تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی آشنا کنیم. جراحی بینی یکی از پرطرفدار ترین روش های جراحی زیبایی است که اکثر افراد به آن علاقه دارند. آمار جراحی بینی در کشور ایران بیشتر از کشور های دیگر است و همه افراد از کشور های دیگر به ایران می آیند تا جراحی بینی انجام دهند. جراحی بینی روش هایی دارد که طبق نوع بینی و ایرادات بینی پزشک مشخص می کند که کدام نوع روش برای بینی شما مناسب است. در ادامه برای آشنا شدن با تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی با ما همراه باشید.

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست ؟

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی است که باعث از بین رفتن ایرادات و مشکلات بینی است و باعث اصلاح فرم بینی می شود. مشکلات بینی مانند پولیپ، شکستگی بینی، انحراف بینی را از بین می برد و درمان می کند. بینی بعضی از افراد بزرگ و گوشتی یا استخوانی و دراز است و افراد برای درست کردن فرم بینی خود دست به جراحی بین می زنند. جراحی بینی باید توسط پزشک متخصص انجام شود تا نتیجه مناسبی داشته باشد. با برش در ناحیه پایینی بینی جراحی انجام می شود و تغییرات مورد نیاز روی بینی صورت می گیرد.

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست ؟

انواع شکل و فرم بینی :

بینی هر فردی می تواند ویژگی هایی داشته باشد و به همین دلیل بینی هر فردی با فرد دیگر با هم تفاوت دارد. در ادامه با انواع شکل و فرم بینی آشنا می شوید :

بینی گوشتی :

بینی گوشتی یکی از بیشترین مدل های جراحی بینی است. این نوع مدل بینی پوست ضخیمی دارد و غضروف آن ضعیف است. به همین دلیل باید در انتخاب پزشک دقت کنید زیرا جراحی توسط یک پزشک بی تجربه می تواند باعث برگشت بینی شود. بینی گوشتی جراحی سختی دارد و برای جراحی باید پزشک با تجربه را انتخاب کنید تا دچار عوارض و خطرات نشوید.

بینی قوز دار :

اکثر افراد بینی قو دارا بنی قوز دار هستند یعنی 9 درصد از مردم بینی قوز دار دارند. این مدل بینی در اثر یک ضربه و حادثه در کودکی یا بزرگسالی اتفاق می افتد. در این نوع بینی ها ناهمواری هایی در استخوان بینی دیده می شود و دچار انحراف است. افرادی که بینی آن ها قوز دارد دچار اختلال تنفسی می شوند.

بینی استخوانی :

بینی استخوانی یکی از بهترین مدل های بینی است که در این نوع بینی ساختار بینی طوری است که پوست روی آن نازک است و بدون بافت است. غضروف در بینی های استخوانی مناسب است و نیازی به پیوند غضروف با غضروف مصنوعی نیست.

چه افرادی برای جراحی بینی مناسب هستند ؟

جراحی بینی برای اکثر افراد که بینی آن ها ایرادات و مشکلاتی دارد مناسب است و اکثر افراد می توانند جراحی بینی انجام دهند. افرادی که بینی آن ها افتادگی دارد، افرادی که می خواهند فرم بینی را درست کنند، افرادی که بینی آن ها قوز دارد، افرادی که می خواهند پهن بودن نوک بینی را درست کنند، افرادی که می خواهند گوشت زیاد و اضافه بینی را از بین ببرند، افرادی که می خواهند کجی و انحراف بینی را درست کنند می توانند جراحی بینی انجام دهند.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش جراحی بنی باز و بسته صورت می گیرد که هر کدام زیر نظر پزشک برای افراد انجام می شود. به دو روش جراحی با بیهوشی انجام می شود و با توجه به نوع بینی و تغییرات لازم برای بینی هر کدام از این روش ها برای شما استفاده می شود. امکان دار روش های جراحی برای افراد مناسب نباشد و پزشک از روش های دیگری برای جراحی استفاده کنید که در ادامه به این روش ها بیشتر آشنا می شود :

جراحی بینی به روش باز :

