رینوپلاستی بینی های گوشتی

این روزها عمل بینی یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در کل دنیا به خصوص کشور ما شناخته می شود. طی این عمل تمام ایرادات بینی ازجمله انحراف، قوز، بزرگ بودن و افتادگی بینی کاملا برطرف می شود. ساختار بینی به دو دسته گوشتی یا استخوانی تقسیم می‌شود.

معمولاً بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی سختی بیشتر همراه دارد. چرا که غضروف های بینی های گوشتی بسیار ضعیف است و توانایی اعمال تغییرات بیش از اندازه مناسب را ندارند.  پس اگر مدل بینی شما گوشتی است، برای رینوپلاستی بینی گوشتی باید دقت کافی به خرج دهید و عجولانه تصمیم نگیرید .

چه مدلی برای انجام رینوپلاستی بینی های گوشتی مناسب تر است؟

عمل بینی یا همان رینوپلاستی بینی گوشتی با توجه به خواسته بیمار در مدل‌های مختلف انجام می شود. اگر شما هم تصمیم دارید عمل رینوپلاستی بینی گوشتی انجام دهید، باید قبل از هر کاری عاقلانه تصمیم بگیرید و مدل مناسبی برای جراحی انتخاب کنید.

به دلیل حساسیت بسیار زیاد جراحی بینی و غیر قابل برگشت بودن آن، توصیه می کنیم حتماً با متخصص خود یک جلسه مشاوره بمنظور چگونگی انجام آن و انتخاب مدل مناسب داشته باشید.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، انجام بینی های گوشتی سخت تر از مدل استخوانی است و دلیل آن هم به خاطر ساختار تشکیل شده بینی های گوشتی می باشد. معمولا بینی های گوشتی دارای پوست های ضخیم و غضروف های بسیار ضعیفی هستند که هر مدلی برای جراحی آن مناسب نیست. برای مثال، نمی توان بینی های گوشتی را بیش از اندازه کوچک کرد. در صورت انجام این مدل جراحی برای بینی های گوشتی مشکلات فراوانی پیش می آید که حتی ممکن است فرد در عملکرد تنفسی خود دچار مشکل شود.

چگونه تشخیص می توان تشخیص داد مدل بینی گوشتی است یا استخوانی؟

هر فردی در ناحیه بینی دارای یک نوع ساختاری است که همانطور که گفتیم، ساختار بینی ها به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شود. شما می توانید با توجه به چند ویژگی گفته شده در زیر مدل بینی گوشتی را تشخیص دهید:

 • ضخیم بودن پوست روی بینی
 • ضعیف بودن غضروف
 • چرب بودن پوست بودن
 • پهن بودن نوک بینی
 • پهن‌تر، ضخیم تر و بلند تر بودن پره های بینی

چگونه تشخیص می توان تشخیص داد مدل بینی گوشتی است یا استخوانی؟

بینی به عنوان مرکزی ترین نقطه صورت در زیبایی چهره بسیار تاثیر گذار است.

همان طور که می دانید، بینی جز مرکزی ترین نقطه صورت به حساب می‌آید که زیبایی آن در زیبایی کل صورت تاثیر گذار است. زمانی که تمام اجزای صورت با یکدیگر متناسب و از زیبایی خوبی برخوردار باشند، یک بینی زشت و نامتناسب می‌تواند زیبای دیگر اجزای صورت را تحت تاثیر بگذارد و خیلی راحت مانع از جلوه زیبای آنها شود. به همین خاطر جراحی عمل بینی گوشتی این روزها بسیار رواج پیدا کرده است و افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، بعد از عمل، زیبایی چهره شان تازه مشخص می شود.

امروزه با روی کار آمدن متدهای جدید جراحی جراحان زیبایی توانستند ظاهری مناسب برای بدترین مدل های بینی ترسیم کنند که پس از جراحی غیرقابل بازگشت باشد و فرد تا پایان عمر از نتیجه عمل لذت ببرد.

