بهترین جراح بینی فانتزی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی فانتزی آشنا کنیم. ما می دانیم که امروزه جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است که اکثر افراد علاقه به این جراحی دارند. جراحی بینی  می تواند مشکلات بینی را از بین ببرد و ظاهر بینی را تغییر دهد و باعث زیبایی بینی شود. جراحی بینی مدل ها و انواع خاصی دارد که این مدل ها به نوع بینی و پوست شما دارد و باید زیر نظر پزشک صورت بگیرد. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین جراح بینی فانتزی با ما همراه باشید.

عمل بینی چیست ؟

یکی از بهترین روش های جراحی زیبایی جراحی بینی است که امروزه طرفدار زیادی دارد. جراحی بینی بیشتر در کشور ما یعنی کشور ایران باب تر شده است و همه افراد در هر سن و سالی از این جراحی زیبایی استفاده می کنند. همه افراد زیبا هستند و زیبایی را دوست دارد و به دنبال راه هایی برای زیباتر شدن هستند.

جراحی بینی هم یکی از این راه ها برای زیبا تر شدن است. با این روش جراحی زیبایی می توان ساختار بینی را تغییر دارد و ظاهر بینی و صورت را زیبا کرد و مشکلات بینی را از بین برد. جراحی بینی یا رینوپلاستی نوعی جراحی است که فرم و ساختار بینی را تغییر می دهد و باعث زیبایی صورت یا برای از بین رفتن ایرادات بینی صورت می گیرد. عمل بینی هم به صورت زیبایی و هم به صورت درمانی استفاده می شود.

عمل بینی چیست ؟

دلیل انجام عمل بینی :

بینی عضو مهم در صورت است زیرا در مرکز صورت قرار دارد و باعث زیبا تر شدن چهره می شود که این زیبایی می تواند از نظر هر فردی فرق کند. بینی های گوشتی و بزرگ و بینی هایی که انحراف دارند جزء ایراداتی هستند که در جراحی بینی بیشتر دیده می شود. بهترین راه برای اینکه از ظاهر بد و مشکلات بینی راحت شوید جراحی بینی است.

جراحی بینی برای زیباتر شدن و از بین رفتن ایرادات انجام می شود. بیشتر افرادی که جراحی بینی انجام می دهند برای ظاهر بینی و چهره این کار را انجام می دهند. جراحی بینی شکستگی، پولیپ، کج بودن، انحراف، سپتوم بینی را از بین می برد.

عمل بینی در ظاهر افراد چه تاثیری دارد ؟

جراحی بینی می تواند باعث تغییر ساختار بینی و از بین رفتن ایرادات بینی شود و می تواند باعث تغییر ظاهر بینی گوشتی و استخوانی شود، می تواند در سایز سوراخ های بینی تغییر ایجاد کند، می تواند سایز بینی را تغییر دهد، انحراف و پولیپ و شکستگی بینی را برطرف می کند، جراحی بینی می تواند قوز بینی را از بین ببرد.

سن مناسب برای جراحی بینی

بهترین سن جراحی بینی سنی است که دوره بلوغ تمام شده باشد و صفحات رشد بینی بسته شده باشد زیرا اگر در غیر این صورت جراحی انجام شود ممکن است شما نتیجه مناسبی از جراحی بینی نگیرید و بینی به حالت قبل بر گردد. باید صبر کنید تا بلوغ شما تمام شود و صفحات رشد بینی شما بسته شود. بسته شدن صفحات رشد بینی در دختران در سن 16 سالگی و در پسران در سن 17 سالگی است. بهترین سن برای جراحی بینی در دختران در سن 16 سالگی و در پسران در سن 17 سالگی است.

ویژگی های بینی استخوانی و گوشتی :

برای اینکه نتیجه مناسبی از جراحی بینی گیرید باید صبر کنید زیرا دوران نقاهت در این بینی ها بیشتر از بینی های استخوانی است. بینی های استخوانی نتیجه بهتر و مناسب تری دارند. بینی هایی که پوست نازک و غضروف محکمی دارند استخوانی هستند و بینی های استخوانی برای از بین رفتن قوز بینی و برآمدگی بینی دست به جراحی بینی می زنند.

بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند و غضروف آن ها نرم و ضعیف است و نوک پهنی دارند و غدد چربی روی آن ها بیشتر است. جراحی بینی گوشتی می تواند افتادگی نوک بینی را از بین ببرد و پهن بودن نوک بینی را برطرف کند. جراحی بینی برای بینی های استخوانی بهتر و آسان تر انجام می شود و نتیجه آن بهتر است. بینی استخوانی غضروف محکمی دارد و به راحت تر می توان آن را تراش و فرم داد.

