بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی نیمه فانتزی آشنا کنیم. امروزه جراحی بینی یکی از جراحی های پرطرفدار است که همه افراد به آن علاقه دارند و از این جراحی برای زیبا تر شدن ظاهر بینی و از بین رفتن مشکلات بینی استفاده می کنند. جراحی بینی می تواند مشکلات ظاهری بینی و مشکلاتی تنفسی را برطرف کند و باعث بهبودی تنفس و ظاهر زیبا در بینی شما شود. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین جراح بینی نیمه فانتزی با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

در علم پزشکی به جراحی بینی رینوپلاستی یا راینوپلاستی هم گفته می شود. پزشک با تغییرات در ساختار بینی و درست کردن فرم بینی و از بین رفتن مشکلات بینی می تواند جراحی بینی را انجام دهد. مشکلاتی مانند قوز بینی، گوشتی بودن بینی و پهن بودن نوک بینی، افتادگی نوک بینی، کج بودن بینی با جراحی بینی از بین می روند.

بیشترین جراحی زیبایی در ایران جراحی بینی است که همه افراد از این جراحی برای زیباتر شدن استفاده می کنند. جراحی زیبایی بینی هم جنبه درمانی و هم جنبه زیبایی دارد یعنی شما می توانید برای زیبا تر شدن بینی خود را جراحی کنید و یا برای از بین بردن مشکلات بینی مانند انحراف و پولیپ می توانید جراحی بینی انجام دهید.

جراحی بینی چیست ؟

انواع شکل و فرم بینی :

بینی افراد مثل اعضای دیگر بدن تفاوت ها و ویژگی هایی دارد که این تفاوت ها در شکل و فرم بینی لحاظ می شود. امکان دارد هر فردی شکل و فرم خاصی داشته باشد. در ادامه با انواع شکل و فرم بینی آشنا می شوید :

بینی گوشتی :

بینی گوشتی یکی از بیشترین مدل های جراحی بینی است. بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و غضروف آن ضعیف است و این اتفاق باعث می شود که با یک جراحی بی تجربه و تقویت نکردن بافت غضروفی نوک بینی باعث می شود بینی شما به حالت اول بر گردد. بینی گوشتی جراحی سخت و دشواری دارد و حتما برای جراحی باید پزشک با تجربه را انتخاب کنید تا دچار عوارض نشوید.

بینی قوز دار :

بینی قوز دار بینی است که شاید اکثر افراد این نوع بینی را دارا باشند. این مدل در اثر یک حادثه یا اتفاق عمیق در بزرگسالی یا کودکی اتفاق می افتد. ناهمواری در استخوان بینی مشاهده می شود و دچار انحراف هم هستند. افرادی که بینی آن ها قوز دارد مشکلات تنفسی دارند و می توانند به صورت زیبایی و درمانی بینی خود را جراحی کنند.

بینی استخوانی :

بینی استخوانی یکی از بهترین انواع بینی است که در این مدل بینی ساختار بینی طوری است که پوست روی آن نازک و بدون بافت است. غضروف در بینی استخوانی مناسب تر است و نیازی به پیوند غضروف با استفاده از غضروف مصنوعی وجود ندارد. اکثر اوقات بینی استخوانی انحراف دارد و در جراحی از بین می رود.

جراحی بینی چه روش هایی دارد ؟

جراحی بینی به دو روش جراحی بینی با زو جراحی بینی بسته صورت می گرد که پزشک با توجه به نوع بینی و پوست شما و مشکلات بینی شما تصمیم می گیرد که از کدام نوع جراحی استفاده کند. هر دو روش با بیهوشی انجام می شود. گاهی اوقات امکان دارد این روش ها برای همه افراد مناسب نباشد و روش از روش های دیگر برای جراحی استفاده می کند. در ادامه با روش های جراحی بینی آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش باز :

جراحی بینی به روش باز یکی از روش هایی است که بیشتر پزشکان از این روش استفاده می کنند زیرا در این روش پزشک دسترسی زیادی به همه نقاط بینی دارد و تغییرات زیادی می تواند در بینی انجام دهد. برش در این نوع روش روی پوست انجام می شود و در قسمت پایین بینی با برش کوچکی پوست را از روی بینی بلند می کنند و  تغییرات را در بینی انجام می دهند. بیشتر پزشکان از این روش استفاده می کنند. برش ها بعد از جراحی از بین می روند و اثری از آن ها باقی نمی ماند. بیشتر جراحی های بینی گوشتی و بینی هایی که انحراف دارند با جراحی بینی باز صورت می گیرد. مدت زمان در این روش جراحی بیشتر از روش بسته است.