نکته‌ای که در مورد جراحی بینی گوشتی وجود دارد، چربی انباشته شده در زیر پوست است. زمانی که جراح تشخیص می دهد برای زیباتر شدن بینی باید حجم بسیاری از چربی برداشته شود، انجام این کار نیاز حوصله و دقت بسیاری دارد تا بعد از جراحی ناحیه سر بینی دچار بدفرمی نشود و یا چربی بیش از اندازه برداشته نشود. برداشتن بیش از اندازه چربی در ناحیه سر بینی موجب اختلال در خونرسانی نوک بینی می شود و عوارض ناگواری برای فرد به همراه دارد.

خیلی ها نسبت به برگشتن حالت بینی گوشتی بعد از رینوپلاستی بینی گوشتی می ترسند.

همانطور که در مورد تکنیک‌های جدید جراحی صحبت کردید، دیگر نیازی نیست در مورد بازگشت مدل بینی گوشتی بترسید. بینی های گوشتی به خاطر ضخیم بودن پوست و غضروف ضعیف نسبت به دیگر بینی ها حساس تر هستند. به همین خاطر وجود چنین ترسی کاملا طبیعی است.

از آنجا که حجم زیادی از بینی تحت جراحی دچار تغییر می شود، ممکن است غضروف های قسمت پایین ضعیف تر از قبل شود. این ترس برای مراجعه‌کنندگان بینی گوشتی وجود دارد که سر بینی به سمت پایین متمایل می شود.خوشبختانه با تکنولوژی های جدید این اتفاق دیگر رخ نخواهد داد.

چرا که جراحان بینی برای پیش از تغییر شکل دادن غضروف بینی به تقویت آن می پردازند که از قسمت بینی و گوش غضروف برداشته و به بافت و فرم بینی برای زیبایی بهتر و مقاوم بودن ساختار اضافه می شود تا جایی که بینی بعد از جراحی دچار تغییر نشود.

زمان مناسب برای رینوپلاستی بینی گوشتی

به طور کلی، رینوپلاستی بینی گوشتی باید زمانی انجام شود که تمام اجزای صورت به خصوص بینی به رشد کامل خود رسیده باشند. بنابراین زمانی که تصمیم می‌گیرید جراحی بینی را برای رفع نواقص انجام دهید، باید تا پایان بلوغ صبر کنید.

به طور کلی، دختران باید بعد از ۱۴ سالگی و پسران بعد از ۱۶ سالگی برای عمل بینی اقدام کنند. اما بهترین نتیجه عمل بینی زمانی صورت می گیرد که ۱۸ سالگی را به پایان رسانده باشید. زیرا در این سن تمام اجزای صورت به رشد کامل رسیده اند و بینی شکل نهایی خود را به دست آورده است‌.

زمان مناسب برای رینوپلاستی بینی گوشتی

هزینه عمل جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

عمل بینی گوشتی به خاطر کارهایی که در حین عمل نیاز دارد، جو سخت ترین عمل های جراحی زیبایی به حساب می آید. به همین خاطر، هزینه عمل بینی گوشتی نسبت به دیگر مدل های بینی بیشتر است.

همچنین پزشکانی که بینی های گوشتی را عمل می کنند، باید تخصص و مهارت لازم را کسب کرده و نسبت به ساختار بینی گوشتی آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند بهترین نتیجه را برای بینی های گوشتی به ارمغان بیاورند.

بنابراین هرگز برای عمل جراحی بینی گوشتی به هر متخصصی اطمینان نکنید و تا زمانی که مطمئن نشدید، جراح نسبت به جراحی بینی های گوشتی مهارت کافی را ندارد، اقدام به انجام جراحی نکنید.

