بهترین جراح بینی گوشتی در ونک【سال 1402】❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی گوشتی در ونک آشنا کنیم. جراحی بینی یکی از پرطرفدار ترین جراحی های دنیا است که همه افراد به این جراحی علاقه دارد زیرا با این جراحی می توان ظاهر بینی را زیباتر کرد و مشکلات آن را برطرف کرد. بسیاری از افراد بینی های گوشتی دارند و گمان می کنند اگر جراحی بینی انجام دهند بینی آن ها به حالت قبلی خود باز می گردد اما باید بگوییم که امروزه با انجام جراحی بینی برای بینی های گوشتی امکان وجود ندارد و با خیال راحت می توانید بین خود را جراحی کنید. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین جراح بینی گوشتی در ونک با ما همراه باشید.

جراحی بینی گوشتی چیست ؟

برخی از افراد نیاز به کار بیشتر و دقت مضاعف از سوی پزشک در جراحی بینی دارند. زیرا عمل برخی از بینی ها حساسیت بیشتری دارد و بهتر است برای انجام این عمل از پزشکان متخصص فراخوانی شود. عملکرد صحیح بینی گوشتی به این معنی است که مانند بسیاری از عمل های بینی به حالت قبل بازگشتی ندارد و صورت فرد دچار تغییر نمی شود.

بسیاری از افراد از بازگشت شرایط اولیه جراحی بینی گوشتی ناامید شده و یا از انجام آن صرف نظر می کنند. با رفع عمل های نادرست قبلی یا انجام صحیح این عمل از ابتدا می توانید یک جراحی بینی ایمن و مطلوب را تجربه کنید. جراحی زیبایی بینی یکی از سخت ترین انواع جراحی بینی است.

جراحی بینی گوشتی چیست ؟

مشخصات بینی گوشتی :

خصوصیات بینی افراد بر اساس ضخامت نیمه پایینی پوست به دو گروه استخوانی و گوشتی تقسیم می شود که ویژگی های گوشتی آن عبارتند از :

 • بلندی ارتفاع پره های بینی از نمای کناری و پهن بودن نیمه تحتانی بینی از نمای روبرو
 • ضخیم بودن پوست ناحیه نوک بینی
 • بزرگی نوک بینی
 • مشهود بودن منافذ پوستی
 • ضخیم بودن عرض پره های بینی

به غیر از پوست ضخیم این نوع بینی ها، غضروف های اسکلتی تیغه های شانه بسیار ضعیف و نازک است البته در افراد مختلف معیارهای گوشتی درجات مختلفی وجود دارد.

آیا جراحی بینی گوشتی مشکل است ؟

بعد از جراحی بینی، افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند باید به مدت 1 تا 2 ماه از چسب بینی استفاده کنند. دوره نقاهت این افراد بیشتر از افرادی است که بینی استخوانی دارند. جراحی بینی گوشتی و استخوانی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد و افرادی که جراحی بینی انجام می دهند می توانند پس از 1 هفته به زندگی عادی خود ادامه دهند. اگر پزشک زیبایی تخصص و تجربه کافی را داشته باشد، می توانید بدون نگرانی از عواقب بعدی، عمل را با موفقیت انجام دهید. شما می توانید سال ها از بینی زیبای خود لذت ببرید.

نکات مهم درباره جراحی بینی گوشتی

افراد دارای بینی گوشتی باید انتظار منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی زیبایی داشته باشند و با هدف بهبود هر چه بیشتر خود با توجه به نوع بینی گوشتی خود تصمیم به عمل بگیرند. نکته دوم این است که افراد دارای بینی گوشتی عموما اسکلت بزرگ تری در صورت خود دارند و ویژگی های صورت پهن تری دارند، بنابراین بهبود نسبی شکل بینی باعث می شود که صورت آن ها متناسب به نظر برسد.

بینی گوشتی انواع و شرایط خاص خود را دارد و همه آن ها یکسان نخواهد بود. هر شکلی برای انجام جراحی بینی مناسب نیست و اگر اصرار داشته باشید ممکن است مشکلات جدیدی به وجود بیاید و کیفیت عمل را تحت تاثیر قرار دهد. پس بهتر است با استفاده از تجربه پزشک و شرایط فردی، نوع فرم بینی را برای جراحی بینی انتخاب کنید تا دچار عواقب ناخوشایند و متعاقب آن نشوید. یک پزشک مجرب می تواند بهترین مشاور برای این امر باشد.