جراحی بینی به روش بسته :

جراحی بینی به روش بسته برای مواقعی استفاده می شود که پزشک نمی خواهد تغییرات زیادی در بینی ایجاد کند و فقط برای مواردی است که بینی مشکلات کمی دارد. در این روش پوست بینی برداشته نمی شود و در بیشتر موارد از بخیه استفاده نمی شود و تورم و درد در روش بسته کمتر است.  در روش بسته برش ها در داخل بینی است و خبری از بخیه نیست و اگر هم بخیه ای وجود داشته باشد در داخل بینی است که دیده نمی شود. مدت زمان جراحی در این روش کمتر از روش باز است.

آلار پلاستی :

آلار پلاستی یکی از جدیدترین روش های جراحی بینی است. این روش برای افرادی استفاده می شود که می خواهند در سوراخ های بینی تغییراتی ایجاد شود. آلار پلاستی می تواند غضروف نوک بینی را محدود کند و پایه آلار را کوتاه یا بلند کند. این تغییرات باعث می شود نوک بینی باریک و کوچک دیده شود.

چه افرادی می توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

بیشتر افراد می توانند جراحی بینی انجام دهند و ایرادات بینی را از بین برند. افرادی که می خواهند قوز بینی را از بین برند، افرادی که می خواهند افتادگی نوک بینی را اصلاح کنند، افرادی که بینی آن ها گوشت زیادی دارند، افرادی که می خواهند پهن بودن نوک بینی را از بین ببرند، افرادی که می خواهند انحراف بینی و کجی آن را از بین برند می توانند از جراحی بینی استفاده کنند.

چه افرادی نمی توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

جراحی بینی برای بعضی از افراد ممنوعیت دارد و نمی توانند انجام دهند و می تواند برای آن ها خطراتی داشته باشد. این افراد عبارتند از :

 • خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال
 • افرادی که به دلیل روانی فرم بینی خود را نامناسب می بینند
 • افراد مبتلا به چاقی شدید
 • افراد سیگاری که در طول روز تعداد زیادی سیگار می کشند
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند سرطان یا دیابت
 • افراد مبتلا به بیماری های انعقاد خون
 • کسانی که عمل بینی اولیه آن ها کمتر از 1 سال پیش انجام شده است
 • خانم هایی که کمتر از 6 ماه از زایمان آن ها می گذرد
 • زنان باردار

جراحی بینی چه روش هایی دارد ؟

سن مناسب برای جراحی بینی :

سن مناسب برای جراحی بینی زمانی است که دوره بلوغ شما تمام شود و صفحات رشد بینی شما بسته شده باشد. وقتی افراد به سن بلوغ می رسند تغییراتی در ظاهر آن ها ایجاد می شود که امکان دارد آن ها فکر کنند زشت هستند و بینی آن ها بزرگ است و در زیبایی آن ها می گذارد و باعث کاهش اعتماد به نفس در آن ها می شود.

برای جراحی بینی باید صبر کنید صفحات رشد بینی شما بسته شود زیرا در غیر این صورت بینی شما به حالت اول بر می گردد. بهترین سن بسته شدن صفحات رشد بینی در دختران در سن 15 سالگی و در پسران در سن 16 سالی است و بهترین زمان برای جراحی بینی در دختران در سن 16 سالگی و پسران در سن 17 سالگی است.

مدل های جراحی بینی

جراحی بینی به سه مدل جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی تقسیم می شود. در ادامه به این مدل ها می پردازیم :

جراحی بینی طبیعی :

جراحی بینی طبیعی یکی از مدل های جراحی بینی است که بیشتر آقایان به آن علاقه دارند زیرا می خواهند بینی طبیعی داشته باشند. در این روش ایرادات بینی از بین می روند و شما یک بینی طبیعی دارید.

جراحی بینی فانتزی :

نام دیگر جراحی بینی فانتزی عروسکی است که بسیاری از افراد  این جراحی را با این نام می شناسند. در این مدل پزشک باید تجربه زیادی داشته باشد زیرا باعث ایجاد مشکلات تنفسی می شود. فاصله لب و بینی باید در این مدل یکسان باشد در غیر این صورت بینی حالت خوکی می گرد و مشکلات تنفسی به وجود می آید.