تاریخچه عمل بینی :

بینی در مرکز صورت قرار دارد و باعث زیبایی چهره می شود به همین دلیل یکی از اعضای مهم در صورت است. جراحی بینی از اول پیشرفته نبوده است و بعدها پیشرفت کرده و طرفدار زیادی پیدا کرده است. جراحی بینی به هزار سال قبل بر می گردد و اولین کشوری که جراحی بینی را برای بار اول انجام داد کشور هند قدیم بود. در آن زمان افرادی که دزدی می کردند مجازات می شدند و مجازات آن ها این بود که بینی آن ها را قطع کنند.

شخصی به اسم سوشروتا بینی این افراد را به پوست پیشانی آن ها پیوند می زد. در آن زمان افراد توسط حیوانات و یا با جنگ بینی خود را از دست می دادند که این فرد با این روش بینی آن ها را پیوند می زد. در قرن 16 میلادی یک پزشک ایتالیایی افرادی که بینی خود را در جنگ از دست می دادند به پوست بازویشان پیوند می زد تا خون از راه پوست بینی جریان داشته باشد. این روش خیلی خشن به نظر می رسد اما تحول بزرگی در زمینه پزشکی بود.

جراحی بینی روی بینی استخوانی و گوشتی :

برای اینکه متوجه شوید بینی شما استخوانی است یا گوشتی باید قبل از جراحی بینی به پزشک مراجعه کنید و پزشک با معاینه تشخیص دهد بینی شما چه نوع بینی است. بینی هایی که غضروف محکمی دارد و لایه چربی در زیر آن ها کم است بینی استخوانی هستند اما بینی هایی که غضروف نرمی دارند و نوک بینی آن ها پهن است و غدد چربی روی آن ها بیشتر است بینی های گوشتی هستند.

جراحی بینی استخوانی بهتر و آسان تر است و نتیجه آن بهتر است زیرا غضروف محکمی دارد و فرم دادن و تراشیدن آن راحت تر انجام می شود. جراحی بینی در بنی های استخوانی برای از بین رفتن قوز بینی و برآمدگی و از بین رفتن پولیپ و کوچک تر شدن سایز بینی انجام می شود.

جراحی بینی در بینی های گوشتی سخت تر از بینی های استخوانی است زیرا غضروف نرمی دارد و تراشیدن و فرم دادن به آن سخت تر است. برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی داشته باشید باید استحکام اسکلت تقویت شود.

در جراحی بینی یکی از مراحلی که باعث می شود نتیجه بهتری از جراحی بینی بگیرید این است که لایه چربی در زیر پوست بینی برداشته شود. بینی های گوشتی غدد چربی زیادی دارند و برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی خود بگیرید باید صبر کنید تا دوران نقاهت بینی تمام شود.

جراحی بینی چگونه انجام می شود ؟

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی جراحی بینی انجام می دهند. بسیاری از افراد از بینی بزرگی دارند که از این بابت رنج می برند و می خواهند با جراحی بینی سایز بینی آن ها کوچک تر شود. بعضی دیگر از ظاهر بینی خود راضی نیستند و بینی آن ها عقابی است و استخوان بینی آن ها حلالی است و می خواهند بینی خود را جراحی کنند. این مشکلات می تواند دلایل متفاوتی مثل شکستگی بینی، ژنتیکی و مادر زادی باشد.

بعضی از افراد برای اینکه ایرادات و مشکلات تنفسی آن ها برطرف شود جراحی بینی انجام می دهند و این جراحی برای آن ها جنبه درمانی دارد. بیشتر افرادی که مشکل انحراف بینی دارند از این دسته افراد هستند. در این افراد با تغییر وضعیت مجاری بینی، مشکلات تنفسی و شکل ظاهری بینی تغییر می کند. جراحی بینی می تواند باعث از بین رفتن ایرادات بینی شود و می تواند شکل بینی را به شکل دلخواه افراد در آورد.

سن مناسب برای جراحی بینی

انواع عمل های جراحی بینی

جراحی بینی به سه روش جراحی بینی باز، جراحی بینی بسته و جراحی بینی تیپ پلاستی انجام می شود. در ادامه به این روش های می پردازیم :

عمل بینی به روش باز :

در این روش جراحی به صورت باز انجام می شود زیرا در این روش پزشک به همه نقاط بینی دسترسی دارد و می تواند تغییرات زیادی در بینی به وجود بیاورد. در جراحی به روش باز برش ها در زیر نوک بینی انجام می شود و پوست بینی را زیر بینی بلند می کند. این روش برای مواقعی استفاده می شود که تغییرات زیادی بخواهد در بینی صورت بگیرد. برش ها و زخم ها در این روش بعد از مدتی از بین می رود.