یکی از روش های جراحی بینی روش باز است که در این روش پزشک با یک برش در ناحیه بین سوراخ های بینی برشی ایجاد می کند و پوست بینی را بلند می کند و تغییرات لازم را در استخوان و غضروف بینی انجام می دهد. پزشک در این روش به همه نقاط بینی دسترسی دارد و می تواند تغییرات زیادی در بینی انجام دهد. در این روش بخیه ها و برش ها در بیرون بینی است و قابل مشاهده است که بعد از مدتی از بین می رود. در جراحی بینی های گوشتی و بینی هایی انحراف دارند توسط روش باز انجام می شود. مدت زمان جراحی بینی به روش باز نسبت به جراحی بینی به روش بسته بیشتر است.

جراحی بینی به روش بسته :

این روش برای زمانی است که تغییرات کمی در بینی انجام می شود زیرا پزشک در این روش دسترسی کمی به همه نقاط بینی دارد. برش ها در این روش در داخل بینی است و دیده نمی شود و پزشک با ورود توسط سوراخ های بینی جراحی را انجام می دهد. در این روش پوست بینی برداشته نمی شود و افراد بعد از جراحی درد و تورم کمتری را مشاهده می کنند. از مزایای این روش که روی پوست بینی جای برش و زخمی وجود ندارد. مدت زمان این روش جراحی کم است.

آلار پلاستی :

آلار پپلاستی یکی از روش های جدید جراحی بینی است که این روش برای افرادی کاربرد دارد که می خواهند تغییراتی در سوراخ های بینی انجام دهند. آلار پلاستی این امکان را به پزشک می دهد که غضروف های نوک بینی محدود شود و پایه آلار را کوتاه یا بلند کند. این تغییرات باعث باریک تر شدن بینی می شود. آلار پلاستی یکی از روش های جراحی بینی است.

سن مناسب برای جراحی بینی :

سن مناسب برای جراحی بینی زمانی است که افراد دوره بلوغ خود را پشت سر گذاشته باشند و صفحات رشد بینی در افراد بسته شده باشد زیرا در غیر این صورت جراحی در این دوره باعث می شود بینی شما به حالت قبلی برگردد. در دوران بلوغ تغییراتی در ظاهر افراد به وجود می آید که افراد گمان می کنند زشت هستند و بینی آن ها بد فرم است به همین دلیل می خواهند بینی خود را جراحی کنند. به همین دلیل باید صبر کنید دوره بلوغ شما تمام شود و صفحات رشد بینی شما بسته شود. صفحات رشد بینی در دختران در سن 15 سالگی و در پسران در سن 16 سالگی بسته می شود و بهترین زمان برای جراحی بینی در دختران در سن 16 سالگی و در پسران در سن 17 سالگی اتفاق می افتد.

جراحی بینی فانتزی چیست ؟

در عمل بینی فانتزی، بینی به شدت کوچک می شود و قوس و انحنای زیادی در نمای نیم رخ ایجاد می شود، ارتفاع بینی در زاویه پروفیل در بینی فانتزی، موقعیت سر بالایی را می گیرد. جراحی بینی فانتزی منجر به باریک شدن بینی در نمای جلویی بیش از حد معمول می شود و به اصطلاح در بالای تیغه های شانه چین ایجاد می کند که باعث افتادن خطی در بالای تیغه های شانه می شود.

نکاتی درباره جراحی بینی فانتزی :

داشتن بینی با بافت و غضروف قوی و پوست نازک یکی از الزامات جراحی بینی فانتزی است.  افرادی که دارای بینی های استخوانی و اجزای صورت کوچک هستند، کاندیدای خوبی برای طراحی بینی فانتزی هستند. کاندیدهای جراحی بینی فانتزی باید از تحت فشار قرار دادن بهترین جراح بینی فانتزی برای کوچک کردن بینی خودداری کنند و این تصمیم را به جراح بسپارند.