جراحی بینی نیمه فانتزی :

جراحی بینی نیمه فانتزی یکی از مدل هایی است که بیشتر خانم ها از این روش استفاده می کنند و به آن علاقه دارند. جراحی بینی هر دو ویژگی و خصوصیات بالا را دارد  زیرا در این روش شما یک بینی طبیعی با کمی قوس روی بینی دارید.

اقدامات قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

برای اینکه از خطرات و عوارض جراحی بینی کاسته شود باید قبل از جراحی بینی مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی بینی آشنا می شوید :

 •  در روز عمل هیچ زیورآلاتی نباید همراه داشته باشید.
 • روز قبل از عمل آب بنوشید.
 • 2 هفته قبل از عمل نباید از آسپرین استفاده کنید.
 •  آزمایش و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.
 •  اگر لاک ناخن دارید آن را پاک کنید.
 • مصرف سیگار و قلیان باعث تنگ شدن رگ های خونی می شود و باعث اختلال گردش خون می شود به همین دلیل 2 هفته قبل از عمل بینی از آن استفاده نکنید.
 •  از خوردن و آشامیدن در روز عمل پرهیز کنید.
 •  8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 •  راه های رسیدن به محل کلینیک و یا بیمارستانی که قرار است بروید را بررسی کنید تا در روز عمل استرس نداشته باشید.
 •  شب قبل از عمل دوش بگیرید.

اقدامات بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی :

برای اینکه نتیجه مناسبی از جراحی بینی خود داشته باشید و جراحی راحتی را پشت سر بگذارید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا می شوید :

 •  تا 24 ساعت از مایعات و غذاهای میکس شده و نرم استفاده کنید.
 •  بهترین زمان برای حمام کردن بعد از عمل بینی را از پزشک بپرسید.
 •  از مسواک نرم استفاده کنید.
 •  چسب زدن برای کم شدن تورم و چسبیدن پوست بینی به اسکلت است و باید در چسب زدن دقت داشته باشید.
 •  تا چند هفته اول از پایین انداختن سر و بلند کردن اجسام سنگین، فعالیت های ورزشی خودداری کنید.
 •  در روزها و ماه های اول بعد از عمل بینی فرم بینی شما مشخص نیست به همین خاطر نباید زود قضاوت کنید.
 • تا 24 ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم برای کم شدن کبودی و تورم استفاده کنید.
 •  از فین کردن و فشار به بینی دوزی کنید زیرا باعث خونریزی می شود.
 •  بعد از جراحی بینی مسافرت با هواپیما در روزهای اول توصیه نمی شود.
 • از خوردن نمک خودداری کنید.
 •  هنگام استراحت و خواب چند بالش زیر سر خود بگذارید.
 •  با دهان باز عطسه و یا سرفه کنید تا به بینی فشاری وارد نشود.
 •  از خوراکی هایی که برای کم شدن تورم صورت مفید است استفاده کنید. آب آناناس، آلوئه ورا و کرفس می تواند به کم شدن تورم کمک کند.
 •  کم شدن تورم و چسبیدن پوست بینی بر اسکلت زمان زیادی نیاز دارد و تورم در دو طرف بینی متفاوت است حتی اگر دو طرف آن یکسان عمل شده باشد.
 •  از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته های اول پرهیز کنید.
 •  تا 2 ماه نباید از عینک طبی یا آفتابی استفاده شود.

جراحی بینی چه عوارضی دارد ؟

جراحی بینی می توانند مانند سایر جراحی های دیگر عوارضی داشته باشد که این عوارض موقت و طبیعی هستند و بعد از مدتی از بین می روند. بعضی از عوارض امکان دارد طولانی مدت شوند و نیاز به جراحی ترمیمی بینی داشته باشند.

کبودی یکی از عوارض جراحی بینی است که امکان دارد بعد از جراحی اتفاق بیفتد و اکثر افراد به آن دچار شوند که این عوارض با کمپرس سرد و گرم از بین می رود و کمتر می شود. کبودی در افراد مختلف است و در بینی های استخوانی این کبودی ها بیشتر مشاهده می شود. درد یکی دیگر از عوارض جراحی بینی است که طبیعی است و با استفاده از قرص های مسکن از بین می رود.

