قیمت عمل بینی در ونک ❤️【سال 1401】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با قیمت عمل بینی در ونک آشنا کنیم. یکی از مهم ترین و متداول ترین سوال هایی که هر فردی که قصد عمل جراحی را دارد می پرسد قیمت عمل زیبایی بینی می باشد و دغدغه آن این است که آیا فرد می تواند از پس هزینه عمل جراحی بینی بر بیاید یا خیر ؟ مطمئنا هر فردی که قصد انجام عمل جراحی را دارد به فکر قیمت عمل زیبایی بینی می باشد و ممکن است که شما با هزینه های متفاوتی رو به رو شوید. در ادامه برای آشنا شدن با قیمت عمل بینی در ونک با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

در بیشتر موارد، برش هایی که برای تغییر شکل استفاده می شوند ممکن است در داخل بینی پنهان شده یا غیرقابل تشخیص به نظر برسند. هدف کلی بهبود ظاهر و حفظ ظاهر طبیعی مطابق با بقیه صورت است.

جراحی بینی روشی است که برخی از جراحان بسیار مشتاق انجام آن هستند. احتمالاً یکی از پیچیده ترین عمل های جراحی پلاستیک زیبایی است و نیاز به ارزیابی زیبایی ذاتی و تعادل قسمت های مختلف بینی و همچنین تناسب بینی با بقیه قسمت های صورت بیمار دارد.

دستیابی به هنر لازم برای انجام جراحی زیبایی خوب نیازمند سالها تجربه و مهارت است، علاوه بر این، ظاهر عملکردی بینی باید حفظ یا اصلاح شود تا اطمینان حاصل شود که بیمار بعد از عمل ظاهر بهتری دارد و از توانایی فرد برای تنفس راحت اطمینان حاصل شود. جراحان تجربه مدیریت بینی های پیچیده از جمله بینی های کج، بینی های شکسته و بینی های شکاف را دارند.

جراحی بینی چیست ؟

روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته تقسیم می شود که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش بسته : 

جراحی بینی بسته یکی از روش های جراحی بینی است که در آن تمامی برش ها در داخل بینی ایجاد می شود و زخم ها داخلی هستند. در این روش پزشک دسترسی زیادی به تمام قسمت های بینی ندارد و این روش برای جراحی هایی در نظر گرفته شده است که تغییر زیادی نمی کنند.

جراحی بینی به روش باز : 

جراحی بینی باز یکی از پرکاربردترین روش ها است زیرا این روش امکان دسترسی به غضروف و استخوان های بینی را فراهم می کند. در این روش می توان زخم را دید و برش در ناحیه غضروف بین دو بینی، پوست را از نوک بینی بلند کرد و غضروف را شکل داد. اکثر پزشکان از این روش استفاده می کنند.

هدف جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی می تواند برای تغییر شکل، اندازه و ظاهر کلی بینی به کار گرفته باشد. از جمله در خواست هایی که بیماران از جراحان طلب می کنند :

 • استخوان بینی را باریک کنند.
 • سوراخ بینی را تنگ یا گشاد کنند.
 • بینی کج شان را صاف کنند.
 • نوک بینی را تغییر دهند.
 • زاویه بین بینی و لب بالا را تغییر دهند.

در بیشتر موارد، برش‌هایی که برای تغییر شکل استفاده می‌شوند ممکن است در داخل بینی پنهان باشند یا در ظاهر بینی غیرقابل تشخیص باشند. هدف کلی بهبود ظاهر و حفظ ظاهر طبیعی مطابق با سایر قسمت های صورت است.

مراقبت های بعد از عمل بینی

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا می شوید :

استعمال دخانیات :

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به مدت دو هفته قبل از عمل بینی و یک ماه بعد از عمل جراحی بینی از آن حتما دوری کنید استعمال دخانیات مانند سیگار و قلیان می باشد.

شست و شوی بینی بعد از عمل جراحی :

بهتر است که بعد از عمل جراحی بینی خود به مدت یک ماه از سرم های شست و شو برای شست و شوی داخل بینی خود استفاده کنید، در صورتی که از قطره های بینی استفاده می کنید بهتر است که آن ها را طبق تجویز پزشک جراح و در یک ساعت معین شده آن ها را مورد استفاده قرار دهید.

همچنین در زمان شست و شوی بینی خود بعد از عمل جراحی بهتر است که از فین کردن بینی خود خودداری نمایید، زیرا محکم فین کردن بینی می تواند موجب خونریزی در بینی شما شود و بهتر است که به مدت یک ماه بعد از عمل جراحی خود از فین کردن حتما اجتناب کنید.

