عمل جراحی زیبایی بینی موفق چه ملاک هایی دارد؟

چه افرادی باید جراحی بینی انجام دهند؟
چه افرادی باید جراحی بینی انجام دهند؟
بهمن ۱, ۱۳۹۷
عمل جراحی زیبایی بینی موفق چه ملاک هایی دارد؟
انواع جراحی زیبایی پلاستیک بینی باز و بسته
بهمن ۱, ۱۳۹۷

عمل جراحی زیبایی بینی موفق چه ملاک هایی دارد؟

عمل جراحی زیبایی بینی موفق چه ملاک هایی دارد؟

عمل جراحی زیبایی بینی موفق چه ملاک هایی دارد؟

مشاوره یک جراح پلاستیک ،دکتر کمال هادی ،برای کسانی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند: ایشان اعتقاد دارند که جراحی پلاستیک بینی به عنوان مشکلترین جراحی زیبایی بدن شناخته می شود . عوامل بسیار متعددی هستند که این وضعیت را پیچیده تر می کنند .

بینی به عنوان عضوی که در مرکز صورت قرار دارد نقش بسیار کلیدی در تناسب اجزای صورت ایفا می کند و زیبایی صورت تا حد بسیار زیادی به آن وابسته است و همچنین به عنوان عضوی بسیار مهم در سلامت بدن اهمیت دارد . می‌توان گفت که بینی هم در زیبایی و هم در سلامت افراد تاثیر گذار است.

ما با آگاهی از این نکته می‌توانیم این نتیجه را بگیریم که انجام جراحی های پلاستیک بینی بسیار حساسیت دارند و باید به طور دقیق انجام شوند پس نیاز دارد که پزشک متخصص و جراح از حداکثر دانش ، هنر و تجربه به همراه آگاهی لازم بیماران استفاده کنند تا بهترین نتیجه جراحی که موفقیت آمیز نیز است به دنبال داشته باشد عمل جراحی زیبایی بینی موفق چه ملاک هایی دارد؟

با توجه به نقش دوگانه ی بینی در افراد می توانیم یک عمل جراحی زیبایی بینی را زمانی موفق بدانیم که پس از انجام جراحی پلاستیک بینی در زیبایی چهره اثر مثبت ایجاد شود و همچنین در کنار زیبایی آن سلامت و راه تنفسی بینی نیز حفظ شده باشد . ملاک های اصلی یک عمل جراحی زیبایی بینی موفق شامل موارد زیر است :
۱٫ زیبایی بینی یعنی اینکه چهره با بینی جدید زیباتر به نظر برسد بدون اینکه هیچ کس از اطرافیان متوجه شود که جراحی بینی صورت گرفته است .بینی زمانی زیبا است که طبیعی باشد و تناسب بهتری را در اجزای مختلف صورت ایجاد کند.

۲٫ همان طور که پزشکان و همچنین روانپزشکان اعلام می کند در یک چهره زیبا در برخورد اول نگاه‌ها به سمت چشمان افراد معطوف می شود و اگر بینی در صورت به نوعی نظرات را به خود جلب کند و این یک مشخصه بارز در افراد باشد و نگاه ها را در اول به خود بکشاند این بینی چهره را زیباتر نکرده است .با همین اصل مهم و بین المللی متوجه می‌شویم که بسیاری از بینی هایی که به عنوان یک عمل بینی بسیار غیر طبیعی جلوه می کنند نه تنها بر زیبایی افراد اضافه نمی کنند بلکه چهره زیبا و طبیعی افراد را نیز از آنها می گیرد.

۳٫ یکی از عوامل بسیار مهم در موفقیت پس از انجام عمل زیبایى بینى برای تمامی بیماران که جراحی بر روی بینی آنها انجام شده سه بررسی بسیار حیاتی و مهم است که او را به نتیحه مطلوب جراحى متقاعد کند. نخست آندوسکوپی تشخیصی بینی است که آناتومی داخلی بیمار را به بهترین وجه نشان می‌دهد. دوم راینومانومتری است که ارزیابی راه هوایی بینی را به طور دقیق موثر می کند.و سر انحام آکوستیک راینومتری است که هرگونه مانع و تنگی در مسیر بینی را نمایان میکند.عمل جراحی زیبایی بینی موفق چه ملاک هایی دارد؟

۴٫ نکته دیگر و اصلی دیگر در این که بتوانیم تشخیص دهیم که نتیجه عمل بینی موفقیت آمیز بوده است یا نه این است که باید ارتباط خوشایندی بین بینی و اجزای دیگر صورت وجود داشته باشد. دکتر کمال هادی اعتقاد دارند که جراحی بینی یک مسئله سلیقه ای نیست و باید توجه شود که بینی زمانی که در کنار سایر اجزای صورت قرار می‌گیرد متناسب با آنها باشد و تناسب صورت را به هم نریزد و حالت طبیعی آن را از بین نبرد.