ورم بعد از 2 هفته از بین می رود و مقدار کمی در بینی باقی می ماند که بعد از مدت ها برطرف می شود. بعضی از عوارض ها هستند که طولانی مدت هستند مثل اختلال در نفس بینی، کج شدن بینی، اختلال در عصب ناحیه بینی و بی حس شدن بینی، جای زخم و بخیه عوارضی هستند که می تواند تا مدت ها با شما همراه باشد که در این صورت باید جراحی بینی ترمیمی انجام شود.

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

برای انجام جراحی بینی سعی کنید بهترین جراح بینی نیمه فانتزی را انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید. در ادامه به خصوصیات بهترین جراح بینی نیمه فانتزی می پردازیم :

 • داشتن سوابق درخشان در جراحی زیبایی بینی
 • صبور بودن هنگام برخورد با بیمار و پاسخ به سوالات او
 • رضایت بیماران بعد از جراحی
 • به کار گیری هنر هنگام جراحی زیبایی بینی
 • داشتن تخصص و مهارت لازم برای جراحی زیبایی

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

تفاوت انواع روش های جراحی بینی :

به طور کلی جراحی زیبایی بینی به سه روش طبیعی، فانتزی و روش نیمه فانتزی انجام می شود. در روش جراحی بینی طبیعی فرم بینی کاملا استاندارد در نظر گرفته می شود. از طرفی تنفس و سایر مشکلات بینی نیز بهبود پیدا می کنند. در این روش جراحی معمولا هیچ گونه قوس و انحنا روی بینی ایجاد نمی شود. به طور کلی استفاده از این روش برای افرادی که صورت بزرگی دارند و یا بینی آن ها گوشتی می باشد، توصیه می شود. در جراحی بینی نیمه فانتزی قوس بسیار ملایمی روی تیغه بینی ایجاد می گردد که می تواند زیبایی و لطافت چهره را چند برابر نماید. به همین دلیل است که این روش جراحی بینی در میان بانوان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. زاویه در نظر گرفته شده میان نوک بینی و لب ها در این روش ۱۰۰ درجه می باشد.

به همین دلیل بینی کمی سربالا می شود. به طور کلی استفاده از این روش به افرادی توصیه می شود که صورت ظریف و کوچکی دارند. در صورتی که پزشک معالج شما فرد متخصص و مجربی در زمینه جراحی بینی باشد، در این روش نیز تمامی مشکلات بینی مانند پولیپ، اختلال در تنفس و … برطرف خواهد شد. روش دیگری که امروزه به وفور برای جراحی زیبایی بینی مورد استفاده قرار می گیرد، روش فانتزی می باشد. در این روش زاویه بین بینی و لب ها حدود ۱۰۵ درجه در نظر گرفته می شود. به همین دلیل بینی کاملا سربالا شده و به نوعی چهره فرد عروسکی می گردد. اکثر پزشکان مجرب و متخصص استفاده از این روش جراحی را توصیه نمی کنند. زیرا استفاده از این روش می تواند در عملکرد تنفسی بینی اختلال ایجاد نماید. از طرفی این مدل بینی می تواند باعث مصنوعی شدن چهره فرد شود.

بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی؟

سوالاتی که ذهن افراد به خصوص جوانان را درگیر می کند در انتخاب نوع جراحی بینی است.  نوع بینی بعد از عمل تا حد بسیار زیادی به حالت ها و قابلیت بینی قبل از عمل بستگی دارد. پزشکان ما امروزه با دقت بسیاری دست به جراحی بینی می زنند و تمام موارد و نکات مهم را از قبل به بیمار گوشزد می کنند. آناتومی کلی صورت فرد و نوع بینی گوشتی یا استخوانی بودن آن در نحوه جراحی بینی بسیار موثر است. اگر بینی شما قابلیت عمل به صورت نیمه فانتزی را داشته باشد پزشک جراح پلاستیک حتما به شما خواهد گفت. بنابراین بین مدل های بینی خوب یا بد وجود ندارد و در اصل باید دید که بینی شما امکان چه نوع جراحی را فراهم می کند و چه فرم بینی به صورت شما می آید.

کلام آخر

قبل از جراحی بینی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. سعی کنید دستورات پزشک و مراقب های قبل و بعد از انجام دهید تا نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

امتیاز دهید
نوشتهٔ پیشین
نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی
نوشتهٔ بعدی
ماساژ بینی بعد از جراحی بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
دریافت مشاوره (کلیک کنید)