چسب زدن بعد از عمل زیبایی :

به طور کلی چسبی که برای افراد متقاضی بعد از عمل جراحی مورد استفاده قرار می گیرد باید بین 2 هفته الی یک ماه باشد، همچنین مدت زمان استفاده از چسب با توجه به پوست بیمار کاملا بستگی دارد و در صورتی که پوست بینی فرد بیمار نازک تر باشد تنها سه هفته کافی است ولی اگر پوست بینی گوشتی و یا پوستی ضخیم داشته باشد بهتر است که به مدت دو ماه بعد از عمل بینی از چسب ها استفاده کنید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی :

یکی از بهترین توصیه ها برای افرادی که این عمل جراحی را انجام دادند این است که بعد از عمل جراحی باید به صورت طاق باز بخوابید و سعی کنید که سر خود را کمی بالاتر از بینی خود نگه دارید که این کار موجب کاهش تورم در بینی شما می شود، به هیچ وجه نباید بر روی شکم خود بخوابید و این طرز خوابیدن موجب می شود تا به بینی شما فشاری وارد نشود  موجب کج شدن بینی شما نشود.

تغذیه بعد از عمل بینی :

بعد از انجام این عمل جراحی افراد هیچ ممنوعیت غذایی در این باره را ندارند اما به توصیه پزشکان جراح به این افراد باید از مواد غذایی کم نمک استفاده کنید، نکته قابل توجه در این باره این است که حتما باید از نمک زیادی دوری کنید و به طور نرمال افراد یک روز بعد از عمل جراحی می توانند هر نوع ماده غذایی که دوست دارند را مصرف نمایند.

ورزش بعد از عمل جراحی بینی :

به طور کلی پیاده روی بعد از عمل جراحی بینی به روند درمان شخص کمک بسیاری را می کند، همچنین پیاده روی موجب کاهش تورم در شما نیز می شود، فرد باید از انجام ورزش های بسیار سنگین به مدت 6 ماه بعد از عمل جراحی دوری کند و همچنین شنا کردن را به مدت 3 ماه باید کنار بگذارید.

مراقبت های بعد از عمل بینی

جراحی بینی چه مزایایی دارد ؟

تعادل :

گاهی اوقات بینی ممکن است در صورت افراد دارای شکل کجی باشد. ظاهر منحصر به فرد بینی می تواند باعث عدم تعادل بین بینی و صورت شود.

بهبود جریان تنفس بینی :

ساختارهای مختلف داخل بینی به مشکلات تنفس از طریق بینی کمک می کند. زدن ضربات سنگین در ورزش یا حوادثی مانند تصادف یا سایر اختلالات می تواند باعث خم شدن و شکستگی تیغه بینی افراد شود. استخوان اصلی یا تیغه بینی از دیواره ای تشکیل شده است که سمت چپ و راست بینی را از هم جدا می کند.

اگر این تیغه کج شود، می تواند یک یا هر دو طرف مجاری تنفسی بینی فرد را که مسئول ارسال هوا به ریه ها هستند، مسدود کند. مخروط‌های وارونه تحتانی همچنین شامل ساختارهای پیچیده‌تری در داخل بینی می‌شود که می‌تواند منجر به انسداد یا بسته شدن راه هوایی داخلی شود.

اعتماد به نفس و تجسم ذهنی بهتر از ظاهر خود :

در مواردی که افراد از مسائل روانی مانند تصورات منفی از خود و عدم اعتماد به نفس رنج می برند، تغییرات مثبت در ظاهر بینی می تواند به افزایش اعتماد به نفس افراد کمک کند.

سن مناسب برای جراحی بینی چه سنی است ؟

کمترین سن برای انجام جراحی بینی در دختران 16 سالگی و در پسرها 18 سالگی است، البته رسیدن به بلوغ کامل در هر فرد متفاوت است و جراح برای انجام جراحی زیبایی بینی باید تمامی قسمت های صورت را جهت رسیدن به بلوغ کامل فرد بررسی کند.

اگر پس از بررسی، پزشک این تشخیص را داد که غضروف ها دیگر رشد نمی کند فرد می تواند اقدام به جراحی بینی کند. بنابراین باید به کسانی که قصد عمل بینی در 12، 13، 14، 15 سالگی را دارند بگوییم که فعلا بهتر است دست نگه دارید تا به سن قانونی عمل بینی یا بهترین سن جراحی بینی برسید.

قیمت عمل بینی در ونک

قیمت عمل بینی در ونک به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

انواع بینی :

اولین و مهمترین عامل در تعیین قیمت جراحی بینی نوع بینی و وضعیت آن است. گاهی اوقات بینی در اثر پولیپ یا صدمات ناشی از تصادف یا تصادف ساختار طبیعی خود را از دست می دهد و عمل آن بسیار پیچیده است. بنابراین، مدت زمان جراحی ممکن است کمی بیشتر از حد معمول باشد. سختی کار و افزایش زمان عمل تاثیر بسزایی در هزینه جراحی دارد.