این روزها با تبلیغات پررنگ در زمینه جراحی بینی گوشتی مواجه می شویم که با عنوان های عمل بینی گوشتی با هزینه پایین مطرح می شود. اما دقت داشته باشید که عمل بینی گوشتی عمل چندان ساده ای نیست و نمی توان با هزینه های کمتری نسبت به دیگر پزشکان متخصص این عمل را انجام داد. در حقیقت انجام عمل بینی تحت چنین جراحی هایی سلامت و زیبایی شما را در خطر می اندازد. پیشنهاد می کنیم عمل نکردن بینی نسبت به رسیدن به نتیجه غیر قابل قبول توسط چنین جراحانی گزینه بهتری خواهد بود.

نکاتی که باید قبل از جراحی بینی گوشتی رعایت کنید:

همانطور که گفتیم جراحی زیبایی به خصوص جراحی بینی گوشتی با حساسیت بسیاری همراه است. بنابراین برای رسیدن به نتیجه دلخواه حتما به نکات گفته شده در زیر توجه کافی داشته باشید:

 • در انتخاب پزشک خود دقت کافی را به کار بگیرید و قبل از شروع عمل از مشاوره های تخصصی استفاده کنید تا زمانی که با دکترتان به یک نتیجه ایده آلی نرسیدید؛ هرگز برای جراحی اقدام نکنید.
 • پس از انجام جراحی بینی گوشی توقعات واقع بینانه داشته باشید تا مدل بینی شما به یک شکل معقول و درست تغییر کند و بعد از عمل با مشکل خاصی روبرو نشوید.
 • سعی کنید با انتخاب درست پزشک متخصص یک جراحی بینی بی نقص را تجربه کنید و با تغییر این ناحیه دیگر اجزای صورت تان را به درستی اصلاح و زیبایی آن را به چالش بکشید.

نکاتی که باید قبل از جراحی بینی گوشتی رعایت کنید:

نکاتی که باید بعد از عمل جراحی بینی گوشتی رعایت کنید:

عمل های جراحی بینی حدود دو الی سه ساعت طول می کشد که مدت زمان دقیق آن بستگی به نوع عمل، نوع بینی و مهارت پزشک دارد. در صورتی که بعد از جراحی شرایط عمومی بدنتان نرمال بود می توانید حدود ۸ سال بعد از عمل مرخص شوید.

نکاتی که در ادامه بیان می کنیم کمک می کند به یک نتیجه مطلوب برسید و عوارض احتمالی حاصل از عمل بینی را به راحتی کنترل کنید:

 • به مدت چند روز بعد از عمل بینی برای کاهش تورم صورت و بینی از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • اگر با کبودی دور چشم و درد قابل توجهی مواجه شدید، اصلا نگران نباشید. چنین مشکلاتی به خاطر بی حسی بعد از عمل جراحی است و بعد از چند هفته کاملا رفع می شود.
 • سعی کنید در وعده‌های غذایی خود غذاهای مایع و نرم قرار دهید تا نیازی به جویدن نداشته باشید. همچنین از خوردن غذاهای پر ادویه، چای و نوشیدنی های داغ و غذاهای تند خودداری کنید.
 • در صورت احساس درد می‌توانید مسکن مصرف کنید. اما مسکن هایی که فقط توسط پزشک تان تجویز شده است.
 • داروهایی مانند آسپیرین، بروفن و ایبوپروفن استفاده نکنید. این داروها موجب کاهش انعقادپذیری خون می‌شود و خونریزی را در مدت بهبودی افزایش می دهند.
 • حدود چند هفته از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش کردن که موجب تعریق بیش از اندازه می‌شود خودداری کنید.
 • سعی کنید به مدت دو هفته در معرض نور خورشید و گرمای بیش از حد و مکان‌هایی مانند سونا، استخر و جکوزی و حمام آب داغ پرهیز کنید. چرا که حرارت باعث تورم بیشتر بینی می شود.
 • توصیه می شود در چند روز اولیه رینوپلاستی بینی گوشتی سر خود را بالاتر از بقیه بدن قرار دهید و از خوابیدن به پهلو و روی شکم خودداری کنید. برای این کار می توانید هنگام خواب شبانه از دو بالش استفاده کنید. این شرایط به کاهش تورم کمک می کند.
 • در دوره بهبودی بینی بسیار حساس است. بنابراین باید به خوبی از آن مراقبت کنید و از فشار بیش از حد اندازه به آن خودداری نمایید. همچنین از بینی در برابر ضربه احتمالی محافظت کنید.
 • برای جلوگیری از فشار به بینی بهتر است از لباس های دکمه دار یا زیپی استفاده کنید.
 • هنگام عطسه یا سرفه دهان خود را کاملاً باز کنید تا فشاری به ناحیه بینی وارد نشود.

