر بینی ، انجام شود.

تمیز کردن بینی بعد از جراحی بینی :

با توجه به جمع شدن خون خشک شده در اطراف و داخل بینی بعد از رینوپلاستی ، تمیز کردن بینی یک الزام بوده و از طرفی با توجه به حساس بودن بینی بعد از عمل ، ملاحظاتی وجود دارد که در زمان تمیز کردن این اندام باید مد نظر قرار داده شود. در طول روزهای اول بعد از رینوپلاستی در داخل بینی شما تامپون قرار دارد و بیرون بینی شما گچ گرفته شده است. بنابراین شما نمی توانید بینی را از داخل و خارج تمیز کنید. البته در طول یک دوره یک هفته ای بعد از جراحی بینی ، اسپلینت داخلی و خارجی برداشته می شود و شما می توانید تمیز کردن بینی را آغاز کنید.

برای تمیز کردن داخل بینی می توانید از محلول سالین یک هفته بعد از عمل بینی استفاده کنید. یکی از راه های ساده برای تمیز کردن بینی با محلول سالین ، استفاده از یک سرنگ بدون سوزن است. سرنگ را پر از محلول سالین کنید و نوک آن را در یکی از سوراخ های بینی قرار دهید. محلول را به سمت داخل سوراخ بینی هدایت کنید به طوریکه از سوراخ دیگر بینی بیرون بزند. مراقب باشید محلول وارد گلو نشود. همین کار را در سوراخ دیگر بینی تکرار کنید. محلول سالین را می توانید از داروخانه های محلی تهیه کنید. همچنین می تواند آن را با استفاده از یک فنجان آب جوشیده خنک شده و نصف قاشق چایخوری نمک نیز تهیه کنید.

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی سعی کنید با پزشک مشورت کنید و درباره خواسته ها و انتظارات خود با او گفت و گو کنید. بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله بهترین متخصص جراح بینی در ونک همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
بهترین جراح بینی گوشتی در ونک【سال 1402】❤️
نوشتهٔ بعدی
جراحی بینی فانتزی در ونک ⚡【سال1402】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)