تخصص و تجربه جراح :

بسیاری از جراحان آموزش تخصصی و تجربه کافی دارند، بنابراین مهارت و دانش آنها برای انجام جراحی بیشتر است. تحصیل در خارج از کشور و استفاده از امکانات و تجهیزات مدرن و همچنین تجربه حرفه ای، رزومه یک پزشک است که در تعیین قیمت جراحی توسط پزشک مورد نظر بسیار موثر است. هر چه پزشک تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد و تجهیزات و امکانات جراحی به روزتر باشد، طبیعتا مقادیر مربوط به این عمل توسط این پزشکان بیشتر خواهد بود.

محل انجام عمل جراحی :

قیمت جراحی بینی در همه شهرها یکسان نیست و برای جراحی در شهرهای بزرگ قیمت بالاتری در نظر گرفته می شود. به دلیل امکانات بیشتر، پزشکان مجرب و متقاضیان بیشتر، قیمت ها در این شهرها نسبت به شهرهای کوچکتر بیشتر است.

جراحی بینی چه عوارضی دارد ؟

جراحی بینی مانند روش های دیگر دارای عوارضی است که این عوارض موقتی هستند و بعد از مدتی از بین می رود. در ادامه با عوارض جراحی بینی آشنا می شوید :

کبودی : کبودی عمدتاً در اطراف چشم ایجاد می شود و پس از حداقل 10 روز از جراحی ناپدید می شود.

ناراحتی : کاندیدها ممکن است ناراحتی و التهاب را تجربه کنند، به ویژه در نواحی تغییر شکل یافته بینی یا بافتی که برای پیوند استخوان برداشته شده است. اغلب اوقات، افراد می توانند با مصرف مسکن های موجود، ناراحتی خود را کاهش دهند.

ورم : بیشتر تورم های بعد از جراحی معمولاً پس از چند هفته از بین می رود. با این حال، شش ماه تا یک سال طول می کشد تا این وضعیت به طور کامل برطرف شود.

تاثیرات جانبی داروی بی هوشی : برخی از داوطلبان ممکن است پس از استفاده از بیهوشی دچار حالت تهوع شوند و این مشکل ممکن است با تغییرات موقت صدا و ترشح بیش از حد مخاط همراه باشد.

خون ریزی بینی : خونریزی بینی تا 72 ساعت بعد از عمل طبیعی است. اگرچه خونریزی بعد از این مدت معمولاً جدی نیست، اما بیمار باید در صورت مشاهده این شرایط، خونریزی بینی خود را به جراح خود اطلاع دهد.

چه افرادی برای جراحی بینی مناسب هستند ؟

همه افراد کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی هستند و می توانند با استفاده از این روش مشکلات بینی خود را برطرف کنند و بینی زیبا داشته باشند. کاندیدای مناسب جراحی بینی عبارتند از :

 • درست کردن فرم بینی
 • قوز بینی
 • درست کردن پهن بودن نوک بینی
 • کجی و انحراف بینی
 • از بین رفتن گوشت زیاد و اضافه بینی
 • افتادگی نوک بینی

جراحی بینی روی بینی استخوانی و گوشتی

استخوانی یا گوشتی بودن بینی توسط جراح پلاستیک مشخص می شود. اما به طور کلی بینی هایی که غضروف قوی تری دارند، لایه های چربی در پوست بینی بسیار کوچک و دارای دنده های کوچک و نازک هستند، بینی های استخوانی هستند. برخلاف بینی هایی که دارای غضروف نرم و ضعیف، نوک بینی پهن و افتاده و غدد چربی بیشتری روی پوست بینی هستند، اینها بینی های گوشتی هستند.

جراحی استخوان بینی آسانتر است و نتیجه جراحی بهتر خواهد بود. به دلیل غضروف قوی تر، برش و شکل دادن به آن آسان است. در بینی های گوشتی مشکل تر خواهد بود. رینوپلاستی در بینی های استخوانی به منظور فیکس شدن بینی، رفع برآمدگی و بیرون زدگی بینی، برداشتن پولیپ و کاهش سایز بینی انجام می شود. جراحی زیبایی بینی در بینی های گوشتی کمی سخت تر از بینی های استخوانی است. تراشیدن آن به دلیل نرمی غضروف مشکل است.

بنابراین برای بهتر دیدن نتیجه باید گامی در جهت تقویت استحکام اسکلت بینی برداشته شود. یکی از مراحل جراحی بینی که نتایج را بهبود می بخشد، برداشتن لایه چربی است. بینی های گوشتی غدد چربی بیشتری در زیر دارند. برای دیدن نتیجه جراحی بینی در بینی های گوشتی باید صبور باشید. تورم بعد از جراحی بینی در موارد استخوانی کمتر و کبودی بیشتر خواهد بود.

جراحی بینی روی بینی استخوانی و گوشتی 

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی سعی کنید بهترین پزشک و بهترین کلینیک را انتخاب کنید و با پزشکان متخصص گفت و گو و مشورت کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله قیمت عمل بینی در ونک همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره قیمت عمل بینی در ونک در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین جراح بینی در ونک در سال 2022 ❤️
نوشتهٔ بعدی
عمل بینی استخوانی در ونک در سال 2022 ❤️

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)