تاثیر جراحی در بینی های گوشتی :

دو عامل بسیار مهم در جراحی بینی تاثیرگذار است، اولین عامل انتظارات بیمار از جراحی بینی است. بیمارانی که دارای بینی گوشتی هستند نباید انتظار داشته باشند که بینی خود را تغییر دهند و آن را به بینی عروسکی تبدیل کنند، به عنوان مثال اگر در جراحی پلاستیک بینی مقدار زیادی از غضروف بینی برداشته شود، شکل بینی در دراز مدت بدتر می شود.

ترمیم و بیمار در نهایت نیاز به جراحی ترمیمی بینی خواهد داشت. دومین عامل انتخاب جراح بینی واجد شرایط است، بیمار باید در انتخاب جراح بینی خود دقت کند و کیف پول خود را به دقت بررسی کند. یک جراح بینی خوب هم به ظاهر و هم به عملکرد طبیعی بینی اهمیت می دهد، نتیجه جراحی دائمی و بدون مشکل تنفسی خواهد بود.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت پذیر است ؟

فرم صورت پس از انجام این عمل کمی تغییر می کند، اما اگر عمل جراحی بینی بر اساس همه تکنیک های حرفه ای انجام شود، اصلا جای نگرانی نیست. بازگشت پذیر بینی های گوشتی همیشه یک نگرانی بوده که به لطف پیشرفت های اخیر در جراحی های زیبایی به حداقل رسیده است. اگر عمل جراحی بینی گوشتی به درستی انجام شود و پزشک این فرآیند را با دقت و مهارت انجام دهد، بینی زیبایی خود را برای مدت طولانی به بهترین شکل حفظ می کند.

مراقبت های قبل از جراحی بینی گوشتی :

برای این که دچار عوارض و خطرات نشوید باید مراقبت هایی انجام دهید که در ادامه با مراقبت های قبل از عمل بینی گوشتی شنا می شوید :

 • در روز جراحی لباس های دکمه دار بپوشید تا در تعویض لباس بعد از عمل دچار مشکل نشوید.
 • در روز اول مشاوره با پزشک خود در مورد انتظارات خود از جراحی بینی صحبت کنید.
 • در روز جراحی نیم ساعت قبل از زمان مقرر و همراه با یک خادم در محل جراحی حضور داشته باشید.
 • توصیه می شود یک پزشک بینی خوب انتخاب کنید و در مورد سابقه بیماری خاص خود، مصرف داروهای خاص یا حساسیت به داروها به او بگویید.
 • تمام مدارک پزشکی را در روز عمل همراه داشته باشید.
 • آزمایشات تجویز شده را انجام دهید و نتایج را در اختیار جراح خود قرار دهید.
 • از انداختن جواهرات مانند ساعت یا انگشتر خودداری کنید.
 • اگر پزشک قبل از جراحی بینی دارویی برای شما تجویز کرد، به طور منظم و تا انتها از آن استفاده کنید.
 • مردان نیز باید ریش و سبیل خود را کوتاه کنند.
 • شب قبل از جراحی به اندازه کافی مایعات بنوشید.
 • خانم ها باید بدون آرایش یا لاک در روز عمل مراجعه کنند.
 • ممکن است تا مدتی بعد از جراحی نتوانید دوش بگیرید، بنابراین یک روز قبل از عمل استحمام کنید.
 • حداقل هشت ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید. معده شما باید در طول عمل خالی باشد.
 • استفاده از داروهای ضد التهابی مانند آسپرین و پروفن احتمال خونریزی حین عمل را افزایش می دهد، استفاده از آن ها دو هفته قبل از عمل ممنوع است.
 • استعمال دخانیات و نوشیدن الکل باعث اختلال در اکسیژن رسانی به خون می شود، بنابراین تا 2 هفته قبل از جراحی از کشیدن سیگار و قلیان خودداری کنید.

نکات مهم درباره جراحی بینی گوشتی

بعد از جراحی بینی باید چه مراقبت هایی انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بینی خود بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا می شوید :