عمل بینی به روش بسته :

در این روش پزشک دسترسی کاملی به همه نقاط بینی ندارد و زمانی از این روش استفاده می شود که تغییرات زیادی در بینی صورت نگیرد. همه برش ها در داخل بینی صورت می گرد و دیده نمی شود.

تیپ پلاستی :

این روش به ناحیه تغییر شکل بینی اشاره می کند نه به روش برش روی بینی. این روش می تواند تغییراتی در نوک بینی انجام دهد. پزشک بینی برای تیپ پلاستی امکان دارد از روش باز یا بسته استفاده کند و این روش برای افرادی که ایرادات زیادی ندارند مناسب است و فقط از نوک بینی ناراضی هستند.

این روش بیشتر برای تغییرات در نوک بینی صورت می گیرد و در قسمت های دیگر تغییرات زیادی به وجود نمی آورد. این روش نسبت به روش های دیگر دوران نقاهت کمتری دارد. این روش برای افرادی مناسب است که بینی آن ها ایرادات زیادی ندارد و نوک بینی آن ها مشکلاتی دارد.

چه افرادی می توانند بینی خود را جراحی کنند ؟

افراد قبل از اینکه جراحی بینی انجام دهند باید با پزشک مشورت کنند و مشکلات هنگام جراحی را بررسی کنند و باید افراد را با همه موارد آشنا کنند. افرادی که ظاهر بینی نامناسبی دارند و پولیپ دارند می توانند جراحی بینی انجام دهند.

جراحی بینی در سن پایین نباید انجام شود زیرا بینی در حال رشد است و امکان دارد نتیجه مناسبی از جراحی خود نگیرید. سن بالای 18 سال برای افرادی که می خواهند بینی خود را جراحی کنند مناسب است. افرادی که بینی آن ها بزرگ است، انحراف دارند و نوک بینی آن ها پهن است و قوز دارند افراد مناسبی برای جراحی بینی هستند.

مدل های عمل بینی :

جراحی بینی به سه مدل جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی تقسیم می شود. در ادامه با این روش ها آشنا می شوید :

عمل بینی طبیعی :

بیشتر آقایان به جراحی بینی طبیعی علاقه دارند و از این روش استفاده می کنند. این روش برای از بین بردن عیب های بینی انجام می شود و بینی را به حالت طبیعی در می آورد. در این روش ما بینی طبیعی دارید و ایرادات بینی شما از بین رفته است.

عمل بینی فانتزی :

جراحی بینی برای کوچک کردن سایز بینی انجام می شود. باید دقت داشته باشید پزشکی که انتخاب می کنید با تجربه و با دقت باشد زیرا هر گونه بی دقتی در این روش می تواند باعث مشکلات تنفسی شود. اسم دیگر جراحی بینی فانتزی جراحی عروسکی است که ممکن است بسیاری از افراد به این روش علاقه داشته باشند. در این روش پزشک باید توجه داشته باشد که زاویه بین بینی و با لب یکسان باشد زیرا در غیر این صورت بینی حالت خوکی می گیرد و باعث مشکلات تنفسی می شود.

عمل  بینی نیمه فانتزی :

عمل بینی نیمه فانتزی یکی دیگر از روش های جراحی زیبایی بینی است که بیشتر خانم ها به این روش علاقه دارند. در این روش بینی شما ظاهری طبیعی است و کمی قوس روی بینی شما وجود دارد.

مراقبت های قبل از عمل بینی :

برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی بینی آشنا می شوید :

 •  اگر لاک ناخن دارید آن را پاک کنید.
 • در روز عمل زیورآلاتی نباید همراه داشته باشید.
 •  8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • 2  هفته قبل از عمل نباید از آسپرین استفاده کنید.
 •  آزمایش و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.
 •  دخانیات و نیکوتین باعث تنگ شدن رگ های خونی می شود و باعث اختلال گردش خون می شود. 2 هفته قبل از عمل بینی از استفاده آن دوری کنید.
 •  شب قبل از عمل دوش بگیرید. علاوه بر تمیز شدن بدن از هر گونه آرایش و لوسیون و کرم می تواند به ریلکس شدنتان نیز کمک کند.
 •  از خوردن و آشامیدن در روز عمل اجتناب کنید.
 •  روز قبل از عمل مقدار کافی آب بنوشید.
 •  حتما راه های رسیدن به محل کلینیک و یا بیمارستانی که قرار است بروید را بررسی کنید تا در روز عمل استرس نداشته باشید.

