رینوپلاستی بدون جراحی

به طور کلی رینوپلاستی بدون جراحی همان عمل جراحی بینی می باشد ولی این عمل به صورت سرپایی برای فرد مراجعه کننده انجام می شود که این عمل جراحی امروزه طرفداران بسیاری را برای خود دارد ، این عمل با تزریق بوتاکس و فیلر برای افراد انجام می شود ، همان طور که می دانید عمل های جراحی زیبایی که با استفاده از جراحی برای افراد انجام می شود هزینه های بسیار بالا تری را برای افراد دارد ، به همین دلیل رینوپلاستی بدون جراحی به دلیل هزینه های کمتر و همچنین خطرات بسیار کمتر نسبت به دیگر عمل های جراحی از طرفداران بسیاری زیادی برخوردار می باشند .

به طور کلی به عمل های زیبایی که برای تغییر فرم بینی می باشد رینوپلاستی گفته می شود ، در واقع رینوپلاستی بدون جراحی یک روش مناسب برای اصلاح فرم بینی افراد به حساب می آید ، رینوپلاستی بدون جراحی برای برخی از افرادی که دارای بینی های افتاده ، بینی هایی که دارای پره های بسیار پهن می باشند و همچنین بینی های قوز دار بسیار مناسب می باشد ، در این عمل زیبایی برای بهبود فرو رفتگی های بر روی بینی و یا قوز روی بینی با استفاده ا تزریق فیلر هایی همچون هیالورنیک مورد استفاده بهترین جراح بینی قرار می گیرد ، رینوپلاستی بینی بدون جراحی برای بینی هایی که دارای مشکلات کاملا سطحی می باشند کاملا مناسب منی باشد که از جمله این روش را می توان به تزریق فیلر ، بوتاکس و فرم دهی بینی با استفاده از دستگاه های پلاسما جت اشاره کرد . در ادامه قصد داریم شما را با رینوپلاستی بدون جراحی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

روش های رینوپلاستی بدون جراحی

منظور ما از رینوپلاستی غیر تهاجمی بینی همان رینوپلاستی بدون جراحی می باشد ، در این عمل زیبایی هیچ عمل جراحی و یا هیچ برشی بر روی بینی فرد زده نمی شود و این روش های زیبایی بدون هیچ گونه برش ، بی هوشی و یا بخیه ای و به صورت سرپایی برای افراد انجام می شود ، از جمله روش های رینوپلاستی بدون جراحی را می توان به تزریق بوتاکس ، تزریق فیلر ، لیفت نخ و پلکسر تراپی اشاره کرد .

روش های رینوپلاستی بدون جراحی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید تغییرات بسیار کوچک و جزئی را در بینی خود ایجاد کنید این روش می تواند برای شما بسیار مناسب باشد ، به طور حتم تمامی روش های گفته شده تا اینجای مقاله از نظر مدت زمان ماندگاری برای هر فرد و همچنین روش انجام و مزیت آن برای تمامی افراد یکی می باشد ، برخی از این روش های زیبایی ماندگاری بیشتری را برای افراد دارد و برخی دیگر هم مزیت بیشتری را برای افراد به دنبال دارد ، همچنین با توجه به تغییراتی که علاقه دارید در بینی شما اعمال شود گوشتی بودن و یا استخوانی بودن  ، وضعیت سلامتی فرد و همچنین میزان افتادگی نوک بینی و انتظارات فرد بیمار از پزشک جراح از این روش های زیبایی غیر تهاجمی که مناسب شما باشد را انتخاب می کند . در ادامه شما را با انواع روش های عمل زیبایی بدون نیاز به عمل جراحی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

تزریق فیلر به بینی : یکی از روش های غیر تهاجمی در زیبایی بینی تزریق فیلر به بینی می باشد ، در این روش زیبایی فیلر ها مناسب با استفاده از یک سری سوزن های مخصوص انجام این کار در نواحی مورد نظر بینی تزریق می شود ، انجام این عمل زیبایی بیشتر از نیم ساعت طول نمی کشد و بعد از آن هم فرد مراجعه کننده می تواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد ، یکی از مزایای این روش زیبایی است که تزریق فیلر به بافت بدن هیچ ضرری را نمی رساند و در صورتی که بعد از این عمل از فرم بینی خود کاملا ناراضی باشید پزشک متخصص شما می تواند با یک حلال ژل های تزریق شده را حل کند و فرم بینی فرد را به حالت اولیه خود برگرداند .