افرادی که بینی گوشتی دارند کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی نیستند و بهترین مدل جراحی برای آن ها جراحی بینی طبیعی است. عمل بینی فانتزی عروسکی باید توسط جراح بینی مجرب و آشنا به رشته بینی فانتزی انجام شود تا نتایج قابل قبولی حاصل شود.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی فانتزی چه عوارضی دارد ؟

بهتر است افرادی که درخواست جراحی زیبایی بینی دارند، بدانند که استفاده اولیه از بینی برای تنفس است و نه فقط برای زیبایی، بنابراین اگر به جراح بینی اصرار کنند که بینی خود را بیش از حد باریک کنند، امکان دارد هنگام تنفس تغییر شکل دهند. از دیگر عوارض جراحی بینی می توان به کبودی، تورم اشاره کرد که طبیعی است و به مرور زمان برطرف می شود و جای نگرانی نیست. فقط برای جلوگیری از هرگونه عارضه بعد از جراحی زیبایی، با یک جراح بینی با تجربه خوب مشورت کنید و تمام نکاتی را که او در طول فرآیند جراحی پیشنهاد می کند، رعایت کنید.

جراحی بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی ترکیبی از طراحی بینی فانتزی و طبیعی است. جراح در این مدل جراحی بینی تناسب اندازه و شکل بینی را با سایر اجزای صورت حفظ می کند. در بینی نیمه فانتزی نوک بینی کمی بالاتر از بینی معمولی است. بینی بیمار خیلی غیر طبیعی به نظر نمی رسد. توجه داشته باشید که بینی نیمه فانتزی کوچکتر از بینی معمولی است.

چه افرادی نمی توانند جراحی بینی نیمه فانتزی انجام دهند ؟

بیماران مبتلا به دیابت، آرتریت، اختلالات خونی، آلرژی های شدید، کلسترول بالا، بیماری های ریوی و قلبی، فشار خون بالا و باردار، از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند و مجاز به قطع مصرف دارو به مدت 2 تا 3 روز نیستند. آن ها گزینه مناسبی برای این جراحی نیستند. همچنین افراد سیگاری و افرادی که از محصولات دخانی استفاده می کنند کاندیدای مناسبی نیستند.

مراقبت های قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی :

برای این که دچار عوارض و خطرات نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه با این مراقبت ها آشنا می شوید :

  • 2 هفته قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی، سیگار، محصولات تنباکو و مشروبات الکلی را ترک کنید. تنباکو و نیکوتین می توانند باعث انقباض عروق خونی و نارسایی گردش خون شوند.
  • 1 روز قبل از عمل حمام کنید و آرایش، لوسیون ها و کرم های آرایشی را کاملاً بشویید.
  • برای جلوگیری از خونریزی از مصرف داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن، ویتامین E و مکمل های گیاهی به مدت 2 هفته خودداری کنید.
  • اگر لاک دارید، قبل از جراحی آن را پاک کنید.
  • چند روز قبل از جراحی بینی مقدار زیادی آب بنوشید.

بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی تورم و کبودی را چگونه کاهش دهیم ؟

همه بیماران جراحی بینی، از جمله بیمارانی که جراحی بینی با مدل نیمه فانتزی انجام دادند، پس از جراحی، تورم و کبودی را به عنوان عوارض جانبی طبیعی تجربه می کنند. اما برای به حداقل رساندن این اثرات طبیعی چه می توان کرد. عوامل متعددی در میزان التهاب نقش تعیین کننده ای دارند که با در نظر گرفتن این عوامل می توان بهترین اقدام را برای کم شدن سطح تورم بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی انجام داد.

تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی

مهمترین تفاوت بین جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی به نوک بینی و کوچکی آن مربوط می شود. این به این معنی است که بینی های فانتزی بسیار کوچک، قوس دار و سر بلند هستند، در حالی که بینی های نیمه فانتزی دارای سوراخ های طبیعی با اندازه متوسط ​​و قوس معمولی هستند. تفاوت دیگر بین جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی این است که درجه ایجاد شده بین لب بالایی و نوک بینی 100 و حتی بالای 100 در نظر گرفته می شود در حالی که درجه ایجاد شده در بینی نیمه فانتزی بین 95 تا 100 در نظر گرفته می شود.

در جراحی نیمه فانتزی، دست جراح کمی بازتر است و می تواند با در نظر گرفتن حالات و فرم صورت و خواسته های بیمار، فرم بینی را به حالت طبیعی نزدیک کند. در حالی که در جراحی بینی فانتزی تفاوت های قابل توجهی بین شکل و اندازه بینی و شکل و اندازه بینی طبیعی وجود دارد.