 • تورم و کبودی بعد از عمل پس از 2-3 هفته از بین می رود، پس نگران نباشید.
 • در حالی که دراز کشیدید سعی کنید سر خود را بالاتر از بدن خود نگه دارید.
 • از یک مسواک نرم استفاده کنید و به آرامی مسواک بزنید.
 • به مدت 12 ساعت پس از جراحی از کمپرس یخ روی گونه ها و اطراف چشم استفاده کنید.
 • به مدت 1 ماه استخر نروید و شنا نکنید.
 • تا 1 هفته بعد از جراحی بینی از خوردن غذاهای تند خودداری کنید.
 • پس از جراحی بینی از خنده و حرکات قوی عضلات صورت خودداری کنید.
 • تا 12 ساعت پس از عمل از خوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن دارند خودداری کنید.
 • از فین کردن و تخلیه بینی با شدت پر هیز کنید.
 • ترشحات خونی به مدت 3 یا 4 روز طبیعی است و نگران کننده نیست. بانداژ زیر بینی را عوض کنید.
 • بعد از هفته سوم می توانید ورزش کنید اما مراقب باشید که بینی شما آسیب نبیند.
 • از الکل استفاده نکنید؛ زیرا باعث گشاد شدن رگ ها و افزایش احتمال خونریزی می شود.
 • تا 4 هفته بعد از عمل از عینک استفاده نکنید.
 • حتما با دهانی باز عطسه کنید.

موارد گفته شده ظاهراً ساده هستند، اما می توانند نقش تعیین کننده ای در بهبود نتایج جراحی بینی گوشتی داشته باشند. سعی کنید فقط با پزشک مورد نظر خود مشورت کنید و از دستورات دیگران خودداری کنید. زیرا هرکسی شرایط شخصی خود را دارد و نباید سعی کنید کاری جز دستور پزشک مربوطه انجام دهید. تا زمانی که بینی به ثبات نهایی خود نرسد، از انجام هر کاری که ممکن است بر وضعیت شما تأثیر بگذارد، خودداری کنید.

دلیل ایجاد ورم بعد از جراحی بینی گوشتی

انجام همه فعالیت های فوق باعث تورم بینی می شود که میزان آن بسته به موارد زیر در افراد مختلف متفاوت است :

نوع بینی :

تورم در بینی های گوشتی و بسیار بزرگ بیشتر از بینی های استخوانی است.

ویژگی های بدنی فرد :

برخی افراد زخم های بدی دارند، مدت زمان بهبودی کبودی ها و بهبود زخم در این افراد بیشتر از سایرین است. مدت زمان بیشتری طول می کشد تا تورم در این افراد فروکش کند.

میزان ایرادات بینی : 

هر چه عیوب بیشتری را بتوان در جراحی بینی اصلاح کرد، اصلاحات بیشتری مورد نیاز خواهد بود، بنابراین تورم بیشتر می شود.

6 ماه تا گاهی 2 سال طول می کشد تا تورم بینی به طور کامل از بین برود. یک فرآیند طبیعی برای کاهش تورم بینی وجود دارد که با تفاوت های جزئی در افراد مختلف رخ می دهد. اگر این روند در برخی از افراد بسیار کند باشد، به طوری که مقدار قابل توجهی از تورم پس از مدت طولانی ادامه یابد، می توان تاج را به بینی تزریق کرد. البته این کار باید با صلاحدید پزشک و زیر نظر او انجام شود زیرا تزریق بیش از حد ممکن است برای فرد مشکل ایجاد کند.

بهترین جراح بینی گوشتی در ونک

بینی گوشتی یکی از انواع بینی هایی است که به داشتن پوست ضخیم، نوک بینی پهن و سوراخ های بینی بزرگ شناخته شده است و همین ویژگی ها این نوع جراحی بینی را به یکی از سخت ترین جراحی ها تبدیل می کند. هنر و علم بهترین جراح بینی گوشتی در ونک مطرح می شود و با ایجاد یک نتیجه واقعا تحسین برانگیز، نشان دهنده تمایز است.

اگر بینی گوشتی دارید و قصد انجام جراحی بینی را دارید بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که بینی شما از آن دسته بینی هایی است که دقت و حساسیت بسیار بالایی در انتخاب بهترین جراح بینی می طلبد. بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و غدد چربی بزرگ است. در این نوع بینی غضروف ضعیف است و با لمس آن به راحتی حرکت می کند. این بافت غضروفی ضعیف عمل جراحی بینی را پیچیده تر کرد.

در طی فرآیند جراحی بینی، پزشک باید این چارچوب شکننده غضروفی را با استفاده از تکنیک های مناسب تقویت کند تا بتواند شکل جدید ایجاد شده در بینی را به درستی پشتیبانی کند. در واقع جراح برای گرفتن بهترین نتیجه از این نوع جراحی بینی باید از تکنیک هایی مانند پیوند غضروف برای رفع عیوب گوشتی بینی و سایر تکنیک های مرتبط آگاهی کامل داشته باشد.

یکی دیگر از نقاط ضعف بینی گوشتی، سوراخ های باز و پهن بینی است که باید در طول پروسه به اندازه استاندارد کوتاه شوند. جراحی بینی همانند جراحی سایر انواع بینی تنها توسط جراح مجرب و با تجربه انجام می شود و در نتیجه لبخند رضایت بر لبان بیمار به وجود می آید.