بهترین جراح بینی فانتزی

در ادامه با بهترین جراح بینی فانتزی آشنا می شوید :

 • داشتن سوابق درخشان در جراحی زیبایی بینی
 • رضایت بیماران پس از جراحی
 • صبور بودن هنگام برخورد با بیمار و پاسخ به سوالات او
 • داشتن تخصص و مهارت لازم برای جراحی زیبایی
 • به کار گیری هنر هنگام جراحی زیبایی بینی

بهترین جراح بینی فانتزی

بهترین جراح بینی فانتزی :

پس از آن فاکتوری که باید در نظر بگیرید پزشک می باشد. چرا که حال این بهترین دکتر بینی تهران است که به فرد متقاضی خواهد گفت که آیا این میزان کوچک نمودن و سر بالا کردن نوک بینی می تواند منجر به افزایش زیبایی در چهره فرد بشود ؟ چرا که ممکن است عمل بینی فانتزی نه تنها منجر به افزایش زیبایی چهره او نشود ، بلکه باعث شود تا میزان زیبایی چهره وی نیز کاهش یابد . علاوه بر این باید گفت که ممکن است این میزان کوچک نمودن بینی باعث شود تا به عملکرد تنفسی بینی آسیب برسد. با در نظر داشتن این موضوع که از دلایل شایع مراجعه افراد برای جراحی زیبایی بینی فانتزی شکایت از بزرگی بینی و تقاضا برای کوچک کردن اندازه بینی شان است ، توصیه می شود تا این موارد را بر عهده پزشک بگذارید و از او بخواهید تا به شما بگوید که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی بینی فانتزی هستید یا خیر ؟

تفاوت جراحی بینی فانتزی و طبیعی :

اگر شما به هر دو این بینی های نگاه کنید متوجه تفاوت بارز آن ها خواهید شد. از مهم ترین تفاوت های که میان جراحی بینی طبیعی و بینی های فانتزی وجود دارد می توان به زاویه نوک بینی و لب اشاره کرد. در جراحی زیبایی بینی فانتزی زاویه نوک بینی و لب بالا بیش از مدل بینی های طبیعی می باشد. در بینی های که نتیجه جراحی آن ها طبیعی است ، بینی از نیم رخ حالت سرسره ای ندارد و قوسی در آن دیده نخواهد شد. اما در مدل عروسکی این خصوصیت کاملا مشهود می باشد. همچنین میزان سر بالا بودن بینی نیز در مدل های عروسکی خیلی بیشتر از مدل طبیعی و نیمه فانتزی می باشد. سایز بینی نیز در این مدل معمولا کمی بیشتر از حالت طبیعی کوچک می شود و شکل عروسکی می گیرد. در مدل طبیعی کسی که بعد از عمل جراحی برای اولین بار شما را می بیند ممکن است حتی متوجه این موضوع نشود که شما در گذشته بینی خود را عمل کردید.

یکی دیگر از مهم ترین تفاوت های که در میان جراحی بینی فانتزی و طبیعی  وجود دارد و جا دارد که در این بخش به آن اشاره کنیم ، عمل ترمیمی بینی می باشد. بینی که به فرم طبیعی عمل شده است قابلیت اینکه بعد ها به صورت نیمه فانتزی یا فانتزی عمل شود را دارد. اما اینکه بخواهیم یک بینی را از فرم فانتزی به حالت طبیعی یا نیمه فانتزی باز گردانیم موضوع کمی سخت و پیچیده خواهد شد و حتی در برخی از موارد این کار نشدنی است. این به این معنی است که اگر شما تصمیم به عمل جراحی به صورت فانتزی یا حتی نیمه فانتزی گرفتید ، پس از عمل چنانچه به هر دلیلی از فرم نهایی بینی خود رضایت کامل نداشته باشید عمل جراحی ترمیمی شما دشوار تر خواهد بود.

کلام آخر

قبل از جراحی بینی سعی کنید بهترین پزشک و بهترین کلینیک را برای جراحی انتخاب کنید. قبل از جراحی بینی با پزشک مشورت کنید و درباره خواسته و انتظارات خود با او صحبت کنید تا نتیجه بهتری از جراحی خود بگیرید. ممنون از اینکه تا آخر مقاله بهترین جراح بینی فانتزی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره بهترین جراح بینی فانتزی در میان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی
نوشتهٔ بعدی
مشکلات رایج بعد از عمل بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)