یکی دیگر از تفاوت های آشکار بین جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی، نوع روش مورد استفاده برای انجام هر کدام است. روش مورد استفاده برای جراحی خیالی بسیار پیچیده و دشوار است و از حساسیت بالایی برخوردار است. این در حالی است که میزان این حساسیت ها در جراحی های نیمه فانتزی بسیار کم می شود. زیرا نیازی نیست که بینی فانتزی داشته باشید. علاوه بر این، روش های مورد استفاده در این روش نسبت به جراحی بینی فانتزی حساسیت و ظرافت کمتری دارند.

تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی

بینی عروسکی به چه صورت هایی می آید ؟

اکثر افراد تمایل دارند تا بینی خود را به فرم فانتزی یا همان عروسکی عمل کنند. اما از انجام آن می ترسند و دوست دارند بدانند این نوع بینی به چه صورت هایی می آید و مناسب است؟ در واقع نمی توان گفت این جراحی برای افراد خاصی مناسب است. چرا که تمامی افراد می توانند برای انجام عمل جراحی اقدام کنند. کسانی که دارای بینی های گوشتی و استخوانی هستند نیز می توانند تحت عمل جراحی قرار گیرند اما با این شرط که پزشک شما تائید آن را دهد. معمولا بینی های فانتزی مناسب چهره های کوچک و گرد است و می تواند ظاهر بسیار جذابی را برای آن ها به وجود آورد. پزشک برای تصمیم گیری در این خصوص چهره شما را بررسی خواهد کرد و تناسبات چهره شما را در نظر می گیرد. وی با در نظر گرفتن خصوصیات چهره شما برای انجام جراحی بینی فانتزی وارد عمل می شود.

جراحی زیبایی بینی شما می تواند به شیوه عروسکی انجام پذیر اما در مواردی که چهره فرد با مدل عروسکی تناسب نداشته باشد پزشک نظر خود را به بیمار می گوید و اجازه می دهد تا او در رابطه با فرم بینی خود تصمیم بگیرد. بهتر است به یاد داشته باشید که در صورتی که اعضای چهره شما با مدل عروسکی در تناسب نباشد ، نتیجه حاصله از عمل بینی فانتزی رضایت بخش نخواهد بود و به عبارتی دیگر در این صورت بینی شما بعد از جراحی با دیگر اجزای چهره هماهنگی نخواهد داشت و باعث کاهش زیبایی های چهره شما می شود. پس بهتر است برای اینکه بدانید آیا جراحی بینی فانتزی برای چهره شما مناسب است یا خیر به پزشک خود مراجعه کنید و از او در این رابطه مشورت بخواهید.

بهترین جراح بینی عروسکی در جراحی بینی فانتزی چه اقداماتی می کند ؟

بهترین دکتر عمل بینی جهت انجام عمل بینی فانتزی ، به منظور کوچک نمودن بینی باید در وهله اول ؛ ساختار بینی را مورد بررسی قرار دهد. لازم به ذکر است که جراح بینی ، نباید اقدام به کوچک نمودن بینی به صورت غیر طبیعی نماید ؛ چرا که کوچک کردن بیش از اندازه بینی منجر به بروز اختلالات تنفسی برای بیمار می گردد. در عمل بینی فانتزی تمرکز اصلی جراح بر روی نوک بینی می باشد و تغییرات ایجاد شده روی نوک بینی باید حالت دارتر و سر بالاتر از سایر مدل های جراحی زیبایی بینی باشد. به طور کلی در دراین روش جراحی ، جراح بینی بر اساس تناسب چهره و مطابق سلیقه بیمار اقدام به گرد نمودن یا زاویه دار کردن نوک بینی می نماید و همچنین جهت عروسکی کردن بینی ، نوک بینی را کمی سر بالا می کند.

کلام آخر

برای انجام جراحی بینی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی و تحقیق دست به انجام جراحی بینی بزنید. دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
جراحی قوز بینی
نوشتهٔ بعدی
مزایای جراحی بینی به روش بسته

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)