بینی یک مدل لباس نیست که هر کس هر گونه که دلش خواست و سلیقه اش بیان می‌کرد آن را انتخاب کند .بهترین بینی برای هر فرد فقط یک بینی است که بر اساس بافت و مواد بینی متناسب با اجزای صورت و حفظ تنفس حاصل می‌شود .تنها یک بینی حداکثر زیبایی را برای یک صورت به وجود می آورد و آن این است که حداکثر تناسب را با سایر اجزای چهره داشته باشد نه آن که بسیار کوچک باشد و یا بسیار کوتاه باشد که نسبتش با سایر اجزا درست در نیاید .

ممکن است در اطرافیانتان مشاهده کرده باشید که در بعضی از اعمال بینی تنها به کوچک شدن بینی توجه شده است که این روش بسیار غلط است و نه تنها زیبایی فرد را اضافه‌تر نمی‌کند بلکه تناسب چهره ی آن فرد را نیز کاملا به هم میریزد. در واقع زیبایی را که همان تناسب میان اجزای صورت است از افراد می گیرد .عمل جراحی زیبایی بینی موفق چه ملاک هایی دارد؟

۵٫ دکتر کمال هادی نشان داده است که یکی از شایع ترین مواردی که بیماران به خاطر آن به کلینیک جراحی بینی مراجعه می‌کنند قوز بینی است .در روش های نوین جراحی بینی به جای کم کردن و یا کاهش دادن بافت های پشت بینی ،سعی در این می‌شود که با تقویت و افزایش حمایت پایه بینی در ناحیه نوک بینی قوز بینی اصلاح شود .پس از آنالیز کردن بسیاری از دختران و پسران ایرانی این امر ثابت شده است که در واقع علت اصلی قوز بینی در بسیاری از افراد پشت بینی نیست بلکه نوک بینی است و همچنین عمیق بودن ریشه بینی است که در ایرانی ها و کشورهای خاورمیانه بسیار شایع است.

در روش های جدید سعی می شود که بینی عمل شده طبیعی باشد .هرچه زمان میگذرد بر تعداد متقاضیان جراحی پلاستیک بینی که می‌خواهند تغییرات طبیعی در صورتشان ایجاد شود افزوده می شود. امروزه اصطلاحاتی مانند بینی عروسکی و بینی سرسره ای دیگر در بین مردم رایج نیست .اینگونه بینی ها امروزه بینی های زشت و مصنوعی تلقی می شوند در هیچ کدام از کتاب های جراحی پلاستیک این مورد یافت نشده است که از یک بینی قوس دار یا سرسره ای به عنوان نماد یک بینی زیبا نام برده باشد.عمل جراحی زیبایی بینی موفق چه ملاک هایی دارد؟

۶٫ یکی از اصول دیگری که در روش های نوین جراحی بینی استفاده می شود دقت در جراحی سوراخ های بینی است زیرا فقدان مهارت و دقت کم در اغلب موارد دست زدن به سوراخ های بینی کاملا مشخص می شود و این امر باعث می‌شود که دیگران فکر کنند که شما بینی مصنوعی دارید و معلوم می شود که شما جراحی بینی انجام داده اید چون چین کنار پرده بینی از بین می رود و بازسازی این چنین فرورفتگی طبیعی آن تقریباً غیرممکن است .

البته نکته دوم که بسیار حائز اهمیت تر است این است که ممکن است این اشکالات تنفسی برای فرد بوجود بیاید که به دلیل کم شدن قطر مجرای تنفسی اتفاق می‌افتد و عمدتاً تأثیر روانى مشاهده آن است، بسیاری از این افراد پس از سال‌های طولانی با مشکلات شدید تنفسی دست و پنجه نرم خواهند کرد.
نویسنده : زهرا افشار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − سه =

دریافت مشاوره (کلیک کنید)