تزریق بوتاکس به بینی :یکی دیگر از روش های زیبایی بینی بدون جراحی تزریق بوتاکس می باشد ، انجام این کار هم به صورت کاملا سرپایی برای افراد انجام می شود و فرد هیچ نیازی به بی هوشی در این روش ندارد و بیشتر برای بینی هایی که نیاز به تغییرات اساسی ندارند انجام می شود . در ادامه شما را به طور جدا گانه با تزریق بوتاکس آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

عمل زیبایی بینی به روش لیفت با استفاده از نخ : یکی دیگر از روش های موثر در رینوپلاستی بدون جراحی لیفت بینی با نخ می باشد که در بین افراد بسیار محبوب و پر طرفدار است ، در این روش زیبایی با استفاده از نخ های کوچک که جنس این نخ ها از PDO و یا پلی دی اکسانون می باشد توسط پزشک جراح در داخل بینی فرد قرار می گیرد که با استفاده از این روش زیبایی بینی یک حالت طبیعی بهتری پیدا می کند و به صورت کاملا طبیعی فرم چهره فرد بهتر خواهد شد .

ضخامت این نخ هایی که در داخل بینی فرد متقاضی قرار می گیرد حدود 12 صدم میلی متر می باشد که این نخ ها جزو نخ های زیست تخریب پذیر می باشد و بعد از گذشت مدتی به طور کامل این نخ ها جذب بدن فرد می شوند . زمانی که پزشک جراح این نخ ها را در داخل بینی فرد قرار می دهد تحریک کلاژن سازی هم صورت می گیرد و در آخر هم این روش را برای افراد موثر تر خواهد کرد و به همین دلیل بعد از گذشت مدتی فرد شاهد یک بینی با یک ظاهر بسیار بهتر و جوان تر خواهد شد . قبل از انجام این روش زیبایی پزشک جراح لیفت نخ را برای شما انجام می دهد که پوست شما را با استفاده از کلروهگزیدین و یا ید به طور کلی ضد عفونی می کند .

استفاده از پلاسماجت برای بینی : یکی دیگر از روش های موثر در عمل بینی غیر تهاجمی استفاده از پلاسماجت برای بینی ها می باشد ، استفاده از این دستگاه در بسیاری از افراد برای از بین بردن چین و چروک های پوست مورد استفاده قرار می گیرد که امروزه از دستگاه پلاسما جت برای تغییر در فرم بینی افراد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، این دستگاه زیبایی بیشتر موجب یونیزه شدن هوای بینی اپلیکاتور و پوست فرد می شود که در نتیجه پوست از حالت جامد خود به حالت گاز تغییر می کند ، در این روش زیبایی در ابتدا کار پزشک بینی را ضد عفونی کرده و بعد از آن نقاط مورد نظر در این عمل به وسیله این دستگاه ها سوزانده می شود که برای فرد احساس کنی گرما و درد همراه است . سوختگی های ایجاد شده توسط دستگاه پلاسماجت بعد از گذشت یک ماه کاملا از بین می رود ، همچنین این روش زیبایی غیر تهاجمی باید در چنین مرحله برای افراد انجام شود که تعداد جلسات این روش نیز با تشخیص پزشک جراح تعیین می شود .

روش های رینوپلاستی بدون جراحی

افراد مناسب برای رینوپلاستی بدون جراحی

یکی از مهم ترین کاربرد های این روش زیبایی در درمان فرورفتگی های پل بینی و برجسته نمودن نوک بینی افراد می باشد ، درمان این دو مشکل برای افراد در چند دقیقه صورت می گیرد و فرد بیمار می تواند همان موقع به یک نتیجه دلخواه برسد ، در این روش های زیبایی هیچ نیازی به اتاق عمل و یا بی هوشی عمومی برای افراد نمی باشد ، برخی از افراد که قصد دارند قوز بینی و قوس بینی خود را کمتر کنند هم می توانند از این روش زیبایی استفاده کنند ، همچنین برخی از افرادی که تو رفتگی و یا غیر قرینگی بر روی بینی و یا غیر قرینگی نوک بینی و یا انحراف در نوک بینی خود دارند هم می توانند با استفاده از این روش تمامی این مشکلات را درمان کنند .