کاهش ورم بینی بعد از جراحی بینی گوشتی چگونه است ؟

تورم بینی بعد از جراحی بسیار طبیعی است. اما میزان تورم برای بینی های گوشتی کمی متفاوت‌تر و طولانی‌تر است. این ورم همراه با کبودی خفیف در اطراف چشم و زیر گونه ها مشاهده می شود. این  کبودی و تورم موقتی است و با رعایت کردن یک سری نکات به راحتی قابل رفع است:

 • استفاده از پمادهای آنتی بیوتیک و پمادهای ضد التهاب کمک بسیار زیادی به کاهش تورم بعد از جراحی خواهد کرد همچنین خیلی زودتر از حالت عادی بهبود می یابد.
 • سعی کنید تا زمانی که ورم حاصل از جراحی کاهش پیدا نکرده است، از انجام فعالیت های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید تا فشار زیادی به سر وارد نشود.
 •  برای کاهش بسیار سریع تورم از مصرف غذاهای حاوی پروتئین و مواد غذایی سالم و سبک غافل نشوید. همچنین کاهش میزان نمک کمک بسیار شایانی به کاهش ورم جراحی خواهد کرد.
 • زمانی که گچ روی بینی برداشته می‌شود شما شاهد حجم زیادی از ورم خواهید بود. این ورم طبیعی است و ممکن است حدود چند هفته تا چند ماه برای بینی های گوشتی باقی بماند.
 • تا حد امکان از ضربه زدن به بینی خودداری کنید تا فرم بینی به‌صورت کاملاً طبیعی شکل بگیرد.
 • از آب آناناس یا آب کرفس برای کاهش تورم استفاده کنید.
 • از درست خوابیدن برای کاهش تورم غافل نشوید.

کاهش ورم بینی بعد از جراحی بینی گوشتی چگونه است ؟

با انواع جراحی زیبایی بینی آشنا شوید.

به طور کلی، جراحی بینی طی دو تکنیک اصلی انجام می‌شود که شامل جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته می باشد.

جراحی بینی باز تنها با ایجاد برش کوچکی در ستون میانی دو حفره بینی انجام می شود: بعد از ایجاد برش کوچکی در دو قسمت حفره بینی پوست بینی برداشته شده و دسترسی جراح به قسمت های مختلف بینی بیشتر می شود. تغییراتی که می توان با استفاده از جراحی بینی به روش باز انجام داد، بسیار گسترده است و طی این عمل، قرینگی سوراخ های بینی کاملاً برقرار می شود.

جراحی بینی بسته توسط برشی در لبه داخلی سوراخ های بینی انجام می شود: با ایجاد برش کوچکی در لبه داخلی سوراخ های بینی پزشک تنها می تواند تغییرات بسیار کمی برای بینی ایجاد کند. سپس بعد از اتمام جراحی از نخ های قابل جذب برای بخیه زدن استفاده می شود که نیازی به کشیدن آن نخواهد بود.

برخی سوالات رایج در مورد جراحی بینی گوشتی

آیا هر بینی سر بزرگ و افتاده بینی گوشتی است؟ به هر بینی که دارای سر بزرگ افتاده است و پوست چرب دارد، بینی گوشتی نمی‌گویند. بینی گوشتی علاوه بر این ویژگی ها دارای پوست ضخیم است و با ایجاد فشار پوست بین دو انگشت به راحتی چربی سفید رنگی به بیرون تراوش می شود. برخی بینی های افتاده و دارای نوک بزرگ پوست نازک و متوسطی دارند که این مدل بینی ها معمولاً به دلیل غضروف زیر پوست بزرگ نشان داده می شوند. بنابراین این مدل بینی ها نباید با بینی‌های گوشتی اشتباه گرفته شود.