بهترین جراح بینی گوشتی در ونک

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی گوشتی :

قطعا با کورتون و دارو های استروئیدی آشنایت دارید. پزشکان از این نوع دارو ها برای کاهش تورم بعد از جراحی و جلوگیری از به وجود آمدن جای زخم یا به عبارتی اسکار بر روی پوست استفاده می کنند. همانطور که گفته شد شدت ورم دماغ های گوشتی پس از انجام فرایند جراحی بسیار بیشتر از دماغ های استخوانی می باشد. همچنین به وجود آمدن اسکار بر روی این دسته از بینی ها امری محتمل است. در چنین شرایطی جراح با تزریق این ماده موارد ذکر شده را کاهش و برطرف می سازد. به طور معمول تورم ناشی از عمل بینی های گوشتی باید پس از گذشت 14 روز برطرف شوند. اما در برخی از موارد به دلایل مختلف از قبیل گوشتی بودن دماغ ، این امکان وجود دارد تا ورم حتی تا یک سال و یک سال و نیم بعد از عمل نیز باقی بماند.

در این مواقع پزشک با توجه به میزان تورم ، یک یا چند واحد کورتون به ناحیه تحت درمان تزریق می کند. تزریق این ماده باعث افزایش سرعت بهبودی و کاهش تورم موجود در ناحیه تحت درمان می شود. همانطور که گفته شد احتمال به وجود آمدن اسکار در میان پوست بینی و استخوان یا غضروف بسیار زیاد است به گونه ای که می تواند ظاهر بینی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. پیشروی بافت اسکار به قسمت های مختلف ، مانع از سازگار شدن و تطابق پیدا کردن پوست با فرم جدید بینی می شود. از همین رو بهترین جراح بینی در اصفهان ، تهران ، شیراز و سایر شهر ها ایران برای از بین بردن این بافت زائد و جلوگیری از تشکیل آن از این دارو استفاده می کند.

چسب زدن بینی پس از جراحی بینی گوشتی :

یکی از مهم ترین سوالاتی که متقاضیان عمل بینی گوشتی از پزشک خود می پرسند این است که تا چه زمانی باید بینیمان را چسب بزنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم مدت زمان و نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل جراحی در روند بهبودی و تثبیت فرم بینی تاثیر گذار می باشد. چسب بینی به کاهش ورم بینی کمک بسیار زیادی می کند. از آنجایی که  تورم در بینی های گوشتی بسیار زیاد می باشد و ممکن است برای مدت طولانی تری باقی بماند نیاز است تا افرادی که بینی آن ها گوشتی است بعد از عمل برای زمان بیشتری از چسب استفاده کنند. این مدت زمان حداقل 3 ماه در نظر گرفته شده است. در برخی از موارد نیز دیده شده است که حتی پس از گذشت چندین سال از عمل جراحی بینی گاهی اوقات ورم کند. در چنین شرایطی فرد می تواند شب ها قبل از خواب بر روی بینی خود چسب بزند و صبح روز بعد شاهد کاهش ورم و از بین رفتن او باشد.

بینی های گوشتی برای جراحی مناسب هستند؟

در صورتی که بینی گوشتی قوز و افتادگی نداشته و صرفا بزرگ باشد، به طور معمول برای این نوع بینی ها نمی توان کاری انجام داد و چنین افرادی کاندید مناسبی برای جراحی نخواهند بود و با وجود چنین شرایطی از آن ها خواسته می شود تا از انجام عمل زیبایی صرف نظر نمایند و سراغ جراح پلاستیک دیگری نروند. اما در صورتی که بینی گوشتی با قوز و افتادگی همراه باشد می توان تغییراتی در این نوع بینی ها ایجاد نمود و سبب می گردد تا حدی چهره و بینی فرد قبل و بعد از جراحی متفاوت باشد. در ضمن توجه داشته باشید اگر بینی ضخیم و گوشتی است و سایز بزرگی نداشته باشد، با گذاشتن غضروف در قسمت های مخصوصی از بینی همانند نوک بینی می توان به بینی فرم دلخواه را داد تا در نهایت جراحی با نتیجه قابل قبولی همراه باشد.

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین جراح بینی گوشتی در ونک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات مورد نیاز را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
عمل بینی گوشتی زنانه در ونک ❤️【سال 2023】
نوشتهٔ بعدی
بهترین متخصص جراحی بینی در ونک ⭐【سال1402】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)