افرادی که قبلا عمل جراحی را انجام داده اند و ظاهر بینی خود را دوست ندارند و قصد دارند که بدون عمل جراحی بینی خود را اصلاح کنند ، برای مثال نا صافی و یا تو رفتگی را در سطح و نوک بینی دارند که این روش برای آن ها مناسب است ، این روش زیبایی برای اصلاح مشکلات برخی از افراد بیمار مناسب نمی باشد ، برخی از افرادی که به طور کلی دارای بینی های بزرگ و حجیم هستند و این بینی متناسب صورت آن ها نمی باشد ، افرادی که افتادگی بینی های شدید را دارند و همچنین بینی های که انحراف سپوم و یا تیغه بینی دارند و همچنین افرادی که قوز بسیار بر جسته ای را دارند در دسته این افراد قرار می گیرند .

مناطق هدف در رینوپلاستی بدون جراحی

در عمل جراحی بینی غیر تهاجمی نوک و همچنین دو طرف بینی شما مورد هدف پزشک جراح قرار می گیرد ، برای بهبود شکل بینی می توان در هر قسمت از بینی فرد پر کننده تزریق را انجام داد. این روش برای شما مناسب می باشد اگر :

  • برجستگی‌ بسیار های کوچکی را در بینی خود دارید که می خواهید آن ها را صاف کنید .
  • می خواهید نوع بینی خود را صاف کنید .
  • قصد دارید به بینی خود کمی حجم دهید.
  • علاقه دارید نوک بینی خود را کمی بالا تر ببرید .

همچنین علاوه بر این موضوعات اگر برجستگی های بسیار کوچکی بر روی پل بینی خود دارید می توانید از این روش زیبایی برای پنهان کنید و شکل بینی خود را صاف تر کنید . همچنین اگر قصد دارید بینی شما کمی کوچک تر به نظر برسد و یا اگر قصد دارید برجستگی های بینی خود را صاف تر کنید مایع نمی تواند یک نتیجه دلخواه را برای شما به ارمغان بیاورد .

مناطق هدف در رینوپلاستی بدون جراحی

تزریق بوتاکس در نواحی بینی

به طور کلی تزریق بوتاکس به بینی و فرم دادن آن با استفاده از این روش هم کاربرد های بسیاری را دارد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد :

  • بالا بردن نوک بینی های در این روش زیبایی تنها برای افرادی که نوک بینی آن ها در زمان خندیدن به پایین می آید بیشترین کاربرد را دارد ، پس برای بالا بردن نوک بینی خود که در بسیاری از مواقع به سمت پایین است این روش کاربرد ندارد ، برای انجام این کار می توانید از فیلر بینی استفاده کنید ، شما با تزریق بوتاکس در عضلات خود در این نواحی افراد در زمان خندیدن شما دچار افتادگی و یا نوک بینی نمی شود .
  • برخی از افراد در زمان خندیدن و یا در زمان نفس کشیدن پره های بینی آن ها باز می شوند که امکان دارد برای افراد کمی نا خوشایند باشد ، با انجام بوتاکس برای چنین افرادی بسیار مهم و مفید می باشد و دیگر هنگام خنده و یا نفس کشیدن پره های بینی آن ها هیچ حرکتی نمی کند .
  • بسیاری از افراد هم هستند که در زمان خنده چروک های بسیاری بر روی بینی آن ها می افتد که به اصطلاح بینی آن ها خرگوشی می شود ، نکته جالب و بسیار مهم در این زمینه این است که بسیاری از این افراد اصلاح متوجه این چروک ها نمی شوند و زمانی که برای دیگر صورت خود بوتاکس را انجام می دهند متوجه این چروک ها در نواحی بینی خود می شوند ، این چروک ها را به راحتی می توان با تزریق بوتاکس درمان کرد .
  • عرق بیش از اندازه یکی از مشکلاتی است که دامن گیر بسیاری از افراد است ؛ برخی از افراد دائما بر روی بینی خود تعریق دارند و این افراد تنها در زمان گرما چنین حالتی را ندارند و حتی در روز های سرد خم دچار چنین مشکلی هستند . تزریق بوتاکس در این افراد بسیار مناسب می باشد و می تواند این مشکل را به طور کامل حل نماید .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله رینوپلاستی بدون جراحی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
عمل بینی طبیعی
نوشتهٔ بعدی
عمل بینی گوشتی زنانه

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)