تا چه حد جراحی بینی گوشتی رضایت بخش است؟ به طور کلی، نتیجه بینی های گوشتی نسبی است. یعنی درصد متوسطی برای رسیدن به فرم ایده آل و طبیعی بینی های گوشتی وجود دارد. به طور کلی بینی های گوشتی را خیلی نمی‌توان کوچک و ظریف کرد بنابراین مدل بینی های فانتزی و نیمه فانتزی برای عمل بینی گوشتی مناسب نیستند. در واقع هر چقدر بتوان از استخوان و غضروف بینی های گوشی برداشت نمی توان پوست بینی های گوشتی را به اندازه ساختار بینی کم کرد.

همچنین برداشتن بیش از حد استخوان و غضروف بینی های گوشتی شکل بینی را بسیار غیر طبیعی جلوه می دهد. پس بینی های گوشتی را می توان با مراجعه به یک متخصص حرفه ای در این زمینه به فرم دلخواه تبدیل کرد. ولی انتظار کوچک کردن بیش از اندازه را نداشته باشید.

برخی سوالات رایج در مورد جراحی بینی گوشتی

تکنیک های بکار رفته در جراحی بینی گوشتی با انواع دیگر بینی هم متفاوت است یا نه؟  به دلیل ضعیف بودن بافت استخوانی و غضروف، بینی گوشتی قادر به نگهداری پوست ضخیم و سنگین را بر روی خود ندارند. بنابراین زمانی که بینی طی عمل جراحی کوچک می شود و غضروف و استخوان تغییر شکل می دهد، ممکن است تحمل ساختار بینی کمتر از قبل شود. در این مواقع لازم است غضروف های کمکی به کار گرفته شود و بینی به استحکام بیشتری برسد تا در برابر تغییرات مقاومت خوبی نشان دهد.

 آیا پوست بینی گوشتی قابل برداشت است یا نه؟ برش پوست از خارج به خاطر باقی ماندن خط برش امکان پذیر نیست. اما تا حدودی متخصص از داخل برش نازکی ایجاد می کند. البته برش دادن بینی نیاز به دقت و ظرافت کاری بسیاری دارد و در صورتی که این کار با دقت انجام نشود ممکن است از بیرون قابل نمایان باشد. دستکاری بیش از اندازه پوست بینی به‌خصوص در بینی های گوشتی احتمال ایجاد زخم بد وجود دارد.

تا چه مدت باید از چسب استفاده شود؟ افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند، باید حداقل سه ماه از چسب بینی استفاده کنند. استفاده صحیح از چسب در نحوه شکل گیری درست بینی بسیار کمک کننده است و زمانی که چسب خیس می شود باید سریعا تعویض گردد.

چه مواقعی نیاز است تزریق آمپول به بینی انجام شود؟ معمولاً برای کاهش تورم بینی های گوشتی پزشک تزریق کورتون به بینی را تجویز می کند. بهترین زمان جهت تزریق کورتون حدود دو ماه بعد از جراحی است. اما در صورتی که تورم به خوبی کاهش پیدا کرد نیاز به تزریق آمپول نخواهد بود.

آیا بعد از انجام عمل بینی گوشتی گوشت اضافه در بینی ایجاد می شود؟ این سوال یکی از رایج ترین سوالاتی است که برای متقاضیان بینی گوشتی ایجاد می شود که در جواب آن باید بگوییم تشکیل گوشت اضافه بعد از جراحی بینی گوشتی اصلا امکان پذیر نیست. اما ممکن است بعد از مدت زیادی بینی کمی افت کند و نوک بینی مقداری بزرگتر از حالت اولیه بعد از عمل شود.

5/5 - (1 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
نگرانی جراحی زیبایی بینی
نوشتهٔ بعدی
جراحی بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)